Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Philips

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

Szczoteczki soniczne do zębów Philips – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

Soniczne szczoteczki do zębów Philips od lat są dobrze oceniane przez konsumentów. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku urządzeniom i wybrać te, które zdobyły najwięcej dobrych recenzji od użytkowników. Jednym z najczęściej polecanych produktów jest Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 i to on znalazł się na szczycie naszego zestawienia. Prezentowana, soniczna szczoteczka do zębów ma kilka trybów pracy. Przez kilkanaście pierwszych użyć sprzęt sukcesywnie zwiększa swoją prędkość, pozwalają tym samym przyzwyczaić się dziąsłom do mocniejszej stymulacji. Szczoteczka ma timer, który za każdym razem odmierza czas, jaki trzeba poświęcić na dokładne umycie zębów (2 minuty). Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną rączkę, co zwiększa komfort jego użycia. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, przejdź do naszych pozostałych propozycji. Philips Sonicare Healthy White HX6762/43 to soniczna szczoteczka do zębów, która znalazła się na 2. miejscu w rankingu. Używając sprzętu regularnie, możemy zadbać o idealnie białe zęby.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka poprawia stan dziąseł. Urządzenie pracuje w trzech trybach – wybielanie zębów, masaż dziąseł i mycie. Produkt jest wyposażony w system łatwego startu, który ma być pomocny osobom mającym pierwszy raz styczność ze szczoteczką soniczną.

Wady

Zdarza się, że główki szczoteczek w niektórych modelach pracują dość głośno, co może przeszkadzać niektórym osobom. Mechanizm wymiany głowicy początkowo nie pracuje płynnie.

Podsumowanie

Szczoteczka ma wbudowany 2-minutowy zegar, który wibracją informuje o konieczności przejścia do kolejnej ćwiartki. W zestawie ze szczoteczkami znajduje się również stacja dezynfekująca UV ze zintegrowaną ładowarką przenośną. Producent dołączył również wygodne etui do przenoszenia produktu.

Drugi wybór

Zalety

Zegar wbudowany w szczoteczkę poinformuje Cię, kiedy zacząć, a kiedy zakończyć proces czyszczenia. Dzięki funkcji Quadapter dowiesz się, ile czasu poświęcić poszczególnym ćwiartkom jamy ustnej. Tryb wybielania pomoże Ci pozbyć się przebarwień powstałych w wyniku spożywania kawy i herbaty.

Wady

Początkowo produkt nie jest zbyt łatwy w obsłudze. Możemy też spodziewać się notorycznych zabrudzeń łazienki pastą zanim zaczniemy prawidłowo ustawiać tryb czyszczenia.

Podsumowanie

Prezentowany model ma wskaźnik naładowania baterii schowany w rączce szczoteczki. Wgrany program pozwoli przyzwyczaić się do wibracji szczoteczki. Zdaniem kupujących szczoteczka czyści zęby dokładniej niż manualna, również jeśli mamy założony aparat na zęby.

Rozważ też

Zalety

Końcówki czyszczące są przyjazne dla dziąseł. Głowice czyszczą w kilku trybach - również w tym, który ma za zadanie czyszczenie i odświeżanie. Możliwe jest również wybielanie i polerowanie. Co ważne, końcówki dostępne są w rozmiarach dla dorosłych i dla dzieci. Ładowarkę można wykorzystać, jako kubek do płukania jamy ustnej.

Wady

Bateria szczoteczki jest dość wrażliwa na temperatury powyżej 30 st., więc lepiej nie trzymać jej w pomieszczeniu, gdzie ktoś często bierze gorące kąpiele.

Podsumowanie

W zestawie znajdziemy ładowarkę podróżną USB, która jest jednocześnie wygodnym, poręcznym etui. Szczoteczka jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym, dzięki czemu po naładowaniu może pracować nawet do kilku tygodni. O stanie naładowania baterii informuje wskaźnik.

 

 

Soniczna szczoteczka do zębów Philips – Ranking

 

 

Philips Sonicare Flexcare HX6932/36

 

Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 to model o tyle ciekawy, że mamy w zestawie dwie szczoteczki, dla dwóch różnych użytkowników. Szczoteczki są zaopatrzone w najnowsze końcówki Philips InterCare, które przeciwdziałają zapaleniu dziąseł, a także poprawiają ich stan.

Mamy tu trzy tryby pracy, na które składają się mycie, wybielanie i masaż. Model ten również może pracować w dwóch poziomach intensywności. Dla osób nieprzyzwyczajonych do tego typu szczoteczek, model ten ma system łatwego startu. Oznacza to, że w przeciągu 14 dni stopniowo z dnia na dzień szczoteczka zwiększa swoją prędkość, aż do osiągnięcia standardowej.

Producent podaje, że model ten usuwa 7 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka zwykła, manualna. Dla ułatwienia odmierzania czasu czyszczenia urządzenie posiada wbudowany, 2 minutowy zegar, który informuje o upływie czasu, a także timer okresowy, który zawiadamia o konieczności przejścia do mycia kolejnej ćwiartki jamy ustnej. W zestawie klient otrzyma 2 szt. szczoteczki Philips Sonicare FlexCare, 2 końcówki

Philips Sonicare Intercare (standard), 1 stacje dezynfekującą UV ze zintegrowana ładowarką, ładowarkę przenośną oraz etui do przechowywania produktu. Osoby, które zakupiły ten rodzaj szczoteczki twierdzą, że jest to najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Philips w 2024 roku. Efekty stosowania szczoteczki są widoczne prawie natychmiast, łatwo się ją obsługuje i dobrze wybiela zęby.

Soniczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare Flexcare HX6932/36 jest zasilana akumulatorowo. Prędkość urządzenia wynosi do 31000 obrotów na minutę.

 

Zalety

Różne tryby pracy: Szczoteczka ma 3 tryby pracy, więc można dopasować jej ustawienia do potrzeb danego użytkownika. Możemy wybrać program zwykłego czyszczenia, tryb wybielania, a także masażu.

Skuteczność działania: Z informacji podanych przez producenta wynika, że prezentowany model usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej niż standardowa szczoteczka.

Łatwy start: Przy 14 pierwszych szczotkowaniach urządzenie delikatnie zwiększa swoją moc (tzw. program łatwego startu), dzięki czemu nasze dziąsła mogą przyzwyczaić się do działania Philips Sonicare Flexcare HX6932/36. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia podrażnień jamy ustnej.

Timer: Model ma timer, który odmierza 2 minuty szczotkowania. Jest to czas zalecany przez dentystów. Timer uczy zdrowych nawyków i daje pewność, że nie czyścimy zębów zbyt krótko.

Rączka: Szczoteczka soniczna ma dobrze wyprofilowaną i lekką rączkę. W efekcie użytkowanie sprzętu jest przyjemne.

 

Wady

Szczelność obudowy: Konsumenci wskazują, że obudowa po ponad roku użytkowania traci swoją szczelność, co może doprowadzić do awarii urządzenia.

 

 

 

 

Philips HX6762/43

 

Producent szczoteczki Philips HX6762/43 zaleca, aby codzienne czyszczenie zębów trwało 2 minuty, a następnie wybielanie 30 sekund. Dlatego model ten został wyposażony w 2 minutowy zegar, który informuje użytkownika o zakończeniu procesu czyszczenia, oraz zegar okresowy Quadpacer, który odlicza 30 sekundowe odcinki czasu przeznaczone dla czyszczenia jednej części jamy ustnej.

30 sekundowy tryb wybielania potrafi uchronić, albo wyczyścić już powstałe przebarwienia z kawy, herbaty czy tytoniu. Zęby stają się wyraźniej bielsze w ciągu 2 tygodni regularnego i prawidłowego szczotkowania. Odpowiednio wyprofilowana główka szczoteczki ułatwia dotarcie również do zębów tylnych. Szczoteczka zdaje egzamin również, gdy użytkownik ma na zębach aparat ortodontyczny, a także, gdy są odsłonięte szyjki zębowe.

Urządzenie posiada wskaźnik naładowania baterii, która jest schowana w ergonomicznej rączce szczoteczki. Dla osób, które pierwszy raz się zetknęły ze szczoteczką soniczną, jest przewidziany program stopniowego przyzwyczajania się do wibracji szczoteczki.

Każdego dnia czas działania jest nieco dłuższy, aż po 14 dniach szczoteczka przechodzi na program standardowy. Konsumenci uważają, że szczoteczka ta myje lepiej zęby niż manualna i zwykła elektryczna, a zęby się nią myje łatwo i przyjemnie. Jednym słowem jest to soniczna szczoteczka do zębów Philips w dobrej cenie.

Sonicare Healthy White HX6762/43 to dobra soniczna szczoteczka do zębów Philips do 300 zł. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo.

 

Zalety

Wygięta szyjka z główką: Konsumenci zwracają uwagę na dobrze przemyślaną konstrukcję szczoteczki. Ma ona odpowiednio wygiętą szyjkę z główką, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i efektywne pozbycie się z nich zabrudzeń.

Wybielanie: Użytkownik może skorzystać z trybu czyszczenia (2 minuty) i wybielania (30 sekund). Przynosi on bardzo dobre efekty. Już po kilku do kilkunastu dni można zauważyć, że zęby mają bielszy odcień.

Wskaźnik: Dzięki temu, że urządzenie wyposażono we wskaźnik stanu akumulatora, nie musimy się zastanawiać, kiedy podłączyć sprzęt do źródła zasilania.

Gumowy uchwyt: Rączka modelu jest pokryta gumową powłoką. Nawet jeśli mamy wilgotne dłonie, szczoteczka nie wyślizguje nam się z dłoni. Nie ma obaw o to, że sprzęt upadnie na podłogę i ulegnie uszkodzeniu.

 

Wady

Wyczuwalne drgania: Urządzenie generuje stosunkowo mocne drgania, co może okazać się mało przyjemne.

 

 

 

 

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

 

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 wyróżnia się tym, że posiada aż 5 trybów czyszczących: Clean, Refresh, GumCare, oraz dwa nowe: White i Polish. Zatem szczoteczkę można ustawić w trybie czyszczenia, odświeżania, ochrony dziąseł, oraz wybielania i polerowania.

W tej bogatej funkcjonalności pomagają wyjątkowego kształtu końcówki czyszczące. Są one bezpieczne i delikatne dla dziąseł, a równocześnie skuteczne w usuwaniu nalotów i płytki nazębnej. Końcówki są dostępne w rozmiarze dla dorosłych i dla dzieci.

Do zestawu został dołączona również ładowarka, którą równocześnie można wykorzystać, jako kubek do płukania jamy ustnej. Jest tu również dołączona ładowarka turystyczna, działająca na port USB, która też pełni dwojaką funkcję: ładowarki i etui. Litowo-jonowy akumulator jest niezwykle wydajny i pozwala na używanie tego modelu do trzech tygodni na jednym ładowaniu.

A o wyczerpanym akumulatorze powiadomi Cię wskaźnik naładowania baterii. Podczas czyszczenia towarzyszy Ci dźwięk Quadpacer, – czyli praktyczny sygnał informujący, że czas przejść do czyszczenia kolejnej z czterech stref zębów. Użytkownicy są zdania, że szczoteczka ta bardzo dobrze czyści osady z zębów i pielęgnuje dziąsła. Ma wygodne ładowanie indukcyjne, a także wygodnie się ją używa.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Diamond Clean HX9332/04 jest zasilana akumulatorowo. Urządzenie wykonuje do 31000 obrotów na minutę.

 

Zalety

Jakość końcówki: Dołączona do kompletu końcówka Diamond Clean ma delikatne włosie, które jednocześnie bardzo dokładnie czyści płytkę nazębną, pozwalając utrzymać idealną czystość w jamie ustnej. Końcówka nie niszczy się zbyt szybko.

Etui podróżne: Podczas zakupu Philips Sonicare Diamond Clean HX9332/04, otrzymujemy praktyczne etui podróżne. Przewożona w torbie szczoteczka jest odpowiednio chroniona przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Bateria: Urządzenie jest zasilane baterią litowo-jonową. Jest ona bardzo wydajna, co potwierdzają zadowoleni z zakupu sprzętu konsumenci. Przy normalnym użytkowaniu, szczoteczkę trzeba ładować przeciętnie raz na 3 tygodnie.

 

Wady

Głośność pracy: Model jest hałaśliwy. Jest to zauważalne szczególnie po pewnym czasie użytkowania, kiedy mechanizm zaczyna ciężej pracować.

 

 

 

Jakie soniczne szczoteczki do zębów Philips wybrać?

 

Zakup szczoteczki sonicznej, to jest niemały wydatek. Żadną miarą nie da się porównać wydatku do zwykłej, manualnej szczoteczki. Co więc sprawia, że produkty te zyskują coraz większą popularność?

Zwykła szczoteczka elektryczna z głowicą obrotową wykonuje w ciągu 1 minuty około 8 tysięcy ruchów. W tym samym czasie szczoteczka soniczna wykonuje 31 tysięcy ruchów pulsacyjnych. Najlepsze soniczne szczoteczki do zębów Philips dodatkowo posiadają szereg trybów, które są dostosowane do czyszczenia nalotu na zębach, do masowania dziąseł, do wybielania, czy polerowania zębów. Zatem codzienne stosowanie szczoteczki sonicznej prowadzi nie tylko do lepszej higieny jamy ustnej, ale także wybielenia zębów i utrzymania w dobrej kondycji dziąseł. Bardzo często szczoteczki takie mają wygięte główki w taki sposób, aby ułatwić użytkownikowi dotarcie do najbardziej oddalonych zębów i należycie je wyczyścić.

Szczoteczka taka jest też szczególnie polecana osobom noszącym aparaty ortodontyczne, albo posiadające mosty i częściowe protezy, a także osobom cierpiącym na paradontozę. Dzięki ruchom wymiatającym szczoteczki czyści ona niezwykle skutecznie wszystkie zakamarki, równocześnie będąc delikatną dla dziąseł.

Dla ułatwienia użytkowania, a także przyzwyczajenia nowych użytkowników do tego rodzaju sprzętu, szczoteczki z zasady mają program, który umożliwia przygotowanie się do dwuminutowego czyszczenia zębów. Codziennie przez 14 dni program nieco wydłuża czas działania i każdego dnia sygnał końca czyszczenia następuje nieco później, aż do osiągnięcia pełnych dwóch minut. Również czyszczenie poszczególnych partii jamy ustnej jest sygnalizowane przez szczoteczkę po upłynięciu 30 sekund czyszczenia.

Szczoteczki takie są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jedyna różnica, to taka, że dla dzieci trzeba dobrać mniejsze główki szczoteczek, aby zmieściły się do dziecinnej buzi. Szczoteczki takie zyskały też akceptację najważniejszych agencji zajmujących się sprawami żywienia oraz używania produktów medycznych i elektronicznych w codziennym życiu. Nie ma, więc obawy, że korzystając z takiego produktu możemy sobie, czy dziecku zrobić krzywdę.

A dodatkowo, bateria szczoteczki sonicznej z zasady pracuje znacznie dłużej niż zwykłej szczoteczki elektrycznej. Na jednym ładowaniu taka szczoteczka pracuje nawet trzy tygodnie.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ