Opinie o Panasonic EW1411

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Irygator jest lekki i poręczny, dlatego używanie go jest w pełni komfortowe. Dzięki niemu możemy usunąć resztki płytki nazębnej, która została po szczotkowaniu. Ponieważ do wyboru są cztery tryby pracy, po sprzęt może sięgnąć każdy z domowników. Pozwala on na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, a także na masaż dziąseł.

 

Najważniejsze wady:

Pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, dlatego zdarza się, że jednorazowe napełnienie go nie wystarcza, aby dokładnie oczyścić jamę ustną. Może to być trochę uciążliwe, w szczególności rano, gdy spieszy się nam np. do pracy.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale według wielu osób warto zdecydować się na jego zakup. Kupujący, którzy opublikowali na temat modelu Panasonic EW1411 opinie przekonują, że można go zabrać ze sobą w podróż. Jest on zasilany akumulatorowo, więc brak dostępu do energii elektrycznej nie stanowi żadnego problemu. Irygator jest bezpieczny dla osób noszących aparat ortodontyczny.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika

Irygator umożliwia dokładne wyczyszczenie zębów. Przeprowadzono nawet test Panasonic EW1411, który to potwierdził. Nie trzeba się obawiać, że podczas irygacji będziemy odczuwać nieprzyjemny ból lub podrażnimy dziąsła. Do wyboru są cztery tryby pracy: Jet, Interdental, Regular oraz Soft. Po włączeniu pierwszego z wymienionych możemy wyczyścić jamę ustną silnym strumieniem wody pod ciśnieniem 5,9 bara. Funkcja Interdental to przerywany strumień, a czas irygacji to ok. 2 minuty. Tryb Regular pozwala na pielęgnację dziąseł i dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, a Soft jest odpowiedni dla osób borykających się z nadwrażliwością czy paradontozą.

Akcesoria w zestawie

Razem z urządzeniem dostajemy w komplecie akcesoria, w tym dwie wymienne końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można je było łatwo odróżnić. Z tego względu ze sprzętu może korzystać nie jedna, ale kilka osób (w razie potrzeby można dokupić dodatkowe końcówki). W zestawie jest również indukcyjna ładowarka służąca do ładowania akumulatorów. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ustawić ją przy umywalce, ewentualnie przymocować do ściany przy pomocy śrubek.

 

Praktyczność

Obsługa sprzętu jest łatwa, bez trudu wybierzemy odpowiedni tryb pracy. Irygator jest poręczny i na pewno skutecznie wyczyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których nie dociera szczoteczka. Urządzenie nie waży zbyt dużo, do tego ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego z łatwością utrzymamy go w dłoniach. Nie można nie wspomnieć o tym, że zbiornik jest odłączany i można go myć w zmywarce w temperaturze do 50 st. C.

 

Szybko zauważalne efekty

Już po kilku dniach używania irygatora można zauważyć, że zęby są lepiej oczyszczone. Dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej zapobiega rozwojowi próchnicy, a także stanów zapalnych. Co więcej, osoby mające problem z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami mogą się przekonać, że masowanie ich delikatniejszym strumieniem pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Sprzęt gwarantuje ochronę przed próchnicą, zwłaszcza w miejscach stycznych zębów, gdzie usunięcie płytki jest trudne nawet przy użyciu nici dentystycznej (tam choroba pojawia się najwcześniej). Strumień wody ułatwia usunięcie zalegających resztek jedzenia. Za sprawą irygatora możemy cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem. Warto go kupić, tym bardziej że cena Panasonic EW1411 nie jest wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ