7 wskazówek, jak prawidłowo używać frezarki do paznokci

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Obsługa frezarki nie jest wcale tak łatwa, jak się wydaje. Należy pamiętać o szeregu istotnych kwestii wpływających na prawidłowe i bezpieczne używanie tego sprzętu. Jeżeli nie zastosujesz się do nich, możesz zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale także osobie, której będziesz wykonywać manicure. W sporządzonym przez nas artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, w jaki sposób prawidłowo używać frezarki do paznokci.

Dobierz odpowiedni kapturek

Przed przystąpieniem do używania frezarki należy dobrać odpowiedni kapturek do aktualnie wykonywanych czynności. Zupełnie inną nakładkę wybierzesz do matowienia paznokcia, a inną do opracowywania skórek czy też wykonywania i dopracowywania kształtu. Kapturki mają różną gradację (ziarnistość). Wśród nich znajdziesz delikatne, o małej ziarnistości, jak i ostrzejsze, o większej grubości i gradacji. To bardzo ważne, aby odpowiednio dobrać nakładkę do wykonywanej czynności, ponieważ niepoprawnie zastosowana może zniszczyć Twoją pracę i sprawić, że wykonane przez Ciebie paznokcie nie będą wyglądać estetycznie.

 

Ustaw obroty

Zanim zaczniesz opracowywać paznokcie frezarką, warto dopasować jej obroty, aby jak najwygodniej Ci się pracowało. Przy użyciu specjalnego pokrętła możesz dowolnie je regulować. To ważne, aby wypróbować kilka ustawień i wybrać to najbardziej odpowiadające. Dzięki temu nauczysz się pracować z urządzeniem i frezarka do paznokci będzie bardzo dobrze sprawdzała się w wykonywanej pracy.

Dobierz odpowiedni frez do skórek

Skórki są bardzo ważnym elementem dobrze wyglądającej stylizacji paznokci. Jeżeli są niepoprawnie opracowane, to manicure nie będzie wyglądać estetycznie. Przed przystąpieniem do wycinania skórek powinieneś dobrać odpowiedni frez. Modele diamentowe bardzo dobrze sprawdzą się w tej kwestii. Mają one specjalny kształt i wykończenie nasypem diamentowym, w efekcie czego umożliwią Ci usunięcie zrogowaceń i prawidłowe opracowanie skórek tak, aby stylizacja paznokci wyglądała nienagannie i elegancko. Stożek, kulka i odwrócony stożek to najpopularniejsze kształty frezów, które są wykorzystywane do usuwania skórek.

 

Nie naciskaj mocno

Podczas posługiwania się frezarką należy pamiętać, aby nie naciskać mocno końcówką na opracowywane miejsce. Jeżeli usuwasz zrogowacenia i narośnięte skórki, to zbyt mocne frezowanie może doprowadzić do bolesnych skaleczeń, a także do oszpecenia wykonywanej stylizacji paznokci. Gdy pracujesz nad kształtem i wygładzaniem krawędzi, zbyt mocne naciskanie i przesuwanie frezem może zakończyć się zniszczeniem zbudowanego paznokcia (mogą powstać dołki i nierówności, których nie będziesz mógł naprawić, a jedynym wyjściem będzie ponowne zbudowanie lub nadbudowanie paznokcia). Zbyt mocne dociskanie frezu jest także bardzo niekomfortowe dla osoby, której wykonujesz stylizację paznokci. Może ona odczuwać dyskomfort, a nawet ból związany z Twoimi nieumyślnymi działaniami. Pamiętaj, żeby zawsze pracować frezarką delikatnie i ostrożnie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje działania będą poprawne, a manicure będzie finalnie taki, jak zamierzyłeś wcześniej.

 

Pilnuj kształtu

Istnieje wiele kształtów paznokci i podczas wykonywania konkretnego z nich należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne odwzorowanie formy zgodnie z określonym szablonem. Owal, migdał, szpic, balerina to tylko niektóre z nich. Każdy wymaga wiele skupienia i uwagi od osoby zajmującej się wykonywaniem paznokci. Przede wszystkim trzeba pamiętać o pilnowaniu podczas piłowania. Zarówno lewej strony paznokcia, jak i prawej. Jeżeli użyjesz zbyt dużo siły, to możesz spiłować za dużo i nie otrzymasz już oczekiwanego i zamierzonego wcześniej kształtu. Koniecznie na początku Twojej pracy z paznokciami postępuj powoli i bardzo dokładnie. Pozwoli Ci to kontrolować sytuację i wykonać kształt taki, jaki chcesz. To ważne, ponieważ niedopilnowanie podczas piłowania może doprowadzić do stworzenia zupełnie innej formy, niż ta planowana.

Nie spiesz się

Pośpiech nie jest dobrym doradcą podczas wykonywania stylizacji paznokci. Pamiętaj, aby wszystko wykonywać dokładnie i powoli. Jeżeli będziesz chciał zrobić wszystko szybko, to z pewnością popełnisz dużo błędów, które wpłyną na efekt końcowy. Doświadczone stylistki wykonują swoją pracę bardzo sprawnie, niektóre z nich prowadzą specjalne warsztaty z tempa pracy, aby nauczyć innych, jak skrócić czas wykonywanych czynności i pracować bardziej efektywnie. Jeżeli jesteś osobą początkującą, to nie musisz się tym martwić, tylko robić wszystko w swoim tempie. Początki czasami bywają kłopotliwe, jednak z czasem wszystkiego się nauczysz. Najważniejsze to postępować dokładnie i powoli, aby nie pominąć żadnego kluczowego kroku i wykonać stylizację paznokci poprawnie.

 

Dbaj o sprzęt

Po skończonej pracy należy odpowiednio zadbać o sprzęt. Frezy powinny zostać oczyszczone z pyłu i oddane do sterylizacji (jeżeli pracujesz z innymi klientami). Frezarka do paznokci powinna zostać zdemontowana (jeżeli jej części nadają się do tego) i po ostygnięciu schowana do pudełka przeznaczonego na nią. Nie pakuj ciepłego urządzenia do opakowania, ponieważ może to być niebezpieczne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ