Najlepsza maszyna do szycia z overlockiem

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

 

Maszyny do szycia z overlockiem – ranking

 

 

Janome 990D

 

Janome 990D to maszyna do szycia, która ułatwi pracę każdej krawcowej. Prezentowane urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, że może przeszyć nawet najgrubsze tkaniny (wełniany koc). Jest to zasługa mocnego overlocka. Oprócz tego urządzenie jest bardzo ciche, więc podczas pracy z pewnością nie będziemy przeszkadzać innym domownikom lub pracownikom.

Obsługa maszyny nie jest skomplikowana. Wybór odpowiedniego ściegu jest intuicyjny, a na dodatek mamy również możliwość regulowania gęstości oraz szerokości szycia. Nawlekanie nici zostało ułatwione, dzięki specjalnym, kolorowym wskazówkom. Dlatego sam proces nie powinien potrwać zbyt długo, nawet w przypadku początkujących krawców.

Do overlocka został dołączony specjalny nożyk, który obcina nitkę. W rezultacie nie musimy robić tego sami. Do wyboru mamy wiele rodzajów ściegów, a nawet ścieg mereżkowy, który ma swój własny przycisk. Maszyna jest dobrze wykonana, a oprócz tego elegancko się prezentuje. Użytkownicy najczęściej chwalą łatwą obsługę urządzenia. Wspominają również, że maszyna jest bardzo cicha.

 

 

 

 

Merrylock 689

 

Chcielibyśmy zaprezentować maszynę do szycia Merrylock 689. Jest to urządzenie 2, 3, 4 i 5 nitkowe. Oznacza to, że jednocześnie możemy korzystać z 2 lub nawet 5 różnych kolorów nici. Maszyna daje nam do wyboru wiele rodzajów ściegów, a wśród nich mereżkowy, igłowy, łańcuszkowy, drabinkowy oraz inne. W rezultacie możesz wybrać ten, który odpowiada Ci najbardziej.

Jest to urządzenie, którego obsługa nie sprawia problemów. Na obudowie znajdują się specjalne, subtelne mapy, które dokładnie pokazują, gdzie powinniśmy nawlekać nitkę oraz, który przycisk wcisnąć, aby maszyna nałożyła na materiał dany ścieg. Oprócz tego w komplecie znajduje się również dobrze napisana instrukcja obsługi. Urządzenie gwarantuje nam regulację szerokości ściegu (od 1 mm do 4 mm), a także szerokości cięcia (do 7 mm).

Pracę ułatwia lampka, która skutecznie oświetla miejsce, które szyjemy. W komplecie znajduje się aż 6 różnych stopek. Dzięki zatrzaskowemu mechanizmowi wymiana każdej z nich nie zajmuje więcej niż sekundę. Jest to maszyna do szycia doceniona głównie przez początkujących, ze względu na obecność wielu ściegów oraz prostą obsługę.

 

 

 

 

Juki MO 50E

 

Produktem, który warto opisać jest z pewnością Juki MO 50E. Jest to bardzo dobrze wykonana maszyna do szycia, która jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego oraz metalu. Prezentowane urządzenie to bez wątpienia inwestycja na długie lata. Overlock tego urządzenia jest wyposażony w nawlekacz dolnego chwytacza, co znacznie przyśpiesza pracę.

Maszyna do szycia z overlockiem w dobrej cenie jest również wyposażona w nóż górny oraz dolny. Pierwszy z nich precyzyjnie docina materiał, a drugi docina ściegi. Mamy również możliwość odinstalowania obu noży, jeśli nie zamierzamy ich używać. Specjalny pojemnik na odpady zawiera wszystkie odcięte elementy materiału.

Pracę na maszynie ułatwia nam lampka LED. Oprócz tego na obudowie znajdziemy kolorowe ścieżki nawlekania, dzięki czemu najtrudniejsza czynność zajmuje kilka sekund. Użytkownikom najbardziej podoba się dobre wykonanie prezentowanej maszyny do szycia.

 

 

 

Jaką maszynę do szycia z overlockiem wybrać?

 

Jeżeli szukasz odpowiedniej maszyny do szycia, lecz nie wiesz, jaką dokładnie wybrać, to przeczytaj nasz krótki poradnik. Urządzenie tego typu to dość droga inwestycja. Dlatego najlepiej zakupić narzędzie, które posłuży długi czas. W poniższym artykule znajdziesz kilka porad na temat zakupu odpowiedniego sprzętu – odpowiadamy w nim na pytanie, jaka jest najlepsza maszyna do szycia z overlockiem w 2024 roku.

 

 

W naszym zestawieniu umieściliśmy opisy produktów, które mają overlock. Jest to małe urządzenie, które zabezpiecza elastyczne tkaniny przed rozpruciem się naszywając na nie specjalny szew, który nie dopuszcza do zerwania się nici. Warto zakupić narzędzie z overlockiem, jeśli często pracujemy z tkaninami typu dzianina, ponieważ bardzo łatwo się prują.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze maszyny do szycia z overlockiem można swobodnie regulować. Jeżeli szyjesz ubrania profesjonalnie, to z pewnością nie bez znaczenia jest dla Ciebie własnoręczna regulacja ściegów, pozycjonowania igły oraz prędkości szycia. Z pewnością chcesz, aby Twoje urządzenie dawało Ci również możliwość wyboru różnego rodzaju ściegów. Warto również wybrać maszynę, która gwarantuje nam obecność ściegów ozdobnych.

Niemniej istotny jest chwytacz, czyli jeden z najpopularniejszych elementów w maszynie do szycia. Do wyboru mamy chwytacz wahadłowy, który pracuje stosunkowo głośno. Jeśli zależy Ci na ciszy podczas pracy oraz na łatwym zainstalowaniu nitki na szpulkę, to warto wybrać produkt z chwytaczem rotacyjnym. Poza tym chwytacz rotacyjny jest łatwiejszy w obsłudze.

Jeżeli chodzi o typy maszyn do szycia, to tradycyjny, mechaniczny wciąż jest popularny. Wyposażona w pedał maszyna daje nam pewność wyboru prędkości szycia. Wiele osób decyduje się jednak na elektroniczne wersje, które mają komfortowe przyciski start i stop. Najbardziej zaawansowany typ to produkty komputerowe. Informacje przez nas ustawione pozostają zapamiętane przez urządzenie, więc nie musimy ich ponownie ustawiać, tak jak w innych rodzajach maszyn. Praca maszyną komputerową gwarantuje nam łatwość wyboru opcji szycia.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ