Znaki zodiaku – dopasowanie

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Kolejna porażka w życiu uczuciowym i złamane serce po nieudanym związku? Kiedy znalezienie tej drugiej i wymarzonej połówki sprawia nam problem, często jesteśmy bezradni. Doszukujemy się wad nie tylko po stronie partnera, ale również u siebie. Okazuje się jednak, że duże znaczenie w naszych relacjach ma także dopasowanie partnerskie, do którego coraz częściej skłaniają nas gwiazdy. Co wspólnego z miłosnymi uniesieniami mają znaki zodiaku i dlaczego niekiedy pomimo wielu prób nasz związek okazuje się katastrofą? 

Horoskop partnerski to inaczej dopasowanie astrologiczne pozwalające na poznanie wielu kluczowych kwestii przyczyniających się do udanego i szczęśliwego związku. Niektórzy uważają, że zaznajamiając się z nim na samym początku, jesteśmy w stanie uniknąć wielu wpadek i przykrych skutków naszych relacji z partnerem. Horoskop umożliwia dopasowanie cech osobowości, jak i również sprawdzenie wspólnej harmonii pod innymi względami, nie jedynie uczuciowymi. 

 

Dopasowanie zodiakalne

Horoskop to pewnego rodzaju narzędzie dostępne na przykład na wielu stronach internetowych i jednocześnie pozwalające na odkrycie cech osobowości naszego potencjalnego partnera. Za jego sprawą mamy możliwość poznania się nie tylko w kwestii uczuciowej, ale również finansowej oraz pod kątem naszych pasji. Odpowiednio dobrane znaki zodiaku to zwiększone szanse na długi związek zakończony „happy endem”. 

Powszechnie znane podobieństwo w tym przypadku może mieć nieco inne znaczenie, a kompatybilność znaków zodiaku nie zawsze idzie w parze z pokrewieństwem dusz. Gwiazdy lubią być nieprzewidywalne, dlatego też czasem okazuje się, że szanse na udany i szczęśliwy związek mają ludzie zupełnie od siebie różni pod wieloma względami. Podobieństwo w relacji może być wyniszczające, z kolei partnerzy o odmiennych charakterach nie tylko wzajemnie się wspierają, ale są przede wszystkim bardziej empatyczni. Często zdarza się, że mężczyzna o mocnej osobowości potrzebuje wrażliwości ze strony partnerki. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli odwrócimy role. Kiedy kobieta jest bardzo sentymentalna i do pewnych kwestii podchodzi za emocjonalnie, niezbędne może okazać się, aby to partner pokazał, jak należy realnie spoglądać na życie. 

Horoskop miłosny i dopasowanie znaków  — co to jest?

Według gwiazd idealny związek to taki, gdzie jeden znak zodiaku stanowi uzupełnienie drugiego. Partnerzy uzupełniają wzajemnie luki w poszczególnych charakterach, czyli jak widzimy, odwrotność w relacji międzyludzkiej stanowi klucz do osiągnięcia sukcesu. Znaki zodiaku i związki między nimi pokazują, jak bardzo możemy się od siebie różnić. Niekiedy potencjalny partner przyciąga nas do siebie, jak magnes, z kolei w innym przypadku nie odczuwamy niczego, co byłoby szansą na stworzenie idealnego związku. Może również pojawić się sytuacja, kiedy nie ma mowy o głębszej relacji, a mimo to stanowimy razem dobrze dobrany przyjacielski duet. Aby móc cieszyć się cudownie przeżytymi chwilami, należy wiedzieć,  jakie znaki zodiaku do siebie pasują również pod względem seksualnym. Kiedy okaże się, że jesteśmy odpowiednio dobranymi partnerami, jak dwie połówki pomarańczy, ale sprawy łóżkowe nie układają się tak, jakbyśmy tego chcieli, powinniśmy się zastanowić nad dalszym wspólnie spędzonym życiem. Wszystko wiąże się ze sferą seksualną, która odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Z tego względu złe dopasowanie lub całkowity jego brak w kwestii seksu nie zapowiada dobrego życia. 

Miłość niejednokrotnie polega na nieustannej walce serca z rozumem. Kiedy jedno podpowiada stanowcze zakończenie konkretnej relacji, drugie cichutko szepcze, aby spróbować jeszcze raz i dać uczuciu kolejną szansę. W takim lub podobnym przypadku warto zasięgnąć informacji ukrytych w horoskopie. Dopasowanie imion i znaków zodiaku nakreśli nam pewien plan działania, którym, aby uniknąć przykrej wpadki, zdaniem gwiazd powinniśmy się kierować. 

• Koziorożec i Skorpion  — pary-znaki zodiaku pozwalają sprawdzić, czy związek, jaki obecnie tworzymy, ma szansę. Osoby spod znaku Koziorożca cechuje stoicki spokój oraz niezłomność. Idealnym kompanem dla nich jest znak zodiaku Skorpion. Partner potrafi wtedy oczarować Koziorożca swoją inteligencją oraz wzbudzić zaufanie poprzez okazanie dużej lojalności. I choć z pozoru nieprzejawiający uczuć, to jednak w swoim wnętrzu potrafi skryć ogrom emocji. Z kolei Koziorożec to idealny partner na męża i ojca, ponieważ dla dobra rodziny jest w stanie poświecić bardzo wiele. Jest przede wszystkim pracowity, pomocny i ambitny, dlatego osoby spod tego znaku często marzą o kimś, kto zechce wziąć czynny udział w realizacji ich marzeń. 

• Byk i Panna — osoby spod tych znaków zodiaku mają prawdziwe szczęście, ponieważ gwiazdy wróżą im świetlaną przyszłość. Panna jest bardzo komunikatywna i kocha rozmawiać, dlatego też Byk stanowi dla niej doskonałego powiernika. Nie jest on asertywny, jednak w kontaktach międzyludzkich wyróżnia się sporą empatią, dlatego też jako przeciwieństwo Panny razem tworzą zgrany duet. 

• Waga i Strzelec  — między Wagą a Strzelcem występuje porozumienie. W dużej mierze wynika to z przyjaznego nastawienia do świata oraz ludzi, jak i również bycia duszą towarzystwa. Waga to miłośniczka sztuki i estetyki, dlatego też jest doskonałą partnerką dla Strzelca i często będzie dla niego pewnego rodzaju stymulatorem. Są to znaki zodiaku — żywioły, dopasowanie których często bywa zaskakujące. Waga to symbol powietrza, z kolei Strzelec ognia, dlatego też w związku oboje na siebie oddziałują, tworząc jednocześnie trwałą i mocną relację z szerokim uśmiechem na twarzy.

• Ryby i Rak — jaki znak zodiaku pasuje do Ryby? Otóż według gwiazd odpowiednim partnerem będzie uczuciowy Rak. Ich przewodnim żywiołem jest woda jako przejaw ogromu emocji. Rak i Ryby tworzą silny związek, który dodatkowo umacnia poczucie bycia potrzebnym. Kiedy Rak poznaje swoją drugą połówkę, otacza ją dozgonną miłością i  stabilnością, z kolei Ryby kochają, gdy ktoś się nimi opiekuje, niekiedy jednak potrzebują namiętnego romansu, lubią również obdarowywać swoją drugą połówkę drobnymi upominkami, czego przykładem mogą być np. perfumy męskie.

• Wodnik i Lew — Wodnik uwielbia przebywać w towarzystwie, jednak nie potrafi odnaleźć się w związkach partnerskich. Pary-znaki zodiaku często tworzą dopasowanie, w którym kluczową rolę odgrywają ludzkie charaktery. W przypadku Lwa i Wodnika, pomimo ich różnorodności, powstała relacja będzie mocna i stabilna, niekiedy do tego stopnia, że nie potrzebują w swoim otoczeniu nikogo więcej oprócz siebie.

• Waga i Bliźnięta — ciekawość świata, jaką odznacza się Waga, scala się z byciem duszą towarzystwa Bliźniąt, dlatego też razem tworzą silny związek, w którym wzajemnie są dla siebie niekończącą się inspiracją. Waga ze swoim partnerem tworzy dobry związek, lubi się na nowo odkrywać i poznawać, z kolei Bliźnięta kochają wyzwania i odznaczają się wiedzą w wielu dziedzinach.

• Strzelec i Baran — znaki te są wręcz dla siebie przeznaczone, razem potrafią stworzyć związek oparty na głębokim uczuciu. Kiedy się po raz pierwszy spotkają, od razu wybucha w nich głębokie uczucie. Oboje są żądni przygód i jednocześnie odznaczają się sporą ciekawością świata. Razem potrafią pokonać wszelkie przeszkody i uratować swój związek.

Horoskop partnerski, czyli jakim jesteś żywiołem?

Każdy znak zodiaku przypisany jest do określonego żywiołu: Wody, ognia, powietrza lub ziemi. To, który z nich odgrywa znaczącą rolę w naszym przypadku, przyczynia się do głębszego poznania naszej natury. Osoby na co dzień związane z astrologią uważają, że w celu lepszego poznania i kontrolowania własnego życia, nie powinniśmy jedynie sugerować się znakiem zodiaku, ale również żywiołami, które wiążą się z naszym horoskopem urodzeniowym.

W astrologii mamy do czynienia z 4 żywiołami, jednak ze względu na ilość występujących znaków zodiaku, czyli 12, każdy z nich sprawuje piecze nad 3 znakami. Żywioły charakteryzują energie żeńskie (yin) oraz męskie (yang). Do yin należy woda oraz ziemia, ponieważ odznaczają się one między innymi opiekuńczością i zmysłowością. Z kolei yang to powietrze i ogień jako symbol męstwa, odwagi i podejmowania wyzwań. 

Każdy z występujących w astrologii żywiołów odpowiada za naszą osobowość oraz temperament. Ogień będący symbolem ciepła harmonizuje się również z wybuchowymi cechami charakteru, z kolei woda to zmienność emocji i znak fal, które raz są spokojne, a  w innym przypadku bywają nawet niebezpieczne. Jak możemy zauważyć, wśród żywiołów nie istnieje podział na dobre i złe, możemy mówić jedynie o cechach pozytywnych i negatywnych, co przekłada się na kształt ludzkich osobowości i cech charakteru.  

• Żywioł powietrza — przypisane dla powietrza znaki to Waga, Wodnik oraz Bliźnięta. W astrologii uważa się, że znaki te cechują się pewną specyfiką, są niemalże niepowtarzalne. Powietrze wbrew pozorom nigdy nie stoi w miejscu, cały czas się rusza, co często może być trudne do zrozumienia. Wszystko to przekłada się na ludzki umysł i osoby będące żywiołami powietrza w swoich działaniach wyłącznie słuchają swojego rozumu. Niekiedy zdarza się, że w ciągu dnia ich umysł nie może liczyć nawet na chwilę przerwy, ponieważ cały czas pracuje. Osoby, których symbolem jest powietrze, nigdy nie podejmują pochopnych decyzji, zanim coś zrobią, najpierw przemyślą to kilka razy, również w ciężkich chwilach nie poddają się bez walki i znajdują rozwiązanie swojego problemu. Nie kierują się one utartymi schematami, a jedynie oryginalnością i nowoczesnością, są ciekawe świata i pełne inteligencji. W kontaktach międzyludzkich osoby z żywiołu powietrza odznaczają się sporym poczuciem humoru oraz przebojowością, jednakże ich zdanie i opinie bardzo często bywają zmienne, co często przejawia się niezdecydowaniem. 

• Żywioł wody — charakterystyczne dla wody znaki zodiaku to Ryby, Rak i Skorpion. Pomimo tego, że woda jest w ciągłym ruchu, to często zmienia swój kierunek. Z pozoru spokojna, głębiej widać jej nieposkromione emocje. Osoby, których żywiołem jest woda, zawsze troszczą się o innych, są pomocne i odznaczają się sporą empatią. W swoich działaniach kierują się najczęściej intuicją, niekiedy nawet miewają zdolności jasnowidzenia. Woda, która ciągle przebywa w towarzystwie innych osób, często potrzebuje chwili dla siebie, aby pobyć wyłącznie z samą sobą i zebrać siły na kolejne wyzwania. Ryby, Rak i Skorpion są najczęściej introwertykami, dlatego stanowią dla innych ogromną fascynację, która wynika przede wszystkim z ogromnej tajemniczości Wody. 

• Żywioł ognia — odpowiadającymi znakami są: Strzelec, Baran oraz Lew. Osoby, których żywioł stanowi ogień są ciepłe i serdeczne dla innych, pełne żarliwości, często również zarażają wszystkich swoją pozytywną energią. W ciężkich i trudnych chwilach potrafią znaleźć odpowiednie wytłumaczenie, a to, co złe obrócić w dobre. Uważa się, że ogień jest inspiracją dla pozostałych żywiołów, a dodatkowo ma w sobie cechy przewodnictwa i kierowania zespołem. W działaniach ognia w walce z rozumem nieustannie wygrywa serce, co przekłada się również na sposób postrzegania go przez społeczeństwo. Strzelec, Lew czy też Baran, jeżeli coś kochają, to robią to ze wszystkich sił, dlatego też uważane są za osoby bardzo uczuciowe, a jednocześnie barwne i radosne.

• Żywioł ziemi — odpowiadające znaki zodiaku to: Koziorożec, Panna, Byk. Osoby spod tych znaków w swoich uczuciach i postanowieniach są stabilne, dlatego też można na nich polegać w różnych sytuacjach. Odpowiednia organizacja i praktyka  w wielu rozwiązaniach to znak, że Ziemia podąża wyłącznie za rozumem i prawie nigdy nie jest podatna na wpływ innych osób. Koziorożec, Byk oraz Panna wiedzą, że na pewne rzeczy warto poczekać, aby w późniejszym czasie móc się nimi jeszcze bardziej rozkoszować, dlatego też nieobce jest im przysłowie, że im dłuższe czekanie, tym lepsze śniadanie. Pomimo że ziemia nie kieruje się w swoich działaniach marzeniami i wyobraźnią, to jednak wie, że jedynie ciężka praca pomoże w spełnieniu wielu pragnień i postanowień. W kontaktach międzyludzkich Ziemia jest serdeczna, a jej drzwi zawsze są otwarte dla najbliższych. Nie oznacza to jednak, że bardzo szybko i nieumiejętnie dobiera sobie ona znajomych. Otóż w nowych relacjach Ziemia jest bardzo ostrożna i twardo stąpa po ziemi.    

Chińskie znaki zodiaku — dopasowanie ze względu na rok urodzenia

W astrologii wschodniej dopasowanie partnerskie określane jest ze względu na rok urodzenia. Pozwala to na poznanie poszczególnych cech osobowości przyczyniających się do udanego i szczęśliwego związku. Chiński horoskop znacznie różni się od tego, który wszyscy doskonale znamy, znajdziemy w nim również 12 znaków, jednakże kluczowe są lata urodzenia, a nie miesiące, jak jest w przypadku horoskopu stosowanego w Europie. Kiedy dany rok jest okresem szczura, to wszystkie osoby, które się wówczas urodziły, również są spod tego znaku. Kolejną ciekawostką jest data rozpoczęcia się chińskiego roku. W Polsce jest to 1 stycznia, z kolei w Chinach dzień ten zależy od tamtejszego kalendarza i astrologii. Bardzo często chiński Nowy Rok świętowany jest na przełomie stycznia i lutego, z kolei drugi nów po występującym zimą przesileniu słonecznym równa się jego rozpoczęciu. 

We wschodniej astrologii to zwierzęta jako symbole przypisywane są ludziom urodzonym w danym roku. Tak też np. Szczur, który jest sprytny, a jednocześnie inteligentny odnosi się do osób urodzonych w roku 1984, 2020, 2008, czy też 1948. Z kolei Świnia pełna temperamentu i uprzejmości jest odpowiednim symbolem dla 1971, 2019, czy też 2031 roku.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

oliwia

December 18, 2021 at 12:07 pm

a skorpion

Odpowiadać
Zespół PięknoKobiety.com

December 19, 2021 at 11:01 am

Dzień dobry,
W artykule Skorpion występuje w relacji z Koziorożcem jako pasująca do siebie para. Również Skorpion to charakterystyczny znak zodiaku dla wody, opisany w paragrafie “Żywioł wody”.
pozdrawiamy
Zespól PieknoKobiety.com

Odpowiadać