,

Opinie o ORAL-B GENIUS 9000 ROSE GOLD

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

Najważniejsze zalety:

Elektryczna szczoteczka do zębów z sześcioma programami czyszczącymi i różnorodnymi, specjalistycznymi końcówkami. Model współpracuje z aplikacją na smartfona, stworzoną przez ORAL-B, łącząc się z nią za pomocą technologii Bluetooth. Aplikacja ta uczy krok po kroku, jak skutecznie czyścić zęby, a także udostępnia statystyki z poszczególnych dni czyszczenia.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy na co dzień niekorzystający z nowoczesnych technologii, na początku mogą mieć problem z obsługą aplikacji. Ponadto osoby, które wcześniej nie używały szczoteczek elektrycznych mogą potrzebować czasu do przyzwyczajenia się do sposobu ich działania.

 

Werdykt: 9.6/10

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to produkt, który równie skutecznie będzie działał przy użyciu aplikacji na smartfona, jak i bez niej. Aplikacja ma za zadanie przeprowadzić użytkownika przez okres adaptacji i nauki czyszczenia zębów taką szczoteczką, jednak nie warunkuje możliwości jej użycia. Szczoteczka używana bez włączonej aplikacji pracuje we wszystkich programach, w jakie ją wyposażono, a także odmierza czas czyszczenia 30 sekund na każdą ćwiartkę uzębienia. Zatem nieumiejętność czy brak możliwości użycia aplikacji nie wpływa na jakość czyszczenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiały, wygląd i wyposażenie

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Rękojeść szczoteczki wykonana jest z miękkiego, antypoślizgowego materiału, dzięki czemu dobrze się ją trzyma w dłoni. Z przodu rękojeści materiał w kolorze złoto-miedzianym dodaje szczoteczce elegancji. Na tym „panelu” znajdują się przełączniki, a także sygnalizacja wyboru programu. Po ustawieniu szczoteczki na podstawce ładowarki wita nas ona kaskadą świateł.

 

 

Do zestawu producent dołącza wspomnianą już podstawkę ładowarki, którą można połączyć w jedną całość z pojemnikiem na końcówki czyszczące.  

Aby prawidłowo umieścić smartfona podczas używania aplikacji, do zestawu został dołączony specjalny uchwyt do umieszczenia telefonu na lustrze w łazience. Uchwyt pewnie trzyma urządzenie bez obawy o jego upadek, a do lustra jest przyczepiany za pomocą przyssawki, którą „uruchamia” i zwalnia dźwignia. Dodatkowo sama przyssawka została wyposażona w specjalną końcówkę ułatwiającą zdejmowanie uchwytu z lustra.

Bardzo przydatnym wydaje się być plastikowe etui podróżne z zewnątrz obleczone aksamitnym plastikiem w białym kolorze ze złotymi zdobieniami. Kremowe wnętrze mieści szczoteczkę i dwie końcówki czyszczące. Interesujące jest to, że etui to jest wyposażone w ładowarkę, za pomocą której naładujemy równocześnie szczoteczkę i smartfon. Etui zamykane jest na szeroki zatrzask.

 

 

Dodatkowo w pudełku znajdziemy też 4 końcówki do szczotkowania, każdą przeznaczoną do innego rodzaju czyszczenia.

W instrukcji obsługi producent umieszcza informację, że nie każdy zestaw zawiera dokładnie te same i takie same elementy. Dla przykładu można kupić zestaw, w którym etui nie ma ładowarki, albo jest dołączona kosmetyczka. Trzeba dokładnie przeczytać opis zawartości zestawu. My otrzymaliśmy do testów taki zestaw, jak opisaliśmy powyżej.

 

Aplikacja na smartfona i programy czyszczące

Użytkownicy smartfonów, przez specjalną aplikację, którą można pobrać na przykład ze sklepu Play, są prowadzeni tak, aby czyszczenie było jak najefektywniejsze. Na początek należy wybrać kolory podświetlenia, jakie nam najbardziej pasują:

Aplikacja, obok normalnej pielęgnacji, oferuje również sprawdzenie nawyków mycia zębów
wraz z ich oceną. Również w przypadku specjalnych zaleceń stomatologa o szczególnej pielęgnacji jakiegoś obszaru aplikacja zadba o to, aby obszar ten był pod specjalnym nadzorem. Aplikacja pobrana na telefon z polskim systemem operacyjnym będzie w języku polskim. A po włączeniu jej przywita nas jednym z wielu komunikatów:

Następnie poprosi Cię o umieszczenie telefonu tak, aby Twoja twarz była widoczna na ekranie. Do wyboru mamy sześć programów myjących. Każdy z nich wydaje nieco inny dźwięk gdyż wprawia szczoteczkę w inne ruchy:

Daily Clean, do codziennego czyszczenia – czyści jednostajnie

Pro Clean, program intensywnej pielęgnacji – ruch jednostajny, intensywny

Sensitive, delikatne czyszczenie – delikatny ruch jednostajny

3D White, tryb wybielania – ruch i dźwięk o zmiennym natężeniu

Gum Care, pielęgnacja dziąseł – płynny ruch masujący

Tongue Clean, czyszczenie języka – spokojny ruch jednostajny

 

W przypadku użycia szczoteczki bez aplikacji, każdy z trybów, poza dwoma ostatnimi, po 30 sekundach działania daje nam znać świetlnie i dźwiękowo o konieczności zmiany obszaru szorowania. Natomiast, gdy aplikacja jest używana, to wykrywa ona partie aktualnie czyszczone i pokazuje to na ekranie smartfona, zmieniając obszar czyszczenia z niebieskiego aż do białego. Tym samym informuje użytkownika, które partie już wyczyścił, a które jeszcze wymagają dodatkowej pracy.

 

 

Nie musisz tu zachowywać jakiejś szczególnej kolejności, bo aplikacja sama rozpozna czyszczone obszary. Dodatkowo pozwala ona na sprawdzenie własnych nawyków czyszczenia zębów, a także przekazuje nam opinię na ten temat oraz udostępnia użytkownikowi statystyki z użytkowania szczoteczki. Podczas przeprowadzania testów aplikacja ta jednokrotnie zawiesiła się uniemożliwiając jej użytkowanie. Wszelkie inne uruchomienia przebiegały bez zarzutu.

 

Czyszczenie

Dla niewprawionych osób, które nigdy nie używały szczoteczki elektrycznej, początki używania sprzętu mogą być trudne. Trzeba pamiętać, aby po nałożeniu pasty szczoteczkę uruchomić, dopiero gdy jej główka znajduje się w jamie ustnej, w przeciwnym razie zachlapiemy wszystko wokół. Ponadto drgania jakie generuje szczoteczka mogą być dla niektórych użytkowników nieprzyjemne, jednak przy umiejętnym stosowaniu, każdy z nich się do działania sprzętu przyzwyczai. Wśród programów czyszczących jest program delikatny i od niego należy zacząć, gdy jest się osobą nienawykłą do stosowania szczoteczki elektrycznej.

Kłopotliwe może się również wydawać przełączanie programów w trakcie użycia, trzeba to robić ze szczoteczką w ustach, więc słabo widać nie tylko guziki do przełączenia, ale i też wybrany program. Natomiast bezsprzecznie łatwo jest zauważyć sygnał zbyt mocnego szorowania. Gdy przyciśniesz szczoteczkę do zębów zbyt mocno, zasygnalizuje Ci ona to czerwonym sygnałem świetlnym.

Według producenta szczoteczka ta wykonuje 55 000 ruchów na minutę i są to ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne. Połączenie tych technologii zostało nazwane rozwiązaniem 3D. Wprowadza ono świat szczoteczek w kolejny etap rozwoju technologicznego. Dla użytkownika korzyść ma być taka, że jego zęby, jak i przestrzenie międzyzębowe będą wolne od płytki nazębnej a dziąsła wymasowane i dzięki temu odpowiednio ukrwione.   

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ