Opinie o Juki HZL-27Z

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Test Juki HZL-27Z wykazał, że sprzęt ma sporo zalet, które przekładają się na zadowolenie z jego użytkowania. Przede wszystkim do dyspozycji użytkownika pozostaje spora ilość ściegów, które można zmieniać przy pomocy czytelnego, odpowiednio dużego pokrętła. Model ma też dźwignię przełączania szycia ściegiem wstecznym. Specjalna stopka pozwala na szybkie obszycie dziurki.

 

Najważniejsze wady:

Część osób wypowiada się nie najlepiej na temat oświetlenia, które ich zdaniem jest słabe. W zestawie nie ma solidnej walizki, która pozwoliłaby na wygodne i bezpieczne przenoszenie sprzętu, a także dołączonych do niego akcesoriów.

 

Werdykt: 9.4/10

Wiele osób inwestuje w maszyny do szycia Juki, bo jest to jeden z najbardziej docenianych producentów na rynku. W ofercie marki znajdują się zarówno urządzenia przeznaczone do użytku domowego, jak i przemysłowego. Opisywany model jest ceniony za łatwą obsługę i solidność wykonania. Urządzenie ma aż 23 programy ściegowe, więc można je wykorzystać do różnych prac krawieckich.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy wyposażenia

W zestawie znajduje się sporo elementów przydatnych podczas szycia, a czytając pozytywne opinie o Juki HZL-27Z można dojść do wniosku, że jakość ich wykonania jest na zadowalającym poziomie. Kupujący otrzymuje stopkę uniwersalną i stopkę do półautomatycznego obszywania dziurki. W zestawie znajdują się też: igły, 2 śrubokręty, pędzelek, blokada szpulki i 3 szpulki. Przydatna okazuje się też podkładka filcowa, rozpruwacz i dodatkowy trzpień. Miękki pokrowiec zabezpiecza sprzęt przed kurzem w trakcie przechowywania.

Wolne ramię i szycie grubych warstw

Po zsunięciu schowka na akcesoria można uzyskać cylindryczne ramię, które pozwala na wygodne szycie np. nogawek spodni czy rękawów koszuli. Przystosowanie maszyny do korzystania z wolnego ramienia nie jest trudne, a korzyści wynikające z jego stosowania zauważalne. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej zachować precyzję. Przy użyciu tej maszyny można też wygodnie szyć grube warstwy materiału. Aby to zrobić, należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się przy stopce i ustawić ją równolegle do płytki ściegowej. Zapewnia to łatwiejszy start przy szyciu grubego materiału.

 

Łatwe użytkowanie

Dlaczego kupujący chętnie decydują się na inwestycję w Juki HZL-27Z? Cena urządzenia z pewnością ma znaczenie. Nie jest ona wygórowana, więc więcej osób może pozwolić sobie na zakup tej maszyny do szycia. Czynnikiem zachęcającym do inwestycji jest też łatwa obsługa sprzętu. Nawleczenie igły jest proste, bo aby to zrobić, wystarczy tylko opuścić dźwignię i przekręcić ją w tył i w przód. Wymiana szpulki również nie jest skomplikowana. Przezroczysta pokrywa pozwala zobaczyć, ile nitki zostało jeszcze w bębenku. Specjalna stopka do obszywania dziurki również jest ułatwieniem. Maszyna do szycia ma wymiary: 38,8 cm x 28 cm x 19,8 cm, a jej waga to niecałe 6 kg. Moc znamionowa wynosi 60 W. Model jest objęty 3-letnią gwarancją (nie dotyczy przedsiębiorców).

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ