Ostatnio aktualizowane: 23.06.21

Z pewnością trafiłeś na tę stronę, ponieważ szukasz mechanicznej wagi łazienkowej. Jesteśmy przekonani, że zależy Ci na zakupie sprawnie działającego modelu, który posłuży Ci przez długi czas. Takie właśnie produkty znalazły się w naszym zestawieniu. Szukając dobrych wag łazienkowych, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim to, czy dany produkt spełnił oczekiwania konsumentów. Na pierwszym miejscu wspomnianego rankingu znalazł się model TERRAILLON T61. Ta mechaniczna waga łazienkowa jest wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego wykazującego odporność nawet na drobne zarysowania. Produkt zachowuje swój estetyczny wygląd nawet po kilku miesiącach regularnego użytkowania. Model zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc jest polecany także do niewielkich łazienek. Użytkowanie wagi łazienkowej ułatwia czytelna podziałka. Soehnle Professional 6163 to produkt, który znalazł się na 2. miejscu rankingu. Mechaniczna waga łazienkowa ma solidną konstrukcję, więc nie chwieje się na boki, kiedy na niej staniemy. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje antypoślizgowa platforma. Odczytanie wyniku z podziałki nie jest trudne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta waga jest bardzo precyzyjna – margines błędu wynosi w tym przypadku 1000 g. Model został wykonany z trwałego tworzywa, które dobrze znosi nawet całkiem duże obciążenia. Materiał bardzo dobrze chroni wnętrze urządzenia. Możesz być pewny, że delikatne uderzenia nie spowodują żadnej awarii sprzętu.

Wady

To nie jest sprzęt dla osób przyzwyczajonych do elektronicznych wag – model trzeba samodzielnie ustawić, możliwie jak najdokładniej.

Podsumowanie

Waga jest wykonana estetycznie i zdaniem kupujących oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, stanowi ciekawą ozdobę każdej łazienki. To produkt, który spodoba się osobom ceniącym sobie klasyczne rozwiązania i urządzenia o prostej konstrukcji.

Drugi wybór

Zalety

Część, na której stawiamy stopy została pokryta antypoślizgową powierzchnią, więc nawet jeśli skorzystasz z urządzenia tuż po kąpieli, nie musisz się obawiać o to, że stracisz równowagę. Waga wytrzymuje obciążenie do 130 kg, a to znacznie więcej niż większość wag dostępnych na rynku.

Wady

Chociaż wymiary wagi są niewielkie to jej ciężar jest dość duży. Przenoszenie jej nie jest zbyt wygodne i dodatkowo stawiając ją na nowym podłożu, trzeba ją na nowo ustawiać.

Podsumowanie

Produkt ma minimalistyczny design. Osoba ważąca do 65 kg waży się z dokładnością do 1000g. W przypadku osób cięższych granica błędu wynosi więcej, bo 2000 g. Odczyt wartości jest wygodny, dzięki dużym cyfrom i stabilnemu wskaźnikowi.

Rozważ też

Zalety

Duży, analogowy wskaźnik pozwala na łatwy odczyt wartości. Podziałka zawiera również wartości pośrednie, dzięki czemu będzie Ci łatwiej określić Twoją wagę. Produkt prezentuje się bardzo interesująco. Miejsce na stopy zostało pokryte antypoślizgowym materiałem, który skutecznie uniemożliwia ślizganie się stóp.

Wady

Szklany wskaźnik wygląda bardzo solidnie, jednak nie jest odporny na uderzenia, trzeba więc obchodzić się z wagą bardzo ostrożnie.

Podsumowanie

Model jest w stanie utrzymać ciężar do 160 kg. Produkt nie jest zbyt wygodny w przechowywaniu, ze względu na kształt. Waga jest chętnie kupowana nie tylko przez użytkowników prywatnych, ale również przez apteki czy kluby fitness.

 

 

Wagi łazienkowe mechaniczne – Ranking

 

 

TERRAILLON T61

 

Elegancka i precyzyjna waga TERRAILLON T61 to wysokiej klasy waga łazienkowa mechaniczna, która powinna znaleźć się w każdym domu. Model ten został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest w stanie utrzymać nawet duże obciążenia. Co więcej, mocny i trwały materiał skutecznie chroni wewnętrzny mechanizm. Zatem drobne uderzenia, czy otarcia nie spowodują awarii.

Ta najlepsza waga łazienkowa mechaniczna w 2021 roku jest bardzo dokładna. Margines błędu w uzyskanym wyniku wynosi 1000 g. Warto dodać, że na analogicznej podziałce wartość zmienia się o 1 kg. Poza tym, maksymalne obciążenie osoby ważącej się wynosi 120 kg.

Wymiary prezentowanego produktu to: 26,2 cm x 25,4 cm x 5,7 cm. Za sprawą takich kompaktowych rozmiarów, schowanie wagi nie powinno stanowić problemu.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowało się na jego zakup doceniło elegancki design i dość dużą precyzję pomiaru. Ponadto urządzenie zostało wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, zatem posłuży Ci wiele lat.

Mechaniczna waga łazienkowa TERRAILLON T61 została zrobiona z tworzywa sztucznego. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 120 kg.

 

Zalety

Czytelna podziałka: Jednym z najważniejszych atutów prezentowanego sprzętu jest czytelna podziałka. Sprawdzenie wyniku jest tak samo łatwe jak w przypadku modeli elektronicznych.

Tworzywo sztuczne: Do wykonania wagi łazienkowej wykorzystano dobrej jakości tworzywo sztuczne. Nie jest ono podatne na uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni modelu nie pojawiają się odbarwienia ani zarysowania.

Brak dodatkowych kosztów eksploatacji: Ze względu na to, że TERRAILLON T61 to waga mechaniczna, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów związanych z jej eksploatacją (nie ma konieczności wymiany baterii).

Nie ulega awariom: Osoby, które wykonany test mechanicznych wag łazienkowych TERRAILLON T61, potwierdzają, że ten model działa bezawaryjnie.

Prosty design: Kupując produkty, zwracamy uwagę nie tylko na ich trwałość, ale także design. Rekomendowany przez nas model cieszy się popularnością wśród konsumentów, ponieważ ma prosty wygląd i w związku z tym pasuje do każdej łazienki.

 

Wady

Antypoślizgowa powłoka: Nieliczni użytkownicy twierdzą, żę antypoślizgowa powłoka nie jest skuteczna. Warto zachować ostrożność w trakcie ważenia.

 

 

 

 

Eldom CBR2016-09A

 

Elegancki i bardzo dokładny model Eldom CBR2016-09A to godna polecenia waga łazienkowa mechaniczna, która powinna się znaleźć w każdym domu. Dużą zaletą tego sprzętu jest precyzyjne i trwałe wykonanie. Bowiem, do produkcji przyrządu użyto najwyższej jakości tworzywo sztucznego. Co więcej, platforma została wyłożona specjalnym materiałem antypoślizgowym wykonanym z gumy, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Maszyna została wykonana z wytrzymałych materiałów, przez co jest ona w stanie wytrzymać znacznie większe obciążenie. Maksymalna waga osoby ważonej może wynosić 130 kg. Dokładność pomiaru wynosi 1000 g, w przypadku osób lżejszych niż 65 kg oraz 2000 g dla osób cięższych niż 65 kg.

Wymiary modelu to: szerokość – 29 cm, wysokość – 27 cm, głębokość – 47 cm. Dzięki tak małym gabarytom, bez trudu znajdziesz miejsce na przechowanie wagi w swojej łazience.

Prezentowany produkt posiada wiele bardzo pochlebnych recenzji. Wielu konsumentów doceniło niską cenę maszyny oraz jej wytrzymałą konstrukcję. Co więcej, ze względu na użycie trwałych materiałów, również osoby z dużą nadwagą mogą korzystać z produktu.

Eldom CBR2016-09A to bardzo dobra mechaniczna waga łazienkowa do 30 zł. Maksymalne obciążenie modelu jest równe 130 kg.

 

Zalety

Solidna konstrukcja: Waga łazienkowa ma solidną konstrukcję, co daje pewność, że nie zniszczy się, kiedy stanie na niej np. osoba otyła. Jeśli dobrze ustawimy się na modelu, możemy mieć pewność, że nie będzie chwiał się na boki.

Bezpieczeństwo użytkowania: Produkt ma antypoślizgową powłokę chroniącą przed przypadkowym upadkiem na podłogę, który mógłby skończyć się bolesną kontuzją.

Kompaktowe wymiary: Waga mechaniczna zajmuje niewiele miejsca w łazience. Możemy ją ustawić na podłodze lub schować do szafki.

Łatwa w czyszczeniu: Model wykonano z gładkich materiałów, które są łatwe w pielęgnacji. Aby utrzymać wagę w czystości, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją lekko zwilżoną szmatką.

 

Wady

Dokładność pomiaru: Jeśli ważymy więcej niż 65 kg, musimy mieć świadomość, że dokładność pomiaru wykonywanego przy użyciu prezentowanego modelu nie jest najlepiej oceniana. Błąd może wynosić nawet 2 kg.

 

 

 

 

Soehnle Professional 6163

 

Waga łazienkowa Soehnle Professional 6163 to profesjonalne urządzenie, które polecane jest wszystkim osobom, którym zależy na regularnej kontroli masy ciała. Największą zaletą tego przyrządu jest duży, analogowy, szklany wskaźnik wagi. Dzięki jego dużym rozmiarom, nawet osoby starsze nie będą miały problemu z odczytaniem swojego wyniku.

Prezentowany produkt został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Gwarantuje to solidną konstrukcję oraz dużą bezawaryjność. Nie musisz się zatem obawiać, że mocniejsze postawienie stopy, czy też lekkie uderzenie uszkodzą mechanizm znajdujący się wewnątrz sprzętu. Poza tym, platforma została pokryta nakładkami antypoślizgowymi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki wytrzymałej i solidnej konstrukcji, waga jest w stanie utrzymać ciężar 160 kg. Z tego powodu, model będzie odpowiedni dla osób z nadwagą. Dokładność pomiaru wynosi 1 kg.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki, klasyczny wygląd urządzenia oraz jego dużą precyzję pomiaru. Dodatkowo o dużej funkcjonalności wagi świadczy fakt, że bywa ona używana w klubach fitness, aptekach czy gabinetach rehabilitacyjnych.

Mechaniczna waga łazienkowa Soehnle Professional 6163 ma wymiary: 32 cm x 43 cm x 7 cm. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg.

 

Zalety

Przeznaczenie: Produkt jest przeznaczony nie tylko do domowego zastosowania. Z wagi łazienkowej chętnie korzystają także rehabilitanci, lekarze czy właściciele klubów fitness.

Duża i czytelna podziałka: Model wyposażono w dużą podziałkę, dzięki czemu odczytanie z niej wyników nie jest problemem nawet u osób, które słabo widzą.

Maksymalne obciążenie: Warto wspomnieć o tym, że maksymalne obciążenie produktu wynosi 150 kg. Oznacza to, że z wagi mogą korzystać także osoby o muskularnej sylwetce czy te, które mają problem z nadwagą.

 

Wady

Plastikowa konstrukcja: Model Soehnle Professional 6163 ma plastikową konstrukcję. Kupujący uważają, że produkt o takiej cenie powinien mieć bardziej solidną (najlepiej metalową) podstawę.

 

 

 

Jaką wagę łazienkową mechaniczną wybrać?

 

Regularna kontrola wagi jest bardzo ważna, jeśli chcemy żyć zdrowo. Jednak, aby tego dokonać potrzebujemy dokładnego sprzętu, którego pomiar będzie precyzyjny. Z racji tego, że wagi łazienkowe to bardzo popularny produkt to mogłoby się wydawać, że ich zakup jest bardzo prosty. Nic bardziej mylnego. Aby wybrać dobrej jakości produkt, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się przygotować ten oto poradnik, gdzie zaprezentujemy Ci najważniejsze cechy, jakie powinien mieć dobrej jakości model. Co więcej, na końcu tego artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym opisaliśmy trzy najlepsze wagi łazienkowe mechaniczne.

 

 

Modele mechaniczne są wyposażone w mechanizm analogowy, czyli taki, gdzie ruchoma wskazówka wskazuje Twoją masę na zegarze z podziałką.

Decydując się na zakup takiego produktu, w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić, jaki jest zakres pomiaru maszyny. Jest to maksymalna waga osoby warzonej, jaką jest w stanie zmierzyć przyrząd. W przeciętnych modelach, wartość ta wynosi 120 kg, a czasem 150 kg. Jeśli jednak sprzęt kupowany jest dla osoby bardzo otyłej, należy upewnić się, że interesujący Cię model będzie w stanie zmierzyć jej wagę. Niektóre specjalistyczne firmy posiadają produkty o tolerancji do 200 kg lub nawet 300 kg.

Kolejną rzeczą, na która musisz koniecznie zwrócić uwagę jest dokładność pomiaru. Jest to najważniejsza cecha. Naturalnie, jeśli waga będzie zawyżała lub zaniżała Twój ciężar o 100 g, nie będzie to stanowiło problemu. Niestety, niektóre starsze przyrządy mogą się pomylić nawet o 5 kg, a to już znaczna różnica. W przypadku modeli mechanicznych skala błędu może wynosić od 500 g do 1 kg.

Następnym, bardzo ważnym elementem każdej wagi jest jej wyświetlacz. Bez znaczenia, jaką jesteś osobą, młodą czy starą, powinieneś zainwestować w czytelny sprzęt z dużą tarczą. Dzięki temu, będziesz w stanie odczytać swój pomiar. Niektóre, bardzo nowoczesne sprzęty posiadają specjalny odbiornik, który możesz ustawić na wysokości swojego wzroku. Za pomocą fal radiowych, ilość kilogramów ukazana na wyświetlaczu przesłana zostaje do odbiornika, co ułatwia odczytanie wyniku.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

0 COMMENTAIRES