Opinie o Brother BQ25

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pozytywne opinie o Brother BQ25 zachęcają do zakupu tej maszyny do szycia. Daje ona możliwość korzystania z podwójnej igły i obszywania materiału dwoma kolorami. W rezultacie można wykonywać ładnie wyglądające ściegi ozdobne stanowiące oryginalny dodatek. Gęstość ściegu można płynnie regulować, nie jest to trudne. Maszyna do szycia ma 6-punktowe ząbki, które dobrze trzymają obszywany materiał. To przekłada się na większy komfort pracy.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt nie ma większych wad, użytkownicy wskazują tylko, że na powierzchni obudowy po jakimś czasie pojawiają się zarysowania. Kolorowe zdobienia mogą też stracić swój początkowy kolor i lekko się wytrzeć. Będzie to wadą dla osób wysoko ceniących wygląd zakupionych produktów. 

 

Werdykt: 9.4/10

Test Brother BQ25 dowiódł, że maszyna ma solidnie zrobione mechanizmy, oraz cicho i wydajnie pracuje. Moc silnika wynosi dokładnie 51 W. Sprzęt waży trochę ponad 5 kg, więc jego przenoszenie nie powinno być męczące. W modelu zastosowano LED-owe oświetlenie. Maszyna do szycia jest objęta 3-letnią gwarancją producenta. Cena Brother BQ25 wynosi około 800 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy zestawu

Konsumenci podzielają zdanie, że dobre te maszyny do szycia są sprzedawane w zestawie z akcesoriami zwiększającymi możliwości pracy. Takim modelem jest Brother BQ25. W komplecie znajduje się kilka stopek: do przyszywania guzików, do obszywania dziurek, do zamków błyskawicznych i do ściegu zygzakowego. Zestaw zawiera też inne akcesoria: dodatkowy trzpień szpulki, 4 szpulki, zestaw igieł, igłę podwójną, śrubokręt, rozrusznik nożny i płytkę do cerowania. Pokrowiec tekstylny wprawdzie nie umożliwia wygodnego przenoszenia, ale skutecznie zabezpiecza sprzęt na czas jego przechowywania. 

Praktyczne rozwiązania gwarantujące wygodę użytkowania

Każda osoba, która często korzysta z maszyny do szycia, potwierdzi, że komfort użytkowania w dużym stopniu wpływa na efekty pracy. Producent Brother zdaje sobie z tego sprawę i dlatego w swoich modelach stawia na praktyczne rozwiązania zwiększające wygodę pracy. Na uwagę zasługuje nawlekacz, który automatycznie przewleka nitkę przez oczko. Mocowanie stopek jest tak zrobione, aby można było szybko je wymieniać (zastosowanie specjalnego zatrzasku). Nie trzeba się też obawiać o to, że materiał podczas szycia będzie się przesuwał, co utrudniłoby nam zachowanie precyzji. W tej maszynie do szycia zastosowano 6-punktowe ząbki.

 

Wolne ramię i duży wybór ściegów

Maszyna ma 25 ściegów, które są w przejrzysty sposób przedstawione na obudowie. Ich wybór powinien być więc prosty dla użytkownika. Schemat zawiera także wzór wyszywania dziurki do guzików, który może okazać się bardzo przydatny. Istnieje możliwość skorzystania z wolnego ramienia, co przydaje się szczególnie podczas obszywania rękawów koszuli czy szycia nogawek. Model Brother BQ25 daje też możliwość szycia podwójną igłą i tym samym wykonywania ściegów ozdobnych.  

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ