Ranking 6 najlepszych masażerów do nóg w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Masażer do stóp – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Osoby, które mają bóle stóp, wiedzą jak ważny jest dobry masażer. Dlatego przeprowadziliśmy analizę najczęściej kupowanych masażerów i stworzyliśmy ranking masażerów do stóp Najchętniej klienci w roku 2024 kupowali masażer MPM MMS-01. Jest to numer jeden roku 2024. Numer dwa to Beurer FB 50, model również często wybierany przez klientów. Największe zalety masażera MPM MMS-01, to ulga dla zmęczonych stóp po całodziennej pracy. Urządzenie, aby przynosić te ulgę, zostało wyposażone w 4 rolki do masażu. Dno naczynia ma drobne wypustki, do akupresury stóp. Model ma również funkcje wibracji i podtrzymywania temperatury wody. Użytkownik ma do wyboru trzy rodzaje masażu. Pierwszy korzysta z promieniowania podczerwonego, które stymuluje krążenie krwi, z włączoną funkcją wibracji. Drugi rodzaj podtrzymuje temperaturę wody, a funkcja wibracji wytwarza „bąbelki” delikatnie masujące stopy. A trzeci rodzaj to funkcja podtrzymywania temperatury wody wraz z włączonym promieniowaniem podczerwonym pobudzającym krążenie. Wygodne naczynie, w którym masujemy nogi ma pojemność 3,5 litra, jest wyposażone w nakładkę chroniącą przed wylewaniem wody, oraz stabilne, gumowe nóżki antypoślizgo


6 najlepszych masażerów do stóp. Opinie w 2024 roku

 

Twoje nogi są ciągle zmęczone, opuchnięte i wychłodzone. Zastanawiasz się jaki masażer do stóp wybrać? Oto najlepsze masażery do stóp w 2024 roku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Masażer ma masaż bąbelkowy, reflektoryczny, relaksacyjny oraz wibracyjny. Do tego 4 rolki służące do masażu, a także szczotkę, pumeks i kolce służące do pielęgnacji stóp. Funkcja podgrzewania wody uprzyjemnia zabieg.

Wady

Aczkolwiek sprzęt spełnia swoją rolę znakomicie, to plastik, z jakiego został wykonany nie jest najbardziej atrakcyjny. Klienci narzekają na design masażera, jego kolorystykę, a także właśnie jakość plastiku.

Podsumowanie

Trzy programy pracy, wymienne końcówki, to charakterystyka tego modelu. Ma on moc 70 W i zasilanie sieciowe, co pozwala utrzymać stałą temperaturę kąpieli. Woda podczas pracy się z masażera nie wychlapuje, a samo urządzenie pracuje raczej cicho.

Drugi wybór

Zalety

Produkt dobrze wykonany, posiada pięć zakresów podgrzewania wody począwszy od 35 stopni. Regulacja czasu ustawia długość trwania zabiegu. Urządzenie pracuje cicho i ma kilka końcówek do pielęgnacji stóp. Do wyboru jest masaż wibracyjny i bąbelkowy.

Wady

Wysoka cena zniechęca wielu użytkowników, jednak solidność wykonania innym rekompensuje tę niedogodność. Również klienci wskazują, że nie ma tu możliwości wyłączenia podgrzewania wody.

Podsumowanie

400 W mocy i pięć zakresów temperatury kąpieli. Masaż reflektoryczny, relaksacyjny, bąbelkowy i wibracyjny. Końcówki do pielęgnacji stóp. Pacjent ma możliwość również stosowania soli i olejków, a dno urządzenia dodatkowo stymuluje stopy.

Rozważ też

Zalety

Masażer to sprzęt przenośny, który łatwo przechować ze względu na składaną konstrukcję. Pojemność zbiornika wynosi 6 litrów. Sprzęt oferuje dwa rodzaje masażu: Bąbelkowy i wibracyjny. Mamy tu też zabezpieczenie przed rozchlapywaniem wody i rączkę do przenoszenia.

Wady

Wadą wskazaną przez użytkowników jest brak termostatu w urządzeniu. Podgrzewa ono wodę do stałej temperatury 45 stopni i nie ma możliwości ani jej obniżyć ani podnieść.

Podsumowanie

To model o mocy 450 W zasilany z sieci domowej. Zaopatrzono go w antypoślizgowe nóżki, pokrywę zabezpieczającą rozchlapaniu wody i wygodną rączkę. Masażer ma także wskaźnik poziomu wody, a napełniony mieści maksymalnie 6 litrów wody.

 

1. Masażer do stóp MPM MMS-01

 

Pierwsze polecane przez nas urządzenie to masażer do nóg polskiej firmy MPM. Jeśli lubicie wspierać rodzimy przemysł, masażer MPM będzie świetnym wyborem. To bardzo dobre urządzenie, które można zakupić w korzystnej cenie. Masażer do stóp MPM został wyposażony w moc równą 70 W.  Jest to wystarczająca moc by urządzenie skutecznie masowało nasze zmęczone stopy.

Produkt w swojej ofercie ma masaż bąbelkowy, reflektoryczny, relaksacyjny oraz wibracyjny. Urządzenie zostało wyposażone w bardzo praktyczną funkcję podtrzymywania temperatury wody. Dzięki temu możemy jeszcze dłużej cieszyć się ciepłym i przyjemnym masażem.

Masażer do nóg posiada w komplecie 4  rolki służące do masowania stóp oraz 3 końcówki, które będziemy mogli wymienić na wypadek ich zużycia (szczotka, pumeks, kolce). Ten tani i dobry masażer do stóp posiada bardzo dobre opinie. Użytkownicy podkreślają dobrą relację ceny do jakości.

Urządzenie świetnie spełnia swoją rolą i sprawia, że nasze nogi są zrelaksowane i wypoczęte. Test masażerów do stóp pokazuje, że sprzęt jest bardzo wygodny w użytkowaniu, woda która się w nim znajduje podczas masażu nie wylewa się.

Jeśli narzekasz na ciągłe zmęczenie nóg, dobrym rozwiązaniem będzie zakup specjalnego masażera do stóp. Obecnie na polskim rynku jest wiele urządzeń tego typu. Pierwszym z nich to MPM MMS-01. Według konsumentów jest to najlepszy masażer do stóp w 2024 roku.

 

 

 

 

2. Masażer do nóg Beurer FB 50

 

Kolejna propozycja to masażer do nóg niemieckiej firmy Baurer. Jest to urządzenie, którego cena nie należy do tych najniższych, jednakże w zamian producent oferuje wiele ciekawych funkcji i technologii. Elektroniczny wyświetlacz pozwala nam na kontrolowanie procesu masowania.

Masażer do nóg Baurer został wyposażony w imponującą moc 390 W. Do dyspozycji mamy m.in. masaż wibracyjny i bąbelkowy. Ponadto masaż magnetyczny wzmocni odżywianie komórek. Masażer dysponuje funkcją podgrzewania temperatury wody (a nie tylko podtrzymywanie temperatury, jak to ma miejsce w większości urządzeń). Do wyboru mamy 5 ustawień od 35 do 48 stopni Celsjusza.

Technologia podczerwieni sprawia, że masaż jest jeszcze bardziej skuteczny i kojący. Urządzenie jest bardzo praktyczne i bezpieczne w obsłudze. Specjalnie osłonki chronią przed wydostawaniem się wody na zewnątrz. Antypoślizgowe gumowe nakładki na nóżki dbają o nasze bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko poślizgnięcia się.

Według wielu opinii jest to najlepszy masażer do stóp. Użytkownicy są zadowoleni z działania sprzętu. Stopy są wyraźnie wypoczęte i wypielęgnowane.

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest masażer niemieckiej firmy Beurer – model FB 50. Jest to bardzo dobry sprzęt, choć stosunkowo drogi.

 

 

 

 

3. Camry Masażer do Stóp CR2174

 

Cechą, która przyciąga wielu klientów do zakupu urządzenia Camry Masażer do Stóp CR2174, jest to, że można go złożyć do niewielkich rozmiarów. Minimalny rozmiar urządzenia to 39 x 44 x 9,5cm, podczas gdy po rozłożeniu zyskuje rozmiar potrzebny do przeprowadzenia zabiegu. Wynosi on 39 x 44 x 21cm, a wewnątrz zmieści się 6 litrów wody. Wodny masażer do stóp wyposażono w masaż bąbelkowy, który szybko redukuje zmęczenie stóp i masaż wibracyjny przeprowadzający akupresurę stóp.

Dodatkowo sprzęt wyposażono w funkcję automatycznego podgrzewania wody do temperatury 45 stopni. A jest to możliwe dzięki zasilaniu masażera przez podłączenie do domowego gniazdka i wyposażenia go w moc 450 W. Na uwagę zasługuje też zamontowanie tu osłony przeciwbryzgowej, dzięki niej woda nie wydostaje się z wnętrza podczas zabiegu, oraz nóżek antypoślizgowych, ograniczających niekontrolowanie przesuwanie się sprzętu.

Natomiast wskaźnik poziomu wody ułatwia napełnianie zbiornika do wymaganego poziomu. Wiele osób używających tego modelu uważa, że zabieg szczególnie dobrze odpręża stopy, gdy praca zawodowa odbywa się na stojąco. Wówczas masaż jaki daje woda jest niezastąpiony.  Camry Masażer do Stóp CR2174 to urządzenie zabierające mniejszą ilość miejsca niż inne podobne jemu sprzęty. 

 

 

 

 

4. Hydromasażer do Stóp  Hi-Tech Medical KT-588

 

Następny godny uwagi sprzęt polskiego producenta Hi-Tech Medical, który od kilku lat produkuje sprzęt medyczny. Ich wszystkie produkty są zgodnie z wymogami Dyrektywy Unii Europejskiej. Regularne używanie urządzenia usprawnia krążenie krwi w stopach.

W następstwie podnosi się temperatura skóry. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają wiecznie zimne stopy. Masażer został wyposażony w specjalne punkty stymulujące, które  skutecznie pobudzają i jednocześnie relaksują nasze stopy.

Co więcej intensywność masażu możemy z łatwością dopasować do naszych potrzeb i preferencji poprzez kontrolowanie nacisku stóp na powierzchnię masażera. Urządzenie wykonuje masaż bąbelkowy oraz wibracyjny. Zostało wyposażone w ważną funkcję podtrzymywania temperatury.

Masażery do stóp tej firmy mają dobre opinie. Mimo niewysokiej ceny, urządzenia bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Głośność pracy nie jest zbyt wysoka i nie zaburza chwil relaksu. Urządzenie ma ładny wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. To świetny pomysł na prezent dla dziadka lub babci.

Następnym produktem jest sprzęt znanego polskiego producenta, który jest liderem na rynku ekwipunku medycznego. Ten dobry masażer do 100 złotych marki Hi-Tech Medical, model KT-588 to bardzo ciekawa propozycja.

 

 

 

 

5. Masażer do Stóp Beurer FM 60

 

Masażer  do nóg firmy Beurer ma bardzo dobre opinie, bo to bardzo solidny produkt, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Niemiecka precyzja wykonania gwarantuje wytrzymałość sprzętu. Masażer ma za zadanie pobudzić krążenie krwi.  Urządzenie zostało wyposażone w 18 głowic masujących shiatsu.

Masaż shiatsu polega na umiejętnym wywoływaniu nacisku na ciało, czego skutkiem jest wytwarzanie i stymulowanie przepływu energii w ciele. Regularne użytkowanie urządzenia zmniejszy obrzęk stóp, sprawi, że staną się lżejsze i bardziej wypoczęte.

Co więcej, produkt został wyposażony w technologię podczerwieni, która ma za zadanie stymulować mikro krążenie krwi. Urządzenie ma funkcję regulacji prędkości masażu. Mamy do dyspozycji dwie szybkości. Sprzęt obsługuje się bardzo łatwo – za pośrednictwem naszej stopy. Warto podkreślić, że masażer łatwo dopasować do postury.

Został on wyposażony w regulację konta pochylenia  za pośrednictwem regulacji wysokości nóżek. Masażer firmy Baurer posiada dobre recenzje. A na jakie dolegliwości ten masażer do nóg na co pomaga? To dobry wybór, jeśli mamy obolałe zmęczone stopy. Urządzenie usuwa napięcie, relaksuje a także poprawia krążenie krwi stóp.

Kolejnym produktem jest masażer do nóg poprawiający krążenie firmy Beurer – model FM 60. To solidny sprzęt, wykonany z materiałów najwyższej jakości.

 

 

 

 

6. Masażer do Stóp Optimum HZ 1014

 

Ostatnia nasza propozycja to bardzo ciekawe urządzenie marki Optimum. Masażer do stóp posiada moc 90 W. Jest to produkt bardzo przyjemny w obsłudze. Powierzchnia oparcia stóp jest ogrzewana. Została wyposażona w ponad 400 wypustek, które podnoszą skuteczność masażu relaksacyjnego.

Masażer dysponuje aż 70 dyszami, które są gwarancją przyjemnego masażu bąbelkowego. Urządzenie jest także praktyczne w użytkowaniu. Posiada specjalną nakładkę, która skutecznie chroni naszą podłogę przed ewentualnym wylaniem się wody.

To także zwiększa nasze bezpieczeństwo, gdyż nie musimy obawiać się, że nieopatrznie poślizgniemy się na rozlanej na podłodze wodzie. Masażer potrafi wykonać masaż suchy, wodny oraz bąbelkowy. Regularne masaże mogą wyraźnie poprawić krążenie krwi w stopach, a także całych nogach. Ciekawą funkcją jest system suszenia stóp oraz paznokci.

Masażer firmy Optimum jest oceniany pozytywnie. Długość kabla jest wystarczająca, a sam sprzęt niezbyt wielki. Wysoko oceniana jest także funkcja aromaterapii, która może skutecznie poprawić nam nastrój oraz dostarczyć pozytywnych doznań podczas masażu.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest masażer do stóp firmy Optimum. Jest to niezwykle przyjemny w obsłudze sprzęt w atrakcyjnej cenie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki masażer do stóp kupić?

Jesteśmy coraz bardziej zajęci. Spędzamy dużo czasu w pracy, i coraz mniej mamy go na chwile relaksu. A ten też jest na wagę złota, gdyż nasze życie jest coraz bardziej stresujące. Szukamy więc sposobów na wypoczynek, gdzie w prosty sposób możemy zregenerować nasz umysł i ciało. Niestety nie wszystkich stać na regularne wizyty w SPA i masaże wykonywane przez profesjonalnych masażystów. Niektórzy mają problem z wygospodarowaniu czasu, by poddać się regenerującym zabiegom. Dlatego też powstały specjalne urządzenia, które pomogą nam się zrelaksować w domowym zaciszu. Do jednego z nich zaliczamy masażer do stóp. Za pomocą tego sprzętu możemy wprawić nasze ciało w stan odprężenia.

Nie od dzisiaj wiadomo, jak dobroczynny dla naszego ciała jest masaż stóp. Masaż taki nie tylko wzmacnia mięśnie i usuwa blokady naczyń krwionośnych. Pozwala on również zredukować ból i usunąć napięcie mięśni. A uciskając odpowiednie punkty na stopach możemy wpłynąć pozytywnie na pracę poszczególnych narządów i części ciała. Niektórzy uważają, że odpowiedni masaż stóp może poprawić funkcjonowanie układu nerwowego czy pokarmowego. A czy ty już wiesz, jaki masażer do stóp wybrać dla siebie?

 

 

Rodzaje masażerów do stóp

Najbardziej popularnym rodzajem masażera do stóp jest masażer wodny. Modele tego typu łączą w sobie kojące działanie wody i masaż mechaniczny za pomocą specjalnych wałków. Użytkując tego typu sprzęt podczas jednego zabiegu relaksujemy nasze ciało i mięśnie. Dodatkowo dbamy o nasze stopy. Dzięki moczeniu ich w wodzie możemy pozbyć się stwardniałego naskórka. Choć przeznaczone one są do pracy z wodą, to niektóre tego typu urządzenia możemy używać również na sucho. Masażery te posiadają posiadają różnego rodzaju funkcje i różne typy masażu.

Możemy więc ich pracę dostosować do naszych potrzeb. Często możemy też spotkać masażery do stóp na sucho. Specjalne, wbudowane wypustki poruszając się masują nasze obolałe stopy. I tutaj mamy możliwość wyboru jednego z kilku trybów pracy. Zaletą tego typu masażera jest to, że jego uruchomienie nie wymaga dużo pracy. Wystarczy znaleźć najbliższy kontakt elektryczny i możemy już korzystać z leczniczego masażu. Modele te są również bardziej kompaktowe w przeciwieństwie do masażerów wodnych.   

Kolejny typ masażera to drewniany masażer do stóp. Jest to najbardziej tradycyjny model masażera. Wymaga on również więcej pracy od jego użytkownika. Ten rodzaj urządzenia składa się z obracających się rolek, które podczas poruszania na nich naszych stóp, są wprawiane w ruch. Ponieważ sprzęt ten jest małych rozmiarów możesz go z łatwością zabrać ze sobą w podróż, czy do pracy. Z kolei dzięki wykonaniu go z drewna możesz go również używać np. pod prysznicem potęgując jego działanie masujące ciepłą wodą.

Rzadziej spotykanym jest masażer do stóp z podczerwienią. Jest on wyposażony w lampę emitującą podczerwień. Światło to wnika w tkanki i w ten sposób, rozgrzewając je, działa na nie leczniczo. Działają one przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz regenerująco. Tak więc masaż nie jest wykonywany metodą tradycyjną, gdzie nacisk powoduje uwolnienie od bólu.

 

Funkcje masażerów do stóp

Największą różnorodność funkcji i rodzajów masażu znajdziemy w wodnych masażerach do stóp. Po pierwsze często znajdziemy funkcję podgrzewania wody. Dzięki niej nie będziemy musieli wymieniać wody w urządzeniu, co 10 minut, bo pozostanie ona ciepła przez cały czas trwania zabiegu czy zabierze on 15 minut czy godzinę. Często też znajdziemy w modelach tego typu masaże bąbelkowe, reflektoryczne, relaksacyjne oraz wibracyjne. Pomimo tego, że urządzenia te są przeznaczone do wykonywania masażu z użyciem wody, niektóre masażery wodne mają możliwość masowania „na sucho”, czyli bez wykorzystania wody. W przypadku wodnych modeli warto również sprawdzić czy producent dołącza do sprzętu elementy pozwalające nam zadbać również o skórę na stopach, np. pumeks.

Osoby, które mają problemy z grzybicą stóp powinny wybrać model posiadający generator ozonu, który ma właściwości bakteriobójcze. Pomaga też w eliminacji nieprzyjemnego zapachu stóp. Znajdziemy też w sprzedaży takie modele, które oferują po wykonanym zabiegu masażu suszenie stóp oraz paznokci.

Natomiast masażery do stóp na sucho dają możliwość użytkownikowi regulowania prędkości ruchu głowic masujących. Niektóre modele mają dodatkowo wbudowaną funkcję podczerwieni, czy masażu specjalistycznego, jak masaż shiatsu.

 

 

Jaki jest najlepszy masażer do stóp?

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu naszego krótkiego przewodnika będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest najlepszy masażer do stóp. Pamiętaj, by zastanowić się, czego tak naprawdę od tego urządzenia oczekujesz. Nie warto kupować tego sprzętu, jeśli tylko będzie leżał w szafie i nigdy nie będzie używany. Masażery wodne oferują zazwyczaj więcej funkcji, są one jednak dużo większe od masażerów pracujących na sucho. Również przeprowadzenie zabiegu wymaga więcej przygotowań, gdyż musimy urządzenie wypełnić wodą. Pamiętajmy jednak, że podczas używania na nasze stopy działa nie tylko masaż, lecz również dobroczynna, ciepła woda, która dodatkowo rozluźnia spięte mięśnie.

Czy poszukujemy większego modelu oferującego wachlarz różnorodnych masaży, czy sprzętu małego, który z łatwością zabierzemy ze sobą w podróż lub do pracy. Bez problemu znajdziemy masażery do stóp w dobrych cenach, które całkowicie spełnią nasze oczekiwania.

 

 

 

Jak używać masażera do stóp?

 

Osoby narzekające na zmęczenie lub ból stóp z pewnością szybko dostrzegą atuty masażera. Wspomniane urządzenie pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu i zapomnieć o stresujących sytuacjach. Niemniej jednak niektórzy konsumenci mają problem z obsługą takiego sprzętu. Zebraliśmy więc wskazówki o tym, jaki masażer do stóp jest polecany przez użytkowników i w jaki sposób należy go używać.

 

 

Jak prawidłowo obsługuje się masażer do stóp?

Masażer do stóp to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z jego użytkowaniem (nawet osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z podobnymi sprzętami). Większość dostępnych na rynku masażerów może wykonywać masaż zarówno na sucho, jak i na mokro, czyli w wodzie. Jeżeli interesuje nas pierwsza opcja, wystarczy włożyć stopy do środka urządzenia i przyłożyć je do masujących przystawek. Po uruchomieniu sprzętu odczujemy przyjemne wibracje, które pomagają w pozbyciu się uciążliwego bólu nóg. Taki masaż wibracyjny pozwala ponadto zneutralizować napięcie mięśni oraz poprawia krążenie krwi.

Zabieg z wykorzystaniem wody według wielu osób jest wyjątkowo przyjemny, a dodatkowo potrafi ukoić nerwy. Do masażu możemy wykorzystać ulubioną sól czy płyn do kąpieli stóp. Przed włączeniem sprzętu należy napełnić zbiornik odpowiednią ilością wody (nie powinna przekraczać wyraźnie zaznaczonego wskaźnika „max”), a następnie włożyć do środka stopy. Potem wystarczy wybrać właściwy tryb pracy (zwykle jest ich kilka np. masaż + bąbelki czy masaż + utrzymywanie temperatury wody) i się zrelaksować. Jednak jak każdy sprzęt i masażer wodny do nóg ma pewne przeciwwskazania w użyciu, dlatego zawsze nalezy zapoznać się z zaleceniami producenta

 

Jakie kosmetyki możemy zastosować do masażu na mokro?

Jak już zostało wspomniane, do zbiornika masażera wypełnionego wodą możemy zastosować swój ulubiony kosmetyk do kąpieli stóp, np. sól o przyjemnym zapachu, która wykazuje właściwości nawilżające czy antygrzybiczne. Ważne jest, aby wybrany produkt nie pienił się (przeważnie jest to zaznaczone również w instrukcji obsługi urządzenia). Należy o tym pamiętać, gdyż zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków może doprowadzić do awarii sprzętu.

 

Ile powinien trwać masaż stóp?

Masaż stóp wykonywany przy użyciu masażera powinien trwać ok. 10 minut. To w zupełności wystarcza, aby nogi wypoczęły. W razie konieczności możemy też nieco wydłużyć czas trwania zabiegu, ale nie powinno to być więcej niż 20 minut, głównie z uwagi na zwiększone ryzyko przegrzania urządzenia. Jeżeli zależy nam na dłuższym masażu, najlepiej po upływie 20 minut wyłączyć na chwilę sprzęt, poczekać aż ostygnie, a następnie ponownie go włączyć.

 

 

Jak wygląda konserwacja masażera do stóp?

Po skończonym masażu należy wylać wodę ze zbiornika poprzez przeznaczony w tym celu otwór. Po każdym użyciu urządzenie trzeba dokładnie wyczyścić przy pomocy ściereczki zamoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. W ten sposób pozbędziemy się resztek soli lub innego kosmetyku wykorzystanego do masażu. Pamiętajmy, aby nie stosować do mycia masażera silnych chemicznie środków, gdyż możemy uszkodzić obudowę. Po umyciu zbiornika należy go wypłukać i wytrzeć do sucha.

 

Jak bezpiecznie używać masażera do stóp?

Używając masażera do stóp, należy pamiętać o tym, że w momencie wlewania wody do zbiornika urządzenie nie powinno być podłączone do gniazdka. Sprzęt należy obsługiwać suchymi dłońmi, a sam masaż można wykonywać tylko w pozycji siedzącej (nie wolno stawać na urządzeniu). Musimy także pilnować, aby otwory znajdujące się w podstawie produktu nie były zakryte przez miękkie materiały na podłożu. Jeżeli będziemy przestrzegać wymienionych zasad, użytkowanie masażera będzie całkowicie bezpieczne i komfortowe.

 

 

FAQ

 

P1: Masażer do stóp – jaka moc?

Parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania masażera do stóp jest moc. To od niej zależy, jak efektywnie będzie działał sprzęt. Zaleca się, aby wybierać sprzęty, w których parametr ten wynosi ok. 100 W. Nie powinniśmy żałować zakupu takiego urządzenia, bo jak wynika z wielu opinii, działa on na tyle efektywnie, że można szybko się zrelaksować. Oczywiście, w sklepach bez trudu można znaleźć też masażery do stóp o zdecydowanie większej mocy, wynoszącej kilkaset watów. Może się jednak zdarzyć, że sprzęt o takich parametrach będzie głośno działał. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, poszukać recenzji produktu i sprawdzić, jak tę kwestię oceniają inni użytkownicy.

P2: Na co pomaga masażer do stóp?

Masażer do stóp to urządzenie o szerokim przeznaczeniu. Przede wszystkim sprzęt wykorzystuje się w celu zrelaksowania. Nalewając wody do miseczki i włączając tryb delikatnego masowania można szybko się odprężyć. Korzystanie z takiego sprzętu jest polecane szczególnie po ciężkim dniu i osobom, które większość czasu spędzają na nogach. Masażer do stóp nie tylko przynosi ukojenie nerwom, ale też poprawia samopoczucie. Poświęcając kilkanaście do kilkudziesięciu minut w ciągu dnia tylko dla siebie, zyskuje się więcej energii do działania. Odpowiednio przeprowadzony masaż pobudza też krążenie krwi. Korzyści z używania masażera jest naprawdę sporo. 

 

P3: Masażer do stóp – jak działa?

Wodny masażer do stóp to stosunkowo nieduże urządzenie, które swoim wyglądem może przypominać miednicę. Zazwyczaj jest on wykonany z tworzywa sztucznego, które jest przystosowane do ciągłego kontaktu z wilgocią i odpowiednio wzmocnione. Masażer ma specjalny mechanizm, czyli elementy masujące w postaci wałków, które bezpośrednio oddziałują na nasze stopy. Nierzadko w zestawie znajdują się też końcówki z pumeksem, które pozwalają zadbać o idealną gładkość stóp. Niektóre modele mają funkcję utrzymania temperatury wody. Masażer do stóp jest podłączany do źródła zasilania. Już kilkunastominutowy masaż pozwala ciału się zrelaksować i widocznie poprawia samopoczucie.

 

P4: Ile kosztuje masażer do stóp?

Część osób zastanawia się z pewnością, ile trzeba zapłacić za dobrej jakości masażer. Sprzęt o odpowiednich parametrach, czyli taki, który zagwarantuje nam możliwość efektywnego relaksu, można kupić już za 100 zł. Nie jest to dużo biorąc pod uwagę korzyści, jakie wynikają z jego używania. Im sprzęt ma większą moc, pochodzi od bardziej znanego producenta i ma lepsze materiały wykonania, tym zazwyczaj jest droższy. Maksymalna cena masażera do stóp, nawet bardzo popularnego modelu, zwykle nie przekracza 500 zł. 

P5: Gdzie kupić masażer do stóp?

Obecnie konsumenci mają dostęp do sporej ilości produktów z różnych dziedzin i nie inaczej jest w przypadku masażerów do stóp. Takie urządzenia można nabyć w sklepie oferującym szeroko pojętą elektronikę do domu. Zatem masażer do nóg kupimy w takim sklepie jak Media Exper, a nawet sieci Lidl. Oczywiście nie trzeba wychodzić z mieszkania, aby nabyć solidnie wykonany i efektywnie działający sprzęt. Masażer do stóp znajdziemy też online na przykład w sklepie Allegro. Zakupy przez Internet mają ten plus, że można je zrobić o każdej porze. Dodatkowo osoba kupująca ma możliwość szybkiego i łatwego porównania różnych produktów i sprawdzenia ich cen w kilku sklepach. Przydają się do tego również różnego rodzaju internetowe porównywarki produktów.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ