Opinie o Panasonic EW1211

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt może być używany nie tylko w domu, ale też poza nim, ponieważ jest zasilany akumulatorowo. To duże udogodnienie dla często podróżujących osób. Trzy różne tryby pracy dają pewność, że działanie urządzenia dopasujemy do swoich potrzeb. Poza tym używanie irygatora jest w pełni komfortowe. Potwierdzeniem są pozytywne opinie o Panasonic EW1211.

 

Najważniejsze wady:

Podstawową wadą urządzenia jest długi czas ładowania akumulatora. Zajmuje to ok. 15 godzin i przekłada się tylko na kilka dni użytkowania (dwa razy dziennie). Wielu kupujących uważa, że bateria powinna być bardziej pojemna.

 

Werdykt: 9.6/10

Najlepszy irygator do zębów ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Tym wyróżnia się też urządzenie marki Panasonic. Z jego pomocą można właściwie zadbać o higienę jamy ustnej na urlopie, podczas służbowego wyjazdu itp. Sprzęt skutecznie usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych, linii dziąsłowej i innych zakamarków. Zasila go bezpieczny dla środowiska, niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Trzy różne tryby pracy

Urządzenie ma trzy tryby pracy do wyboru, czyli: Jet Classic (ciśnienie 5,9 bara), Air-in Normal (ciśnienie 3,9 bara) oraz Air-in Soft (ciśnienie 2 bary). Ten pierwszy pozwala na efektywne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, drugi na masaż dziąseł, a trzeci spodoba się osobom mającym problemy z nadwrażliwością w obrębie jamy ustnej. Po włączeniu trybu Air-in Normal lub Air-in Soft strumień wody jest mieszany z powietrzem, a to pozwala na skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej oraz delikatne masowanie dziąseł bez ryzyka ich podrażnienia. Ciekawe jest to, że cena Panasonic EW1211 jest atrakcyjna.

Kompaktowe wymiary

To, co wyróżnia irygator to kompaktowe wymiary. Nie zajmuje on za dużo miejsca na półce, na pewno zmieści się w podróżnej walizce. W razie potrzeby możemy złożyć sprzęt, wtedy swoim rozmiarem przypomina filiżankę do kawy. Istotną zaletą modelu jest to, że nie ma długiego przewodu zasilającego, który mógłby się zaplątać. Irygator został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 130 ml, co wystarcza na ok. 35 sekund pracy.

 

Wygoda użytkowania

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego chętnie będą po niego sięgać starsi, jak również młodsi domownicy. Nie generuje on dużego hałasu w czasie pracy, a napełnienie pojemnika na wodę nie stanowi żadnego problemu. Urządzenie ma dobrze wyprofilowaną rączkę, którą można pewnie chwycić. Nie ma więc ryzyka, że podczas czyszczenia zębów irygator przypadkowo wyślizgnie się na podłogę. Ważne jest też to, że sprzęt nie waży zbyt dużo i można nim łatwo manewrować docierając do wszystkich zakamarków w jamie ustnej.

 

Zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy

Bardzo często szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznej nie pozwala na całkowite zahamowanie rozwoju próchnicy. Powinniśmy także używać irygatora, bo czasem tylko on umożliwia usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Test Panasonic EW1211 dowiódł, że regularne używanie urządzenia (dwa razy dziennie) ma pozytywny wpływ na kondycję zębów i częste wizyty u dentysty nie są koniecznością. Po irygator mogą bez obaw sięgnąć osoby z aparatem ortodontycznym, mostem czy implantami. Również nadwrażliwe i krwawiące podczas szczotkowania dziąsła nie są przeciwwskazaniem do jego używania.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ