Opinie o “To” Stephen King

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

 

Najważniejsze zalety:

Na pytanie, jaka jest najlepsza książka Stephen’a Kinga, sporo osób podaje za przykład powieść “To”. Bez wątpienia jest to pozycja godna uwagi. W recenzjach czytelników można przeczytać, że powieść trzyma w napięciu niemal od pierwszej strony. Porusza ona wyobraźnię i trudno się od niej oderwać.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych recenzjach czytelników można przeczytać, że niektóre wątki poruszane w książce są zbędne. Nie wprowadzają one niczego znaczącego do fabuły, a jedynie wydłużają czytanie. Wstawki tego typu są rozpraszające i odwracają uwagę od tego, co rzeczywiście jest ważne.

 

Werdykt: 9.6/10

Opublikowane w Internecie opinie o “To” Stephen King zawierają wiele pozytywnych słów na temat dzieła autora. Jest ono wciągające i zapewnia przyjemny dreszczyk emocji. Narracja jest poprowadzona w taki sposób, że można poczuć się jak małe dziecko, które znowu boi się wszystkiego. Powieść jest długa, zawiera ponad 1000 stron.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe informacje

Książka “To” została wydana po raz pierwszy w 1986 roku. Jej premiera w Polsce miała miejsce w 1993 roku. W późniejszym czasie pojawiały się wznowienia z różnych wydawnictw. W 2017 roku wydawnictwo Albatros wydało tę książkę w twardej oprawie. Dokładna ilość stron wynosi 1104, format: 14 cm x 21 cm. Numer ISBN to 9788365781628. W niektórych księgarniach cena “To” Stephen King wynosi nawet poniżej 30 zł. Kupujący zwracają uwagę na solidne wykonanie książki. Oprawa nie jest podatna na zarysowania, co potwierdził test “To” Stephen King.

Fabuła

Akcja książki dzieje się w dwóch rzeczywistościach czasowych. Część opisanych wydarzeń pochodzi z roku 1958, gdy bohaterowie byli 11-letnimi dziećmi, a część z 1985 roku, kiedy są już dorośli. Nie pamiętają oni dużo ze swojego dzieciństwa, a w tamtym okresie miały miejsce istotne wydarzenia. W czasach młodości bohaterów dochodziło do morderstw w Derry, których ofiarami były tylko dzieci. Po latach postaci decydują się odszukać mordercę i go zabić. Okazuje się nim jednak potwór, czyli tytułowe “To”. Przybiera on postać Tańczącego Klowna, który budzi postrach. Główną rolę w powieści odgrywa oczywiście walka ze złem toczona przez dorosłych już ludzi, choć równie duże znaczenie mają wewnętrzne przemiany bohaterów, ich dojrzewanie i wyłaniający się z kart powieści obraz amerykańskiej prowincji.

 

Adaptacje

Powieść “To” doczekała się ekranizacji w formie dwuoodcinkowego serialu z lat 90., którego reżyserem jest Tommy Lee Wallace. Jest ona całkiem dobrze oceniany przez krytyków. We wrześniu 2017 roku na świecie miała miejsce premiera pełnometrażowego filmu o tym samym tytule “To”. Został on wyprodukowany na terenie USA i Kanady.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ