Opinie o Janome Juno E1015

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest odpowiednie dla osób początkujących. Wyposażono je w 15 przydatnych i najczęściej używanych programów ściegowych. Sprawdzając opinie o Janome Juno E1015 można wywnioskować, że to model, który działa niezawodnie przez dłuższy czas. W razie potrzeby można dokupić do niego dodatkowe akcesoria, takie jak np. stolik powiększający pole pracy. Należy dodać, że sprzęt ładnie się prezentuje.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że po ustawieniu wyższych obrotów maszyna staje się mniej stabilna i wpada w drgania, może lekko przesuwać się po blacie. To niekiedy utrudnia wykonanie precyzyjnego, prostego ściegu.

 

Werdykt: 9.4/10

Maszyna nie jest trudna w obsłudze, dlatego szybko nauczymy się, jak dobierać najważniejsze ustawienia. Ma ona kilka ciekawych funkcji, które na pewno przydadzą się podczas szycia. To m.in. półautomatyczne obszywanie dziurek, zatrzaskowe mocowanie stopek oraz płynna regulacja długości ściegów. Urządzenie nie generuje dużego hałasu w czasie pracy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przydatne akcesoria w zestawie

Co prawda cena Janome Juno E1015 nie jest wygórowana, ale nie ma to wpływu na ilość dołączonych do zestawu elementów. Razem z maszyną dostajemy akcesoria, które nierzadko są niezbędne do szycia. To przede wszystkim 5 stopek: uniwersalna, do wszywania zamków, do cerowania, do półautomatycznego obszywania dziurek oraz z regulowanym prowadnikiem do ściegu krytego. Co więcej, do kompletu dołączono również: rozrusznik nożny, długi kabel zasilający, 3 szpulki, rozpruwacz oraz zestaw igieł. To bardzo dobra propozycja dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z krawiectwem.

Oświetlenie LED

Uważa się, że najlepsze maszyny do szycia są wyposażone w lampkę oświetlającą miejsce pracy. Z tego względu model marki Janome ma energooszczędną, 1-punktową diodę LED, która emituje odpowiednio jasne światło. Nie pobiera ona dużo prądu, a przy tym nie przyczynia się do szybszego zmęczenia oczu. Z zakupu sprzętu bez wątpienia będą zadowolone osoby, które szyją głównie wieczorami. Lampka LED pozwala zachować precyzję i znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia błędu na skutek pracy przy słabym świetle.

 

Łatwa obsługa

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Do wyboru właściwego ściegu i jego parametrów służą dwa duże i dobrze opisane pokrętła, które znajdują się na przodzie obudowy. Możemy szybko wybrać rodzaj ściegu, jaki najbardziej nas interesuje (np. prosty, kryty, elastyczny czy satynowy), a następnie dopasować jego długość i szerokość. Regulacja prędkości szycia jest płynna. Mocowanie stopki nie wymaga użycia dużej siły i zajmuje tylko kilkanaście sekund, odpowiada za to system Matic. Test Janome Juno E1015 potwierdził, że to bardzo łatwa w obsłudze maszyna do szycia.

 

Wolne ramię

Sprzęt został wyposażony w wolne ramię pozwalające na szycie po obwodzie. Dzięki niemu z łatwością można wszyć rękawy lub podwinąć nogawki w spodniach bez konieczności ich obcinania. Co więcej, takie rozwiązanie docenią osoby, którym często zdarza się szyć ubranka dla dzieci. To oznacza, że maszynę można wykorzystać zarówno do naprawy rozerwanej odzieży, jak i wykonywania własnych projektów.

 

Szycie podwójną igłą

Ponieważ urządzenie pozwala na szycie podwójną igłą, możemy wykonać efektownie wyglądające, ozdobne przeszycia. Funkcja ta przydaje się m.in. przy podwijaniu dzianiny. Jest ona też niezbędna w sytuacjach, gdy konieczne jest zastosowanie ściegu elastycznego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Bartłomiej

November 27, 2022 at 12:52 am

Witam, czy podszyje nogawki w spodniach dżinsowych, tą maszyną?

Odpowiadać
Zespół PięknoKobiety.com

December 4, 2022 at 6:22 pm

Dzien dobry,

Maszyna poradzi sobie z jeansem, jednak do takiego szycia wymagana jest specjalna igla.

Pozdrawiamy,
Zespol PieknoKobiety.com

Odpowiadać