Ranking 10 najlepszych książek Stephena Kinga w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Stephen King książki – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Książki Stephena Kinga budzą grozę i uczucie niepokoju. Wielu miłośników amerykańskiego pisarza uważa, że jednym z jego ciekawszych utworów jest Lśnienie Wyd. Kieszonkowe. Danny, pięcioletni chłopiec jest obdarzony umiejętnościami wizjonerskimi i odbiera swoim umysłem wizje tego, co wydarzyło się w murach opustoszałego hotelu, w którym zatrzymał się wraz z rodzicami. Straszliwe zdarzenia potęgują nastrój napięcia i tajemniczości. Inną wartą uwagi pozycją jest Martwa strefa. Książka opowiada historię Johnnego Smitha, który po wybudzeniu ze śpiączki odkrywa w sobie niezwykłą moc widzenia przeszłości i przyszłości innych ludzi. Jego niezwykły talent staje się dla niego przekleństwem, ponieważ czasami widzi on więcej, niż by sobie tego życzył.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Fabuła książki jest bardzo wciągająca i pozwala czytelnikowi spędzić wiele godzin na pasjonującej i ciekawej lekturze. Nastrój grozy i niepokoju staje się coraz większy i większy z każdą kolejną przeczytaną stroną.

Wady

Niektórzy kupujący uważają, że w książce znajduje się zbyt wiele rozbudowanych opisów, które negatywnie wpływają na przyjemność czerpaną z czytania.

Podsumowanie

Napięcie budowane w książce wywołuje przyjemny dreszczyk adrenaliny i niepokoju. Sugestie zawarte w utworze pozwalają czytelnikowi pochylić się nad nimi, a ich późniejsza interpretacja wywołuje wiele uczuć. Straszliwe wydarzenia i przejścia psychiczne bohaterów potęgują tylko nastrój grozy i tajemniczości.

Drugi wybór

Zalety

Główny bohater, Johnny Smith, już od pierwszych stron zyskuje sympatię czytelnika. Książka jest bardzo dobrym przykładem studium psychiki ludzkiej. Dzięki niej można zrozumieć, jak wygląda życie osób, które dostrzegają znacznie więcej, niż zwykły człowiek.

Wady

W opiniach możemy przeczytać, że według wielu czytelników zakończenie książki, jak i jej niektóre wydarzenia są przewidywalne, w efekcie czego nie można w pełni czerpać radości z czytania.

Podsumowanie

Utwór według wielu czytelników składnia do refleksji nad swoim życiem, wiarą, a także ludźmi, którzy nas otaczają. Książka jest wielowątkowa i oprócz wątku głównego zawiera wiele historii innych osób, które pojawiają się w powieści i nadają jej niepowtarzalny charakter.

Rozważ też

Zalety

Książka trzyma w napięciu, jest przerażająca i porusza wyobraźnię i duszę czytelnika. Wzbudza ona strach i niepokój. Utwór gwarantuje wiele godzin spędzonych na lekturze. Fabuła jest wciągająca i ciężko jest się od niej oderwać.

Wady

Według czytelników niektóre wątki w książce są zbędne i trochę utrudniają czytanie, ponieważ nie pozwalają na płynne poznawanie losów bohaterów i znacznie wpływają na rozciągnięcie akcji.

Podsumowanie

Opisywani bohaterowie mają cechy, z którymi można się w łatwy sposób zidentyfikować. Pozwala to na zrozumienie ich niektórych działań i podejmowanych decyzji. Książka wywołuje nie tylko strach, ale także i wzruszenie oraz refleksję nad pragnieniami ludzkimi i ich realizacją.

 

 

10 najlepszych książek Stephena Kinga. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem powieści pełnych grozy, to poniżej przedstawiony ranking książek Stephena Kinga jest właśnie dla Ciebie. Pomoże Ci on w wyborze odpowiedniej pozycji, która spełni Twoje oczekiwania i gwarantuje wiele godzin spędzonych na czytaniu pasjonującej lektury.

 

1. Lśnienie Wyd. Kieszonkowe – Stephen King

 

“Lśnienie Wyd. Kieszonkowe” to ciekawa książka autorstwa Stephena Kinga. Utwór opowiada o pięcioletnim chłopcu mającym zdolności wizjonerskie. Dzięki nim odbiera różne sygnały i poznaje wiele historii, które wydarzyły się w murach opustoszałego hotelu.

Książka ma miękką oprawę, a jej wymiary to: 11 cm x 17,5 cm. Wewnątrz znajdują się 542 strony zapisane mroczną i pełną grozy historią. Rok wydania to 2016.

Według konsumentów to dobra książka Stephena Kinga. Przedstawione wydarzenia mrożą krew w żyłach i wywołują uczucie niepokoju. Fabuła jest bardzo ciekawa, w efekcie czego czytelnik może spędzić miło czas na poznawaniu losów przedstawionych w niej bohaterów.

 

 

 

 

2. Martwa Strefa – Stephen King

 

Ciekawą pozycją na liście Stephen King top 10 książek jest „Martwa strefa”. Utwór przedstawia historię człowieka, który po wybudzeniu ze śpiączki zyskuje wspaniały dar widzenia przeszłości i przyszłości ludzi. Nadzwyczajna umiejętność staje się jednak także i przekleństwem.

Utwór został wydany w 2011, a jego wnętrze kryje 480 stron. Wymiary to: wysokość – 20 cm i szerokość – 14 cm.

Opinie o książkach Stephena Kinga są pozytywne. Prezentowana pozycja umożliwia zgłębienie wiedzy na temat psychiki ludzkiej oraz tego, jak wygląda życie osób, które dostrzegają znacznie więcej rzeczy. Należy także wspomnieć o zawartej tu refleksji nad życiem, wiarą i osobnikami, którzy nas otaczają.

 

 

 

 

3 . To – Stephe King

 

Jeżeli szukasz książki, która wywoła u Ciebie uczucie strachu, a wszystkie mary z dzieciństwa zostaną wspomniane i wyjdą na światło dzienne, to powinieneś zastanowić się nad wyborem „To”. Utwór przedstawia bliżej nieokreślone zło, które przybiera różne formy. Poluje ono na dzieci i tylko ci najmłodsi mogą je zobaczyć.

Książka została wydana w 2017 roku, a jej wnętrze zawiera 1104 stron przerażających i mrożących krew w żyłach historii. Wymiary książki to: wysokość – 21,8 cm i szerokość – 16,5 cm.

Czytelnicy twierdzą, że jest to jedna z ciekawszych książek amerykańskiego pisarza. Fabuła jest bardzo wciągająca, co pozwala miło spędzić czas na lekturze.

 

 

 

 

4. Pet Sematary – Stephen King 

 

„Pet Sematary” to ciekawa pozycja z kategorii najpopularniejsze książki Stephena Kinga. Autor napisał ją w czasie pobytu w wynajętym domku w Orrington. Utwór skłania do refleksji oraz pochylenia się nad pytaniem „jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla naszych bliskich?”. Autor porusza problem przemijania i podejmowania w życiu różnych decyzji, a także ich konsekwencji.

Prezentowana książka jest wydana w języku angielskim. Jej wymiary to: 20,4 cm x 16,3 cm. Objętość wynosi 480 stron.

Test dotyczący książek Stephena Kinga wykazał, że to ciekawa propozycja, która pozwala zastanowić się i przemyśleć wiele rzeczy. Czytelnicy twierdzą, że bardzo dobrze nada się na jesienne wieczory, aby czytać ją w melancholijnym nastroju i zastanawiać się nad problemem przemijania.

 

 

 

 

5. Pod Kopułą – Stephen King 

 

Miasteczko Chester’s Mill zostaje pewnego dnia odcięte od reszty świata. Niewidoczne pole siłowe, które przez mieszkańców nazywane jest „kopułą”, sprawia, że zaczynają dziać się tam dziwne rzeczy. Ludzi ogarnia panika, ponieważ sytuacja się pogarsza, a zaistniałych incydentów nie da się wyjaśnić. „Pod kopułą” zostało uznane za jedną z najciekawszych książek w kategorii najpopularniejsze książki Stephena Kinga w 2009 przez The New York Times.

Wydanie pochodzi z 2011 roku. Miękka oprawa skrywa w swoich wnętrzu 928 stron przerażających historii z otoczonego kopułą miasteczka. Format książki to 20 cm x 14 cm.

Czytelnicy zgodnie twierdzą, że to pozycja godna uwagi. Fabuła trzyma w napięciu aż do ostatniej strony, a tajemniczy nastrój umożliwia przeniesienie się do miejsc opisanych na kartach powieści.

 

 

 

 

6. Czarnoksiężnik i kryształ. Mroczna wieża. Tom 4 

 

„Czarnoksiężnik i kryształ. Mroczna wieża. Tom 4” to kolejna część cyklu fantasy Stephena Kinga, którą wielu czytelników porównuje do „Władcy Pierścieni”. Powieść opowiada o ostatnim rewolwerowcu, który ściga człowieka w czerni obdarzonego mocą. Główny bohater poszukuje także Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas już dawno przestał mieć jakiekolwiek znaczenie.

Wydawnictwo Albatros opublikowało tę książkę w 2018 roku. Wymiary tej pozycji to: 11 cm x 17,5 cm. Wewnątrz znajdują się 752 strony, na których opisana została historia bohaterów w 4 tomie powieści.

Czytelnicy uważają, że to bardzo interesująca książka, która gwarantuje wiele godzin spędzonych na poznawaniu losów opisanych na kartach powieści. Utwór czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

 

 

 

 

7. Bastion – Stephen King

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest książka przedstawiająca świat po zagładzie biologicznej, to warto zastanowić się nad zakupem „Bastionu” Stephena Kinga. Nowoczesna broń biologiczna przynosi masową zagładę, a Ziemia staje się jedną wielką mogiłą. Ci, którzy przetrwali, są zagubieni w postapokaliptycznym świecie i zaczynają śnić i mieć wizje.

Publikacja została wydana w twardej oprawie. Przedstawiona historia została opisana na 1166 stronach. Prezentowana książka jest jednym z najdłuższych utworów amerykańskiego pisarza.

Według wielu czytelników opisywana książka jest godna polecenia. Zaprezentowana historia skłania do refleksji i ukazuje walkę Dobra ze Złem.

 

 

 

 

8. Christine – King Stephen

 

Dobra i tania książka autorstwa Stephena Kinga to „Christine”. Została ona niemal od razu zekranizowana po wydaniu jej w Stanach Zjednoczonych. Utwór opowiada historię siedemnastoletniego chłopaka, który zakochał się w tytułowej Christine. Jednak nie była ona kobietą, tylko samochodem widmo.

W Polsce książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński w 2013 roku. Miękka oprawa skrywa w sobie 640 stron zapisanych przerażającą historią. Format książki to: 11 cm x 17,5 cm.

Prezentowana książka ma bardzo pozytywne opinie wśród czytelników. Trzymająca w napięciu historia wywołuje wiele uczuć i gwarantuje przyjemny dreszczyk emocji podczas czytania.

 

 

 

 

9. Doktor Sen Wyd. Kieszonkowe – Stephen King

 

„Doktor Sen Wyd. Kieszonkowe” autorstwa Stephena Kinga to kontynuacja „Lśnienia”. Możesz poznać w niej dalsze losy Dannego, który został obdarzony niezwykłą mocą. Mężczyzna po wielu przejściach i długoletnim błąkaniu znajduje swoje miejsce na ziemi w miasteczku w New Hampshire i tam dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom niesie ulgę osobom umierających w ich ostatnich chwilach życia.

Książka została wydana w Polsce w 2018 roku. Dalsze losy Dannego znajdują się na 556 stronach. Oprawa tego wydania jest miękka.

Konsumenci chwalą sobie fabułę książki oraz to, że mogą poznać dalsze losy mężczyzny z nadzwyczajnymi zdolnościami. Ich zdaniem to bardzo dobra i interesująca powieść, która gwarantuje wiele godzin spędzonych na pasjonującej lekturze.

 

 

 

 

10. Sklepik z marzeniami – Stephen King, Richard Chizmar

 

„Sklepik z marzeniami” opowiada historię przybysza z Europy, który otwiera w Castle Rock specjalny sklep. Można w nim kupić wszystko, o czym człowiek zamarzy. Zapłatą za zrealizowanie tych marzeń nie są pieniądze, tylko niewinne figle płatane mieszkańcom miasteczka.

Wydawnictwo Albatros opublikowało tę książkę w 2018 roku. Pod twardą oprawą kryją się 672 stronice opisujące szatańskie transakcje przybysza z Europy, spełnianie pragnień ludzi oraz walkę miejscowego szeryfa z czarną magią.

Wielu czytelników uznaje, że to interesująca książka. Opisana w niej historia jest niespotykana i pozwala zobaczyć, jak zmienia się życie ludzi, których najskrytsze marzenia ujrzały światło dzienne. Oprócz tego fabuła skłania także do refleksji czy warto dążyć do celu za wszelką cenę.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką książkę Stephena Kinga kupić?

 

Stephen King jest niekwestionowanym mistrzem w świecie literatury grozy. Napisał wiele książek, które przyprawiają o gęsią skórkę i wywołują uczucie niepokoju. Zastanawiasz się, jaka książka Stephena Kinga jest najlepsza? Ten poradnik z pewnością jest dla Ciebie.

Gatunek

W zależności od tego, jaki gatunek lubisz, powinieneś dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla Ciebie książki. Stephen King w swoim ogromnym dorobku literackim ma powieści z dziedziny horroru, thrillera, dramatu i fantasy. Każdy miłośnik tajemniczości i strachu znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem warto zapoznać się z krótkim streszczeniem danej książki, które nakreśli Ci fabułę i pozwoli rozpoznać gatunek.

 

Cykl czy pojedyncza powieść?

W swoim literackim dorobku amerykański pisarz ma zarówno pojedyncze powieści, jak i ich cykle. W zależności od tego, ile czasu chcesz poświęcić oraz to, jak dużo chcesz przeczytać, z pewnością zadecyduje o wyborze konkretnej książki. Jaką książkę Stephena Kinga wybrać? Jeżeli uwielbiasz zaczytywać się i pogrążać w lekturze na długie godziny, to warto zastanowić się nad cyklem powieści. Gdy czytanie jest dla Ciebie przyjemnością, to bez problemu pochłoniesz kilka części cyklu. Natomiast jeśli chcesz, aby akcja rozwinęła się szybko i zakończyła w jednej książce, to należy wybrać taką, która ma tylko jedną część. Najlepsza książka Stephena Kinga pozwoli Ci spędzić wiele godzin na czytaniu pasjonującej lektury.

 

Gdzie się rozgrywa akcja?

Znaczna część powieści Stephena Kinga rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Dzięki lekturze książek możesz poznać realia i tradycje panujące na tym obszarze. Czytanie utworów Stephena Kinga umożliwia nie tylko poznanie podejścia do życia ludzi zamieszkujących Amerykę Północną.

To także sposób na poznanie studium psychiki ludzkiej, obserwowanie reakcji i zachowań na różne sytuacje i wydarzenia.

Książki Stephena Kinga w dobrych cenach

Cena książki amerykańskiego autora uzależniona jest od popularności konkretnego tytułu. Im jest on bardziej znany, tym koszt jest wyższy. Najtańsze powieści można kupić już za kilka złotych. Te najdroższe kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Uzależnione jest to od tego, czy seria jest rozchwytywana i chętnie czytana przez ludzi, czy nie. Oprócz tego rok wydania powieści ma znaczenie. Te wydane wcześniej zazwyczaj są tańsze od tych nowszych.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka jest kolejność książek Stephena Kinga?

Kolejność czytania niektórych książek Stephena Kinga jest bardzo ważna. Wiele z nich podzielono na tomy, więc należy dokładnie dowiedzieć się, który z nich jest pierwszy, a który następny. Wielotomowe utwory, to: „Zielona mila” (wydany został w 6 częściach), cykl o Billu Hodgesie (prawidłowa kolejność to: „Pan Mercedes”, „Znalezione nie kradzione” oraz „Koniec Warty”). Oprócz tego amerykański pisarz stworzył kilka komiksów („Mroczna Wieża”, „Mroczna Wieża: Rewolwerowiec” oraz „Bastion”. Istotne jest, aby rozpocząć czytanie od pierwszej części do ostatniej, aby móc cieszyć się wrażeniami i prawidłowo, w odpowiedniej kolejności poznawać losy bohaterów.

P2: Jakie są najstraszniejsze książki Stephena Kinga?

Według wielu z czytelników jedną z najstraszniejszych książek Stephena Kinga jest „To”. Niepowtarzalna atmosfera panująca na kartach tej powieści trzyma w napięciu. W pewnych momentach niepokój chwyta za gardło osoby czytającej, a tajemniczy nastrój przyspiesza bicie serca. Inną ciekawą i uznawaną za jedną z najstraszniejszych prac amerykańskiego pisarza jest „Lśnienie”. Przez wielu recenzentów książka została okrzyknięta jednym z najlepszych współczesnych horrorów. „Miasteczko Salem” jest drugą powieścią wydaną przez Stephena Kinga. Książka doczekała się dwóch ekranizacji: filmu z 1979 roku oraz miniserialu z 2004 roku. Opowiada ona o przerażających rzeczach, które zaczynają dziać się w prowincjonalnym miasteczku. Jedni ludzie znikają, a drudzy umierają w dziwnych okolicznościach.

 

P3: Jakie są pierwsze książki Stephena Kinga?

Pierwszą powieścią amerykańskiego pisarza była „Carrie”. Opowiada ona o nieśmiałej licealistce, która ma zdolności telekinetyczne (zdolność przenoszenia obiektów przy użyciu siły psychicznej). Dziewczyna jest odrzucona przez rówieśników ze szkoły, niektórzy wręcz jej dokuczają. Carrie za pomocą swoich nadludzkich mocy zaczyna poszukiwać sposobu, aby zemścić się na swoich oprawcach. Rok później, w 1975 Stephen King wydał „Miasteczko Salem”. Przerażające wydarzenia w prowincjonalnym miasteczku doprowadzają do zniknięcia i śmierci wielu osób. W 2005 roku książka otrzymała rozszerzone wydanie (edycję limitowaną), które zawierało 50 stron z niepublikowanymi fragmentami oraz 6 ilustracji.

 

P4: Gdzie kupić książki Stephena Kinga?

Istnieje wiele miejsc, w których możesz kupić książki Stephena Kinga. Jednym z nich są księgarnie. W stacjonarnych placówkach znajdziesz wiele pozycji amerykańskiego pisarza. Najczęściej znajdują się one na dziale „horror” lub „thriller”. Oprócz tego księgarnie elektroniczne mają w swojej ofercie wiele książek tego autora. Niektóre z nich mogą sprowadzić konkretną książkę na życzenie klienta. Jeśli nie znajdziesz jej na stronie internetowej, wystarczy wysłać wiadomość z zapytaniem. Tak samo jest z księgarniami stacjonarnymi. Na miejscu możesz zapytać, czy istnieje możliwość sprowadzenia konkretnej pozycji na stan placówki.

P5: Ile kosztują książki Stephena Kinga?

Najtańsze książki Stephena Kinga to koszt około kilku złotych. Cena uzależniona jest od popularności konkretnego dzieła. Im jest ono popularniejsze, tym koszt jest wyższy. Najdroższe mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Obecność edycji limitowanej także wpływa na wysokość ceny. Najczęściej w takiej wersji znajdują się niepublikowane fragmenty, ilustracje oraz różne dodatki, takie jak zakładki do książki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ