Najlepsza maszyna do szycia dla początkujących Łucznik

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszyna jest wyposażona w wygodną rączkę, dzięki której można przenosić sprzęt. Poliwęglanowa obudowa jest solidna i nie ulega zniszczeniu. Z pomocą maszyny możesz przeszywać większość materiałów, nawet tych grubych. Sprzęt jest też wyposażony w przydatną funkcję przyszywania guzików.

Wady

Instrukcja obsługi maszyny dla niektórych osób okazuje się niezbyt zrozumiała. Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, które niestety trzeba raczej sprawdzić osobiście, ponieważ instrukcja obsługi nie pomaga.

Podsumowanie

Opisywany model ma 24 programy szycia, z których możesz wybrać ten pasujący do materiału i sytuacji. Sprzęt jest dobrze wyposażony w krawieckie drobiazgi, które pomogą każdej osobie zainteresowanej szyciem.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, intuicyjnie można dojść do każdej funkcji. Wszystkie akcesoria sprzętu są wymienne, więc w razie awarii znajdziesz zastępstwo. Model ładnie się prezentuje, może być również dekoracją pokoju. Pokrętło produktu jest ładnie oznaczone, można łatwo wybrać ścieg.

Wady

Igła w maszynie jest ustawiona w taki sposób, że nawleczenie na nią nitki może okazać się czasem wyzwaniem. Mogłaby znajdować się w bardziej dostępnym dla użytkowników miejscu.

Podsumowanie

Jest to mechaniczna maszyna do szycia przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych krawców. Jej waga wynosi prawie 6 kg. Dokładne wymiary sprzętu to 41 cm x 32,5 cm x 16,5 cm. Chwytacz nici jest wahadłowy.

Rozważ też

Zalety

Model waży tylko 3 kg, więc przestawianie go z miejsca na miejsce nie jest trudne. Jest on wyposażony w nożyk do obcinania nici, co znacznie ułatwia korzystanie z maszyny. Pole pracy jest oświetlane lampką LED, więc użytkownik dokładnie widzi, co robi.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że opisywana maszyna do szycia jest wykonana z dość słabego plastiku. Z czasem przyciski mogą stawać się słabsze, na obudowie powstają zarysowania.

Podsumowanie

Wymiary produktu wynoszą 33 cm x 22,5 cm x 15 cm. Sprzęt jest wyposażony w 16 różnych programów do szycia. Maszyna ma rotacyjny chwytacz do nici. Model może z powodzeniem przeszyć bardzo cienkie, jak i grube tkaniny, wystarczy zmienić program.

 

 

Maszyny do szycia dla początkujących Łucznik – Ranking

 

 

Łucznik Zofia

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci maszynę do szycia Łucznik Zofia. Jest to model przeznaczony dla początkujących, dzięki któremu każda osoba, dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z krawiectwem szybko nauczy się szyć.

Urządzenie ma regulowaną długość ściegu, dzięki czemu możemy dopasować go do własnych potrzeb. Dzięki funkcji szycia wstecz możemy łatwo zabezpieczyć ścieg przy jego zaczynaniu i kończeniu. Opcja ta jest przydatna również do zmiany kierunku podczas cerowania.

Maszyna wyposażona jest w możliwość zastosowania podwójnej igły. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie przy podwijaniu tkanin lub tworzeniu ozdobnych przeszyć. Ponadto, dzięki opcji pikowania możemy ocieplać swoje ubrania wełną lub bawełną. Urządzenie wyposażone jest także w funkcję wysokiego podnoszenia stopki, wszywania zamków błyskawicznych, obszywania dziurek do guzików i szycia mankietów.

Sprzęt ma oświetlenie oraz wyposażony jest w wolne ramię do szycia po obwodzie. Jego moc wynosi 85 W, a wymiary to 44 cm x 23 cm x 35 cm. Konsumenci doceniają ten model za łatwość obsługi oraz mnogość programów do szycia.

 

 

 

 

Łucznik 419 Milena

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Łucznik 419 Milena. Jest to łatwa w obsłudze, niezawodna maszyna do szycia, która idealnie nada się dla osób początkujących. Urządzenie wyposażone jest w 22 funkcje, które pozwolą użytkownikowi zaoszczędzić czas i znacznie ułatwiają pracę. Najważniejsze z nich to opcja szycia wstecz, wszywanie zamków błyskawicznych, możliwość obrębiania tkanin, opcja haftowania i pikowania czy szycie dekoracyjne.

Sprzęt ma chwytacz rotacyjny, dzięki któremu mamy możliwość wiązania nitek. Bębenek tego modelu wykonany został z metalu, co zapewnia mu trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Maszyna ma również wbudowaną żarówkę pozwalającą na wykonywanie trudnych prac, wymagających dobrego oświetlenia.

Przyrząd wyposażony jest też w funkcję regulacji ściegu przy użyciu funkcjonalnego pokrętła. Dzięki temu możemy dostosować go do własnych potrzeb i możliwości. Dodatkowo wysokie podnoszenie stopki umożliwia szycie nawet kilku warstw materiału. Osoby, które używają maszyny Łucznik 419 Milena twierdzą, że jest to solidny, łatwy w obsłudze sprzęt, który świetnie nadaje się dla mniej wymagających użytkowników rozpoczynających przygodę z szyciem.

 

 

 

 

Łucznik Everyday

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć maszyny do szycia Łucznik Everyday. Jest to proste w obsłudze, kompaktowe urządzenie, wyposażone w 16 programów szycia. Model ten daje nam możliwość szycia ściegiem prostym, krytym, satynowym i zygzakiem. Wyposażony jest również w możliwość obszywania dziurek na guziki. Do najważniejszych funkcji urządzenia zaliczyć można również szycie wstecz, automatyczne nawijanie nici czy ustawienie prędkości szycia przy użyciu suwaka.

Ta maszyna do szycia dla początkujących Łucznik w dobrej cenie ma zewnętrzny obcinacz nici, chwytacz rotacyjny oraz wolne ramię do szycia po obwodzie. Poza tym model ma wbudowaną lampkę LED z oddzielnym włącznikiem. Dzięki zamontowanej rączce i niewielkiej wadze przenoszenie jest bardzo łatwe i wygodne.

W zestawie z maszyną otrzymujemy stopkę do ogólnego zastosowania i do obszywania dziurek na guziki, szpulki nici górnej i dolnej, uniwersalną igłę, nawlekacz, regulator obrotów i zasilacz. Opinie konsumentów o modelu Łucznik Everyday są pozytywne. W Internecie przeczytać możemy, że urządzenie jest małe i lekkie, ale solidne.

 

 

 

Jaką maszynę do szycia dla początkujących Łucznik wybrać?

 

Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z krawiectwem i stoisz przed wyborem pierwszej maszyny do szycia, prawdopodobnie masz wiele wątpliwości i nie wiesz, na jakie funkcje zwracać największą uwagę. Wybór jest tym bardziej utrudniony, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli. Z pomocą przychodzi niniejszy artykuł, w którym podpowiadamy, czym powinno charakteryzować się tego typu urządzenie.

 

 

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów sprzętów krawieckich w Polsce jest firma Łucznik oferująca swoim klientom sprzęty dobrej jakości. W swoim asortymencie marka posiada wiele rodzajów maszyn do szycia, dzięki czemu możemy dobrać urządzenie do swoich potrzeb czy umiejętności. Maszyny do szycia Łucznik to dobry wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób dopiero uczących się szycia.

W sprzedaży dostępne są 3 podstawowe rodzaje maszyn do szycia: mechaniczne, elektroniczne i komputerowe. Modele mechaniczne są sterowane manualnie i nadadzą się dla osób, które nie lubią nowinek technologicznych. Są one łatwe w obsłudze oraz ich cena jest niższa. W dzisiejszych czasach jednak większą popularnością cieszą się wersje elektroniczne lub komputerowe. Pierwszy typ sterowany jest przy użyciu elektronicznego panelu z wyświetlaczem. Modele komputerowe z kolei posiadają wbudowaną pamięć, dzięki której możemy zapisywać konkretne wzory i ustawienia dla danego ściegu.

Najlepsze maszyny do szycia dla początkujących Łucznik powinny mieć prosty system obsługi, co wiąże się z niewielką ilością ściegów. Na początek najważniejszy jest ścieg prosty i zygzak. Później przydatny okaże się również overlock do wykańczania brzegów. Pamiętajmy, aby wybrane urządzenie było wyposażone w regulację szerokości i gęstości ściegu. Powinna ona odbywać się przy pomocy pokrętła, dzięki któremu dopasujemy ścieg do własnych potrzeb i możliwości.

Podczas zakupu urządzenia zwróćmy uwagę również na chwytacz, który może być rotacyjny lub wahadłowy. Działanie obu chwytaczy jest podobne, jednak uważa się, że pierwszy typ jest nieco cichszy. Wygodnymi funkcjami są również regulowany docisk stopki, możliwość zmiany położenia igły oraz opcja szycia wstecz. Ponadto najlepsza maszyna do szycia dla początkujących Łucznik w 2024 roku ma też nawlekacz igły, nożyk do obcinania nici czy regulację gęstości i szerokości szwu.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ