Ranking 9 najlepszych rapidografów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 25.04.24

 

Rapidograf – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz kupić rapidograf i ciekawi Cię, które modele są obecnie popularne? Jeśli tak, znajdujesz się we właściwym miejscu. Poniżej jest ranking prezentujący kilka godnych uwagi produktów, przeznaczonych nie tylko dla architektów, ale i np. stylistek paznokci. Bardzo dużo pochlebnych recenzji zebrał rapidograf NeoNail 0,35 mm, za pomocą którego możliwe jest wykonanie eleganckiego manicure. Pozwala on na kreślenie cienkich linii z wykorzystaniem białego tuszu, które mogą układać się w geometryczne wzory czy ciekawe ornamenty. Do rysowania na brystolu i kalce kreślarskiej przystosowany jest model Rystor Super Professional 0,50mm 111-050. Wyposażono go w końcówkę o grubości 0,5 mm i klips pozwalający na przypięcie np. do kieszeni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki sprzętowi możemy narysować na paznokciach cienkie linie, tworząc z nich koronkowe czy geometryczne wzory. Przyrząd znajduje zastosowanie zarówno w profesjonalnym salonie piękności, jak i w domu. Używanie go nie jest skomplikowane.

Wady

Nie wszystkim konsumentkom odpowiada to, że rapidograf daje możliwość wykorzystania tylko białego tuszu. Nie ma go w zestawie, dlatego nie można wypróbować działania sprzętu zaraz po zakupie.

Podsumowanie

Przyrząd umożliwia efektowne ozdobienie paznokci, a wykonany z jego użyciem manicure czy pedicure oryginalnie się prezentuje. Rapidograf przyda się każdej stylistce, również początkującej. Napełnianie zbiornika tuszem nie jest trudne, podobnie jak mycie przyrządu po użyciu.

Drugi wybór

Zalety

Rapidograf przyda się geodetom, architektom, a nawet osobom robiącym kartki okolicznościowe. Jest on przystosowany do kreślenia linii na kalce, cienkim papierze oraz brystolu. To praktyczny model, który jest lekki i dobrze leży w dłoni.

Wady

Materiałem wykonania korpusu jest tworzywo sztuczne. Osoby, które bardzo często używają rapidografu, zauważyły, że stosunkowo szybko pojawiają się na nim drobne przetarcia. Ich zdaniem nie wygląda to zbyt dobrze.

Podsumowanie

Model ma końcówkę do pisania o grubości 0,5 mm. Przy korpusie znajduje się praktyczny klips, więc możemy przypiąć przyrząd do kieszeni, aby przez przypadek go nie zgubić. Sprzęt można wielokrotnie napełniać tuszem, nie jest to kłopotliwe.

Rozważ też

Zalety

Przyrząd jest przystosowany do kreślenia linii na paznokciach, jak również na brystolu czy kalce. To świadczy o jego uniwersalności. Rapidograf jest też łatwy i wygodny w użyciu, nie wyślizguje się z dłoni.

Wady

Część kupujących twierdzi, że napełnianie zbiornika tuszem nie należy do prostych czynności, zwłaszcza na początku. Trzeba przy tym uważać, aby przypadkowo się nie pobrudzić.

Podsumowanie

Końcówka rapidografu ma grubość 0,18 mm, a to oznacza, że możemy kreślić bardzo cienkie linie. Igła kreśląca została wykonana ze stali odpornej na korozję. Przyrząd jest trwały i jeśli będziemy go myć po każdym użyciu, z pewnością długo nam posłuży.

 

 

9 najlepszych rapidografów. Opinie w 2024 roku

 

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie wydawane przez kupujących, przygotowaliśmy ranking rapidografów. To zestawienie przedstawiające popularne przyrządy kreślarskie, a także modele do zdobienia paznokci. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisami.

 

Rapidograf NeoNail

 

1. NeoNail Rapidograf 0,35mm

 

Rapidograf NeoNail 0,35 mm pozwala na efektowne ozdobienie paznokci. Dzięki niemu można wykonać oryginalnie wyglądający manicure, a także pedicure. Przyrząd znajduje zastosowanie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale jest tak prosty w obsłudze, że można używać go też w domowym zaciszu.

Za pomocą rapidografu można narysować na paznokciach cienkie linie (o grubości 0,35 mm). Mogą to być geometryczne i koronkowe wzory lub egzotyczne ornamenty. Zalecany kolor tuszu to biały, należy dokupić go samodzielnie.

Konsumentki chętnie kupują prezentowany przyrząd, gdyż można szybko się nauczyć, jak go prawidłowo używać. To dobry rapidograf, pozwalający na rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie zdobienia paznokci. Przyda się on każdej stylistce, również początkującej.

 

 

 

 

2. NeoNail Rapidograf 0,18 mm 

 

NeoNail 0,18 mm to przyrząd do zdobienia paznokci przystosowany do używania czarnego tuszu. Pozwala on na kreślenie na płytce linii o grubości 0,18 mm, a także wykonywanie oryginalnych wzorów.

Ciekawe jest to, że rapidograf NeoNail można wykorzystywać do wykonania manicure nie tylko hybrydowego, ale także zwykłego. To bardzo przydatny sprzęt, za sprawą którego paznokcie pięknie się prezentują. Może być on używany w domu oraz salonie kosmetycznym.

Za co przyrząd został doceniony przez kobiety? Ich zdaniem rapidograf jest poręczny i bardzo dobrze leży w dłoni, co pozwala zachować precyzję w czasie zdobienia paznokci. Poza tym mieści się on w kosmetyczce razem z lakierami i innymi sprzętami do manicure.

 

 

 

 

Rapidograf Rystor

 

3. Rapidograf Rystor Super Professional 0,50mm 111-050

 

Przedstawiamy rapidograf Rystor Super Professional 0,50mm 111-050, który jest przeznaczony do kreślenia linii na brystolu, jak również na cienkim papierze oraz kalce. Przyda się on m.in. geodetom i architektom. Grubość końcówki do pisania wynosi 0,5 mm.

Ponieważ model jest wyposażony w klips, ryzyko przypadkowego zgubienia go jest zmniejszone do minimum. Wystarczy przypiąć go do kieszeni koszuli czy spodni. Rapidograf ma plastikowy korpus, w efekcie czego jest lekki. Jest on przystosowany do wielokrotnego napełniania tuszem.

Kupujący chwalą przyrząd głównie za praktyczność. Znalezione w Internecie opinie o rapidografach marki Rystor są pozytywne, uznaje się je za łatwe w użyciu sprzęty kreślarskie. W przypadku opisywanego modelu sytuacja wygląda podobnie.

 

 

 

 

4. Rapidograf Rystor Super Professional 1,00mm

 

Rystor Super Professional 1,00mm jest bardzo użyteczny. Można go wykorzystać do kreślenia na brystolu i kartce, jak również do ozdabiania paznokci. Rapidograf jest uniwersalny. Ma on skuwkę z klipsem, więc można go przypiąć do ubrania czy kosmetyczki i zabezpieczyć przed zgubieniem.

Przyrząd umożliwia kreślenie linii o grubości 1 mm. Można go wielokrotnie napełniać tuszem. Jeśli będziemy pamiętać o tym, aby dokładnie umyć rapidograf po każdym użyciu, na pewno się nie zepsuje.

Osoby, które kupiły sprzęt, potwierdzają, że jest przydatny, a przy tym poręczny. Bardzo istotne jest to, że jego napełnianie nie jest skomplikowane i każdy z nas sobie z tym poradzi. Ten rapidograf Rystor daje możliwość wymiany końcówki na cieńszą lub grubszą, jeśli pojawi się taka konieczność.

 

 

 

 

Rapidograf do paznokci

 

5. Rapidograf Rystor Super Professional 0,18 do Zdrobienia Paznokci

 

Rapidograf do zdobienia paznokci Rystor Super Professional 0,18 może być używany także do rysowania na brystolu, cienkim papierze czy kalce kreślarskiej. To oznacza, że przyda się on nie tylko kosmetyczkom, ale i np. geodetom czy osobom samodzielnie wykonującym kartki okolicznościowe.

Przyrząd jest wyposażony w końcówkę 0,18 mm i daje możliwość rysowania bardzo cienkich linii. Jego korpus jest odpowiednio wyprofilowany, aby dobrze leżał w dłoni. Materiałem wykonania igły kreślącej jest stal nierdzewna.

Podstawowe zalety produktu to: solidny zbiornik przystosowany do wielokrotnego napełniania, praktyczność oraz trwałość. To rapidograf do paznokci, za sprawą którego możemy wykonać elegancki manicure.

 

 

 

 

Rapidograf Rotring

 

6. Rapidograf Rotring 0,18mm

 

Przyrząd Rotring 0,18mm przyda się m.in. do kreślenia oraz opisywania rysunków technicznych. Jest on wyposażony w 0,18 mm końcówkę. Model można wykorzystać do rysowania na kalce, kartonie kreślarskim i brystolu.

Czym wyróżnia się rapidograf Rotring? Nie ma on standardowego zbiornika na tusz, tylko nabój kapilarny. Razem z tłoczkiem stanowi on jedną całość. Oznacza to, że po wyczerpaniu tuszu nie ma potrzeby czyszczenia układu wyrównania ciśnienia.

Jak podkreślają konsumenci, rapidograf nie zacina się i nie wyślizguje się z dłoni. Z tego względu możemy zachować precyzję podczas kreślenia linii. Warto dodać, że wymiana naboju i tłoczka nie stanowi żadnego problemu, a potwierdzeniem jest przeprowadzony test rapidografów.

 

 

 

 

7. Rapidograf Rotring 0,35mm

 

Rapidograf Rotring 0,35mm nie ma zwykłego zbiornika na tusz, który trzeba uzupełniać przed każdym użyciem, a następnie czyścić. Zastępuje go specjalny nabój kapilarny, który po  wyczerpaniu tuszu wymienia się razem z tłoczkiem. To dobra propozycja dla osób bardzo często używających tego typu przyrządów, np. w pracy. 

Sprzęt ma końcówkę o grubości 0,35 mm. Umożliwia on kreślenie linii zarówno na cienkim, jak i grubym papierze, a także na kalce. Rapidograf ma solidny korpus, niepodatny na przetarcia i inne uszkodzenia. Jest on dobrze wyprofilowany, dlatego możemy pewnie chwycić przyrząd.

Kupującym podoba się w szczególności to, że rapidograf ma wytrzymałą, odporną na korozję końcówkę kreślarską. Na jego zakup decydują się nie tylko architekci, ale i plastycy czy osoby przygotowujące kartki okolicznościowe, zaproszenia itp.

 

 

 

 

Rapidograf kreślarski

 

8. Rapidograf 0.13 Rotring 155013

 

Rapidograf 0.13 Rotring 155013 nadaje się do rysowania na brystolu, a także papierze półprzezroczystym oraz przezroczystym. Jest on wyposażony we wkład kapilarny, który wymienia się po wyczerpaniu tuszu. Tym samym nie musimy dokładnie czyścić przyrządu po użyciu.

Produkt ma gruby korpus i wygodnie leży w dłoni. Możemy go bez obaw nosić w kieszeni, gdyż zatyczka zabezpiecza końcówkę kreślarską przed zniszczeniem. Jej grubość jest równa 0,13 mm. Ten rapidograf kreślarski pozwala na precyzyjne kreślenie linii.

Na temat przyrządu można znaleźć wiele komentarzy, a większość z nich jest pozytywna. Posiadacze rapidografu uważają, że jest on wygodny w użyciu i praktyczny. Brak konieczności czyszczenia układu wyrównywania ciśnienia jest dla nich jednym z największych atutów modelu.

 

 

 

 

Rapidograf Faber-Castell

 

9. Cienkopis kreślarski Faber-Castell ECCO pigment 0,4mm

 

Do szkicowania detali polecamy rapidograf Faber-Castell ECCO pigment 0,4mm. Można go też wykorzystać do kreślenia i opisywania rysunków technicznych czy ozdabiania samodzielnie wykonanych kartek okolicznościowych.

Do rysowania wykorzystywany jest czarny, dobrze napigmentowany tusz, wykazujący odporność na działanie światła słonecznego oraz wody. Nie ma ryzyka, że rysunek wyblaknie na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych.

Przy korpusie jest mocny, metalowy klips, pozwalający na przyczepienie sprzętu do kieszeni. Możemy go mieć zawsze pod ręką. Wiele osób uważa, że to dobry i tani rapidograf, umożliwiający zachowanie precyzji. Dolna część obudowy jest specjalnie wyprofilowana, aby zagwarantować pewny chwyt.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rapidograf kupić?

 

Osobom chcącym się dowiedzieć, jaki jest najlepszy rapidograf, polecamy krótki poradnik zakupowy. Zebraliśmy w nim przydatne wskazówki, dzięki którym znalezienie właściwego przyrządu kreślarskiego okaże się znacznie łatwiejsze.

Przeznaczenie

Kupując rapidograf, powinniśmy już wiedzieć, do czego będziemy go wykorzystywać. Wtedy z pewnością unikniemy zakupu modelu, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Najczęściej tego typu przyrządy są przeznaczone do kreślenia i opisywania rysunków, m.in. technicznych. Używają ich architekci czy geodeci. Są też specjalne rapidografy dla stylistek paznokci, za pomocą których można tworzyć efektowne zdobienia, aby manicure wyglądał bardziej elegancko.

 

Końcówka – jaki rapidograf wybrać?

Dostępne na rynku rapidografy różnią się między sobą przede wszystkim grubością końcówki. Może ona wynosić 2 mm, 1 mm, a nawet znacznie mniej: 0,5 mm, 0,35 mm czy 0,1 mm. Od tego zależy, jak cienkie linie będziemy mogli kreślić na papierze czy płytce paznokcia. Jeżeli nie mamy pewności, na który model się zdecydować, możemy kupić zestaw składający się z kilku rapidografów. Mają one końcówki o różnej grubości, więc zależnie od sytuacji wybierzemy ten, który najbardziej nam odpowiada.

Materiałem wykonania końcówki kreślarskiej najczęściej jest stal nierdzewna lub szlachetna. To daje gwarancję, że najważniejszy element budowy rapidografu nie zniszczy się, zwłaszcza na skutek częstego kreślenia rysunków.

 

Tusz

Aby móc używać rapidografu, konieczne jest napełnienie umieszczonego w korpusie zbiornika tuszem. Zwykle nie jest to zbyt trudne, ale po skończonym rysowaniu należy starannie wyczyścić pojemniczek, żeby resztki tuszu w nim nie zaschły. Ich późniejsze usunięcie może być niemożliwe, a wtedy przyrząd nie będzie już nadawał się do użytku. Przeważnie tusz należy dokupić samodzielnie. Ciekawe jest to, że nie wszystkie rapidografy wymagają napełniania zbiornika. Niektóre modele są wyposażone w specjalny nabój kapilarny, który wyrzuca się po opróżnieniu (wtedy należy założyć nowy, razem z tłoczkiem). Zbudowane w taki sposób przyrządy nie wymagają czyszczenia układu wyrównywania ciśnienia, bo nie ma ryzyka, że zaschnie w nich tusz. Dla niektórych osób jest to wygodniejsze rozwiązanie.

 

Korpus

Korpus przyrządu powinien być wyprofilowany w taki sposób, żeby zapewniał pewny chwyt. Wówczas rapidograf nie będzie wyślizgiwał się z dłoni w czasie kreślenia linii, co pozwala na zachowanie precyzji. Obudowa przeważnie jest wykonana z tworzywa sztucznego. Jeśli zamierzamy często używać przyrządu, zadbajmy o to, aby korpus wykazywał odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nierzadko znajduje się przy nim plastikowy lub metalowy klips, dający możliwość przypięcia przykładowo do kieszeni spodni. To znacząco zmniejsza ryzyko zgubienia rapidografu, jeśli nosimy go przez cały czas przy sobie.

Dodatkowe elementy

Kupując rapidograf, powinniśmy się zaopatrzyć również w kilka dodatkowych elementów. Czasami do zestawu dołączone jest opakowanie tuszu, ale zazwyczaj trzeba je dokupić samodzielnie. Niektóre przyrządy są przystosowane do wymiany końcówek na grubszą lub cieńszą, zależnie od potrzeb, więc możemy skompletować te, które według nas są najbardziej potrzebne. Jeżeli kupujemy model ze zwykłym zbiornikiem na tusz, a nie nabojem kapilarnym, na pewno przyda nam się dodatkowo specjalny płyn do czyszczenia rapidografów.

 

Rapidografy w dobrych cenach

Za przyrząd przeznaczony do zdobienia paznokci przeważnie zapłacimy nie więcej niż 50 zł, dotyczy to też modeli renomowanych producentów. Rapidografy dla architektów czy geodetów są droższe, a w szczególności te oferowane przez popularne marki. Przeciętnie kosztują one ok. 100 zł, choć w niektórych sklepach można znaleźć również nieco tańsze produkty. Żeby kupić najlepszy rapidograf, nie możemy zwracać uwagi tylko na cenę, bo nie ona odgrywa najważniejszą rolę. Czasami warto zainwestować w droższy przyrząd, zwłaszcza jeśli będziemy go używać codziennie w pracy.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest rapidograf?

Rapidograf to pisak kreślarski mający postać pióra. Daje on możliwość rysowania z użyciem tuszu linii o stałej grubości. Za pomocą tego typu przyrządu możemy kreślić rysunki, a także je opisywać, zarówno na brystolu, jak i kalce technicznej. Co ciekawe, rapidografy są też używane w celu efektownego zdobienia paznokci. Najczęściej umożliwiają one kreślenie linii o grubości: 0,13, 0,18, 0,25, 0,35, 0,50, 0,70, 1 oraz 1,4 mm. Służą do tego różne końcówki, oznaczone odpowiednimi kolorami (takimi jak fioletowy, czerwony, biały, żółty czy brązowy).


P2: Rapidograf czy stylograf?

Niekiedy osoby planujące zakup rapidografu zastanawiają się, czy nieco lepszy i bardziej użyteczny nie okaże się stylograf. Przyrządy te różnią się między sobą wyglądem, jak również budową. Rapidograf ma bardzo cienką końcówkę (można go porównać do cienkopisu), a do tego jest wyposażony w zbiorniczek do tuszu, który należy uzupełnić przed kreśleniem rysunku. Stylograf to stalówka z oprawą, może być wykonana np. z drewna. Aby go użyć, wystarczy namoczyć końcówkę w tuszu. Kreślone za pomocą rapidografu kreski są nieco mniej wyraziste, ale w tej kwestii dużo zależy od tego, pod jakim kątem trzymamy końcówkę.

 

P3: Rapidograf – jak używać?

Tak naprawdę używanie rapidografu nie jest trudne. Osoby początkujące często obawiają się, że kłopotliwe będzie w szczególności napełnianie zbiorniczka tuszem. Jednak czynność ta nie zajmuje dużo czasu i jeśli zachowamy ostrożność, na pewno się nie wybrudzimy. Kiedy zbiornik będzie już wypełniony, wystarczy zbliżyć końcówkę do papieru i zacząć kreślić linie. Jeśli chcemy wykorzystać przyrząd do zdobienia paznokci, najpierw musimy odpowiednio przygotować płytkę, a więc zmatowić ją bloczkiem polerskim, nałożyć bazę i wybrany kolor, a następnie przemyć cleanerem. Kiedy już narysujemy rapidografem wybrany wzór, trzeba go zabezpieczyć warstwą top coat’u. Na koniec przyrząd należy starannie umyć, a pojemnik na tusz opróżnić.

 

P4: Jak napełnić rapidograf tuszem?

Napełnianie rapidografu tuszem to bardzo prosta czynność, która nie powinna potrwać dłużej niż kilka minut. Aby to zrobić, musimy odkręcić od korpusu zbiorniczek, zwykle jest na nim zaznaczone, w którą stronę trzeba go przekręcić. Kolejny krok to przelanie do pojemniczka odpowiedniej ilości tuszu. Ponieważ jest on przezroczysty, nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Niemniej jednak w czasie napełniania zbiornika tuszem warto zachować ostrożność, aby nie pobrudzić dłoni ani ubrań (wywabienie plam może być trudne). Na szczęście tusze są zamykane w poręcznych i odpowiednio wyprofilowanych buteleczkach, co znacząco ułatwia ich przelewanie.


P5: Jak działa rapidograf?

Rapidograf jest zbudowany z kilku elementów. Najważniejsze części jego budowy to końcówka do pisania, a także pojemnik na tusz. Przyrząd ma również rozkręcaną zatyczkę, gdzie znajduje się bardzo mały zbiorniczek, określany mianem nawilżacza. Wypełnia się go kilkoma kroplami wody, w efekcie czego końcówka rapidografu jest zwilżana podczas kreślenia rysunku, co zapobiega wysychaniu tuszu. Tego typu przyrządem rysuje się podobnie jak zwykłym cienkopisem. Aby działał prawidłowo, konieczne jest napełnienie pojemnika do odpowiedniego poziomu, a potem dokładne wyczyszczenie go. W czasie kreślenia linii tusz spływa cienką rurką do końcówki po powierzchni stalowej igiełki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ