Opinie o “Bastion” Stephen King

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytając zamieszczone przez miłośników książek opinie o “Bastion” Stephen King, można dojść do wniosku, że to jedna z lepszych pozycji tego autora. Powieść bez wątpienia wciąga czytelnika, dlatego mimo sporej objętości czyta się ją szybko. Wykreowane przez Kinga postaci są wyraziste. Czytelnicy podkreślają, że rzeczywistość i zachowania ludzi w obliczu tragedii są ciekawie przedstawione.

 

Najważniejsze wady:

W jednej z opinii można przeczytać, że książka “Bation” jest zupełnie inna od dotychczasowych publikacji Kinga. Momentami dokładne zrozumienie jej treści bywa trudne. To lektura, przy której trzeba się skupić.

 

Werdykt: 9.4/10

Nie ulega wątpliwości, że “Bastion” to popularna książka. Stephen King stworzył ponadczasowe dzieło, które nawet po latach wzbudza duże emocje wśród czytelników. Fabuła powieści jest ciekawa, nie brakuje w niej momentów trzymających w napięciu. Obecnie książka jest dostępna w twardej oprawie. Pozycja jest zaliczana do gatunku: fantasy, science fiction.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Fabuła

W książce “Bastion” prezentowana jest postapokaliptyczna wizja świata i zniszczenia spowodowane tajemniczą epidemią. Zaczyna się ona niepostrzeżenie, od zwykłego przeziębienia, aż przechodzi do dużych rozmiarów i opanowuje cały amerykański kontynent. Nieliczne osoby, którym udało się przeżyć biologiczną zagładę, zaczyna śnić, a w ich wizjach pojawiają się wysłannicy Dobra i Zła. Każdy człowiek musi sam podjąć decyzję, do której grupy dołącza. W Ameryce zostają utworzone dwa obozy, które ze sobą walczą. Jeden z nich opiera się na demokratycznym społeczeństwie, a drugi na brutalnej dyktaturze. Do drugiego należą osoby cierpiące na choroby psychiczne i podejmujące się zbrodni. Z kart powieści wybrzmiewa pytanie – czy dobrzy ludzie sobie z nimi poradzą?

Wykonanie

Jak potwierdził test “Bastion” Stephen King, książka jest starannie wykonana. Twarda okładka prezentuje się elegancko. Przybliżone wymiary książki to: 14 cm x 20,5 cm. Numer ISBN to: 9788381253888. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros. Książka składa się z prawie 1200 stron. Po raz pierwszy “Bastion” wydano w 1978 roku. Jako ciekawostkę można podać, że na podstawie książki kilkanaście lat później nakręcono miniserial, w których jedną z mniejszych ról zagrał sam autor. Cena “Bastion” Stephen King, zależnie od księgarni, wynosi około 30 zł.

 

O autorze

Stephen King to popularny autor znany na całym świecie. Jego nazwisko kojarzą nawet osoby, które na co dzień nie interesują się branżą wydawniczą. Pisarz stworzył dzieła, których sprzedaż szacuje się na ponad 350 milionów sztuk. Stephen King urodził się w 1947 roku w Portland w Stanach Zjednoczonych. Do jego najbardziej znanych powieści można zaliczyć: “Smętarz dla zwierzaków”, “Lśnienie” i “Miasteczko Salem”. Książki autora są klasyfikowane jako: powieści grozy, thrillery i dramaty.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ