Ranking 14 najlepszych szczoteczek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Szczoteczka elektryczna do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chyba nie ma osoby, która by nie dbała o własne zęby. Aby robić to skutecznie, należy się zaopatrzyć w szczoteczkę elektryczną. Badania dowiodły bowiem, że jest ona znacznie skuteczniejsza od manualnej. My natomiast przyglądnęliśmy się elektrycznym szczoteczkom, aby wyłonić model, który będzie nie tylko skuteczny, ale też przyjazny w obsłudze i cieszy się dobrymi opiniami klientów. Po szczegółowej analizie znaleźliśmy taki model. Jest nim Oral-B Genius 9000 Rose Gold. Wprowadza on użytkownika w 21 wiek za pomocą technologii, które pozwalają osobie szczotkującej zadbać o wszystkie obszary jamy ustnej. Za pomocą szczoteczki wyczyścisz i wybielisz zęby, a także zatroszczysz się o dziąsła i usuniesz bakterie z języka. Technologia 21 wieku będzie czuwać, aby mycie przebiegło prawidłowo i przyniosło oczekiwane efekty. Jeśli jednak chciałbyś porównać inne modele, aby mieć szerszą wiedzę na temat elektrycznych szczoteczek, to polecamy Twojej uwadze Philips Sonicare HX6511/50. Model polecany osobom, które zadowolą się nieco skromniejszym wyposażeniem urządzenia, ale też i tańszym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka dla wymagających użytkowników. Nie tylko skutecznie dba o czystość zębów, ale też uczy i pilnuje prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej. Bardzo ładne i przydatne akcesoria pozwolą na użytkowanie produktu w domu i na wyjeździe. Na jednym naładowaniu szczoteczka pracuje blisko 2 tygodnie.

Wady

Użytkownicy mniej zaznajomieni z technologią mogą mieć trudności w obsłudze aplikacji mobilnej. Osoby, które nigdy nie używały do tej pory szczoteczek elektrycznych, mogą potrzebować czasu do przyzwyczajenia się do sposobu w jaki myje się nimi zęby.

Podsumowanie

Bogate wyposażenie. Użytkownik, w zależności od wybranej opcji, może wraz ze szczoteczką otrzymać cztery końcówki czyszczące, ładowarkę stacjonarną wraz z pudełeczkiem do przechowywania końcówek, etui podróżne z ładowarką, a także kosmetyczkę oraz specjalny uchwyt do smartfona.

Drugi wybór

Zalety

Jest to wysokiej klasy szczoteczka elektryczna, która ma również mechanizm soniczny. Gwarantuje to znacznie szybsze usuwanie kamienia nazębnego. Jest to bardzo delikatny model, z którego mogą również korzystać osoby z aparatem nazębnym.

Wady

Wydajność akumulatora jest bardzo ograniczona. Poza tym sprzęt nie ma możliwości wymiany baterii. Z tego powodu należy używać szczoteczki z dużą ostrożnością.

Podsumowanie

Choć nie jest to najtańszy produkt na rynku, warto rozważyć jego zakup. Ma on wbudowaną diodę, która informuje nas o tym, jak długo powinniśmy myć zęby, by usunąć wszystkie bakterie. Kształt główki jest lekko wygięty, więc dotrzesz nawet w trudno dostępne miejsca.

Rozważ też

Zalety

Szczoteczka ma okrągłą główkę, która dobrze usuwa resztki jedzenia. Produkt wykonano z miękkich materiałów, dlatego nie podrażnia dziąseł. Model ma wbudowany timer, co pozwala kontrolować czas mycia zębów. Wydajny akumulator może działać nawet przez 2 tygodnie po naładowaniu.

Wady

Jest to dość duży sprzęt, więc ustawienie go na półce w łazience bywa kłopotliwe. Poza tym w czasie mycia szczoteczka generuje sporo drgań, których intensywności nie można zmienić.

Podsumowanie

Tym, co przekonało konsumentów do zakupu tego modelu jest wytrzymała bateria. Co więcej, produkt bardzo dobrze czyści zęby jednocześnie ich nie podrażniając. Duża liczba obrotów nie tylko usuwa zabrudzenia, ale i zmniejsza przebarwienia, co zapewnia biały uśmiech. Rączka została tak wyprofilowana, by dobrze leżeć w dłoni.

 

 

14 najlepszych szczoteczek elektrycznych do zębów. Opinie w 2024 roku

 

Nosisz się z zamiarem zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów? Od razu zaznaczmy, że wybór nie jest łatwy. Rynek oferuje nam bogatą ofertę urządzeń z tej kategorii. Ranking szczoteczek elektrycznych ułatwi Ci decyzję. Warto go przestudiować gdyż opisuje modele, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

1. Braun Oral-B Genius 9000 szczoteczka elektryczna

 

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to szczoteczka wyposażona w technologię 3D. Jest to sposób na połączenie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i pulsacyjnych, które współgrają w rozbijaniu płytki nazębnej na powierzchni zębów oraz trudno dostępnych miejsc, a następnie ją wymiatają.

Okrągła główka szczoteczki porusza się z częstotliwością 55 000 ruchów na minutę. Dla większej skuteczności producent również spersonalizował poszczególne główki szczoteczki, tak aby odpowiadały na indywidualne potrzeby użytkownika. I tak mamy tu końcówkę CrossAction służącą do usuwania płytki nazębnej, końcówkę Sensi Ultrathin będącą specjalistą od ochrony i pielęgnacji dziąseł, 3D White pomagającą wybielić powierzchnię zębów, a gdy Twoim problemem jest doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych możesz użyć końcówki FlossAction.

Podobnie jest z programami czyszczenia, których jest sześć: Daily Clean, do codziennego czyszczenia Pro Clean, program intensywnej pielęgnacji Sensitive, delikatne czyszczenie 3D White, tryb wybielania Gum Care, pielęgnacja dziąseł Tongue Clean, czyszczenie języka.

Szczoteczka pozwala na używanie jej wraz z aplikacją instalowaną na smartfonie, która czuwa nad prawidłowym czyszczeniem zębów. Wskazuje ona na ekranie telefonu, które z partii zębów wymagają jeszcze pielęgnacji, a także sygnalizuje, gdy nacisk szczoteczki jest zbyt mocny. Po zakończonym czyszczeniu natomiast przekazuje podsumowanie, a po wielu czyszczeniach – statystyki.

W zależności od kupionego zestawu, wyposażenie dodatkowe składa się z czterech końcówek czyszczących, ładowarki łazienkowej z pudełeczkiem do przechowywania końcówek, etui podróżnego pozwalającego na równoczesne ładowanie szczoteczki i telefonu (niektóre wersje mają etui bez ładowarki), oraz uchwyt na przyssawkę do lustra, na którym umieszczamy smartfona z włączoną aplikacją Oral-B. Do niektórych zestawów jest również dołączana kosmetyczka. Klienci, którzy już używają tego modelu są zadowoleni przede wszystkim z jego wszechstronności, a także długiego działania baterii, jak i niezwykle estetycznej obudowy.

Niekwestionowaną marką w produkcji elektrycznych szczoteczek do zębów jest firma ORAL-B. Nic też dziwnego, że szczoteczka Oral-B Genius 9000 Rose Gold została przez klientów okrzyknięta najlepszą szczoteczką elektryczną w 2024 roku. Sprawdźmy, dlaczego?

 

Zalety

Technologia 3D: Zastosowana technologia to kombinacja ruchów oscylacyjno-rotacyjnych rozbijających i wymiatających płytkę z powierzchni zębów i pulsacyjnych, które dbają o rozbicie i usunięcie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.

Współpraca z aplikacją w smartfonie: Specjalnie opracowana przez specjalistów aplikacja do wspomagania czyszczenia prowadzi użytkownika wskazując miejsca, którym trzeba poświęcić uwagę. Użytkownik jest uczony prawidłowych zachowań, a także ma podgląd do danych, jakie aplikacja zebrała i podsumowujących statystyk.

Doskonałe wyposażenie: Opisywany model jest wyposażony w szereg dodatkowych elementów. Zatem obok samej szczoteczki w opakowaniu znajdziemy ładowarkę łazienkową, którą można złożyć w jedną całość z pudełeczkiem do przechowywania końcówek czyszczących, 4 różne końcówki czyszczące, plastikowe etui podróżne wyposażone w ładowarkę oraz specjalny uchwyt na smartfona pozwalający umocować go podczas czyszczenia zębów na lustrze.

Różnorodność programów czyszczących: Producent wyposażył szczoteczkę w sześć programów czyszczących o innych właściwościach. DailyClean do codziennego czyszczenia, ProClean do intensywnej pielęgnacji, Sensitive do delikatnej, 3D White wspomagający wybielanie zębów, GumCare dbający o pielęgnację dziąseł oraz TongueClean służący do oczyszczania języka. Do każdego programu są dedykowane osobne końcówki o specjalnych właściwościach.

Design: Ponadczasowy design obejmuje nie tylko elegancką obudowę z elementami miedziano-złotymi, ale także użytkownik może samodzielnie, za pomocą aplikacji, wybrać kolor podświetlenia, który personalizuje szczoteczkę.

 

Wady

Obsługa nowych technologii: Użytkownik, który na co dzień nie używa nowoczesnych technologii, może potrzebować czasu na naukę obsługi aplikacji. Nie jest to jednak potrzebne do codziennego używania Geniusa.

 

 

 

 

2. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

 

1.Philips Sonicare HX6511-50Pierwszy proponowany przez nas model to szczoteczka marki Philips. Jest to bardzo dobry produkt, który cieszy się dużym zadowoleniem wśród osób, które dokonały już zakupu. Szczoteczka gwarantuje bardzo skuteczny sposób czyszczenia zębów. To soniczne urządzenie działa bardzo dynamicznie i jednocześnie jest bardzo delikatne.

Skutecznie oczyszcza szczeliny między zębami, a także przestrzenie wzdłuż linii dziąseł. Ogromny jej atutem jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby z aparatami ortodontycznymi, wypełnieniami oraz koronami. Odsłonięte szyjki zębowe także nie są przeciwwskazaniem.

Urządzenie posiada wbudowany minutnik zaprogramowany na dwie minuty czyszczenia. Co więcej, szczoteczka sygnalizuje nam co każde 30 sekund o zakończeniu czyszczenia określonej części jamy ustnej i sugeruje nam, że powinniśmy zacząć czyścić jej kolejną część.

Specjalnie zaprojektowany kształt z lekko wygiętą szyjką pozwoli na łatwiejsze dojście do ciężko dostępnych miejsc. Według wielu opinii to najlepsza szczoteczka elektryczna. Użytkownicy podkreślają, że szczoteczka bardzo skutecznie czyści zęby i usuwa z nich osad. Nie drażni dziąseł, co jest uważane za duży plus.

Szczoteczka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 ma jeden program mycia zębów (czyszczenie codzienne). Sprzęt jest zasilany litowo-jonowym akumulatorem, którego czas ładowania wynosi 720 minut.

 

Zalety

Program łatwego startu: Model ma program łatwego startu pozwalający na przyzwyczajenie się do mycia zębów szczoteczką elektryczną. Moc działania urządzenia jest delikatnie zwiększana w ciągu 14 pierwszych szczotkowań.

Wygięta szyjka: Szyjka szczoteczki jest wygięta, co pozwala na dotarcie do tylnych zębów i dokładne usunięcie płytki nazębnej.

Zegar: 2-minutowy zegar odmierza rekomendowany przez stomatologów czas szczotkowania, w efekcie czego z pewnością dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia i zmniejszymy ryzyko rozwoju próchnicy.

Usuwa przebarwienia: Z pomocą szczoteczki nie tylko pozbędziemy się resztek jedzenia czy płytki nazębnej, ale i nieestetycznych przebarwień.

 

Wady

Powoduje dyskomfort: Według niektórych konsumentów początkowo użytkowanie urządzenia może okazać się niezbyt komfortowe, nawet mimo programu łatwego startu. Dotyczy to głównie osób, które do tej pory używały zwykłych szczoteczek.

 

 

 

 

3. Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 750 Cross Action

 

Prezentujemy Oral-B PRO 750 CrossAction, czyli nowoczesną szczoteczkę elektryczną z zasilaniem akumulatorowym. Produkt wykonuje 3 rodzaje ruchów: oscylacyjny, rotacyjny i pulsacyjny. Dzięki temu model dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i usuwa wszystkie resztki jedzenia i bakterie.

Wykonując ruchy oscylacyjne sprzęt wykonuje 8800 obrotów/minutę, a podczas pulsacyjnych – 20000 ruchów/minutę. Dużym udogodnieniem jest wbudowany timer sygnalizujący czas mycia. Dzięki temu w czasie mycia zębów maluszek wie, jak długo należy szczotkować uzębienie. Okrągła główka pozwala na lepsze czyszczenie nie tylko uzębienia, ale również dziąseł. Liczne testy potwierdziły, że prezentowana szczoteczka bardzo dobrze usuwa bakterie, resztki jedzenia, przebarwienia i zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Urządzenia ma wydajny akumulator, który po naładowaniu może działać nawet przez 2 tygodnie. Przy zakupie otrzymasz kilka dodatkowych końcówek, które ułatwią pielęgnację zębów.

Szczoteczka, którą zaprezentowaliśmy, spodobała się wielu Internautom. Produkt chwalono głównie za wbudowany timer oraz prostą obsługę. Jest to delikatny sprzęt, który może być używany przez konsumentów w każdym wieku.

Model Oral-B PRO 750 CrossAction to bardzo dobra szczoteczka elektryczna sprzedawana wraz z eleganckim etui. Produkt ma okrągłą główkę, która wykonuje ruch oscylacyjny, pulsacyjny i rotacyjny.

 

Zalety

Timer: Model ma wbudowany timer, który informuje Cię, kiedy należy zmienić myty łuk zębowy. Opcja ta jest szczególnie ważna dla dzieci, które często myją zęby zbyt krótko.

Czujnik nacisku: Wiele osób, gdy zaczyna myć zęby szczoteczką elektryczną, nie wie, jak mocno trzeba ją dociskać do zębów. Na szczęście prezentowany model ma czujnik nacisku, który poinformuje Cię, jeśli zbyt mocno przyciskasz go do uzębienia. Minimalizuje to ryzyko krwawienia dziąseł.

Wydajna bateria: W sprzęcie znajduje się innowacyjny i bardzo wydajny akumulator. Po naładowaniu możesz używać szczoteczki nawet przez 2 tygodnie. Dzięki temu możesz zabrać sprzęt na wyjazd wakacyjny nie martwiąc się o to, czy naładujesz baterię.

 

Wady

Drgania: Niestety w czasie mycia zębów szczoteczka generuje dużo drgań. Jest to dość niekomfortowe, bo użytkownik nie może zmniejszyć ich intensywności. Aby zapobiec emisji drgań, polecane jest wymienienie końcówki.

 

 

 

 

4. Szczoteczka Oral-B Vitality 3D White D12.513

 

2.Braun Oral-B 3D Vitality White D12Następna pozycja w naszym rankingu to niezwykle popularny model firmy Braun. Jego popularność wynika z bardzo korzystnej ceny, szerokiej dostępności produktu a także pozytywnej oceny działania sprzętu. Szczoteczka nie tylko dużo dokładniej oczyści zęby od szczoteczki tradycyjnej.

Ma także działanie wybielające oraz usuwające płytkę nazębną. Specjalnie zaprojektowana końcówka urządzenia bardzo delikatnie czyści jamę ustną i z łatwością dopasowuje się do kształtu zębów. Urządzenie pracuje metodą oscylacyjno – rotacyjną. Ruchy oscylacyjne rozbijają płytkę nazębną, ruchy rotacyjne skutecznie ją usuwają.

Gwarantuje to bardzo dobre rezultaty i jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie płytki nazębnej. Szczoteczka jest oczywiście wodoszczelna i gwarantuje bezpieczne użytkowanie urządzenia. Zasilanie akumulatorowe gwarantuje wygodę czyszczenia. To bardzo dobra szczoteczka elektryczna do zębów.

Opinie wskazują, iż jest to produkt godny polecenia. Za ogromny atut uważa się jego bardzo dobrą cenę i jednocześnie wysoką jakość. Szczoteczka jest bardzo wytrzymała. Dokładnie myje zęby. Łatwo się ją czyści i utrzymuje w higienie.

Model Oral-B 3D Vitality White D12 to dobra szczoteczka elektryczna do zębów do 100 zł, która ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Produkt ma jeden tryb pracy.

 

Zalety

Wbudowany timer: Ze względu na to, że sprzęt ma wbudowany timer nie musimy samodzielnie kontrolować czasu mycia zębów. Po upływie 2 minut usłyszymy sygnał dźwiękowy informujący o tym, że możemy odłożyć szczoteczkę.

Technologia czyszczenia 2D: Model wykorzystuje specjalną technologię czyszczenia zębów 2D wykorzystującą nie tylko oscylacyjne, ale i rotacyjne ruchy główki szczoteczki. To pozwala na dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej, również z trudno dostępnych miejsc.

Zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy: Z pomocą szczoteczki możemy wyczyścić zęby i przestrzeń pomiędzy nimi, pozbyć się przebarwień oraz usunąć resztki jedzenia. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, więc nie musimy zbyt często odwiedzać dentysty.

 

Wady

Za głośna praca: Podczas pracy sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, co może zmniejszać komfort użytkowania. Z czasem dźwięki towarzyszące szczotkowaniu zębów mogą stać się uciążliwe.

 

 

 

 

5. Szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 500 CrossAction

 

3.Braun Oral-B Professinal Care 500 D16.513Kolejny model to odrobinę droższa szczoteczka marki Braun. Model został zaprojektowany przez specjalistów. Jest to produkt, który myje zęby w systemie 3D. Gwarantuje to bardzo dokładną pielęgnację jamy ustnej. Ruchy pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne sprawiają, że płytka nazębna jest oczyszczana o 100 % dokładniej.

Producent zapewnia, iż w ciągu minuty wykonywanych jest aż 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych oraz prawie 9 tysięcy ruchów oscylacyjnych i rotacyjnych. Mimo dynamicznego oczyszczania szkliwa, produkt ten nie podrażnia zębów oraz dziąseł. Urządzenie posiada wbudowany dwuminutowy timer.

Dzięki temu zawsze będziemy przestrzegać czasu czyszczenia rekomendowanego przez dentystów. Końcówka szczoteczki Oral B Floss Action idealnie otacza pojedynczy ząb i bardzo szczegółowo czyści przestrzenie między zębami. Firma Braun produkuje bardzo dobre szczoteczki elektrycznie.

Opinie to potwierdzają. Model ten cieszy się dobrymi recenzjami. Na plus oceniana jest długa żywotność akumulatora. Efektywny dwuminutowy program jest wystarczający do dokładnego oczyszczenia zębów. Urządzenie sprawnie usuwa płytkę nazębną.

Produkt Oral-B Professional Care 500 Crossaction ma jeden tryb szczotkowania zębów – czyszczenie codzienne. Szczoteczka jest zasilana nowoczesną baterią, która zapewnia do 2 tygodnie pracy przy regularnym użytkowaniu.

 

Zalety

Okrągła główka: Główka urządzenia jest okrągła, dlatego pozwala na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, resztek jedzenia oraz przebarwień, także z trudno dostępnych miejsc. To nie tylko chroni przed próchnicą, ale też przed chorobami dziąseł, takimi jak paradontoza.

Wskaźnik naładowania baterii: W dolnej części rączki szczoteczki znajduje się wskaźnik naładowania baterii. Dzięki niemu wiemy, kiedy akumulator jest bliski rozładowania i wymaga podłączenia do ładowarki.

Technologia 3D: Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię czyszczenia zębów 3D, która oparta jest na 3 rodzajach ruchów końcówki: pulsujących, oscylacyjnych oraz rotacyjnych. Gwarantuje to do 100% skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej niż w przypadku zwykłej szczoteczki.

 

Wady

Brak stojaka na końcówki: W zestawie nie ma stojaka, na którym można przechowywać końcówki osób korzystających ze szczoteczki. Musimy więc dokupić go osobno albo znaleźć odpowiednie pudełeczko.

 

 

 

 

6. Braun Oral-B Stages Power D2 Girl Szczoteczka elektryczna dla dzieci

 

4.Braun Oral-B D2 KidsNastępna godna polecenia szczoteczka to Braun Oral-B D2 Kids. Jest to urządzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta szczoteczka dla dzieci sprawi, że wcześniej nielubiana czynność mycia zębów, stanie się dla maluchów przyjemnością.

Urządzenie zasilanie jest przez dwie baterie AA. Produkt ten posiada piękny, kolorowy design, który zaciekawi i zachęci pociechy do czyszczenia jamy ustnej. Opisywany produkt skierowane jest głównie do dziewczynek, ze względu na obecność podobizny Królewny Śnieżki.

Dostępna jest również wersja dla chłopca. Szczoteczka czyści zęby w systemie 2D. Oznacza to, że wykonuje ruchy oscylacyjne i pulsacyjne. Specjalnie zaprojektowana obudowa bardzo dobrze leży w małej rączce. Mała końcówka idealnie czyści zęby.

Ruchy jej są bardzo delikatne i nie podrażniają wrażliwej jamy ustnej dziecka. Delikatne włókna sprawnie szczotkują ząbki. Urządzenie osiąga ok. 9 600 obrotów na minutę. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Szczoteczka skutecznie zachęca dzieci do mycia zębów. Baterie starczają na długo.

Oral-B D2 Kids to szczoteczka przeznaczona dla dzieci, która jest zasilana bateriami. Produkt ma jeden tryb pracy – czyszczenie codzienne.

 

Zalety

Dokładnie usuwa płytkę nazębną: Szczoteczka wykorzystuje oscylacyjne ruchy główki (9600 obr./min), co pozwala na dokładne usuwanie resztek jedzenia i płytki nazębnej ze wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc.

Wygodna rączka: Rączka urządzenia jest miękka i wyprofilowana w taki sposób, aby maluchy mogły ją pewnie chwycić. Nie ma więc ryzyka, że podczas mycia zębów szczoteczka będzie się wyślizgiwać z ręki.

Atrakcyjny design: Dzieci chętnie sięgają po urządzenie, ponieważ jest kolorowe i znajdują się na nim nadruki postaci z ich ulubionych bajek Disneya, np. Kopciuszka i Śpiącej Królewny.

 

Wady

Brak wskaźnika naładowania baterii: Ponieważ sprzęt nie ma wskaźnika naładowania baterii, nie wiemy, kiedy trzeba wymienić źródło zasilania.

Brak timera: Produkt nie został wyposażony w timer, dlatego pociechy muszą samodzielnie pilnować, jak długo szczotkują zęby. Konieczne może być używanie zwykłego zegarka lub stopera.

 

 

 

 

7. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

 

5.Philips Sonicare HX9332-04Kolejny produkt godny polecenia to model z najwyższej półki. Szczoteczka marki Philips mimo dość wysokiej ceny jest bardzo popularna. Posiada niezwykle elegancki wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. Jest to bardzo nowoczesny produkt, w którym użyto najnowsze technologie.

Największą innowacją jest dwojaki tryb ładowania urządzenia. Pierwszym rozwiązaniem jest elegancka szklanka do ładowania. Żeby naładować ten model wystarczy włożyć szczoteczkę do szklanki. Proste, prawda? Druga opcja to wykorzystanie specjalnego etui do ładowania.

Jest to świetna opcja dla osób będących często w podróżach. Etui podłączymy zarówno do gniazdka elektrycznego, jak i do komputera. Umożliwi nam to końcówka USB. Szczoteczka niezwykle skutecznie wyczyści jamę ustną. Posiada wbudowany minutnik, który nie tylko poinformuje nas o zakończeniu procesu czyszczenia zębów – zasygnalizuje nam co każde 30 sekund, że należy zmienić czyszczoną partię jamy ustnej.

Gwarantuje to dokładne i równomierne oczyszczenie każdego zęba. Urządzenie zbiera bardzo pochlebne opinie. Użytkownicy podkreślają, że jest warte swojej ceny.

Philips Sonicare HX9332/04 to urządzenie zasilane litowo-jonową baterią zapewniającą do 3 tygodni działania. Sprzęt jest wyposażony w 5 trybów szczotkowania do wyboru: White, Clean, Polish, Sensitive oraz Gum Care.

 

Zalety

Smartimer: Z uwagi na to, że szczoteczka ma timer nie ma potrzeby samodzielnej kontroli czasu mycia zębów. Co więcej, co 30 sekund pojawia się specjalny sygnał informujący o konieczności przejścia do szczotkowania kolejnej części zębów.

Funkcja EasyStart: Za sprawą funkcji EasyStart możemy stopniowo przyzwyczajać się do nowej szczoteczki. Moc urządzenia zwiększa się stopniowo w ciągu 14 dni, więc możemy uniknąć np. podrażnienia dziąseł.

Włosie w kształcie rombu: Umieszczone w końcówce szczoteczki włosie ma kształt rombu, co gwarantuje efektywne, ale jednocześnie delikatne mycie zębów.

 

Wady

Zbyt delikatna obudowa: Obudowa urządzenia jest stosunkowo delikatna, dlatego może uszkodzić się w wyniku upadku szczoteczki na ziemię.

Za długi czas ładowania baterii: Konsumenci narzekają, że czas ładowania baterii jest zbyt długi – wynosi 720 minut.

 

 

 

 

8. Zestaw szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 3000 B + Irygator Oxy Jet

 

Zestaw Braun spełni wymaganie nawet największych świrów higieny osobistej. W komplecie znajduje się bardzo skuteczna szczoteczka Oral-B Professional Care Oxyjet oraz irygator. Ten duet sprawi, że jama ustna będzie bardzo dokładnie oczyszczona. Jest to idelana propozycja dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

W ich przypadku irygator jest niezbędny do pełnowartościowego oczyszczenia jamy ustnej. Szczoteczka Oral B gwarantuje czyszczenie w systemie 3D. Oznacza to, że ruchy przez nią wykonywane są pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne. W konsekwencji płytka nazębna jest bardzo dokładnie usuwana.

Do dyspozycji mamy 3 tryby czyszczenia. Pierwszy z nich to tryb oczyszczania codziennego. Dodatkowo możemy wybrać także tryb delikatnego czyszczenia. To dobry wybór dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Ostatni tryb to tryb wybielania. Szczoteczka posiada czujnik siły nacisku, który sygnalizuje nam gdy zbyt mocno naciskamy a zęby.

Irygator jest świetnym dopełnieniem oczyszczania. Strumienie wody pozwalają usunąć bakterie oraz masują dziąsła i w konsekwencji minimalizują ich krwawienie.

Sprzęt Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20 jest zasilany akumulatorowo. Produkt wyposażono w 3 tryby szczotkowania zębów: czyszczenie codzienne, delikatne czyszczenie oraz wybielanie.

 

Zalety

System kontroli nacisku: W momencie, gdy zbyt mocno przyciśniemy szczoteczkę do zębów, pasek zintegrowany z uchwytem szczoteczki zaświeci się na czerwono. To pozwoli nam uniknąć m.in. podrażnienia i krwawienia dziąseł.

Irygator w zestawie: Do szczoteczki dołączono irygator Oxyjet, z pomocą którego możemy skuteczniej usunąć płytkę nazębną. Wykorzystuje on technologię mikropęcherzyków. Irygator zapobiega namnażaniu się bakterii w jamie ustnej, więc możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

Wady

Słaba moc irygatora: Pojawiają się opinie, że moc irygatora jest za słaba, więc trudno jest szybko usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia zalegające między zębami.

Niewygodna rączka: Nie wszystkim użytkownikom odpowiada to, w jaki sposób została wyprofilowana rączka szczoteczki. Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt wyślizguje się z dłoni, a w wyniku upadku na podłogę może się zniszczyć.

 

 

 

 

9. Szczoteczka elektryczna Łucznik TB 102

 

7.Łucznik TB-102Ostatnia pozycja w naszym rankingu to szczoteczka dla dzieci polskiej marki Łucznik. To idealna propozycja dla osób lubiących wspierać polskie marki. Proponowany model to bardzo skuteczna szczoteczka o ciekawym, kolorowym wyglądzie. Na pewno zachęci nasze pociechy do częstego mycia zębów.

Jest to model uniwersalny, który może być używany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. Utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce i wzbogacony żółtymi akcentami. Na rączce znajdziemy rysunek małego misia. Co więcej, podczas szczotkowania uruchamia się jedna z dwóch wgranych melodyjek. Każda z nich trwa dwie minuty, czyli tyle ile powinno trwać szczotkowanie.

Jest to duże urozmaicenie, które umila czas mycia ząbków. Szczoteczka po dwóch minutach automatycznie się wyłącza. Końcówka szczoteczki wykonana jest z delikatnego włosia.

Urządzenie jest bardzo lekkie i posiada wygodną rączkę. Zasilane jest dwoma bateriami AA. Produkt ten cieszy się dobrymi opiniami. Szczoteczka jest solidnie wykonana i dostosowana do potrzeb dzieci.

Szczoteczka dla dzieci Łucznik TB-102 jest zasilana dwiema bateriami AA. Urządzenie ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne.

 

Zalety

Muzyczny timer: Sprzęt jest wyposażony w specjalny, muzyczny timer, który nie tylko ułatwia kontrolowanie czasu szczotkowania zębów, ale też zwiększa komfort użytkowania. Maluchy podczas mycia słyszą wesołą melodię, a gdy się skończy mogą odłożyć szczoteczkę. Nie ma ryzyka, że dzieci będą myły zęby zbyt krótko.

Miękka końcówka: Końcówka do szczotkowania ma miękkie, dobrze wyprofilowane włosie, a to pozwala uniknąć podrażnienia dziąseł. Co więcej, kształt główki umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i usunięcie zanieczyszczeń z przestrzeni między zębami.

 

Wady

Nie ma czujnika nacisku: Produkt nie ma czujnika nacisku, dlatego pociechy same muszą uważać, aby nie dociskać główki zbyt mocno do zębów (inaczej mogą poczuć dyskomfort i zniechęcić się do korzystania ze szczoteczki).

Zbyt cicha melodyjka: Konsumenci uważają, że melodyjka odmierzająca czas mycia zębów jest za cicha.

 

 

 

 

 

 

10. Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-b motyw Frozen Kraina Lodu Elsa

 

Jeśli interesuje Cię szczoteczka elektryczna dla dzieci, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Oral-B Stages Power Kids z postaciami z bajki Kraina Lodu z pewnością spodoba się najmłodszym. Urządzenie swoim wyglądem zachęca do regularnego szczotkowania zębów, dzięki czemu rodzicom łatwiej jest przekonać dzieci, aby codziennie myły zęby.

Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę, co jest gwarancją dobrej efektywności pracy. Głowica wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dlatego wyróżnia ją dokładność. Końcówka ma miękkie włosie, które nie podrażnia delikatnych dziąseł, a jednocześnie skutecznie czyści zęby. Szczoteczka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Rodzicom podoba się to, że patrząc na głowicę szczoteczki i jej włókna można łatwo określić, czy końcówka nadaje się już do wymiany. W efekcie zapewnienie idealnie higienicznych warunków nie jest trudne. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a maksymalny czas jego pracy wynosi do 7 dni.

 

 

 

 

 

11. Philips Sonicare CleanCare+ HX3212/03 Szczoteczka Soniczna

 

Philips Sonicare HX3212/01 to polecana przez użytkowników soniczna szczoteczka elektryczna wykonująca do 31 000 obrotów na minutę. W urządzenie zastosowano technologię soniczną, która gwarantuje nawet dwa razy lepsze usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą, ręczną szczoteczką do zębów. 

Urządzenie jest polecane dla wszystkich, także dla osób, które mają założone aparaty ortodontyczne, wypełnienia i korony. Ta dobra szczoteczka elektryczna sprawdzi się, jeśli mamy problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Aby codzienna pielęgnacja jamy ustnej była łatwiejsza, sprzęt wyposażono w zegarek Quadpacer odmierzający 2 minuty, który co 30 sekund informuje o konieczności zmiany czyszczonej części zębów.

Według użytkowników istotną zaletą jest to, że szyjka została specjalnie wygięta tak, aby możliwe było dotarcie do głębiej osadzonych zębów i pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z jamy ustnej. Akumulator zapewnia nawet do 10 dni działania od momentu ładowania. W zestawie znajduje się kapturek ochronny na końcówkę.

 

 

 

 

 

12. Braun Oral-B Vitality szczoteczka Cross Action elektryczna D12.513

 

Polecamy Twojej uwadze Oral-B Vitality Cross Action. Jest to dobra i tania szczoteczka elektryczna zdobywająca dobre opinie użytkowników. W zestawie znajduje się rękojeść, końcówka, ładowarka i instrukcja obsługi w języku polskim. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi końcówkami, więc możemy wymieniać je w zależności od potrzeb.

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality ma wbudowany 2-minutowy timer, dzięki któremu możemy łatwo kontrolować, czy czyścimy zęby przez odpowiednio długi czas. Model ma jeden tryb pracy przeznaczony do standardowego, codziennego mycia jamy ustnej. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 5 dni (przy założeniu, że szczotkujemy zęby 2 razy dziennie). 

W szczoteczce elektrycznej zastosowano technologię 2D pozwalającą skutecznie usunąć gromadzącą się w jamie ustnej płytkę nazębną. To pozwala zapobiec powstawaniu przebarwień. Sprzęt jest uznawany za skuteczny, łatwy w obsłudze i tani. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

 

 

 

 

 

13. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04

 

Test szczoteczek elektrycznych potwierdził, że warto zainwestować w model Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04. Głowica wykonuje nawet do 31 000 ruchów na minutę, co przekłada się na lepsze efekty czyszczenia. Urządzenie pozwala usunąć do 100% zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka elektryczna Philips jest zdecydowanie bardziej skuteczna od zwykłych szczoteczek manualnych.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a użytkownik może wybrać jeden z dwóch sposób ładowania. W zestawie znajduje się specjalna szklanka, do której wystarczy włożyć szczoteczkę i odczekać stosowny czas. Dodatkowo kupujący otrzymuje etui podróżne z funkcją ładowania. Jest ono przystosowane do podłączenia przez złącze USB, więc przydaje się szczególnie podczas podróży.

Warto wybierać produkty cieszące się dobrymi opiniami konsumentów, takie jak prezentowana szczoteczka elektryczna. Według wielu osób poprawia ona stan jamy ustnej już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia regularnego szczotkowania. Ma ona specjalną, wybielającą główkę DiamondClean i włosie w kształcie rombu. Sprzęt w razie potrzeby możemy ustawić na tryb Sensitive.

 

 

 

 

 

14. Szczoteczka elektryczna Oral-B Stages Power Star Wars

 

Wybrana do naszego zestawienia szczoteczka elektryczna Star Wars na pewno spodoba się fanom tego filmu. Jest to model przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajduje się dodatkowo pasta do zębów. Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę. Jest ona zasilana akumulatorem, który po pełnym naładowaniu gwarantuje do 5 dni działania. 

Sprzęt ma wbudowany timer odliczający 2 minuty, dlatego jako rodzice możemy być pewni, że nasza pociecha odpowiednio długo szczotkuje zęby. Co istotne, szczoteczka ma delikatne włosie, które dociera we wszystkie miejsce. Pozwala to na dokładne czyszczenie zębów bez zbędnego wysiłku.

Ze względu na to, że opinie o szczoteczkach elektrycznych Oral-B dla dzieci są pozytywne, wielu rodziców wybiera je dla swoich pociech. Model Stages Power Star Wars jest wybierany w szczególności dlatego, że wyróżnia go dokładność, a dodatkowo ma przyjemny design zachęcających najmłodszych do regularnego szczotkowania zębów.

 

 

 

 

 

Etui podróżne na szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B

 

Szukasz etui na szczoteczkę elektryczną? Polecamy zakup modelu Oral-B Professional Care. Jest on dostosowany do większości szczoteczek tego producenta, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Akcesorium skutecznie zabezpiecza końcówki przed szkodliwym działaniem bakterii, które mogą rozmnażać się w naszej łazience, a także innych miejscach, w których przechowujemy sprzęt. To etui jest niezastąpione podczas podróży.

Produkt ma prosty design – na białej obudowie nie ma zbędnych zdobień, dlatego też akcesorium podoba się właściwie wszystkim konsumentom. Etui jest zrobione z wytrzymałych materiałów i ma hermetyczne zamknięcie, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów kupić?

 

Regularne mycie zębów jest istotne dla zdrowia naszej jamy ustnej. Niestety, jak wynika z badań, większość z nas nie wie, jak poprawnie myć zęby. W efekcie niedokładnie pozbywamy się resztek jedzenia. Sprawia to, że nasze zęby i dziąsła są narażone na działanie różnego typu bakterii. Jak dowodzą testy, lepszą efektywność mycia zapewniają sprzęty elektryczne. Dokładniej usuwają drobinki jedzenia. Poza tym są wyposażone w element czyszczący język, o którym zapominamy, a na którym też gromadzą się bakterie. Jednak sama decyzja o zakupie szczoteczki to dopiero pierwszy krok, trzeba dobrze przeanalizować, jaki model kupić. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać.

 

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów szczoteczek, w tym manualne, soniczne i elektryczne. W tym poradniku skupimy się na sprzętach eklektycznych. Czym różnią się one od sonicznych? Modele soniczne przeznaczone są dla osób o wrażliwych dziąsłach. Czyszczenie odbywa się za pomocą ultradźwięków, które dokładnie usuwają osad oraz bakterie. Natomiast modele elektryczne mają silnik, który wprawia w ruch główkę szczoteczki. Głowica tego typu modeli wykonuje ruch pulsacyjny lub rotacyjny, a także bardzo często masaż.

 

Zasilanie – jaka szczoteczka elektryczna do zębów jest najlepsza?

Modele elektryczne dostępne są w różnych wersjach. Cena w głównej mierze zależy od wyposażenia i funkcji, a także systemu zasilania. Najtańsze są proste szczoteczki na baterie. Jednak pobór mocy w takich urządzeniach jest dość duży, a więc zawsze trzeba mieć zapas baterii. Inne rozwiązanie to zasilanie sieciowe. To utrudnia czyszczenie, gdyż kabel trochę nam przeszkadza. Poza tym zawsze musimy mieć dostęp do prądu. Ciekawą propozycją są modele akumulatorowo-sieciowe lub akumulatorowe.

W przypadku urządzeń akumulatorowo-sieciowych plusem jest to, że nawet gdy bateria się rozładuje, po podłączeniu możemy wyczyścić żeby. Z drugiej zaś strony takie sprzęty zwykle mają słabszą baterię. W efekcie, po pewnym czasie użytkowania szczoteczka może nie działać nawet po tym, jak urządzenie przez wiele godzin było podłączone do ładowania. Największym uznaniem cieszą się sprzęty akumulatorowe. Od akumulatorowo-sieciowych różnią się tym, że przy rozładowanej baterii i jej podłączeniu do prądu nie możemy od razu używać szczoteczki, musi się naładować (przynajmniej w pewnym stopniu).

Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie z dobrą wbudowaną baterią, niestety musimy sporo zapłacić. Wybierając model akumulatorowy należy sprawdzić czas pracy na baterii. Dobry sprzęt działa ok. 20-30 min, czyli wystarcza na kilka dni mycia. Jednak zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku pracuje maksymalnie 15 min, a więc szczoteczkę należy ładować z częstotliwością co ok. 4 dni.

 

Rozmiar szczoteczki

Dobór szczoteczki, a w zasadzie głowicy, powinien być dostosowany do wieku użytkownika. Jeśli chodzi o wielkość główki, dla dziecka najlepsza jest taka od 7,5 mm do 15 mm. W przypadku dorosłych, powinna wynosić nawet do 30 mm. Kolejna kwestia to rękojeść – dla dzieci powinna być węższa, aby utrzymanie szczoteczki nie stanowiło problemu.

 

Częstotliwość ruchów

W przypadku szczoteczek elektrycznych parametrem, który ma odnosić się do wydajności sprzętu jest częstotliwość ruchów. Może to być od 10000 do 40000 ruchów pulsacyjnych oraz do 10000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Pamiętaj, że im wyższa jest częstotliwość, tym szybciej i lepiej szczoteczka rozbija powstałą na zębach płytkę bakteryjną. Jednak urządzenia o dużym spectrum ruchów nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Dlatego najlepiej wybierać sprzęty z regulacją. Pamiętaj, że nie wszystkie modele mają pełen zakres ruchów. Dlatego przy zakupie takiego urządzenia warto sprawdzić, czy interesująca Cię szczoteczka ma pełen zakres zwany 3D – taki sprzęt ma ruch rotacyjny, oscylacyjny i pulsacyjny. Tego typu rozwiązanie gwarantuje lepszą efektywność czyszczenia.

 

Twardość włosia

Twardość włosia to aspekt często pomijany nawet przy zakupie zwykłej szczoteczki. Większość osób zwraca uwagę na cenę, budowę, kolor, ale zapomina o określeniach Soft, Medium i Hard. Niektórzy producenci oferują też szczoteczki Very/Ultra Soft i Very Hard. Jaki rodzaj wybrać? Jeśli masz wrażliwe dziąsła, odkryte szyjki i zdarza Ci się narzekać na krwawienie z dziąseł, wybierz miękkie włosie. Średnie jest odpowiednie dla zdrowych dziąseł bez problemów i zbytniej wrażliwości. Natomiast wersja hard to rozwiązanie dla osób, które mają zdrowe dziąsła, ale palą papierosy i piją dużo kawy.

 

Waga

Takie urządzenia ze względu na wbudowany silnik są stosunkowo ciężki. Przy zakupie warto sprawdzić wagę szczoteczki. Najczęściej ważą ok. 350 g, ale znajdziemy też wiele cięższych modeli. Czy warto po nie sięgać? Jeśli są dobre i wytrzymałe, na pewno stanowią ciekawą propozycję, ale pamiętaj o komforcie czyszczenia. Z ciężką szczoteczkę mycie zębów będziesz wykonywał krócej i mniej dokładnie.

 

 

Wymienne końcówki

Na rynku można znaleźć bardzo tanie modele szczoteczek elektrycznych bez wymiennych głowic. Jest to jednak strata pieniędzy i zaśmiecanie środowiska. Dlatego lepiej jest wybrać model z wymienną głowicą. Niektóre urządzenia sprzedawane są od razu w zestawie z kilkoma głowicami, czasem różnego typu. Takie sprzęty stanowią doskonałą propozycję dla rodziny. Kupując urządzenie zwróć uwagę nie tylko na łatwość wymiany końcówek, ale też koszty ich zakupu. Niejednokrotnie zdarza się, że sięgamy po urządzenie w promocyjnej cenie, a wymienne głowice kosztują nas więcej niż początkowy zakup. Warto też zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są głowice o różnym zastosowaniu, np.: do czyszczenia języka, masowania dziąseł, mycia zębów, polerowania zębów, a nawet do wybielania.

 

Dodatkowe funkcje

Zaawansowane modele wyposażone są w dodatkowe opcje, które zapewniają nam lepsze efekty mycia. Wśród nich znajduje się:

czujnik siły nacisku – sygnał dźwiękowy włącza się wtedy, gdy szczoteczka jest zbyt mocno dociśnięta do zębów,

minutnik – sygnał dźwiękowy włącza się po 30 sekundach użycia, dzięki temu każdą ćwiartkę zębów będziemy czyścić przez ten sam czas. Możemy też ustawić czasomierz na 2 minuty, aby urządzenie informowało nas tylko o upływie czasu mycia,

regulacja prędkości,

wskaźnik naładowania akumulatora,

wskaźnik zużycia szczoteczki,

wskaźnik końca ładowania,

aplikacje na smartfony – urządzenie łączy się z aplikacją i pokazuje nam jak poprawnie myć zęby. Zapamiętuje nasze ruchy i podpowiada, co musimy poprawić w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To wpływa na efektywność czyszczenia.

 

Dodatkowe wyposażenie

Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z irygatorem, który umożliwia płukanie przestrzeni międzyzębowych. Czasem dołączany jest flosser, który czyści płytkę nazębną znajdującą się przy dziąsłach oraz sanitizer dezynfekujący szczoteczkę przy wykorzystaniu promieni UV. Często takie urządzenia sprzedawane są w zestawie z etui.

 

Szczoteczki elektryczne do zębów w dobrych cenach

Ceny szczoteczek z wymiennymi głowicami zaczynają się od ok. 60 zł. Niestety bardzo często późniejszy zakup głowic do takiego modelu kosztuje połowę wartości szczoteczki. Polecamy więc zakup produktów znanych producentów za około 200 zł, które w zestawie mają zapas głowic i są wyposażone w dodatkowe funkcje.

 

 

Jak dbać o szczoteczkę elektryczną?

 

Szczoteczki elektryczne cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Są one chętnie kupowane, ponieważ pozwalają odpowiednio zadbać o czystość jamy ustnej, pozbyć się wszystkich resztek jedzenia i dobrze oczyścić przestrzeń między zębami. Decydując się na inwestycję w taki produkt, trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio o niego dbać. Tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie. Nieumiejętne używanie urządzenia może powodować nie tylko niezadowolenie z zakupu, ale, co gorsza, różnego rodzaju problemy z jamą ustną (podrażnienie dziąseł, rozwój bakterii).

 

 

Jak czyścić szczoteczkę elektryczną?

Najważniejszym zagadnieniem w kontekście dbania o szczoteczkę elektryczną jest jej czyszczenie. Jeśli będziemy podchodzić odpowiedzialnie do wykonywania tego zadania, możemy mieć pewność, że na powierzchni produktu nie rozwiną się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Trzeba pamiętać o tym, aby po każdym użyciu szczoteczki przepłukać ją pod bieżącą wodą. Pozwoli to pozbyć się ewentualnych resztek jedzenia, które pozostały na włosiu, jak również usunąć pozostałości po paście do zębów. Myjąc produkt, nie możemy zapomnieć także o rękojeści. Często ta część urządzenia jest pomijana w procesie czyszczenia. Trzeba mieć świadomość, że jeśli na uchwycie rozwiną się bakterie, łatwo mogą one przejść na włosie, a w konsekwencji trafić do naszej jamy ustnej.

 

Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce elektrycznej?

Konsumenci szukają nie tylko odpowiedzi na pytanie, jaka elektryczna szczoteczka do zębów jest polecana przez dentystów. Wiele osób zastanawia się także nad tym, co ile tygodni trzeba wymieniać końcówki, aby zagwarantować sobie efektywność mycia. Większość producentów tego typu sprzętów wskazuje, że wymiana powinna następować co 3 miesiące. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, jak często myjemy zęby. W wielu urządzeniach włókna po pewnym czasie tracą początkowy kolor, co jest oznaką tego, że końcówka wymaga zmiany na nową.

 

Co zrobić, aby włosie w szczoteczce elektrycznej zachowało sprężystość?

Dyskutując na temat włosia w szczoteczce elektrycznej, warto zastanowić się, co można zrobić, aby zachowało ono swoje właściwości przez dłuższy czas. Dobrym sposobem na to jest odpowiednie użytkowanie sprzętu. Mowa tutaj o tym, aby nie przyciskać szczoteczki zbyt mocno do zębów. Jeśli będziemy to robić, włókna szybko tracą swój początkowy kształt, a w związku z tym nie będą dokładnie czyścić jamy ustnej.

 

 

Ładowanie szczoteczki elektrycznej

Jeśli kupujemy szczoteczkę elektryczną, która jest zasilana akumulatorowo, musimy pamiętać o jej regularnym ładowaniu. Zaleca się, aby robić to wtedy, kiedy urządzenie się rozładuje. Jeśli będziemy podłączać sprzęt jedynie na kilka minut przed każdym użyciem, wpłynie to na żywotność akumulatorów. W związku z tym po kilku miesiącach użytkowania może się okazać, że konieczny jest zakup nowych baterii.

 

Przechowywanie szczoteczki elektrycznej

Na odpowiednie dbanie o urządzenie składa się nie tylko jego czyszczenie, ale także sposób przechowywania. Szczoteczka elektryczna powinna być przechowywana w pozycji pionowej. Dzięki temu będzie mogła szybciej wyschnąć, co ograniczy możliwość rozwoju bakterii na włosiu, a także uchroni przed jego zniekształceniem. Zabierając urządzenie w podróż, powinniśmy wyposażyć się w etui ochronne. Jeśli tego nie zrobimy i włożymy szczoteczkę np. do kosmetyczki, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że na końcówce rozwiną się bakterie. Przenoszenie sprzętu w ten sposób może także doprowadzić do zarysowania obudowy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ