Top fryzury włosy do ramion

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Wiele kobiet nosi włosy do ramion, twierdząc, że taka fryzura jest ponadczasowa. Trudno się z tym nie zgodzić. Włosy skrócone do tej długości są łatwiejsze w pielęgnacji niż dłuższe pasma. Jednocześnie są bardzo kobiece i można wykonać na nich wiele fryzur. Krótkie włosy do ramion wyglądają dobrze niemal u każdej kobiety, bez względu na kształt jej twarzy. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, a w nim m.in. ciekawe fryzury. Włosy do ramion dają duże możliwości, poznaj je razem z nami.

 

Włosy do ramion – dla kogo?

Pytanie o to, czy włosy do ramion są odpowiednią fryzurą dla danej osoby, pojawiają się bardzo często. Nie trzeba się jednak o to martwić, bo włosy o tej długości uznawane są za takie, które pasują każdej kobiecie, niezależnie od tego, czy ma ona proste, falowane czy kręcone pasma. Włosy te można ułożyć też na wiele sposobów, a tym samym istnieje możliwość dostosowania fryzury w zależności od okazji czy samopoczucia. Włosy do ramion są idealną propozycją dla kobiet, które mają dłuższe pasma, chcą zmiany, a jednocześnie boją się podjęcia zbyt odważnej decyzji. Fryzura ta sprawdza się też u osób mających cienkie pasma. Wielu fryzjerów, stylistów, ale i nie tylko, twierdzi, że włosy sięgające do ramion odejmują lat. Pama tej długości nazywane są też mianem LOB, czyli dłuższą wersją boba. Ta długość jest modna, a jednocześnie ponadczasowa, co można stwierdzić, choćby przeglądając zdjęcia piosenkarek i aktorek z minionych lat i obecnie. 

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień?

Wiele kobiet zgadza się z tym, że jednym z najbardziej wygodnych cięć są właśnie włosy do ramion. Upięcia takich pasm są różne. Włosy można po prostu związać w mały kucyk. Jeśli wybierzemy do tego efektownie wyglądającą frotkę, nasza fryzura będzie się wyróżniała. Bardzo popularne są też upięcia z warkoczem w roli głównej, który zaplatany jest np. na jednym boku. Dobrze wyglądają też proste włosy do ramion. Jeśli nasze włosy na co dzień lekko się falują, a taki efekt nam nie odpowiada, możemy użyć do stylizacji prostownicy. W przypadku włosów do ramion czas prostowania nie jest długi, bo włosów jest po prostu mniej. Do wyjścia można więc przygotować się stosunkowo szybko. Wiele kobiet stawia też na kręcone włosy do ramion. Nawet jeśli pasma naturalnie mocno się kręcą, włosy tej długości również dobrze wyglądają, choć trzeba wiedzieć, że wizualnie są one krótsze od prostych. Kto powinien zdecydować się na cieniowane włosy do ramion? To dobry wybór właśnie dla kobiet z kręconymi pasmami. Poprzez odpowiednio wykonane cieniowanie można podbić skręt i sprawić, że włosy będą ładnie wyglądały bez konieczności wykonywania długich zabiegów stylizacyjnych każdego dnia. 

 

Fryzury na wesele – włosy do ramion

Szukasz ciekawego upięcia włosów do ramion, bo masz niedługo ważne wyjście? Wybierasz się na wesele, ale nie wiesz, jak ułożyć fryzurę, aby wyglądać inaczej niż na co dzień? Mając włosy do ramion, możesz zdecydować się na różne upięcia i stylizacje. Najprostsze jest idealnie wygładzenie włosów przy użyciu prostownicy. Taką fryzurę wybierają chętnie osoby, które normalnie mają lekko puszące się włosy wyglądające w pełni naturalnie. Wyprostować pasma można samodzielnie, bez umawiania się do fryzjerki i płacenia za wizytę. Jeśli zależy nam na bardziej efektownej fryzurze, możemy pokręcić włosy. Szczególnie modne ostatnio są grube loki, które można wykonać zarówno tradycyjną lokówką, jak i przy użyciu prostownicy. Ładnie wyglądają również różnego rodzaju koki. Naturalny efekt można uzyskać wtedy, kiedy włosy są lekko związane i np. grzywka może delikatnie opadać na twarz.

Jakie fryzury ślubne i włosy do ramion są modne? Często posiadaczki takich włosów decydują się na lekkie fale w połączeniu z efektownie wyglądającym wiankiem. Falowane włosy ładnie wyglądają też, jeśli są zestawione z opaską ślubną z diamencikami czy innymi delikatnymi, lekko połyskującymi elementami.

Jak ścinać włosy?

Fryzjerzy wskazują, że kobiety często proszą o włosy ścięte na prosto do ramion. Ta fryzura jest łatwa do wykonania, ponieważ pasma są ścinane na prosto, niczym od linijki. Czasami wykorzystuje się do tego nie zwykłe nożyczki, ale maszynkę elektryczną. Charakteru takiej fryzurze nadaje przedziałek na środku lub grzywka. Przedziałek jest polecany szczególnie dla kobiet, które mają owalną twarz i chciałyby optycznie poprawić jej kształt. Włosy do ramion z grzywką są szczególnie dobrym wyborem w przypadku prostych włosów. Istnieje wtedy większa pewność, że grzywka będzie się dobrze układała, szczególnie ta ścinana na prosto. W innym wypadku możemy mieć problem z jej układaniem. Czasami codzienne używanie prostownicy jest nieuniknione. Można też oczywiście wybrać grzywkę na boku, która jest łatwiejsza do układania.

Kto może zdecydować się na mocno wycieniowane włosy do ramion? Z pewnością jest to fryzura odpowiednia dla kręconych pasm. Dobrze wykonane cieniowanie może sprawić, że włosy zyskają pełniejszy skręt. Oczywiście do tego, aby pasma wyglądały ładnie, potrzebne są też dobrze dobrane kosmetyki. 

 

Koloryzacja pasm

Mówiąc o fryzurach na włosach do ramion, nie można nie wspomnieć o koloryzacji, bo znacząco wpływa ona na wygląd włosów. Są osoby, które nie wyobrażają sobie farbowania włosów w domu, są i takie, które z chęcią to robią. Na pewno do przeprowadzenia zabiegu potrzebne są nie tylko bardzo dobre umiejętności, ale też najlepsze farby do włosów. Osoby, które koloryzują włosy same, muszą zwrócić szczególną uwagę na to, jaki kosmetyk wybiorą.

Bardzo ładnie wyglądają czarne włosy do ramion, ale czy ten kolor jest dla każdego? Pojawiają się głosy sugerujące, że czarny kolor na włosach nie wygląda dobrze u osób, które mają okrągłą twarz. Wszystko z uwagi na wyraźny kontrast między włosami i kolorem skóry, który uwydatnia kształt twarzy. Czarne pasma na pewno dobrze wyglądają u kobiet, które mają mocno zarysowaną oprawę oczu i ciemne brwi. Takie osoby mogą też z powodzeniem zdecydować się na brązowe włosy do ramion.

Nie mija moda na ombre i sombre. Czym różnią się te dwie metody koloryzacji? W ombre włosy rozjaśniane są od połowy długości i można zauważyć większą różnicę między kolorem u nasady, a przy końcach. Jak z kolei wygląda sombre? Włosy do ramion, czy to dłuższe, koloryzowane tą metodą gwarantują bardzo naturalny efekt. Już u nasady niektóre pasma są rozjaśnione, a przejścia kolorystyczne są bardziej subtelne.

Jak dbać o włosy do ramion?

Dobór pasującej do kształtu twarzy fryzury za ramiona czy też upięcia na specjalne okazje to połowa sukcesu. Aby włosy ładnie się prezentowały, muszą być zadbane. Kluczowy jest z pewnością szampon, którego używa się podczas każdego mycia. Najlepiej wybierać kosmetyk, który ma możliwie najbardziej naturalny skład. Nie będzie on podrażniał skóry głowy ani przyczyniał się do przesuszania końcówek. Ważny jest też sposób, w jaki myjemy włosy. Wlewanie szamponu bezpośrednio na pasma wydaje się czymś naturalnym, jednak warto wiedzieć, że włosy nie potrzebują tak mocnego mycia. Szampon można z powodzeniem rozmieszczać z wodą i rozprowadzić głównie na skórze głowy. W tym czasie na długości włosów można rozprowadzić wzmacniającą odżywkę, a później wszystko spłukać. Ważne jest też stosowanie olejków czy innych preparatów zabezpieczających końcówki. Należy pamiętać, aby po umyciu włosów nie pocierać ich mocno ręcznikiem, ponieważ może to przyczynić się do ich łamania. Nie jest też zalecane, aby długo chodzić w turbanie. Jeśli mamy proste włosy, możemy czesać je zarówno na mokro, jak i na sucho. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kręconych włosów, które należy układać, kiedy są jeszcze mokre.

Włosy do ramion nie muszą wyglądać nudno, wręcz przeciwnie, ilość fryzur dla pasm o takiej długości jest naprawdę spora. Dobrym sposobem na znalezienie pomysłu na swoje włosy jest np. oglądanie zdjęć gwiazd, które na czerwonym dywanie prezentują różne ciekawe fryzury. Kopalnią inspiracji są też czasopisma fryzjerskie czy po prostu Instagram. Włosy do ramion mogą być ścięte na prosto, z grzywką lub z przedziałkiem, kręcone czy lekko falowane. Końcówki można wywinąć do środka, na zewnątrz albo zostawić jest takie, jakie są. Włosy do ramion wyglądają dobrze po stylizacji, jak i naturalnie, bez żadnych zabiegów. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ