Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Suszarka do włosów – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Suszarka do włosów to praktyczne i bardzo potrzebne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej łazience. W zależności od potrzeb można zdecydować się na zakup tradycyjnego modelu lub wybrać produkt o znacznie bardziej zaawansowanych funkcjach. Jedną z polecanych suszarek do włosów jest Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00, którą można ustawić w zależności od potrzeb na wysoką lub niską temperaturę. Model ma także funkcję pielęgnacji jonowej, która zapewnia lśniące włosy. Innym polecanym produktem przeznaczonym do stylizacji włosów jest Remington Pro-Air Turbo D5220 o wyjątkowo wysokiej mocy. Model wyróżnia funkcja turbo, która przyspiesza suszenie. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji generator jonów ułatwiający dbanie o włosy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych suszarek do włosów. Opinie w 2020 roku 

 

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów to ważna kwestia szczególnie dla osoby, która korzysta z niej regularnie. Ważne, aby urządzenie było wyposażone we wszystkie najważniejsze funkcje pozwalające zadbać o włosy. Wybierając dobrej jakości model, warto również zwrócić uwagę na moc urządzenia oraz dodatkowe elementy znajdujące się w zestawie. Poniżej znajduje się ranking suszarek do włosów, w którym znajdują się modele mające wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. 

 

Suszarka do włosów Philips

 

1. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

 

Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 przeznaczona jest dla osób, które poszukują produktu do codziennego użytku. Urządzenie ma możliwość ustawienia kilku różnych trybów szybkości oraz temperatury. Dzięki temu można z łatwością wysuszyć mokre włosy bez obaw o ich zniszczenie. Funkcja ThermoProtect pomaga suszyć włosy w stałej temperaturze, która jest łagodna dla struktury włosów oraz dla skóry głowy. Oprócz tego suszarka do włosów Philips pielęgnuje włosy, które są proste i lśniące. 

Model wyposażono w wąską 14 mm nasadkę modelującą, która ułatwia stylizację. W suszarce Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 znajduje się 2200 W silnik, który w połączeniu z optymalną prędkością sprawia, że w krótkim czasie można wysuszyć włosy. Model ma 6-stopniową regulację, która spodoba się wymagającym użytkownikom. Przycisk Cool Shot pozwala ustawić zimny nadmuch powietrza pozwalający wykończyć fryzurę i nadać jej ostateczny kształt. Model wyposażono w praktyczny uchwyt oraz przewód zasilający o długości 1,8 metrów. Urządzenie waży 0,6 kg. 

Test suszarek do włosów wykazał, że model Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 jest jednym z polecanych urządzeń, które można stosować każdego dnia bez obaw o zniszczenie struktury włosa. Użytkownicy, którzy kupili tmodel, wystawiają pozytywne opinie i są zadowoleni z efektów, jakie można uzyskać dzięki stylizacji. 

 

 

 

 

Suszarka do włosów Remington

 

2. Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220

 

Urządzenie do stylizacji włosów na gorąco to produkt zaprojektowany z myślą o kobietach poszukujących sprawdzonego produktu. Suszarka do włosów Remington Pro-Air Turbo D5220 charakteryzuje się wbudowanym generatorem jonów, który wytwarza ich aż o 90% więcej w porównaniu ze zwykłą suszarką. Dzięki funkcji jonizacji użytkownik może uzyskać idealnie jedwabiste i gładkie włosy. W modelu zastosowano bardzo wydajny silnik o dwukrotnie zwiększonej żywotności, który pozwala dłużej użytkować sprzęt bez żadnych awarii. 

Suszarka do włosów marki Remington ma moc 2400 W. Model wyposażono w funkcję turbo, która pozwala wysuszyć włosy o wiele szybciej. Urządzenie ma 3 tryby pozwalające na ustawienie temperatury oraz 2 prędkości nawiewu, które pozwalają dopasować intensywność do preferencji użytkownika. Suszarka Pro-Air Turbo D5220 ma także opcję zimnego nawiewu, który pozwala lepiej utrwalić fryzurę po stylizacji na gorąco. W zestawie z urządzeniem znajdują się dyfuzor oraz koncentrator. 

Użytkownicy, którzy zakupili model Pro-Air Turbo D5220, są zadowoleni z jakości wykonania. Konsumenci zwracają uwagę na praktyczny uchwyt do zawieszania oraz wyjmowaną tylną kratkę z możliwością czyszczenia. Opinie o suszarkach do włosów Remington są pozytywne, dlatego też warto zdecydować się na zakup. 

 

 

 

 

Suszarka do włosów z jonizacją

 

3. Suszarka Remington PROluxe AC9140

 

Suszarka Remington PROluxe AC9140 ma bardzo wydajny i trwały silnik AC. Urządzenie wyposażono w technologię OPTIheat, która gwarantuje szybkie suszenie włosów oraz długotrwałą fryzurę. W modelu zastosowano system odpowiedzialny za dobry przepływ powietrza oraz za odpowiednie rozprowadzanie ciepła. Suszarka PROluxe AC9140 pozwala uzyskać jedwabiście gładkie włosy jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. 

Model wyposażono w trwały silnik o mocy 2400 W, który pozwala w bardzo krótkim czasie ułożyć fryzurę. Suszarka do włosów z jonizacją zapobiega elektryzowaniu się włosów. Model ma 2 prędkości nadmuchu oraz 3-stopniową regulację  temperatury. Oprócz tego urządzenie ma  funkcję zimnego nadmuchu, który pozwala lepiej zakończyć proces stylizacji i wygładzić fryzurę. Model Remington PROluxe AC9140 wyposażono w antypoślizgowy, praktyczny uchwyt na suszarkę do włosów oraz zdejmowaną tylną klapę z filtrem. 

Konsumenci posiadający ten model są zadowoleni z wyboru. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, takie jak koncentrator oraz dyfuzor. Model w kolorze złotym ładnie się prezentuje. 

 

 

 

 

Cicha suszarka do włosów

 

4. Suszarka do włosów Valera SXJ 8600 RC Swiss Silent Jet 8600 Ionic

 

Wysokiej jakości fryzjerska  suszarka do włosów Valera SXJ 8600 RC Swiss Silent Jet 8600 Ionic dobrze sprawdzi się zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu. Model o dużej mocy ma wbudowany wydajny generator jonów ujemnych. Innowacyjna technologia SMART AIR FLOW sprawia, że powietrze generowane przez silnik płynnie przepływa, a włosy są o wiele szybciej wysuszone. Prędkość nawiewu modelu wynosi 145 km/h. Ta cicha suszarka do włosów generuje hałas około 65 dB, dzięki czemu można jej swobodnie używać. 

Model ma aż 6 kombinacji nawiewu oraz regulacji temperatury, co oznacza, że użytkownik może stale kontrolować urządzenie i dopasować jego moc do aktualnych potrzeb. Silnik o mocy 2400 W typu AC-Motor pozwala osiągnąć zadowalające efekty. W zestawie znajdują się dwie ultra cienkie dysze koncentrujące nadmuch o szerokości 6 cm oraz 7,5 cm, a także dyfuzor. W tylnej części urządzenia znajduje się zdejmowana metalowa osłona silnika pozwalająca sprawnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Profesjonalna suszarka do włosów Valera SXJ 8600 RC Swiss Silent Jet 8600 Ionic ma 3-metrowy obrotowy kabel SuperFlex oraz praktyczny uchwyt. 

Osoby, które zakupiły model potwierdzają, że jest to dobra suszarka do włosów spełniająca wymagania konsumentów. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i można wygodnie je obsługiwać jedną ręką. Model Valera SXJ 8600 RC Swiss Silent Jet 8600 Ionic ma wiele pozytywnych opinii od konsumentów. 

 

 

 

 

Suszarka do włosów Babyliss

 

5. Suszarka do włosów BaByliss 6615E 

 

Suszarka do włosów BaByliss 6615E została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo lekkie. Dzięki temu praca z urządzeniem jest wygodna, a dopasowany uchwyt wygodnie leży w dłoni. Suszarkę wyposażono we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, takie jak jonizacja, która sprawia, że włosy po stylizacji się nie elektryzują. Model daje możliwość nadmuchu zimnym powietrzem, który pomaga ładnie wygładzić włosy po układaniu. Precyzyjne modelowanie ułatwiają dwa dołączone do zestawu koncentratory o wymiarach 6 x 75 mm oraz 6 x 90 mm. 

Suszarkę wyposażono w wydajny silnik AC i EC Digital, który słynie z wysokiej trwałości oraz zaawansowanej technologii znanej fryzjerom na całym świecie. Profesjonalny silnik o mocy 2400 W wytwarza intensywny strumień powietrza, który osiąga prędkość 130 km/h. Dzięki temu czas stylizacji skraca się o 25%. Model ma aż 6-stopniową regulację temperatury, co pozwoli na wybór temperatury bezpiecznej dla konkretnego typu włosów. Oprócz tego urządzenie ma regulowaną prędkość nawiewu. Dzięki zdejmowanej kratce wlotu powietrza w tylnej części, suszarkę można z łatwością wyczyścić. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się kupić produkt BaByliss 6615E, wystawiają pozytywne opinie na temat trwałości suszarki. Użytkownicy zwracają uwagę, że sprzęt może szybko i dokładnie wysuszyć włosy. 

 

 

 

 

Suszarka do włosów turystyczna

 

6. Suszarka do włosów Blaupunkt HDD301RO

 

Niewielkich rozmiarów suszarkę do włosów z łatwością można zabrać w podróż. Produkt Blaupunkt HDD301RO jest niewielkich rozmiarów, co zdecydowanie ułatwia zapakowanie do torby. Składana suszarka do włosów ma funkcję zimnego i ciepłego nawiewu, który pozwala odpowiednio zadbać o włosy. Model ma wymiary 170 x 80 x 210 mm i waży zaledwie 0,35 kg. Produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, które pozwalają przez długi czas użytkować zakupiony sprzęt. 

Turystyczna suszarka do włosów ma  wydajny silnik o mocy 1200 W. Optymalna moc połączona z niewielkimi rozmiarami sprawia, że podmuch ciepłego wiatru szybko suszy włosy bez rozdmuchiwania ich na boki. Niewielka waga urządzenia czyni, że model z łatwością obsługuje się jedną ręką. Blaupunkt HDD301RO ma 3-stopniową regulację ustawień temperatury oraz 2 prędkości nawiewu. Dodatkowo model wyposażono w funkcję zimnego nadmuchu. 

Osoby posiadające model Blaupunkt HDD301RO polecają go jako sprzęt, który z łatwością można zapakować do torby na wycieczkę. Suszarkę wykonano w kolorze różowego złota w połączeniu z bielą. Wygląda również na bardzo solidną. 

 

 

 

 

Profesjonalna suszarka do włosów

 

7. Profesjonalna suszarka BaByliss 6750DE Veloce 2200

 

Profesjonalna suszarka do włosów BaByliss 6750DE Veloce 2200 to model zaprojektowany z myślą o fryzjerach poszukujących dobrego sprzętu do salonu fryzjerskiego. Urządzenie zaopatrzono w nowoczesny silnik cyfrowy zapewniający prędkość wyrzutu powietrza 143 km/h. Jednostka znajdująca się wewnątrz suszarki pozwala uzyskać najwyższą wydajność oraz w bardzo krótkim czasie wysuszyć każdy rodzaj włosów. Wydajny silnik o mocy 2200 W poradzi sobie z wysuszeniem nawet najbardziej gęstych włosów. 

Model umożliwia regulację temperatury oraz prędkości w dwóch zakresach. Ma także w opcję pozwalającą na zastosowanie zimnego nadmuchu, który ma za zadanie wykończyć stylizację oraz przycisk turbo dla lepszego efektu. Dzięki jonizacji włosy nie elektryzują się i można je ułożyć w dowolny sposób. W zestawie z suszarką BaByliss 6750DE Veloce 2200 znajdują się dwa wąskie koncentratory o szerokości 4 mm oraz 6 mm, a także praktyczny dyfuzor. Model ma kabel ułatwiający pracę o długości 2,8 metra. 

Użytkownicy chwalą urządzenie za dużą wydajność oraz trwałość. Wyprodukowana we Włoszech suszarka BaByliss 6750DE Veloce 2200 ma aż 10 lat gwarancji na silnik cyfrowy. Osoby, które kupiły model, są zadowolone z zakupu i potwierdzają, że jest to produkt wart swojej ceny. 

 

 

 

 

Suszarka do włosów Rowenta

 

8. Suszarka do włosów Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361

 

Dobrej jakości suszarka do włosów Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361 ma wszystkie niezbędne funkcje, które powinien mieć sprzęt przeznaczony głównie do codziennego użytku w domu. Model zaopatrzony w specjalny koncentrator Triple Air, ułatwia stylizację. Wąska końcówka zapewnia wyjątkowo precyzyjną pracę oraz płynny wyrzut powietrza. Funkcja chłodnego nadmuchu pozwala wygładzić włosy i uzyskać pożądany efekt po stylizacji na gorąco. Oprócz tego fryzura jest lepiej utrwalona. 

Model wyposażony w wydajny silnik o mocy 2100 W pozwala w krótkim czasie wysuszyć mokre włosy. Suszarka do włosów ma specjalną powłokę ceramiczną Cashmere Keratin, która dodatkowo pozytywnie wpływa na strukturę włosa. Model ma 2 prędkości nadmuchu oraz 3-stopniowy zakres pozwalający na regulację temperatury. Funkcja zimnego nawiewu w połączeniu z jonizacją pozwalają uzyskać efekt wykończenia fryzury jak w salonie. 

Suszarkę wyposażono we wszystkie najważniejsze funkcje. Konsumenci oceniają produkt pozytywnie i są zadowoleni z prostej obsługi. Model spełnia wszystkie oczekiwania, a co najważniejsze jest niewielkich rozmiarów. Suszarkę można swobodnie zapakować do torby i przetransportować. 

 

 

 

 

Mała suszarka do włosów

 

9. Suszarka do włosów Esperanza GAIA TBH001K

 

Ta mała suszarka do włosów została zaprojektowana z myślą o osobach, które dużo podróżują i potrzebują kompaktowego modelu mieszczącego się w podręcznym bagażu. Urządzenie Esperanza GAIA TBH001K jest bardzo lekkie i zajmuje niewiele miejsca. Po rozłożeniu suszarka ma wymiary 145 x 80 x 170 mm, po złożeniu 145 x 80 x 110 mm. Niewielkie urządzenie można z łatwością zabrać na wakacje lub na weekendowy wyjazd. 

Mini suszarka do włosów ma silnik o mocy 650 W, który dobrze nagrzewa powietrze i pozwala wysuszyć nawet długie włosy. Urządzenie wyposażono w specjalny system, który zapobiega przegrzaniu silnika. Przewód o długości 1,3 metra pozwala wygodnie korzystać ze sprzętu, a co najważniejsze można go z łatwością zawinąć. Model ma 2-stopniową regulację prędkości nawiewu i można dzięki temu dopasować intensywność nadmuchu. 

Konsumenci potwierdzają, że jest to produkt, który spełnia oczekiwania. Stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej na plus dla modelu GAIA TBH001K. Dobra i tania suszarka do włosów marki Esperanza ma pozytywne opinie wśród użytkowników. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką suszarkę do włosów kupić? 

 

Niezależnie od posiadanej fryzury, każdy człowiek niejednokrotnie potrzebował suszarki do włosów. Jest to urządzenie, które można znaleźć w prawie każdym domu. Jak się jednak okazuje, sprzęt, który wynaleziono we Francji w 1890 roku, ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie codziennej rutyny bez porannego mycia głowy, suszenia i stylizacji. Wiele ludzi jednak twierdzi, że regularne suszenie negatywnie wpływa na włosy i skórę głowy. Zanim jednak ktoś wyrobi sobie negatywną opinię o danym produkcie, powinien sprawdzić, czy używa go zgodnie z przeznaczeniem. Wiele osób popełnia ogromne błędy w trakcie stylizacji, które po czasie mają fatalne skutki. 

Jakie błędy popełnia się najczęściej podczas stylizacji? 

Mało kto ma świadomość tego, że nawet dobra suszarka może powodować niszczenie się włosów. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest używana. Aby zapobiec niepotrzebnym uszkodzeniom struktury włosa, warto dowiedzieć się, jakie błędy popełniane są w trakcie układania fryzury. Stylizacja na gorąco powinna być wykonywana po wcześniejszym zabezpieczeniu włosów olejkiem lub wysokiej jakości preparatem z termoochroną. W drogeriach i sklepach fryzjerskich można kupić różnego rodzaju spraye termoochronne, które działają do 220 stopni Celsjusza. Urządzenie nie powinno być trzymane blisko skóry głowy i włosów. Minimalna, bezpieczna odległość to 20 cm. Równie często popełnianym błędem jest kierowanie strumienia suszarki cały czas w jedno miejsce. Niektóre osoby używają także wysokiej temperatury oraz silnego strumienia powietrza, które mocno osłabiają włosy. 

 

Jaka jest najlepsza suszarka do włosów? 

Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od tego jak często, będzie używany. Najlepsza suszarka do włosów musi mieć funkcję jonizacji, regulator temperatury, dyfuzor, czujnik nawilżenia włosów oraz chłodny nawiew. Wszystkie dodatkowe opcje w połączeniu z poprawnym użytkowaniem pozwolą zadbać o włosy. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią suszarkę do włosów? 

 

Jonizacja 

Jonizacja to funkcja, która bezpośrednio wpływa na wygląd włosów. Coraz więcej nowych modeli ma tę opcję w standardzie, ponieważ za pomocą naładowanych ujemnie jonów włosy są bardziej podatne na zabieg stylizacji. Model mający funkcję jonizacji jest bardziej bezpieczny. Łuski włosów po takim zabiegu są gładkie i błyszczące, a co najważniejsze miłe w dotyku. Dużą zaletą modelu z funkcją jonizacji jest to, że nie wymaga ona włączania. Suszarka automatycznie uruchomi ją po wybraniu odpowiedniego programu. 

 

Regulacja temperatury 

Przełącznik pozwalający regulować temperaturę to bardzo popularna opcja, która występuje w każdym nowym modelu. Jak się okazuje, możliwość zmiany temperatury na chłodniejszą pozwala uchronić włosy przed nadmiernym uszkodzeniem spowodowanym ciepłym nadmuchem. Modele, które obecnie można zakupić, zazwyczaj mają przynajmniej dwa warianty pozwalające na regulację. Coraz częściej można spotkać urządzenia z 6-stopniową regulacją. 

 

Regulacja nadmuchu 

Suszarka z funkcją regulacji nadmuchu to bardzo przydatna opcja szczególnie dla kobiet, które regularnie stylizują włosy. Układanie niektórych fryzur wymaga użycia silniejszego lub słabszego podmuchu, którego nie można kontrolować w modelu bez regulacji. Równie ważne jest to, aby wybrana suszarka miała możliwość zimnego nadmuchu, który służy on do końcowego wygładzania fryzury oraz suszenia mocno zniszczonych włosów.  

 

Dyfuzor 

Dyfuzor to specjalna nakładka, którą umieszcza się na otwór wylotowy suszarki. Jest to końcówka o dużej średnicy mająca wiele wypustek. W trakcie suszenia należy przyłożyć ją do modelowanych włosów. Dyfuzor to niezastąpione narzędzie w szczególności dla osób mających długie i gęste włosy. Pomaga ułożyć piękne fale i loki, a przede wszystkim jest niezbędny do nadawania objętości. Osoby, które chcą osiągnąć efekt drobnych loków, powinny wybrać dyfuzor z krótkimi wypustkami. 

Czujnik nawilżenia włosów 

Nowoczesne suszarki do włosów wyposażono w jedno z innowacyjnych rozwiązań, jakim jest czujnik nawilżenia. Funkcja pojawiła się w urządzeniach do stylizacji w ostatnich latach i wiele osób przekonało się do tego, aby wybrać produkt, który powiadomi o silnym przesuszeniu włosów. Jest to bardzo praktyczna opcja, która pozwoli uniknąć zniszczenia struktury włosów przy jednoczesnym dokładnym wysuszeniu. Kobiety mające długie i gęste włosy niejednokrotnie mają problem z oceną, w którym momencie należy wyłączyć suszarkę. 

 

Dodatkowe wyposażenie 

Wiele nowoczesnych suszarek ma w zestawie dołączone specjalne dodatki, takie jak koncentrator powietrza czy końcówka Spin curl. Koncentrator to bardzo wąska końcówka, która pozwala skupić strumień ciepłego powietrza w jednym miejscu i sprawić, że włosy w tym obszarze bardzo szybko wyschną. Dużą zaletą końcówki jest możliwość delikatnego wyprostowania włosów za pomocą szczotki. Dzięki temu bez konieczności posługiwania się prostownicą można osiągnąć efekt prostych włosów. Końcówka Spin curl pomaga uzyskać efekt loków bez konieczności sięgania po lokówkę. Nakładkę ta wykonano w taki sposób, aby za pomocą małych wypustek zakręcić włosy. 

 

Suszarki do włosów w dobrych cenach 

Osoby poszukujące dobrego modelu powinny wiedzieć, jaką suszarkę do włosów wybrać, aby spełniała wszystkie oczekiwania. Najtańszy model, jaki można kupić w sklepie ze sprzętem elektronicznym to wydatek rozpoczynający się od 25 zł. Oczywiście za taką cenę użytkownik nie otrzyma nowoczesnego urządzenia z wszystkimi przydatnymi funkcjami. Zakup dobrej jakości produktu to wydatek od 100 do 250 zł. W tej cenie można kupić dobrą suszarkę z funkcją jonizacji oraz z możliwością regulowania prędkości nawiewu wraz z kilku stopniową regulacją temperatury. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa suszarka do włosów? 

Działanie suszarki do włosów jest bardzo proste. W zależności od posiadanego modelu we wnętrzu znajduje się element grzewczy wykonany z ceramiki lub z metalu. Część nagrzewa się, a następnie wentylator kieruje nagrzane powietrze w taki sposób, aby wydostało się na zewnątrz. Odpowiednią regulację temperatury oraz intensywności strumienia powietrza można regulować za pomocą przełączników znajdujących się na rączce. Starsze suszarki miały wewnątrz metalowy drucik, który spełniał funkcję grzałki. Niestety, nie było to dobre rozwiązanie, ponieważ istniało duże ryzyko zaplątania i spalenia się włosów. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia włosów, producenci zastosowali znacznie lepszą i zdecydowanie bezpieczniejszą technologię. 

 

P2: Jak naprawić suszarkę do włosów? 

Naprawa suszarki do włosów to zadanie dla osób, które znają się na elektronice i dysponują najpotrzebniejszymi narzędziami. W wielu przypadkach uszkodzony sprzęt nie nadaje się do naprawy. Jeśli awarii ulegnie silnik o wiele lepiej kupić nową suszarkę niż zadawać sobie trudu, aby naprawić zepsutą. Bardzo często zdarzają się jednak sytuacje, gdy urządzenie przestaje działać poprawnie dlatego, że ma słaby przepływ powietrza. W takiej sytuacji konieczne może okazać się wyczyszczenie filtra znajdującego się w tylnej części urządzenia. Ingerowanie w układ znajdujący się wewnątrz urządzenia bez odpowiednich umiejętności może spowodować, że suszarkę uszkodzimy jeszcze bardziej. Jeśli model jest na gwarancji, należy oddać go  do wykwalifikowanego serwisu, który zajmie się naprawą. 

P3: Jaką lokówko-suszarkę wybrać do włosów krótkich? 

Wybór odpowiedniej lokówko-suszarki do krótkich włosów jest uzależniony od tego, jakie końcówki do stylizacji znajdują się w zestawie. Wiele kobiet poszukuje modelu z bardzo cienkimi wałkami, na które można swobodnie nawinąć włosy i jednocześnie pokręcić. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano końcówki do lokówko-suszarki. Niektóre tańsze produkty mogą być zrobione z tworzywa, które może zniszczyć strukturę włosa. W przypadku urządzenia do stylizacji na gorąco warto zainwestować w model z ceramicznymi końcówkami dołączonymi do zestawu. Wysokiej jakości produkt odpowiednio zadba o włosy, które nawet przy codziennej stylizacji nie będą zniszczone. 

 

P4: Jak wyczyścić suszarkę? 

Czyszczenie suszarki może sprawić sporo problemów, jeśli posiadany przez użytkownika model jest skomplikowany w rozbiórce. Większość nowych suszarek przewiduje możliwość ściągnięcia tylnego filtra, na którym znajdują się zanieczyszczenia, takie jak kurz czy pył. Jest to siateczka, która ogranicza możliwość przedostania się kurzu do silnika. Czyszczenia suszarki należy dokonać po odłączeniu z prądu. Rozbieranie urządzenia elektrycznego podłączonego do źródła zasilania jest bardzo nieodpowiedzialne. Przed przystąpieniem do pracy, warto sprawdzić w instrukcji obsługi czy producent przewiduje możliwość samodzielnego czyszczenia. Jeśli tak, należy to zrobić zgodnie z instrukcją lub delikatnie za pomocą suchej bawełnianej szmatki. W trudno dostępnych miejscach można użyć szczoteczki, która pomoże usunąć pozostałości pyłu. 

 

P5: Ile wat ma suszarka do włosów? 

Osoby, które poszukują odpowiedniej suszarki do włosów, powinny zastanowić się, jaki model będzie dla nich odpowiedni. Jednym z ważniejszych parametrów urządzenia jest moc. Dla kogoś, kto będzie używał suszarki każdego dnia, liczy się szybkość suszenia. Można się domyślić, że im wyższa moc, tym szybciej włosy będą suche. Poszukując modelu, który bardzo szybko wysuszy mokre włosy, warto wybrać suszarkę o mocy od 1800 W. Powyżej tej granicy można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Osoby, które obawiają się zniszczenia włosów, nie powinny się tym martwić. Na zniszczenie struktury włosa wpływają inne czynniki, takie jak bliskie trzymanie nasady suszarki przy głowie, suszenie jednego miejsca lub mocne rozczesywanie. Modele poniżej 1800 W są zdecydowanie słabsze. Będzie to optymalne rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje od czasu do czasu wysuszyć mokre włosy przed wyjściem. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments