Ranking 3 najlepszych grybów lokowki w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Grube lokówki – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Chcąc uzyskać na włosach efekt pięknych fal, powinieneś skorzystać z lokówki o dużej średnicy. Wiemy, że w sklepach można znaleźć wiele urządzeń. Duży wybór okazuje się jednak nie tylko zaletą, ale też sporym utrudnieniem podczas zakupów. Jeśli nie masz czasu porównywać poszczególnym modeli do siebie, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Mowa o rankingu, w którym na pierwszym miejscu uplasowała się gruba lokówka Remington ProLuxe CI9132. Ma ona szeroki zakres regulacji temperatury, więc model można dostosować do różnego typu włosów. Urządzenie nagrzewa się w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Lokówka ma specjalną powłokę, która zabezpiecza przed ześlizgnięciem się włosów z jej powierzchni. Dobrze wyprofilowana rączka gwarantuje pewny chwyt i łatwe manewrowanie sprzętem. Zachęcamy do przeczytania opisów pozostałych urządzeń z naszego zestawienia. BaByliss C332E to lokówka, która zajęła drugie miejsce w rankingu. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu (nienagrzewająca się końcówka). Model ma obrotowy przewód zasilający.


3 najlepszych grybów lokowki. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki powłoce GripTech włosy nie ześlizgują się z nasadki. Cyfrowy wyświetlacz dokładnie pokazuje wybraną temperaturę. Z kolei technologia OptiHeat sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane, więc loki będą wyglądały bardzo estetycznie. Samo urządzenie prezentuje się bardzo dobrze.

Wady

Osoby z bardzo grubymi oraz długimi włosami skuteczność lokówki może zawieść. Niektóre użytkowniczki uważają, że sprzęt nie trzyma loków dłużej niż kilka godzin. Użytkowniczki z cieńszymi włosami były jednak zadowolone.

Podsumowanie

Moc urządzenia wynosi 54 W. Powłoki lokówki są wykonane z ceramiki. Sprzęt ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Średnica nakładki lokówki wynosi 32 mm. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana.

Drugi wybór

Zalety

Specjalna powłoka Sublim Touch jest bardzo gładka i dlatego nie niszczy włosów pozostawiając je gładkie. Przewód sprzętu ma długość 180 cm, co oznacza, że swobodne układanie włosów nie będzie problemem. Korzystanie z lokówki jest łatwe i nawet początkujący mogą to robić bez problemu.

Wady

Pokrętło nie jest zbyt dobrze zaprojektowane, więc ustawienie odpowiedniej temperatury może być trochę uciążliwe. Niektóre użytkowniczki wspominają również o luźnej, metalowej podkładce na lokówkę powodującej obsuwanie się gorącego sprzętu na podłoże.

Podsumowanie

Regulacja temperatury lokówki jest możliwa w zakresie od 100 st. C do 180 st. C. Nasadki mają średnicę 32 mm, więc do środka można włożyć nawet grube pasma i dobrze je skręcić. Moc sprzętu to 80 W.

Rozważ też

Zalety

Specjalne, ceramiczne powłoki chronią włosy przed zniszczeniem. Obrotowy przewód sprawia, że użytkowanie lokówki nie jest problemem. Dzięki 5. poziomom regulacji temperatury możemy wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Błyskawiczne nagrzewanie pozwala na rozpoczęcie lokowania w kilka sekund po włączeniu sprzętu.

Wady

Model jest stosunkowo ciężki. Jeżeli mamy dużo włosów lub używamy lokówki do czesania wielu osób, to układanie loków może być uciążliwe. Lokówka nadaje się jednak do sporadycznego użytkowania, wtedy nie męczy rąk.

Podsumowanie

Prezentowana lokówka pozwala na wybór temperatury od 100 st. C do 200 st. C. Moc tego sprzętu wynosi 48 W. Lokówka ma ceramiczne powłoki oraz zimną końcówkę, która zabezpiecza nas przed poparzeniem.

 

1. Remington Lokówka CI9132 PROLuxe

 

Remington ProLuxe CI9132 to urządzenie z regulacją temperatury w zakresie od 120 st. C do 210 st. C. Sprzęt jest całkowicie bezpieczny nawet dla cienkich i delikatnych włosów. Powyższy model wyposażono w końcówkę o średnicy 32 mm, którą pokryto ceramiczną powłoką.

Lokówka bardzo szybko się nagrzewa, w efekcie czego uda nam się odpowiednio wystylizować fryzurę, nawet jeśli nie mamy zbyt dużo czasu. Przy wałku znajduje się specjalna podstawka, która umożliwia bezpieczne odkładanie rozgrzanego sprzętu na stół. Wbudowany cyfrowy wyświetlacz ułatwia z kolei ustawienie optymalnej temperatury. Do zestawu dołączono eleganckie etui pozwalające na bezpieczne przechowywanie urządzenia bez ryzyka uszkodzenia.

Po zapoznaniu się z wieloma opiniami na temat modelu Remington ProLuxe CI9132 można wywnioskować, że lokówka jest lekka i poręczna. Długi przewód zasilający nie ogranicza swobody ruchów, a odpowiednio wyprofilowana rączka zapewnia mocny chwyt. Ponieważ ceramiczna powłoka wałka wykazuje antypoślizgowe właściwości kręcenie włosów jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas.

Lokówka Remington ProLuxe CI9132 ma średnicę równą 32 mm. Urządzenie nagrzewa się w 30 sekund. Temperatura jest regulowana w zakresie od 120 st. C. do 210 st. C.

 

 

 

 

2. Lokówka do włosów Babyliss C332E

 

Lokówka BaByliss C332E ma końcówkę o średnicy 32 mm. Element ten pokryto powłoką Sublim’touch, co powoduje, że włosy nie są narażone na przypalenie. Urządzenie daje nam możliwość swobodnej regulacji temperatury w zakresie od 150 st. C do 180 st. C. Wbudowana podstawka przy rączce i sygnalizacja diodowa On/Off zwiększają wygodę użytkowania.

Produkt szybko się nagrzewa, a stworzone z jego pomocą loki utrzymują się przez cały dzień. Mówi się, że najlepsze grube lokówki zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Z tego względu opisywany model wyposażono w wentylowaną końcówkę izolującą, która skutecznie zapobiega przypadkowemu poparzeniu skóry. Obrotowy przewód w dużym stopniu ułatwia stylizowanie fryzury.

Konsumenci twierdzą, że urządzenie marki BaByliss jest całkowicie bezpieczne dla każdego rodzaju włosów, również tych wyjątkowo delikatnych. Co więcej, sprzęt ma kompaktowe wymiary i łatwo się go przechowuje. Wiele osób podkreśla, że lokówka jest lekka i nie wyślizguje się z dłoni.

BaByliss C332E to dobra gruba lokówka do 100 zł. Moc urządzenia jest równa 80 W, a długość kabla zasilającego wynosi 1,8 m.

 

 

 

 

3. Bosch Lokówka stożkowa PHC 2500

 

Produkt Bosch PHC 2500 nagrzewa się w ciągu 60 sekund, a umieszczony na obudowie wskaźnik informuje o gotowości urządzenia do użycia. Ponieważ przewód zasilający ma długość 2 m z pewnością nie będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Sprzęt ma elektroniczną regulację temperatury do 200 st. C, a także ceramiczny wałek o średnicy 32 mm, który równomiernie się nagrzewa.

Lokówka jest poręczna i lekka. Uchwyt został pokryty miękkim i antypoślizgowym materiałem, dlatego nie ma zbyt dużego ryzyka, że urządzenie wypadnie nam przypadkowo z dłoni. Produkt można bezpiecznie przechowywać w dołączonym do kompletu etui. Na końcu rączki znajduje się praktyczny uchwyt umożliwiający zawieszenie sprzętu na wieszaku, w efekcie czego nie musimy chować urządzenia do szuflady.

Z opinii konsumentów wynika, że to gruba lokówka w dobrej cenie. Model Bosch PHC 2500 automatycznie wyłącza się po 30 minutach bezczynności. Nie należy się więc obawiać o przegrzanie urządzenia, jeśli zapomnimy o odłączeniu go z gniazdka.

Moc lokówki Bosch PHC 2500 wynosi 48 W. Temperaturę urządzenia można regulować w zakresie od 100 st. C. do 200 st. C.

 

 

 

 

Jaką lokówkę grubą wybrać?

 

Lokówka z grubym wałkiem to urządzenie, które idealnie nadaje się do tworzenia efektownych, romantycznych fal. Ponieważ coraz więcej marek oferuje takie sprzęty konsumenci mają często problem z dokonaniem wyboru. Jeśli Ty też masz kłopot z podjęciem decyzji koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem. W artykule znajdziesz nie tylko kilka rad o tym, czym się kierować robiąc zakupy, ale także zestawienie trzech funkcjonalnych modeli w dobrych cenach.

Aby wybrana lokówka okazała się praktycznym sprzętem powinna mieć regulację temperatury. Wówczas uda nam się dostosować działanie urządzenia do swoich potrzeb i preferencji, a jednocześnie unikniemy przypalenia włosów. Zwykle regulacja mieści się w zakresie od ok. 100 st. C do 180 st. C, choć niekiedy górna granica wynosi nawet 210 st. C. Pamiętajmy, że długotrwałe narażanie pasm na działanie zbyt wysokiej temperatury może doprowadzić do uszkodzenia włosów. W takim przypadku zwykle nieunikniona jest dogłębna i długotrwała regeneracja (często okazuje się także stosunkowo droga).

Najlepsza gruba lokówka w 2024 roku jest bezpieczna w użytkowaniu. Z tego powodu powinniśmy zwrócić uwagę na powłokę, którą pokryto element grzejny. Największą popularnością cieszą się modele z wałkiem ceramicznym, ponieważ szybko i równomiernie się nagrzewają, w efekcie czego ryzyko uszkodzenia włosów jest zmniejszone do minimum. Do wyboru mamy też sprzęty z końcówką pokrytą powłoką tytanową, teflonową lub metalową. Te ostatnie nie cieszą się jednak dużą popularnością, głównie z uwagi na tendencję do nadmiernego nagrzewania się.

Ze względu na to, że urządzenia, takie jak lokówki do włosów są zasilane sieciowo należy zwrócić uwagę na długość kabla. Im dłuższy przewód, tym bardziej komfortowa będzie stylizacja fryzury (minimum to 1,5 m). Na wygodę użytkowania wpływa również wbudowana podstawka, za sprawą której można uniknąć zniszczenia blatu stołu lub innej powierzchni, na którą odkładamy rozgrzany sprzęt.

Lokówka z wałkiem o średnicy powyżej 30 mm to doskonały sprzęt dla Pań, które uważają, że źle wyglądają w drobnych loczkach. To również bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych, grubych wałków, ponieważ stylizacja fryzury trwa znacznie krócej, a efekt utrzymuje się przez wiele godzin.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ