Opinie o Łucznik Mini

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

To łatwa w obsłudze i niewielka maszyna do szycia, której nie musimy podłączać do prądu. Jest ona zasilana na dwa sposoby, a więc sieciowo, jak i bateriami. Poza tym sprzęt jest odpowiedni dla osób początkujących, w tym dzieci. Nadaje się on do wykonywania niewielkich poprawek krawieckich oraz realizacji własnych, nieskomplikowanych projektów.

 

Najważniejsze wady:

Jak pokazał test Łucznik Mini, nie jest to urządzenie dobrze przystosowane do pracy z grubszymi materiałami. Służy ono do szycia ubrań z cienkich tkanin, takich jak np. satyna, koronka czy szyfon.

 

Werdykt: 9.3/10

Z pomocą sprzętu można bez trudu przyswoić podstawy krawiectwa. Zapewnia on bezpieczeństwo podczas użytkowania. Maszyna ma 12 programów szycia do wyboru, a ponieważ wyposażono ją w lampkę LED, nie będziemy narzekać na słabo oświetlone miejsce pracy. Do zestawu dołączono akcesoria, w tym: uniwersalną igłę, szpulkę z górną nicią białą i czarną, a także nawlekacz.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kompaktowe wymiary

To, co wyróżnia maszynę to przede wszystkim niewielkie wymiary (31,5 cm x 15 cm x 29 cm) i lekkość. Sprzęt waży niecałe 2 kg, a ponieważ ma dobrze wyprofilowaną rączkę w górnej części obudowy, przenoszenie go z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Ważne jest to, że dziecko może samodzielnie zanieść i ustawić maszynę na stole bez potrzeby proszenia o pomoc rodzica. Urządzenie na pewno zmieści się na biurku z wąskim blatem.

Rotacyjny chwytacz

Urządzenie ma chwytacz rotacyjny. Odpowiada on za wiązanie nici podczas szycia, w efekcie czego na materiale powstaje ścieg. Element ten wykorzystuje ruch obrotowy i pracuje z bardzo dużą prędkością, nie generując przy tym nieprzyjemnego hałasu. Zastosowanie chwytacza rotacyjnego sprawia, że proces wymiany szpulki przebiega sprawniej i szycie staje się bardziej komfortowe. 

 

12 programów szycia

To maszyna z 12 programami szycia, które wybiera się przy pomocy dużego pokrętła umieszczonego w górnej części obudowy. Z jej pomocą możemy wykonać ścieg prosty, kryty, elastyczny, jak również zygzakowy. Poza tym sprzęt wyposażono w kilka dodatkowych funkcji zwiększających komfort pracy. Do nich należy m.in.: obszywanie dziurek, szycie wsteczne i możliwość wykorzystania wolnego ramienia (w celu łatwego szycia rękawów oraz nogawek). Należy jednocześnie podkreślić, że cena Łucznik Mini jest stosunkowo niska.

 

Możliwość szycia bez regulatora

Osoby początkujące z pewnością docenią to, że maszyna daje możliwość szycia bez regulatora, czyli nożnego pedału. Używanie go czasem jest kłopotliwe. Zamiast niego możemy skorzystać z ręcznego suwaka regulacji prędkości szycia i swobodnie zmieniać ustawienia w trakcie pracy. To daje gwarancję, że sposób działania urządzenia będzie w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pochlebne opinie o Łucznik Mini potwierdzają, że takie rozwiązanie jest jednym z podstawowych atutów maszyny.

 

Obcinacz nici

Na obudowie sprzętu znajduje się praktyczny obcinacz nici, który bardzo dobrze zastępuje zwykłe nożyce. Wystarczy przeciągnąć materiał przez nożyk po skończonym szyciu, aby bez żadnego problemu przyciąć górną i dolną nitkę. Obcinacz może ponadto ułatwić nawleczenie igły, gdyż pozwala na pozbycie się postrzępionej końcówki nici.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ