Najlepsza maszyna do szycia Husqvarna

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

 

Maszyny do szycia Husqvarna – ranking

 

 

Maszyna do szycia Husqvarna Opal 650

 

Maszyna do szycia Husqvarna Opal 650 to skomputeryzowany model o stosunkowo szerokim zakresie pomocy, co może być szczególnie zachęcające dla osób szyjących duże ilości rzeczy, bądź uważających swoje zdolności manualne za niewystarczające do szycia. Posiada sporą przestrzeń po prawej stronie igły, co pozwala na szycie dość dużych powierzchni.

Obszerny ekran, który wyświetla ściegi w rozmiarach rzeczywistych (jest ich aż 160 do wyboru), znacznie ułatwia dobór odpowiedniego do danego materiału. Dodatkową opcją są 3 programowalne fonty. Pasjonaci szycia z pewnością docenią opcję zapisywania wykorzystanych ściegów (na 4 poziomach pamięci). Nowoczesne oświetlenie LED również znacznie ułatwia precyzyjną pracę.

Produkt ceniony jest za łatwy system obsługi. Konsumentki potwierdzają też, że jest on wysoce bezawaryjny. Z całą pewnością jest to inwestycja na długie lata.

 

 

 

 

Maszyna do szycia Husqvarna Emeralda 116

 

Propozycja marki Husqvarna – model Emeralda 116 – jest odpowiednia dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość w przystępnej cenie. Maszyna jest przeznaczona do szycia każdego rodzaju tkanin. Pracuje się nią niezwykle miękko, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu. Wyselekcjonowane ściegi oraz chwytacz rotacyjny, to opcje uprzyjemniające pracę osobom szyjącym. Sprzęt jest wyposażony również w intuicyjny automat do nawlekania igły.

Maszyna pracuje cicho, co nie jest bez znaczenia, gdy szyjemy w domu podczas obecności innych domowników. To bardzo solidny, nowoczesny sprzęt. Marka zapewnia 5 letnią gwarancję, a także możliwość serwisowania na terenie całego kraju.

Użytkownicy cenią model za wytrzymałość, szybkość i precyzję szycia. Jak zauważają, maszyna może być czasem nazbyt szybka dla osób, które są przyzwyczajone do ozdobnego szycia przy wolniejszych prędkościach, jednak i do tego da się przyzwyczaić. Nie wymaga ogromnej wprawy od osoby szyjącej, wiec jest odpowiednim sprzętem do nauki szycia.

 

 

 

 

Maszyna do szycia Husqvarna ER10

 

Husqvarna ER10 to mechaniczny model maszyny do szycia, który oprócz chwytacza wahadłowego posiada 20 programów ściegowych. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest prosty w obsłudze nawlekacz igły. Przyjazna budowa oraz zatrzaskowe mocowanie stopek znacznie uprzyjemniają korzystanie z urządzenia. Pracę ułatwia również LED-owe podświetlenie obszaru roboczego. Płynna regulacja docisku stopki to dość duże usprawnienie, gdy zszywamy ze sobą kawałki różnych materiałów.

Model ER10 to bardzo dobry pomysł na pierwszą maszynę do szycia, jednakże nieco bardziej doświadczone osoby również powinny go docenić. Maszyna jest objęta 5 – letnią gwarancją oraz możliwością serwisowania na terenie całego kraju.

Użytkownicy ceniący sobie maszyny dość tradycyjne, które jednocześnie posiadają nowoczesne akcesoria i możliwości, są zadowoleni z propozycji marki Husqvarna. Model pozwala na rozwinięcie pasji do szycia, przyzwyczajając użytkownika do najwyższej jakości szycia. Jest to maszyna do szycia Husqvarna w dobrej cenie, dzięki której przekonasz się, co znaczy dobra jakość w atrakcyjnej cenie.

 

 

 

Jaką maszynę do szycia Husqvarna wybrać?

 

Maszyna do szycia to sprzęt, który z pewnością przyda się każdej osobie kochającej szycie. Dobrze dobre urządzenie pozwala nam realizować swoją pasję związaną z modą. W tym krótkim poradniku chcemy podpowiedzieć Ci, jakie cechy posiadają dobre maszyny skupiając się na produktach Husqvarna – szwedzkiej marki, która wielu osobom kojarzy się z pilarkami łańcuchowymi oraz sprzętem ogrodniczym. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że pod jej szyldem powstawały również motory, rowery, samochody oraz wiele modeli domowych sprzętów (znanych jako produkty marki Electrolux). Firma posiada swoją fabrykę również w Polsce, w Mielcu.

 

 

Szwedzka marka stworzyła maszyny do szycia, które swoją funkcjonalnością przewyższają inne modele dostępne na rynku. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej warto rozważyć, jakie są nasze możliwości i potrzeby w tym zakresie.

Po pierwsze, musimy zastanowić się, co chcemy szyć. Najlepsza maszyna do szycia Husqvarna to taka, która spełni nasze oczekiwania, co do możliwości łączenia materiałów, mocy oraz ilości rzeczy, które chcemy uszyć. Najkorzystniej jest zakupić od razu najlepszą z opcji, na jakie nas stać, ponieważ późniejsza zmiana sprzętu lub jego naprawa może wiązać się ze sporymi kosztami

Najlepsze maszyny do szycia Husqvarna w 2024 roku są skomputeryzowane, robiące wiele rzeczy za nas. Jeśli jesteś początkującą osobą wiele funkcji może okazać się zbyt zaawansowanych, ale jeśli masz już za sobą doświadczenia z maszyną obsługiwaną całkowicie manualnie powinno Ci być nieco łatwiej. Ogromna ilość programów, ściegów itd., oszczędza siłę i czas osoby szyjącej. Ciekawą opcją dostępną w maszynach sterowanych komputerowo jest możliwość wyszywania precyzyjnych wzorów lub napisów. Pomaga to w tworzeniu spersonalizowanych ubrań i akcesoriów.

Poziom skomputeryzowania maszyn do szycia jest różny i nie sposób stworzyć dla nich jednej kategorii. Jedne są bardziej precyzyjne, np. oprócz odpowiedniego naprężenia nici dla danego ściegu, również automatycznie je obcinają.

Co do maszyn mechanicznych, posiadały one chwytacz wahadłowy (chodzi tu o sposób podawania nici z dolnego bębenka). Obecnie znacznie częściej spotykany jest chwytacz rotacyjny – zaraz pod stopką. Znacznie łatwiej zmienić w nim nici. Maszyny posiadające chwytacz rotacyjny są również znacznie cichsze.

Jeśli mamy ochotę szyć z dzianiny warto, aby maszyna, na którą się zdecydujemy posiadała opcję ściegów elastycznych. Pozwoli to np. na obszywanie rękawów. Oprócz wcześniej wymienionych, niektóre maszyny posiadają również opcje ściegów podstawowych, dodatkowych oraz ozdobnych i literek (przydatną opcją są w tym przypadku polskie znaki). Ciekawą opcją są również regulacje szerokości i długości ściegu.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ