Opinie o Philips Sonicare HX3212/01

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie pozwala na efektywne i jednocześnie bezpieczne mycie zębów. Nie podrażnia ono dziąseł, a co ważniejsze, jest odpowiednie dla osób z aparatem ortodontycznym, koronami i wypełnieniami. To szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną, która ma wbudowany 2-minutowy timer. Co 30 sekund dostajemy sygnał, aby przejść do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Daje to gwarancję, że dokładnie usuwamy płytkę nazębną nagromadzoną w jamie ustnej.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które do tej pory używały szczoteczki manualnej narzekają, że sprzęt generuje zbyt duży hałas podczas pracy. Dźwięki wydawane przez urządzenie są za głośne i początkowo trudno jest się do nich przyzwyczaić. Pokazał to także test Philips Sonicare HX3212/01.

 

Werdykt: 9.6/10

Rączka jest dobrze wyprofilowana, więc możemy pewnie chwycić urządzenie. To zapobiega także przypadkowemu wyślizgnięciu się go i upadkowi na podłogę. Końcówka została wyprofilowana tak, aby można było dotrzeć do zębów z tyłu jamy ustnej i usunąć z nich płytkę bakteryjną. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a po pełnym naładowaniu działa do 10 dni.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efekt wybielenia zębów

Sprzęt pracuje z prędkością do 31 000 obr./min. Zastosowanie technologii sonicznej sprawia, że usuwanie płytki nazębnej jest skuteczniejsze niż w przypadku szczoteczki manualnej. Osoby publikujące opinie o Philips Sonicare HX3212/01 podkreślają, że już po kilkunastu dniach szczotkowania zęby są bielsze, a przy tym zdrowsze. Jest to możliwe, ponieważ końcówka precyzyjnie usuwa przebarwienia i inne zanieczyszczenia.

Program łatwego startu

Nagła zmiana szczoteczki manualnej na elektryczną często przyczynia się do podrażnienia dziąseł i innych nieprzyjemnych odczuć. Z tego względu sprzęt Philips został wyposażony w program łatwego startu. Przez pierwsze 14 szczotkowań moc urządzenia stopniowo się zwiększa, dlatego możemy przyzwyczaić się do nowego urządzenia do mycia zębów.

 

Zegar Quadpacer

Cechą wyróżniającą urządzenie jest zegar Quadpacer, który odmierza 2 minuty (tyle czasu powinniśmy każdorazowo poświęcać na szczotkowanie zębów). Co więcej, co 30 sekund słyszymy sygnał, który świadczy o tym, że jedna z wydzielonych części łuku zębowego jest już wyczyszczona i musimy przejść do kolejnej. Timer jest bardzo pomocny, bo nie trzeba samodzielnie kontrolować, jak długo myjemy zęby. Sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością je usłyszymy.

 

Dokładne usuwanie płytki nazębnej

Główka szczoteczki jest podłużna i pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, która wymaga leczenia dentystycznego. Sprzęt jest w pełni bezpieczny nie tylko dla osób noszących aparat ortodontyczny, ale też mających problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Technologia soniczna pozwala na delikatne, choć jednocześnie skuteczne mycie zębów. Co więcej, szczoteczka umożliwia dotarcie głęboko pomiędzy zęby i usunięcie zanieczyszczeń wzdłuż linii dziąseł.

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie jest zbyt trudna, dlatego każdy z nas sobie z tym poradzi już przy pierwszym szczotkowaniu. Wystarczy upewnić się, że akumulator jest naładowany, a potem włączyć urządzenie, służy do tego przycisk znajdujący się w centralnej części rączki. Szczoteczka ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne. Cena Philips Sonicare HX3212/01 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować sprzęt.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ