Ranking 3 najlepszych frezarek do paznokci i piet w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Frezarki do paznokci i pięt – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Frezarką, którą najczęściej polecają konsumenci jest Beurer MP 62. Jest to dobrze wykonany sprzęt, z pomocą którego można łatwo spiłować paznokcie oraz przygotować je do nałożenia lakieru albo żelu. Posługiwanie się urządzeniem nie jest skomplikowane, lecz przed spróbowaniem, warto przeczytać instrukcję obsługi. Jest ona dostępna po polsku, więc z pewnością wszystko zrozumiesz. Zaletą frezarki jest to, że jest ona wyposażona w lampkę LED. Oświetla ona cały obszar pracy, dlatego nie pomylisz się podczas szczegółowego piłowania. Model jest wykonany z najlepszych materiałów, nie musisz się martwić, że po kilku polerowaniach będzie on nie do wykorzystania. W zestawie znajduje się cały komplet frezów. Warto też zwrócić uwagę na Mercedes 2000, poręczną frezarkę wykonaną z dobrych materiałów. Operowanie nią jest łatwe, nie jest ona zbyt duża i dobrze leży w dłoni. Na uwagę zasługują również dobrze opisane przyciski.

3 najlepszych frezarek do paznokci i piet. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Atutem modelu jest możliwość obrotu zarówno w lewo, jak i prawo. Frezarka ma wbudowane podświetlenie LED, co znacznie ułatwia pracę. Poza tym urządzenie jest poręczne, a cały komplet zapakowany jest w etui, dzięki czemu końcówki nie pogubią się.

Wady

Przyrząd nie ma uniwersalnego wejścia na frezy. Dlatego dokupując dodatkowe akcesoria trzeba zwrócić uwagę, czy aby na pewno będą pasowały do frezarki.

Podsumowanie

Jest to model przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Urządzenie ma płynną regulację prędkości od 2000 do 5400 obrotów na minutę oraz osłonkę na pył z paznokci.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma wygodną rączkę, dlatego przy dłuższej pracy z tym urządzeniem ręka nie będzie się męczyła. Frezy dzięki rączce easy-lock w łatwy i szybki sposób można zmienić. Pokrętło, w które jest wyposażone urządzenie pozwala na płynną zmianę obrotów.

Wady

Model jest dość duży, więc trudniej go zabrać ze sobą w podróż, gdyż zajmie sporo miejsca w walizce. Poza tym nie ma etui, w które można wszystko spakować.

Podsumowanie

To przyrząd przeznaczony do wykonania manicure i pedicure. Urządzenie ma regulację prędkości do 20 000 obrotów na minutę i pasują do niego frezy ze średnicą trzpienia na poziomie – 2,35 mm.

Rozważ też

Zalety

Zanim urządzenie oddano do użytku sprzęt przeszedł wielogodzinne testy w profesjonalnym salonie urody. Dużym atutem jest to, że frezarka nie przegrzewa się, więc może przez długi czas pracować. Głowicę wygodnie się używa.

Wady

Część osób użytkujących sprzęt uważa, że głowica jest ciężka i przy dłuższej pracy ręka się męczy. Dodatkowo kabel sieciowy tego modelu jest krótki.

Podsumowanie

Jest to profesjonalna frezarka z pięcioma różnymi zestawami frezów. Moc, z jaką pracuje sprzęt, to 35W. W zestawie znajduje się również: głowica, pedał i frezarka z mocą obrotową do 30 000 na minutę.

 

1. Beurer Mp 62 Do Manicure I Pedicure

 

Beurer MP 62 to model przeznaczony zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących osób. Frezarka gwarantuje profesjonalną pielęgnację stóp i paznokci. W zestawie znajdziemy 10 wysokiej jakości końcówek.

Kobiety szczególnie doceniają możliwość obrotu w lewo i prawo, płynną regulację prędkości od 2000 do 5400 obrotów na minutę i osłonkę na pył z paznokcia. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Dodatkowo frezarka ma wbudowane podświetlenie LED, a do kompletu dołączono etui.

Ten model bardzo dobrze sprawdza się przy pracach nad paznokciami zarówno naturalnymi, jak i żelowymi. Konsumentki pozytywnie oceniają frezy, które są w zestawie. Akcesorium jest solidnie wykonane. Jego dużą zaletą, jak uważają Internauci, jest poręczność i wygoda użycia.

Beurer MP 62 to frezarka do paznokci zasilana sieciowo. Jest ona biała, jej frezy mają różne kolory. Sprzęt jest wyposażony w oświetlenie LED. W zestawie znajduje się komplet frezów.

 

 

 

 

2. Zestaw frezarek do paznokci Mercedes 2000

 

Jeżeli interesuje Cię zakup profesjonalnego sprzętu, zapoznaj się z ofertą modelu Mercedes 2000. To frezarka przeznaczona do wykonania manicure i pedicure. Z jej pomocą wyrównamy i wypolerujemy paznokcie, usuniemy pozostałości po poprzednich żelach czy tipsach, a także usuniemy martwy naskórek.

Ta frezarka do paznokci i pięt w dobrej cenie ma regulację prędkości do 20 000 obrotów na minutę. Do tego urządzenie pasują frezy o średnicy trzpienia na poziomie – 2,35 mm. W zestawie jest: frezarka, głowica, silikonowa podpórka do głowicy oraz 2 rodzaje frezów.

Kobiety pozytywnie oceniają ten produkt, gdyż wyposażony jest w wygodną rączkę, z pomocą której szybko i łatwo możemy zmienić frezy w głowicy. Poza tym równie szybko wymienimy pokrętło znajdujące się w stacji zasilającej. Służy ono do płynnej regulacji obrotów. Konsumenci chwalą również możliwość zmiany kierunku obrotów frezarki w lewo bądź prawo. Tę funkcję włączymy za pomocą przycisku.

Mercedes 200 to dobra frezarka do paznokci i pięt do 50 zł. Prędkość obrotowa sprzętu wynosi od 2000 do 5400 obrotów na minutę. Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

3. Frezarka do Manicure JSDA for Sunone

 

Polecamy Sunone JSDA, czyli jedną z częściej wybieranych frezarek na rynku. Jej moc wynosi 35 W i jest ona wystarczająca, aby z łatwością wypolerować paznokcie. Sprzęt został poddany wielogodzinnym testom, z których wynika, że nie jest awaryjny oraz dobrze spełnia swoje zadanie. 

Szybkość obrotów opisywanego modelu wynosi 30 000 na minutę. Szybkość urządzenia jest regulowana z pomocą pokrętła znajdującego się na samym środku stacji dokującej. Nie ma na niej wartości, lecz po kolorze (od zielonego do czerwonego) można wywnioskować, czy są one szybsze, czy wolniejsze. Jest to urządzenie sieciowe z dość długim kablem, dzięki któremu możesz wykonywać zabieg w pewnej odległości od gniazdka. 

Główka sprzętu nie jest zbyt duża, jest za to dobrze wyprofilowana. Pozwala na precyzyjne wypolerowanie paznokci stóp i rąk. W zestawie znajdują się frezy. 

Sunone JSDA to frezarka, która pracuje z maksymalną szybkością 30 000 obrotów na minutę. Jej moc wynosi 35 W. Jest ona wyposażona w stację dokującą, na której znajduje się pokrętło.

 

 

 

 

Jaką frezarkę do paznokci i pięt wybrać?

 

Frezarka do paznokci to urządzenie pomocne podczas wykonywania pedicure i manicure. Wśród wielu produktów możemy wyróżnić te przeznaczone do użytku domowego oraz profesjonalne. Niezależnie od typu, za pomocą urządzenia skrócimy paznokcie, nadamy im odpowiedni kształt i przygotujemy do nałożenia ozdób. Chcesz wiedzieć, w co powinna być wyposażona najlepsza frezarka do paznokci i pięt w 2024 roku? W takim razie zapraszamy do lektury.

Obecnie na rynku dostępne są frezarki stacjonarne oraz kieszonkowe. Pierwsze charakteryzują się tym, że zwykle mają dużo większą moc. Wyposażone są w zabezpieczenia przeciw przegrzaniu i mogą być sterowane za pomocą pedału. Z kolei produkty kieszonkowe są dużo mniejsze, więc można je zabierać ze sobą nawet w podróż. Przeznaczone są głównie do użytku domowego. Część frezarek ma akumulator, więc nie muszą być podczas pracy podłączone do prądu.

Moc urządzenia jest bardzo ważnym parametrem i może być czynnikiem decydującym o jego zakupie. Od mocy zależy siła pracy frezu. Możemy znaleźć urządzenia o mocy 40 W. Jednak gdy szukamy produktu, który będzie nadawał się też do celów podologicznych, należy zdecydować się na sprzęt minimum 50 W. Z myślą o osobach wymagających produkowane są frezarki z silnikiem 100 W – 200 W.

Szukając odpowiedniego modelu, sprawdźmy prędkość obrotową. Jak nie masz doświadczenia, to najlepsze jest 3000 obrotów. Dla profesjonalistki minimum to 10 000, a najlepiej zakupić urządzenie z regulacją obrotów od 2000 do 30 000. Dlatego uznaje się, że najlepsze frezarki do paznokci i pięt mają możliwość regulacji obrotów. Pracując z małym frezem, możemy dowolnie ustawić większą prędkość. Urządzenie, które chcemy zakupić, powinno też mieć odpowiedni moment obrotowy, aby zabiegi na paznokciach były szybkie i dokładne. Im będzie on większy, tym siła, z którą oddziałuje, będzie wyższa. Przyjmuje się, że dobra frezarka to taka, której moment obrotowy jest większy niż 3 – 5 mNm.

Kształt urządzenia też jest istotny. Od odpowiedniego wyprofilowania rączki zależy komfort pracy. Dlatego też uchwyt musi być stabilny i dobrze układać się w dłoni. Co więcej, urządzenie nie powinno się przegrzewać. Omawiając głowicę, trzeba zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem będzie taka z funkcją twist-lock, umożliwiająca szybką zmianę frezów. Poleca się również modele, które mają możliwość skrętu w prawo i lewo.

Wybierając model, sprawdźmy również jakie frezy są do niego dołączone. Można wyróżnić 4 typy: stalowe, diamentowe, kamienne i polerki. Pierwszy typ – stalowy – musi być odporny na korozję. Produkty wykonane z kamienia przeznaczone są do skracania paznokci, diamentowe do wyrównania, natomiast polerki nadają połysk na paznokciu. Warto zakupić sprzęt, który będzie miał w zestawie kilka rodzajów frezów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Frezarka Profesjonalna 45W

 

Frezarka Profesjonalna 45W to urządzenie do pielęgnacji paznokci i stóp z regulacją prędkości do 35 000 obrotów na minutę. Model jest wyposażony w system bezpieczeństwa, który chroni przed uszkodzeniem części składowych oraz przeciążeniem.

Zestaw zawiera frezarkę, głowicę, pedał nożny, zestaw frezów wraz z kapturkami, silikonową podpórkę do głowicy oraz wielofunkcyjny klucz i 2 wymienne szczotki. Urządzenie ma rączkę z głowicą typu twist-lock, co sprawia, że wymiana frezu jest łatwa i szybka. Chwalą to w swoich opiniach wszyscy użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu. Poza tym kobiety pozytywnie wypowiadają się na temat rączki, gdyż z jednej strony jest solidna i mocna, a z drugiej dobrze leży w dłoni, więc zapobiega męczeniu się ręki.

Urządzenia ma silnik o mocy 45 W. Sprzęt daje możliwość zmiany kierunku ruchu – w prawo lub lewo. Oprócz tego wyposażony jest w wyświetlacz LCD. Dużą zaletą jest pedał nożny, który ułatwia pracę.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-y7uz’]

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Karolina

April 18, 2021 at 2:20 pm

Gdzie można znaleźć dodatkowe frezy do frezarki beurer MP62 I o jakiej są średnicy?

Odpowiadać
Zespół PięknoKobiety.com

May 2, 2021 at 10:16 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Polecamy bezpośredni kontakt z producentem (https://www.beurer.com/web/pl/contact/), który najlepiej doradzi, czy i gdzie dodatkowe frezy można nabyć.

Pozdrawiamy,
Zespół PięknoKobiety.com

Odpowiadać