Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Szczoteczki soniczne do zębów Xiaomi – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

 Jeśli chcesz kupić szczoteczkę soniczną do zębów, koniecznie zapoznaj się z zestawieniem, które przygotowaliśmy. Na podstawie szczegółowej analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować 3 najbardziej popularne urządzenia marki Xiaomi, które ułatwią Ci zadbanie o higienę jamy ustnej. Za najlepszy sprzęt uznano Xiaomi Oclean One. To szczoteczka, którą średnio wystarczy ładować raz na dwa miesiące. Bardzo dobrze sprawdza się ona w domu, jak i w czasie dłuższych podróży. Urządzenie ma 3 tryby pracy do wyboru i 4-stopniową regulację mocy do każdego z nich. Jeśli zainstalujesz na smartfonie specjalną aplikację, zyskasz możliwość szybkiej zmiany ustawień pracy sprzętu oraz dostęp do ważnych informacji, m.in. na temat poziomu naładowania baterii. Drugie miejsce w rankingu należy do modelu Xiaomi Oclean SE, który wyposażono w końcówkę z miękkim włosiem. Ma on wodoodporną obudowę i możesz go myć pod bieżącą wodą. To szczoteczka, która jest bezpieczna w użytkowaniu i na pewno nie podrażni delikatnych dziąseł.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Główka szczoteczki ma dużą gęstość włosia. Sprzęt ma 12 rodzajów programów do czyszczenia. Można je pogrupować na 3 tryby: czyszczenie, wybielanie i masaż oraz 4 stopnie mocy. Istnieje możliwość połączenia sprzętu z aplikacją na telefonie za pomocą Bluetooth. Model jest zasilany akumulatorowo, a okres użytkowania po pełnym naładowaniu wynosi nawet 60 dni.

Wady

Zestaw nie zawiera wtyczki sieciowej do ładowarki. W zestawie znajduje się jedynie magnetyczna podstawka ładująca z końcówką USB, którą można podłączyć do komputera.

Podsumowanie

Zaokrąglone włosie o dużej gęstości, nie rani dziąseł i pozwala na skuteczne szczotkowanie. W urządzeniu umieszczone są czujniki kontrolujące czas szczotkowania, kątów, nacisku i gestów. Raport z przebiegu mycia zębów można przejrzeć w aplikacji znajdującej się na telefonie. Pomaga to w tworzeniu dobrego nawyku czyszczenia jamy ustnej.

Drugi wybór

Zalety

Jest to szczoteczka soniczna w białym kolorze z gęstym, niebieskim włosiem. Ma 12 specjalistycznych programów do czyszczenia. Częstotliwość pracy urządzenia wynosi 40 000 drgań na minutę, co pozwala na idealne wyczyszczenie zębów oraz usunięcie kamienia. Wykonane jest ono z ABS. Materiał ten jest wodoodporny. Sprawia to, że wilgoć nie niszczy szczoteczki.

Wady

Do zestawu nie jest dołączona wtyczka sieciowa do ładowarki. Znajduje się jedynie przewód USB. Daje to możliwość ładowania szczoteczki jedynie przy użyciu komputera.

Podsumowanie

Produkt ma 3 tryby: wybielanie, czyszczenie oraz masaż, a także 4 stopnie regulacji mocy. Możemy ją dostosować według własnych preferencji za pomocą aplikacji w smartfonie. Model idealnie sprawdzi się w podróży, gdyż po pełnym naładowaniu ma wystarczająco energii na 60 dni użytkowania.

Rozważ też

Zalety

Szczoteczka działa na jednym z 4 trybów: czyszczenie podstawowe, łagodne, pod kątem ochrony dziąseł oraz wybielanie. Zaletą jest możliwość kontrolowania pracy za pomocą aplikacji. Możemy na bieżąco sprawdzać efekty szczotkowania. Model jest wodoodporny. Cechuje go również duża wydajność.

Wady

Część konsumentów twierdzi, że podczas pierwszego użycia może wystąpić problem z obsługą urządzenia. Po kilkukrotnym szczotkowaniu zębów można nabrać wprawy i obsługa nie będzie już tak skomplikowana.

Podsumowanie

Pełne naładowanie baterii pozwala na miesiąc nieprzerwanej pracy. Szczoteczka jest lekka i poręczna, gdyż waga wynosi 123 g. Poza standardowymi ruchami w prawo i lewo, głowica czyszcząca porusza się także w górę i w dół. Pozwala to na dojście do trudno dostępnych miejsc i dokładne wyczyszczenie zębów.

 

 

Soniczne szczoteczki do zębów Xiaomi – ranking

 

 

Xiaomi Oclean One

 

Jeżeli szukasz dobrej szczoteczki, to wybierz Xiaomi Oclean One. Jest to nowoczesne urządzenie, za sprawą którego Twoje zęby będą delikatnie, lecz dobrze oczyszczone. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Całkowite naładowanie tego sprzętu zabiera około 6 godzin. Okres czuwania po takim ładowaniu trwa nawet 60 dni. Zabranie szczoteczki w miejsce, gdzie nie ma dostępu do prądu, nie jest więc problemem. Częstotliwość wibracji urządzenia wynosi 42000 drgań na minutę, co oznacza, że  może ono skutecznie doprowadzić pastę oraz wodę do trudno dostępnych miejsc.

Model nie jest zbyt duży, ale jest dobrze wyprofilowany. Dlatego posługiwanie się szczoteczką nie sprawia problemów. Warto wspomnieć o tym, jak działa ten sprzęt. Ma on 3 tryby czyszczenia, a na dodatek możemy również zmieniać ich moc, aby była dopasowana do naszych wymagań. Oprócz tego urządzenie ma również funkcję masażu, a nawet wybielania. Wszystkie ustawienia można regulować z pomocą prostej aplikacji na telefon. Szczoteczka nie ma na obudowie żadnych przycisków, więc posługiwanie się nią jest przyjemniejsze.

Zaokrąglone włosie o dużej gęstości sprawia, że szczotkowanie nie rani dziąseł i jest skuteczne. Warto zaznaczyć, że specjalne czujniki kontrolują nasze ruchy, a w aplikacji pojawiają się wskazówki, jeżeli możemy szczotkować zęby lepiej. Osoby zaopatrzone już w ten sprzęt uważają, że działa on bardzo dobrze, a dzięki regularnemu użytkowaniu zęby są zdrowsze i pozbawione wszelkiego osadu.

Szczoteczka Xiaomi Oclean One jest zasilana akumulatorowo. Czas ładowania baterii wynosi ok. 6 godzin, a jej pojemność to 2600 mAh. Maksymalna częstotliwość drgań jest równa 42 000 razy na minutę.

 

 

 

 

Xiaomi Oclean SE

 

Xiaomi Oclean SE to sprzęt polecany każdemu, kto poważnie podchodzi do higieny jamy ustnej. Z pomocą takiej szczoteczki kamień nazębny jest usuwany o wiele skuteczniej niż dzięki tradycyjnemu modelowi. Jest to rezultat częstotliwości, która wynosi aż 40000 drgań na minutę. Urządzenie jest wykonane z ABS. Materiał ten jest odporny na wodę w oznaczeniu IPX7, co oznacza, że wilgoć nie niszczy szczoteczki. Z kolei jednorodna budowa znacznie ułatwia użytkowanie sprzętu.

Wiele osób jest zadowolonych z możliwości wyboru różnych programów. Podoba im się fakt, że moc może być zmieniana w zależności od preferencji. Z kolei wybór odpowiedniego programu (masaż, różne rodzaje czyszczenia, wybielanie) odbywa się z pomocą aplikacji. Sprzęt łączy się z telefonem z pomocą Bluetooth, a my w ten sposób możemy łatwo wybrać odpowiedni program oraz intensywność. Warto dodać, że specjalne czujniki zbierają informacje o sile nacisku oraz sposobie szczotkowania. W aplikacji pojawią się raporty, dzięki którym możesz ulepszyć swoją technikę czyszczenia zębów.

Ta soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi w dobrej cenie jest ładowana poprzez bazę. Po całkowitym naładowaniu, które trwa około 6 godzin, nieużywany sprzęt będzie w gotowości nawet przez 2 miesiące. Model ma wiele certyfikatów potwierdzających, że jest bezpieczny w użytkowaniu oraz skutecznie myje zęby. Użytkownicy przekonują, że z pomocą szczoteczki przebarwienia szybko znikają, a zęby są zdrowsze i lepiej się prezentują.

Sprzęt Xiaomi Oclean SE działa z prędkością do 40 000 drgań na minutę. To szczoteczka zasilana akumulatorowo, czas jej ładowania wynosi 6 godzin.

 

 

 

 

Xiaomi Soocare Soocas X3

 

Szczoteczka Xiaomi Soocare Soocas X3 to model, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Wytwarza ona drgania z częstotliwością do 37 200 razy na minutę, co zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej i przebarwień. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, czas jego ładowania to ok. 16 godzin.

Sprzęt elegancko się prezentuje, ma czarną obudowę. Co ważne, został on w odpowiedni sposób zabezpieczony przed działaniem wilgoci, dlatego możemy bez obaw ustawić go np. przy łazienkowej umywalce. Szczoteczka ma kilka trybów pracy do wyboru: czyszczenie podstawowe, czyszczenie łagodne, wybielanie oraz ochrona dziąseł.

Kupującym najbardziej podoba się to, że urządzenie ma moduł Bluetooth i można je sparować ze smartfonem. Po zainstalowaniu wskazanej przez producenta aplikacji możemy sterować szczoteczką i sprawdzać informacje dotyczące poziomu naładowania baterii, zużycia końcówki czy czasu szczotkowania zębów. Zaletą prezentowanego modelu jest również cicha praca. Co ważne, nadaje się on nawet dla osób noszących aparat ortodontyczny.

Xiaomi Soocare Soocas X3 to dobra soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi do 200 zł. Jest ona zasilana akumulatorowo. Urządzenie wytwarza do 37 200 drgań na minutę.

 

 

 

 

Jaką soniczną szczoteczkę do zębów Xiaomi wybrać?

 

Higiena dentystyczna jest bardzo ważna dla każdej osoby. Zdrowe i białe zęby wyglądają estetycznie. Oprócz tego dokładne szczotkowanie sprawia, że zęby dużo rzadziej się psują oraz nie gromadzi się na nich osad. Używając odpowiednich produktów, możemy ograniczyć wizyty u dentysty do koniecznego minimum, czyli co półrocznej kontroli. Najważniejsza jest odpowiednia szczoteczka do zębów. W naszym artykule zajmiemy się poradnikiem oraz opisami sprzętów firmy Xiaomi. Produkty tej firmy są wykonane szczególnie solidnie. Szczoteczki soniczne Xiaomi mają wiele funkcji, dzięki którym czyszczenie zębów nie będzie trudne. Wiele osób wybiera je, ponieważ dokładnie czyszczą zęby oraz przestrzenie międzyzębowe. Działają one na zasadzie emitowania drgań, dzięki którym higiena jamy ustnej jest dokładniejsza.

 

 

Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi w 2024 roku ma kilka ciekawych programów. Jeżeli zamierzasz zainwestować w dobry sprzęt, to powinien on Ci zagwarantować przydatne rozwiązania. Szczoteczki Xiaomi zazwyczaj mają kilka programów mycia, funkcję wybielania, a nawet masażu. Dzięki temu szczotkowanie nie będzie tylko przykrym, codziennym obowiązkiem, ale też przyjemnością.

W komentarzach konsumenci przyznają, że najlepsze soniczne szczoteczki do zębów Xiaomi są dobrze wyprofilowane. Kształt modelu ma znaczenie. Opływowa szczoteczka nie ma żadnych wystających dodatków, co ułatwia korzystanie z niej. Nie bez znaczenia jest waga i długość – ciężkim sprzętem trudniej jest myć zęby przez minimum 2 min, a krótki nie dociera do głębiej osadzonych zębów. Ważne jest również włosie, które powinno być delikatnie zaokrąglone. Wtedy mamy pewność, że szczoteczka nie rani dziąseł. Ważne jest też, ile uderzeń na minutę wykonuje dany model. Dobrze, jeżeli jest to około 30000 uderzeń, wtedy mamy pewność, że zęby są dobrze wyczyszczone.

Ładowanie jest kolejną kwestią, którą trzeba poruszyć. Szczoteczka nie powinna ładować się dłużej niż 10 godzin, ponieważ uniemożliwia to częste szczotkowanie zębów. Po naładowaniu model powinien czuwać co najmniej kilkanaście godzin, wtedy możemy bez przeszkód podróżować i zabierać ze sobą szczoteczkę. Koniecznie wybierz produkt, którego zakup i wymiana główki nie będzie generować dużych kosztów.

Sterowanie szczoteczkami elektrycznymi może być dość skomplikowane. Niektóre modele mają wiele przycisków na obudowie, które mogą jednak przeszkadzać w czyszczeniu zębów. Sprzęty soniczne Xiaomi zazwyczaj steruje się aplikacją na telefon. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków, a wybranie odpowiedniego programu zajmie kilka sekund. Aplikacja kontroluje również, jak szczotkujemy i może dawać kilka porad.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ