Najlepsza maszyna do szycia Juki

Ostatnio aktualizowane: 19.03.24

Na półkach sklepowych można znaleźć wiele modeli maszyn do szycia, dlatego też wybranie jednego sprzętu często okazuje się niełatwym zadaniem. W związku z tym postanowiliśmy przygotować ranking, a w nim opisy sprzętów polecanych przez Internautów. Tworząc artykuł skupiliśmy się nie tylko na recenzjach użytkowników, ale także na łatwości obsługi i funkcjonalności. Z naszym ustaleń wynika, że pierwsze miejsce w zestawieniu należy do maszyny do szycia Juki HZL-29Z. Prezentowany model można kupić w atrakcyjnej cenie, co jest jego niewątpliwą zaletą. Urządzenie ma wiele rodzajów ściegów, dlatego możemy być pewni, że będziemy mogli obszyć z jego pomocą różne materiały. Na uwagę zasługuje odpowiednio przemyślana budowa sprzętu. Do zestawu dołączono akcesoria ułatwiające przechowywanie produktu. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się maszyna do szycia Juki HZL-357ZP-C. Ma ona wiele przydatnych funkcji ułatwiających szycie, dlatego też jest polecana osobom początkującym. Sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy i jest łatwy w przenoszeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model działa cicho i szybko, nie zacinając się w trakcie pracy. Sprzęt jest stabilny podczas użytku. Urządzenie wyposażone jest w automatyczne nakładanie igły. Maszyna dobrze szyje zarówno cienkie, jak i grube materiały.

Wady

Sprzęt wykonany jest w stosunkowo delikatny sposób, przez co niektóre elementy mogą się połamać lub odpaść, jeśli pociągnie się je zbyt mocno. Przestrzeń pod ramieniem jest dość mała, przez co brakuje miejsca na rękę.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla początkujących, gdyż ma wszelkie podstawowe funkcje, które potrzebne są na co dzień. Urządzenie wyposażone jest w chwytacz rotacyjny, który umożliwia szybką zmianę szpuli. Sprzęt ma wolne ramię, które ułatwia szycie nogawek i rękawów.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt wyposażony jest w dużą ilość dostępnych ściegów, co umożliwia szycie i obszywanie różnych materiałów. Urządzenie można łatwo i wygodnie używać. Maszyna pracuje dość cicho, więc komfortowo korzysta się z niej przez długi czas.

Wady

Oświetlenie LED, w które wyposażony jest produkt, jest dość słabe, co utrudnia precyzyjne szycie. Urządzenie łatwo się brudzi, więc trzeba je często przecierać, aby zszywane materiały się nie zabrudziły.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażone jest w wiele różnych stopek, które pozwalają na różne szycie, w tym obszycie dziurek do guzików. Maszyna ma wmontowany niewielki blat, w którym znaleźć możesz schowek na nitki, igły i inne przybory.

Rozważ też

Zalety

Maszyna jest trwała i trudno ją zepsuć - nawet niedoświadczonym osobom. Sprzęt jest prosty w obsłudze, a w instrukcji znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Urządzenie cicho pracuje, dlatego nie przeszkadza domownikom, nawet jeśli używa się maszyny wieczorami.

Wady

Na blacie brakuje trochę przestrzeni na materiał i rękę, co sprawia, że szycie bywa niewygodne. Może zdarzyć się, że maszyna się zatnie, a nitka się urwie lub poplącze.

Podsumowanie

Model jest dostosowany do użytku domowego, Sprzęt wyposażony jest w overlock, który pozwala na obszywanie elastycznych materiałów. Urządzenie dobrze szyje także marszczone tkaniny. Sprzęt ma wbudowany regulowany nóż umożliwiający dostosowanie przeszycia.

 

 

Maszyna do szycia Juki – Ranking

 

 

Juki HZL-29Z

 

Juki HZL-29Z to model mechaniczny, posiadający dużą ilość funkcji wymaganych od maszyn wielofunkcyjnych. Mamy tu automatyczne nawlekanie nici, co znacznie upraszcza przygotowanie maszyny do pracy. Chwytacz rotacyjny zapewnia szybką wymianę szpulki i cichą pracę, a przeźroczysta osłona pozwala kontrolować ilość nici. Mamy tu również 7 punktowy układ ząbków transportowych, co ułatwia szycie bardzo cienkich i bardzo grubych materiałów.

Również stopka z funkcją łatwego startu pozwala na łatwe zaczęcie ściegu, bez zacięć i innych niedogodności. Natomiast po zdemontowaniu części stolika maszyny, maszyna odkrywa „wolne ramię”, które pozwala na szycie rękawów, czy nogawek wygodnie nakładając nogawkę na „wolne ramię”. Maszyna została wyposażona również w płynną regulację ściegu od 6,5 mm szerokości i 4 mm długości.

Ma ona też 22 programy ściegowe oraz takie do obszywania dziurek. Wymiary tego modelu wynoszą 388 x 280 x 198 mm, a waga to 5,9 kg. Osobom, które używają tego modelu przypadło do gustu to, że jest on cichy i łatwy w obsłudze. Również zostało zauważone, jako pozytyw automatyczne nawlekania nici, obcinacz nici przy obudowie, a także to, że maszyna dobrze się sprawuje przy szyciu cienkich i grubych tkanin.

HZL-29Z to dobra maszyna do szycia Juki do 700 zł. Moc produktu wynosi 60 W, a jego wymiary to: 20 cm x 28 cm x 40 cm. Urządzenie ma 22 rodzaje ściegów.

 

Zalety

Oświetlenie: Użytkownik ma zapewniony komfort i precyzję w trakcie pracy m.in. dzięki oświetleniu LED. Warto dodać, że lampka nie nagrzewa się, co ma duże znaczenie w upalne dni.

Akcesoria: Do zestawu dołączono pojemnik na drobne przedmioty tj. nici czy szpilki, a także pokrowiec ułatwiający przechowywanie sprzętu. W efekcie możemy być pewni, że miejsce pracy będzie czyste, a przechowywane urządzenie odpowiednio zabezpieczone.

Wolne ramię: Istnieje możliwość zdemontowania części maszyny i uzyskania tzw. wolnego ramienia, na którym można wygodnie obszyć np. nogawkę spodni.

Nawlekanie: Automatyczne nawlekanie nitki igłowej stanowi duże ułatwienie, szczególnie dla osób początkujących. Czynność ta zajmuje dosłownie kilka sekund.

Ząbki: 7-punktowy układ ząbków transportowych gwarantuje dokładne szycie zarówno cienkich, jak i grubych tkanin. Nie musimy się więc martwić o to, że materiał nie będzie dobrze zszyty.

 

Wady

Tylko dla początkujących: Zdaniem części Internautów prezentowany sprzęt będzie odpowiedni dla osób początkujących. Z uwagi na to, że model nie posiada innowacyjnych rozwiązań może okazać się niewystarczający dla zaawansowanych użytkowników.

 

 

 

 

Juki HZL-357ZP-C

 

Juki HZL-357ZP-C to maszyna mechaniczna, która posiada 32 rodzaje ściegów, a jednocześnie obsługa jej jest prosta i wygodna. Producent zastosował w tym modelu takie praktyczne rozwiązania, jak automatyczne nawlekanie igły, obniżana stopka, stopka do obszycia dziurek, czy energooszczędne oświetlenie LED. Elementy te zapewniają wygodne szycie oraz wysoką jakość ściegów.

Maszyna ma także rozwiązania ułatwiające wkładanie szpulki do bębenka i regulację siły nacisku stopki. Takie funkcje sprawiają, że jest ona odpowiednia nie tylko dla wytrawnych krawcowych, ale poradzi sobie z tym modelem osoba początkująca. Przednie ząbki transportu umożliwiają szycie tkanin o różnej fakturze i grubości, takich jak frotte, czy jeans, a także zszywanie warstw materiału.

Schowek na akcesoria zmyślnie ukryty w stoliku maszyny, jest wysuwany i wtedy odsłania się wolne ramię maszyny do szycia w zamkniętym obwodzie. A LED-owe oświetlenie doskonale oświetla przestrzeń roboczą, dzięki czemu szycie może być bardziej precyzyjne. Użytkownikom podoba się wyposażenie tego sprzętu, dołączona duża ilość stopek i innych akcesoriów. Ponadto opisują ten model, jako cichy w pracy z dużym wyborem ilości ściegów.

Maszyna do szycia Juki HZL-357ZP-C ma moc 70 W. Sprzęt ma 32 rodzaje ściegów. Urządzenie waży 7 kg, a jego wymiary to: 41 cm x 30,8 cm x 17,7 cm.

 

Zalety

Walizka: Dołączona do kompletu, twarda walizka umożliwia bezpieczne przenoszenie i przechowywanie maszyny do szycia. Pokrowiec skutecznie chroni przed zarysowaniem produktu.

Obszywanie dziurek: Uznaniem wśród Internautów cieszy się funkcja automatycznego obszywania dziurek. Po położeniu guzika na stopce urządzenie samodzielnie obszywa dziurki, dzięki czemu przyszycie guzika jest niezwykle proste.

Regulacja: Użytkownik może regulować docisk stopki, a tym samym dostosowywać pracę urządzenia do rodzaju obszywanego aktualnie materiału.

Głośność: W recenzjach wielu Internautów można przeczytać, że sprzęt cicho pracuje, dlatego można z niego korzystać o każdej porze, bez obaw o to, że obudzimy domowników.

 

Wady

Oświetlenie: Część osób uważa, że oświetlenie LED powinno być nieco bardziej intensywne. Konsumenci zaznaczają, że szyjąc trzeba korzystać dodatkowo z lampki.

 

 

 

 

Juki MO 50

 

Juki MO 50 to owerol 3 i 4 nitkowy. Maszyna została wyposażona w transport różnicowy regulowany za pomocą pokrętła w wyskalowaną podziałką. Dzięki niemu nastawisz odpowiednie parametry dla materiałów elastycznych lub marszczonych. Aby wykonać ścieg rolujący (mereżka) mamy tu wbudowany ruchomy języczek w płytce ściegowej, który umożliwia szybką zmianę pomiędzy ściegiem owerlokowym, a mereżką.

W takim wypadku, nawet nie jest wymagana zmiana stopki, czy płytki. Regulowany nóż dolny pozwala na szybką zmianę szerokości uzyskanego przeszycia i dostosowanie ściegu do przeszywanych materiałów. Równie wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wyłączenia górnego noża tak, aby materiał nie był odkrywany. Funkcja ta ma wpływ na bezpieczeństwo i wygodę podczas nawlekania nici igłowych.

A nawlekanie i ustawianie naprężenia nić jest efektywne dzięki talerzykowemu systemowi ich naprężania. Natomiast nawlekacz dolnej nitki pozwala na nawleczenie nici dolnego chwytacza w ciągu kilku sekund. Po przeciągnięciu nić przez nawlekacz i podciągnięciu prowadnika, nić jest nawleczona. A według użytkowników, jest to znakomita maszyna z racjonalnym kompromisem pomiędzy ceną, a jakością. Dodatkowo jest to model trwały i odporny na uszkodzenia.

Juki MO-50e to maszyna do szycia z 6 rodzajami ściegów. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 29,2 cm, głębokość – 29,5 cm i wysokość – 29 cm.

 

Zalety

Pojemnik: Maszyna ma wbudowany pojemnik na skrawki materiałów, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zachować czystość w miejscu pracy.

Obsługa: Opinie Internautów nie pozostawiają wątpliwości, że prezentowany model jest łatwy w obsłudze. Dużym ułatwieniem jest automatyczny system nawlekania.

Transport różnicowy: Urządzenie ma transport różnicowy, który poprawia wygodę użytkowania. Opcja ta zapobiega marszczeniu się tkanin, co sprawia, że użytkownik może obszywać różnego rodzaju materiały.

 

Wady

Ilość ściegów: Maszyna do szycia ma 6 rodzajów ściegów, co ogranicza nieco możliwości użytkownika. Produkt jest przeznaczony do użytku domowego i prawdopodobnie nie będzie odpowiedni dla osób zawodowo zajmujących się szyciem.

 

 

 

Jaką maszynę do szycia Juki wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Maszyna do szycia, to sprzęt, który jest w niejednym domu. Nie tylko możemy na niej uszyć odzież, co będzie na pewno tańsze od kupowania odzieży gotowej. Dodatkowo taka bluzka, czy spódnica będzie też całkiem oryginalnym produktem, niepowtarzalnym i zapewne osobie, która ją wykona sprawi wiele satysfakcji. Maszyny też używamy do napraw odzieży, co przedłuża jej żywotność. Dziś, więc postanowiliśmy poszukać najlepszą maszynę do szycia Juki w 2024 roku. Juki, to wiodący producent maszyn do szycia zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Firma w tej branży pracuje już 65 lat, więc nic dziwnego że jest cenionym producentem. Zatem, co powinna posiadać dobra maszyna?

Najprostszy podział to maszyny mechaniczne i komputerowe. W tych mechanicznych użytkownik samodzielnie dokonuje ustawień, natomiast komputerowe wykonują część zadań samodzielnie. Takie rzeczy, jak naprężenie nici, czy odpowiednia długość ściegu maszyna dobierze samodzielnie. Najlepsze komputerowe maszyny do szycia Juki są też bardziej precyzyjne i mają rozmaite udogodnienia typu automatyczne obcinanie nici, dokańczanie ściegu, ustawienie położenia igły po skończonym szyciu etc.

Istotny jest też w maszynie rodzaj chwytacza. Mechaniczne maszyny mogą mieć chwytacz wahadłowy lub rotacyjny, a egzemplarze komputerowe mają z reguły chwytacz rotacyjny. Maszyny z chwytaczem rotacyjnym pracują ciszej, niż te z chwytaczem wahadłowym, a także wymiana szpulki dolnej w chwytaczu rotacyjnym jest zdecydowanie łatwiejsza.

Maszyny mechaniczne mają wybór ściegów za pomocą pokrętła, natomiast komputerowe są wyposażone w przyciski. Dodatkowo w tym typie maszyny ekran informuje nas o dokonanym wyborze, o optymalnych parametrach wybranego ściegu, a także podpowiada, jaką stopkę zastosować do wybranego ściegu.

Również ilość ściegów zwykle w maszynach komputerowych jest większa niż w maszynach mechanicznych. Nie znaczy to, że mechaniczne maszyny mają tych ściegów za mało. Po prostu modele komputerowe posiadają wszystkie ściegi maszyny mechanicznej, a dodatkowo są wzbogacone o ściegi specjalne, które są rzadko wykorzystywane do normalnego szycia. Generalnie im wyższy model tym więcej ściegów posiada, ale też i ceny takich sprzętów rosną wraz z ich stopniem zaawansowania. Nie mniej jednak użytkownik, który używa maszynę do szycia domowego z pewnością znajdzie maszyny do szycia Juki w dobrej cenie o wystarczającej ilości funkcji.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ