Opinie o Singer 8280 

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest przeznaczone nie tylko do drobnych napraw krawieckich, ale też szycia ubrań według własnych projektów. Do wyboru mamy 7 rodzajów ściegów, możemy też korzystać z dodatkowych funkcji, m.in. automatycznego obszywania dziurek oraz wolnego ramienia. Przeprowadzono test Singer 8280 i okazało się, że jego istotną zaletą jest też płynna regulacja długości oraz szerokości ściegu.

 

Najważniejsze wady:

Jak twierdzą niektórzy posiadacze sprzętu, trzpień szpulki można przez nieuwagę uszkodzić. Wszystko przez to, że część elementów, z których jest on zbudowany została wykonana ze słabego gatunkowo tworzywa sztucznego. Ponadto maszyna do szycia wpada w drgania po ustawieniu maksymalnych obrotów. 

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt pracuje z prędkością do 900 obr./min, jego moc wynosi 85 W. To model, który jest polecany zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym osobom. Publikowane na temat Singer 8280 opinie są pochlebne. Maszyna ma wbudowane oświetlenie, jest łatwa w obsłudze i dołączono do niej wiele przydatnych akcesoriów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wbudowany pojemnik na wyposażenie

Nie należy się obawiać, że przypadkowo zgubimy akcesoria, które zostały dołączone do zestawu. Maszyna jest wyposażona w praktyczny, wbudowany schowek na wyposażenie. Możemy w nim umieścić wszystkie elementy, czyli: komplet igieł, pędzelek, szpulki, wkrętaki, trzymak szpulki oraz wymienne stopki (do obszywania dziurek, przyszywania guzików i wszywania zamków). Warto dodać, że w komplecie jest również pokrowiec, który zapobiega osiadaniu kurzu na sprzęcie i przypadkowemu zarysowaniu obudowy.

Wiele możliwości zastosowania

Maszyna bez wątpienia przyda nam się w wielu różnych sytuacjach. Możemy wykorzystać ją do: przyszywania guzików, cerowania ubrań, naszywania ozdobnych aplikacji, wszywania zamków błyskawicznych, haftowania, jak również pikowania tkanin. Dzięki urządzeniu można rozwijać swoją krawiecką pasję i doskonalić umiejętności. Model jest praktyczny, a cena Singer 8280 nie jest wygórowana.

 

Regulacja naprężenia nici

Maszyna pozwala na swobodną regulację naprężenia nici. Umożliwia to pokrętło umieszczone w górnej części obudowy. To daje pewność, że ścieg będzie ładnie się prezentował i zostanie precyzyjnie dopracowany. Pamiętajmy, że odpowiednie naprężenie nici jest bardzo ważne, musi być dostosowane do rodzaju materiału, z jakim pracujemy, jego grubości, ilości przeszywanych warstw, a także wybranej metody szycia oraz typu nici.

 

Wytrzymały korpus

Użytkownicy sprzętu doceniają go w szczególności za to, że ma estetycznie wyglądający i co ważniejsze, wytrzymały korpus. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne, możemy bez przeszkód używać maszyny codziennie. Najważniejsze podzespoły są wykonane z metalu, co gwarantuje im niezawodne działanie przez długi czas. Nie trzeba się martwić, że już po kilku miesiącach sprzęt ulegnie awarii i będzie wymagał naprawy. Jeśli będziemy się z nim ostrożnie obchodzić, na pewno długo nam posłuży.

 

Zatrzaskowy system mocowania stopek

Wymiana standardowej stopki do szycia na inną nie stanowi żadnego problemu. Z tą czynnością poradzą sobie bez trudu również osoby, które dopiero uczą się podstawowych technik szycia i obsługi maszyny. Wszystko ze względu na to, że sprzęt ma zatrzaskowy system wymiany stopki. Zakładanie tego elementu zajmuje nie więcej niż kilkanaście sekund. Istotne jest to, że nie musimy przy tym używać dużej siły, co mogłoby się skończyć nawet uszkodzeniem korpusu czy samej stopki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ