Opinie o Oral B Pro 500

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Z pomocą szczoteczki można dokładnie usunąć płytkę nazębną. Wyposażono ją w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb. Wbudowany timer umożliwia zachowanie zalecanego przez dentystów 2-minutowego czasu szczotkowania. Co ważne, urządzenie samo się wyłącza. Analizując opinie o Oral B Pro 500, można również wywnioskować, że zaletą sprzętu jest dobrze wyprofilowana rączka zapewniająca pewny chwyt.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Oral B Pro 500, trudno jest naładować do pełna akumulator, nawet jeśli pozostawimy szczoteczkę na podstawce ładującej na całą noc. Wybierając się na dłuższy wyjazd wakacyjny lepiej zabrać ładowarkę ze sobą.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt jest odpowiedni dla osób, które uważają, że mycie zębów przy pomocy zwykłej szczoteczki nie jest zbyt dokładne. Główka wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obr./min, co pozwala na pozbycie się osadu i przebarwień. Za sprawą urządzenia zęby stają się bielsze i są dobrze chronione przed próchnicą.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Okrągła główka

Uważa się, że najlepsze szczoteczki elektryczne mają niewielką, okrągłą główkę. Również model marki Oral B został wyposażony w taką końcówkę. Dzięki temu możemy dokładnie umyć wszystkie zęby, również te znajdujące się w dalszej części łuku zębowego. Tym samym nie musimy się obawiać, że na skutek mało precyzyjnego szczotkowania w jamie ustnej rozwinie się próchnica, co wiązałoby się z koniecznością częstszego odwiedzania dentysty. Warto dodać, że codzienne używanie szczoteczki ma też pozytywny wpływ na stan dziąseł.

 

 

Zapasowa końcówka

Istotne jest to, że w komplecie razem z urządzeniem dostajemy dodatkową, wymienną końcówkę. Nie musimy się martwić, że nie uda nam się dopasować odpowiedniej główki, gdy pierwsza się zużyje. W zależności od potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej możemy swobodnie zmieniać końcówki na takie z mniej twardym lub inaczej wyprofilowanym włosiem, aby mycie zębów było przyjemniejsze i bardziej efektywne.

 

Wygoda użytkowania

Używanie szczoteczki jest proste oraz komfortowe. Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną, wygodną rączkę, która została pokryta specjalnym materiałem. Zapobiega on przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni, co w wyniku upadku na podłogę mogłoby skończyć się jej zniszczeniem. Możemy pewnie chwycić szczoteczkę i precyzyjnie przesuwać ją wzdłuż zębów, aby z każdego usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną. Cena Oral B Pro 500 nie jest wygórowana.

 

Akumulatorowe zasilanie

Urządzenie ma wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. To wygodne rozwiązanie, bo zęby możemy umyć w każdej chwili i dowolnym miejscu, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. na biwaku). Na rączce szczoteczki jest niewielki, podświetlany wskaźnik, który pokazuje poziom naładowania baterii. Nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć sprzęt do prądu. Nie powinno nas również zaskoczyć nagłe rozładowanie urządzenia w trakcie szczotkowania zębów. Podstawka nie jest duża, dlatego nie będzie przeszkadzać na łazienkowym blacie.

 

Timer

Stomatolodzy zalecają, aby myć zęby przez ok. 2 minuty i co 30 sekund przechodzić do kolejnej części łuku zębowego. Czasami trudno jest kontrolować, ile czasu poświęcamy na szczotkowanie, ale z pomocą szczoteczki elektrycznej jest to znacznie łatwiejsze. Po włączeniu urządzenia timer zaczyna odmierzać czas i gdy upłyną 2 minuty, automatycznie się ono wyłącza. Nie musimy się obawiać, że myjemy zęby zbyt krótko i niedokładnie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ