Najlepsza suszarka do włosów z jonizacją

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Chcesz zadbać o włosy i szukasz suszarki z funkcją jonizacji? Jeśli tak, przygotowany przez nas ranking powinien Cię zainteresować. W artykule znajdziesz modele polecane przez konsumentów. To daje pewność, że urządzenia dobrze spełniają swoje zadania, więc warto w nie zainwestować. Philips HP8232/00 to suszarka do włosów z funkcją jonizacji, która znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Dobrze wyprofilowany uchwyt stanowi duży atut urządzenia. Wśród zalet produktu wyróżnia się także atrakcyjną cenę i łatwy system obsługi. Produkt wyróżnia także prosty, a przy tym elegancki wygląd. Użytkownik ma do wyboru kilka ustawień prędkości i temperatury nawiewu. Jeśli jednak przedstawiony model nie jest tym, czego szukasz, poznaj inne, przygotowane przez nas propozycje. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się suszarka do włosów Remington D5220 Pro-Air Turbo. Jest to sprzęt uznawany za efektywny i łatwy w pielęgnacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę, więc dobrze leży w ręce i wygodnie się go użytkuje. Do zestawu dołączony jest dyfuzor, który sprawdza się w suszeniu falowanych włosów, gdyż nie powoduje ich puszenia.

Wady

Niektórym nie odpowiadają gabaryty tego produktu, gdyż jest on stosunkowo duży i może nie zmieścić się w szufladzie czy na półce. Sprzęt jest dość ciężki, więc po chwili użytku może ciążyć w ręku.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia szybkie wysuszenie fryzury. Istnieje możliwość dostosowania temperatury dmuchanego powietrza do wrażliwości włosów. Sprzęt skutecznie chroni strukturę włosa przed wysokimi temperaturami, a także przesuszeniem.

Drugi wybór

Zalety

Jak na suszarkę to cichy sprzęt, więc w trakcie suszenia włosów w łazience, nie powinniśmy obudzić domowników. Urządzenie wyposażone jest w jonizację, która sprawia, że włosy są miękkie, dobrze ułożone, a także się nie elektryzują.

Wady

Przyciski nie działają płynnie - trzeba je mocno docisnąć, aby się włączyły. Zdarzają się użytkownicy, którym nie odpowiada ciepły podmuch -twierdzą, że jest zbyt gorący.

Podsumowanie

Model jest dość duży i mocny, więc umożliwia szybkie wysuszenie włosów. Do zestawu dołączony jest dyfuzor i koncentrator. Dla wygody w suszarce zastosowano specjalny uchwyt, z którego pomocą można ją zawiesić. W produkcie zastosowano długi, 1,8 m przewód.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie nie niszczy struktury włosa, gdyż dmucha z odpowiednią dla nich temperaturą. Sprzęt pozwala na szybkie wysuszenie włosów i pozostawia je miękkie i lśniące. Zastosowanie zimnego nawiewu umożliwia utrwalenie fryzury.

Wady

Suszarka jest dość głośna. Kabel przy styku z korpusem modelu może się wygiąć i przepalić, dlatego trzeba uważać, aby się nie zginał i w efekcie nie złamał.

Podsumowanie

Produkt ma w zestawie 2 koncentratory różnej wielkości, które pozwolą na szybkie wysuszenie i wystylizowanie fryzury. Zastosowanie funkcji jonizacji sprawia, że włosy nie są naelektryzowane i się nie puszą. Moc modelu wynosi 2200 W.

Suszarki do włosów z jonizacją – ranking

 

 

Philips HP8232/00

 

Pierwszym produktem, który chcemy Państwu zaprezentować jest wysokiej klasy suszarka Philips HP8232/00. Jest to dość duży produkt, który zagwarantuje całkowite wysuszenie włosów w zaledwie kilka minut. Spowodowane jest to tym, że model ten posiada bardzo dużą moc, która wynosi aż 2300 W. Poza tym, urządzenie posiada 2 prędkości nadmuchu oraz możliwość zmiany temperatury między 5 poziomami.

Dzięki temu, bez problemu dopasujesz siłę suszenia do wrażliwości swoich włosów. Co więcej, w końcowym etapie stylizacji fryzury będziesz mogła użyć zimnego nadmuchu. To właśnie ta opcja, pomoże Ci w elegancki sposób ułożyć włosy, bez ich nadmiernego przesuszania. Produkt posiada innowacyjną funkcję ThermoProtect.

Naturalnie, największą zaletą urządzenia jest efekt jonizacji, który zagwarantuje, że Twoje włosy będą zdrowe i miękkie. Pomoże Ci to lepiej je ułożyć.

Dodatkowymi zaletami, jakie posiada ta suszarka są nakładki. Przy zakupie otrzymasz dyfuzor, który pomoże Ci nadać objętość swoim włosom. Co więcej, otrzymasz również wąski koncentrator. Skupia on wydmuchiwane powietrze oraz ułatwia modelowanie.

Philips HP8232/00 to bardzo dobra suszarka do włosów z jonizacją do 100 zł. Urządzenie ma moc 2200 W. Kabel zasilający ma długość 1,8 m.

 

 

 

 

Remington Pro-Air Turbo D5220

 

Remington Pro-Air Turbo D5220 to kolejny produkt w naszym rankingu. Jest to niezwykle nowoczesne i proste w obsłudze urządzenie, które pomoże Ci w krótkim czasie wysuszyć włosy. Model ten ma stosunkowo dużą moc, która wynosi aż 2400 W.

Produkt posiada 2 prędkości nawiewu oraz 3 ustawienia temperatury, dzięki czemu bez problemu dopasujesz pracę modelu do swoich włosów. Musisz bowiem wiedzieć, że suszenie na najwyższych obrotach nie jest zalecane wszystkim użytkownikom. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie pracowało szybko i wydajnie, to Remington Pro-Air Turbo spełni te oczekiwania.

Strumień powietrza jest niezwykle szybki, jego prędkość wynosi 90 km/h. Produkty tej firmy to najlepsze suszarki do włosów z jonizacją. Wynika to z faktu, że produkują one o 90% więcej jonów, w stosunku do innych modeli dostępnych na rynku.

Dzięki temu, Twoje włosy będą jeszcze bardziej gładkie i lśniące. Dużym udogodnieniem zastosowanym przez producenta jest specjalny wskaźnik, który poinformuje Cię o działaniu procesu jonizacji. Urządzenie posiada również zimny nawiew do utrwalania fryzur, funkcję turbo oraz dwie nakładki – koncentrator i dyfuzor. Dzięki tym udogodnieniom przyrząd ten jest polecany przez wielu zadowolonych konsumentów. Docenili oni stosunek ceny do jakości wykonania.

Suszarka Remington D5220 Pro-Air Turbo ma moc 2400 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,8 m. Obudowa modelu ma czarny kolor.

 

 

 

 

BaByliss 6614E

 

Suszarka BaByliss 6614E to bardzo dobre i wydajne urządzenie. Dzięki dużej mocy, która wynosi aż 2200 W, w krótkim czasie wysuszysz swoje włosy. Posiada ona również możliwość regulacji temperatury i siły nawiewu. Na najwyższym poziomie prędkość nawiewu wynosi 120 km/h. Warto dodać, że jest to bardzo wydajne i trwałe urządzenie.

Wysokiej jakości silnik AC posiada żywotność aż 1000 h, jest to około 5 razy więcej niż klasyczne modele suszarek. Ta suszarka do włosów z jonizacją w dobrej cenie, posiada również opcję nawiewu zimnym powietrzem, dzięki czemu w prosty i szybki sposób będziesz mogła wystylizować swoje włosy bez ich uszkodzenia. Naturalnie, największą zaletą tego modelu jest jonizacja, dzięki której po suszeniu Twoja fryzura będzie lśniąca.

Co więcej, dodatnie jony sprawią, że Twoje włosy będą miękkie i przyjemne w dotyku. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada również nakładkę koncentrującą wydmuchiwane powietrze, przez co układanie włosów będzie dużo prostszą czynnością.

Opinie użytkowników są bardzo pochlebne. W swoich ocenach podkreślają, że jest to najlepsza suszarka do włosów z jonizacją w 2024 roku. Docenili oni dużą moc urządzenia oraz niską cenę.

BaByliss 6614E to suszarka do włosów z funkcją jonizacji o mocy 2200 W. Przewód zasilający ma długość 2,7 m. Obudowa ma czarny kolor.

 

 

 

 

 

 

Jaką suszarkę do włosów z jonizacją wybrać?

 

Wielu z nas myje włosy z rana, by zapewnić sobie estetyczną fryzurę przez cały dzień. Niestety, takie rozwiązanie nie pozwala im wyschnąć w naturalny sposób. Jak pewnie wiesz, ciepłe powietrze z suszarki może poważnie uszkodzić strukturę naszych włosów. Dlatego właśnie, wielu specjalistów zaleca, by używać modeli z jonizacją. Są to wyjątkowo bezpieczne sprzęty, które gwarantują profesjonalne efekty.  Aby ułatwić Ci wybór najlepszego modelu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym dowiesz się, jaką suszarkę do włosów z jonizacją wybrać. Na końcu znajdziesz krótkie zestawienie składające się z trzech najlepszych modeli.

Zanim przedstawimy Ci porady dotyczące kupna odpowiedniej suszarki, trzeba najpierw wyjaśnić czym jest jonizacja. Kiedy mokre włosy suszysz ciepłym powietrzem na ich powierzchni wytwarzają się ujemnie naładowane ładunki elektryczne – kationy. Są one odpowiedzialne za nadmierne elektryzowanie się włosów. Wpływa to negatywnie na ich wygląd, gdyż ciężko je wtedy ułożyć. Co więcej, wiele osób, aby poprawić ich stan używa prostownicy, co tylko dodatkowo wysusza włosy.

Kupując suszarkę musisz koniecznie zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im większa jest jego siła, tym szybciej ono pracuje. Dzięki temu, jesteśmy w stanie w krótkim czasie przygotować się do pracy.

Dobrej jakości sprzęty zapewniają ładny efekt w krótkim czasie. Standardowe modele mają moc 1000 W, siła ta jest w pełni wystarczająca, by w krótkim czasie sprawić, że nawet długie włosy będą wysuszone. Naturalnie, rynek jest bogaty również w nieco bardziej zaawansowane sprzęty, które posiadają moc nawet 2400 W, jednak są one zdecydowanie droższe.

Jonizacja jest uruchamiana na suszarce przy pomocy specjalnego guzika. Włączenie tej funkcji w żaden sposób nie wpływa na działanie suszarki. Innymi słowy: nie zauważymy fizycznie, że jonizacja została włączona np. poprzez głośnieszą pracę czy silnieszy podmuch. Możemy jednak oberwować wygląd włosów po ich wysuszeniu suszarką z jonizacją. Efekty powinny być widoczne już po pierwszym użyciu. Włosy powinny się ładniej układać, a przede wszystkim nie elektryzować.

 

 

 

Suszarka z jonizacją – czy warto?

 

Coraz częściej Panie kupujące suszarkę sprawdzają, czy dany model został wyposażony w funkcję jonizacji. Dla kogo jest przeznaczone takie urządzenie i czy pozwala skutecznie pozbyć się problemu puszących się pasm? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, zachęcamy do lektury kolejnej części artykułu.

 

 

Czym jest jonizacja?

Podpowiedzieliśmy już, jaka suszarka do włosów z jonizacją jest polecana przez stylistów fryzur. Warto też wyjaśnić, czym jest opcja jonizacji. Kiedy suszymy wilgotne pasma, na ich powierzchni wytwarzają się ładunki elektryczne, które są naładowane dodatnio. To właśnie one odpowiadają za nadmierne elektryzowanie się włosów i utrudniają ułożenie fryzury. Urządzenie z jonizacją podczas pracy generuje jony naładowane ujemnie, które neutralizują te dodatnie. Tym samym pasma przestają się puszyć, są gładkie i możemy szybko się uczesać.

 

Suszarka z jonizacją – dla kogo?

Sprzęty wyposażone w funkcję jonizacji są przeznaczone dla osób, które często narzekają na trudność w zapanowaniu nad fryzurą. Kiedy podczas czesania włosy są przyciągane przez grzebień, trudno jest je w odpowiedni sposób ułożyć czy związać. Suszarka z jonizacją pomaga w pozbyciu się tego problemu. Co ważne, za sprawą ujemnie naładowanych ładunków elektrycznych pasma są gładsze i znacznie lepiej wyglądają. Jest to więc idealne urządzenie dla Pań i Panów chcących lepiej zadbać o swoją fryzurę.

 

Zalety używania suszarki z jonizacją

Podstawową zaletą korzystania z suszarki z funkcją jonizacji jest oczywiście brak problemu elektryzujących się włosów. To jednak nie wszystko. Tego typu sprzęt sprawia, że pasma pięknie się błyszczą i są bardziej elastyczne, a więc możemy stworzyć dowolną fryzurę i to bez konieczności stosowania dużej ilości kosmetyków do stylizacji. Ponieważ włosy się nie elektryzują, nie denerwujemy się podczas ich modelowania i nie ciągniemy zbyt mocno grzebykiem czy szczotką. W ten sposób możemy więc uniknąć uszkodzenia włosów czy nawet ich wyrywania. Pod wpływem jonizacji pasma stają się miękkie i lepiej się układają, dlatego możemy uzyskać efekt jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim oraz zaskoczyć bliskich efektownym uczesaniem.

 

 

Jak włączyć jonizację?

Aby podczas suszenia włosów włączyć funkcję jonizacji, zwykle wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na rączce urządzenia i trzymać go aż do momentu wyłączenia sprzętu. Początkowo może to być nieco niewygodne, jednak z czasem szybko dojdziemy do wprawy i suszenie włosów w ten sposób nie będzie kłopotliwe.

 

Czy każda suszarka z jonizacją jest tak samo skuteczna?

Po włączeniu jonizacji sposób pracy suszarki nie zmienia się, ponieważ nie jest to technologia, którą możemy zobaczyć czy usłyszeć. Warto pamiętać, że nie wszystkie urządzenia pozwolą nam uporać się z elektryzującymi włosami. Niektóre modele mimo zapewnień producenta nie są wyposażone w jonizację, w efekcie czego okazują się mało skuteczne. Aby nie żałować zakupu, najlepiej wybrać sprzęt renomowanej marki, polecany przez doświadczonych fryzjerów. To może dać nam pewność, że suszarka rzeczywiście wytwarza jony ujemne i działa tak, jak powinna.

Kilkanaście lat temu jedynie profesjonalne suszarki miały jonizację. Na szczęście obecnie staje się to standardem, również w przypadku tańszych urządzeń przystosowanych do użytku w domach. Choć sprzęty z technologią jonizacji są o kilkadziesiąt złotych droższe niż te bez, to jednak warto w nie zainwestować, zwłaszcza gdy elektryzujące się pasma stały się dla nas wyjątkowo uciążliwym problemem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ