Ostatnio aktualizowane: 29.11.21

 

Najlepszy masażer karku – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wybór dobrego masażera do karku nie jest zbyt prostym zadaniem. Na rynku spotkamy szereg różnych modeli, z których większość zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Z tego powodu stworzyliśmy dla Ciebie zestawienie z najlepszymi zdaniem użytkowników sprzętami do masażu. Nasz ranking otwiera Beurer MG 150. Urządzenie zdobyło uznanie konsumentów przede wszystkim dzięki temu, że dysponuje kilkoma programami. Każdy z nich może działać w 3 prędkościach, dlatego też z pewnością znajdziemy odpowiedni tryb dla naszych dolegliwości. Ponadto możemy korzystać z produktu zarówno z użyciem rąk, jak i bez trzymania uchwytów. To oznacza, że nasz relaks może odbywać się niemal w każdej pozycji. Najważniejsze jest bowiem to, aby maksymalnie rozluźnić wszystkie mięśnie. Innym sprzętem o bardzo dobrych opiniach jest Homedics NMS-620H- EU. Zaawansowana technologia pozwoliła producentom stworzyć model, który nie tylko rozbija powstałe zrosty, ale również pobudza krążenie i rozgrzewa ciało. Po 16 min masażer automatycznie się wyłącza, co wpływa pozytywnie na koszty eksploatacji urządzenia.

Masażery karku – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Podczas użytkowania prezentowanego masażera karku możemy wykonywać inne czynności. Produkt ten nie krępuje naszych ruchów. Ma on 6 programów i 3 intensywności pracy, a więc łatwo możemy dopasować masażer do naszych potrzeb.

Wady

Wielu użytkowników uważa, że przedstawiony masażer jest stosunkowo ciężki. Hałas wydobywający się z niego przeszkadza np. w komfortowym oglądaniu telewizji. Poza tym produkt ten jest dość ciężki.

Podsumowanie

Beurer MG 150 to masażer karku, który przyniesie nam ukojenie oraz relaks po ciężkim dniu w pracy. Możemy używać go podczas innych czynności. Poza tym daje on nam możliwość regulacji. Jego jedynymi wadami może być głośność i waga.

Drugi wybór

Zalety

Największym atutem prezentowanego produktu jest jego prosta obsługa. Dzięki temu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z operowaniem nim. Masażer ma funkcję podgrzewania, która potęguje skuteczność masażu.

Wady

Opisywany masażer jest zasilany sieciowo. Oznacza to, że zakładając go, nie możemy się ruszać. W efekcie czego nie możemy wykonywać innych czynności, a to ogranicza naszą mobilność.

Podsumowanie

Urządzenie to oprócz masażu karku wykonuje także masaż szyi. Lepsze efekty daje funkcja podgrzewania, którą załączamy przyciskiem. Masażer ten jest bardzo prosty w obsłudze, więc nikomu nie sprawi to problemu.

Rozważ też

Zalety

Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860 to kołnierz do masażu oferujący masaż techniką Shiatsu, posiada funkcję ogrzewania i masaż czerwonym światłem. Oprócz 2-stopniowej regulacji prędkości głowic masujących, użytkownik może regulować intensywność masażu poprzez pociągnięcie pasów mocujących.

Wady

Masażer dobrze się sprawuje, jednak osoby bardziej wymagające stwierdzają, że wbudowany timer nie jest wystarczająco funkcjonalny, gdyż umożliwia ustawienie tylko jednego czasu – 15 minut.

Podsumowanie

Wymiary tego masażera to 58 cm x 34 cm x 20 cm, a jego waga wynosi 1,55 kg. Urządzenie jest bezprzewodowe, a w zestawie znajduje się ładowarka. Pokrowiec głowic masujących jest zdejmowalny, więc w razie potrzeby można go zdjąć i wyprać. Masażer można wykorzystać do masowania karku, szyi, ramion oraz pleców, nóg i brzucha.

 

1. Urządzenie do masażu karku Beurer MG 150

 

Urządzenie Beurer MG 150 to bardzo wydajny masażer karku, którego użytkowanie pozwoli pozbyć się przewlekłych bólów. Co więcej, zagwarantuje Ci redukcję stresu.

Model ten posiada 2 głowice, które otulają Twoją szyję w czasie masażu. Ponieważ sprzęt łatwo jest utrzymać na ramionach, w czasie masażu możesz wykonywać inne czynności, jak oglądanie telewizji czy pracę w biurze.

Ten najlepszy masażer karku w 2021 roku posiada aż 6 odmiennych programów, każdy z nich oferuje inny tryb pracy. Zatem bez trudu dobierzesz sposób pracy urządzenia do własnych potrzeb. Co więcej, urządzenie posiada 3 poziomy intensywności, które użytkownik może zmienić manualnie.

Dużą zaletą produktu jest niewielki panel sterowania, który pomoże Ci wybrać odpowiedni program pracy. Warto dodać, że masażer posiada system automatycznego wyłączania się, co zmniejsza ryzyko przegrzania się czy poparzenia skóry użytkownika. Moc urządzenia wynosi 60 W, co czyni go bardzo wydajnym. Waga sprzętu to jedynie 2,4 kg, zatem bez trudu zabierzesz go ze sobą w wakacyjną podróż czy do biura.

Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowało się na ten zakup jest zadowolona z intensywności pracy masażera. Masażer Beurer MG 150 to urządzenie przeznaczone do masowania szyi, pleców i rąk. Zasilany bateriami silnik ma moc 60 W. Sprzęt waży ok. 2,4 kg.

 

 

 

 

2. Masażer szyi i karku Homedics NMS-620H-EU

 

Model urządzenia NMS-620H-EU marki Homedics to bardzo nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie. Oferuje ono masaż zarówno szyi, jak i karku, co pomaga zredukować nie tylko bóle, ale również stres zebrany podczas dnia pracy. Model zasilany jest sieciowo.

Urządzenie oferuje dwa kierunku obrotu mechanicznego oraz trzy prędkości masażu. Dzięki temu każdy użytkownik sam dopasuje tempo i intensywność pracy sprzętu do swoich preferencji. Jednym z trybów pracy produktu jest bardzo efektywny masaż shiatsu. Polega on na wywarciu nacisku na dane miejsce na ciele, poprzez stymulowanie zakończeń nerwowych.

Obsługa modelu jest bardzo prosta. Spowodowane jest to zintegrowanym systemem sterowania, które daje Ci możliwość zmiany programu i tempa pracy. Po obu stronach masażera zostały umieszczone uchwyty do podtrzymywania, zatem nie musisz obawiać się, że masażer Ci się ześlizgnie z ramion.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników chwali go za oferowanie funkcji podgrzewającej, która szybko i skutecznie redukuje bóle mięśniowe.

Urządzenie Homedics NMS-620H- EU jest masażerem o mocy 24 W. Produkt pozwala na wykonanie masażu w okolicach szyi. Urządzenie wyposażone jest w zasilacz, który ładujemy poprzez podłączenie sprzętu do gniazdka. Akcesorium dysponuje funkcją automatycznego wyłączania.

 

 

 

 

3. Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860

 

Dobrą propozycją jest także Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860. Jest to kołnierz masujący przeznaczony do masażu szyi, karku oraz ramion. Co ciekawe, pomimo kształtu dostosowanego do karku, kołnierz może być też wykorzystany do masowania pleców, brzucha i nóg. Jest to urządzenie bezprzewodowe, zasilane poprzez akumulatorki. W zestawie oczywiście znajduje się zasilacz, do ich ładowania.

Masażer podczas pracy masuje techniką Shiatsu i wykorzystuje 4 obrotowe głowice masujące, które działają na dwóch prędkościach. Do ustawiania parametrów wykorzystuje się panel sterowania, który znajduje się na jednym z ramion masażera. Dodatkowo użytkownik może regulować intensywność masażu poprzez przyciągnięcie lub poluzowanie pasów mocujących. Ponadto dostępna jest także funkcja ogrzewania i masaż czerwonym światłem.

Producent wbudował w Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860 timer, który automatycznie go wyłączy po 15 minutach działania. Urządzenie waży 1,55 kg, a jego wymiary wynoszą 58 cm x 34 cm x 20 cm. Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone ze swojej decyzji i przekazują, że spełnia ich oczekiwania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki masażer karku wybrać?

 

Długie godziny spędzone przy komputerze w czasie pracy przy biurku niestety mogą powodować przewlekłe bóle pleców i karku. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z bólem jest regularne chodzenie na masaże. Niestety opcja ta jest dość kosztowna. Dlatego polecamy zakup domowego masażera karku. Aby pomóc Ci wybrać możliwie najlepszy sprzęt przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy krótki, trzypunktowy ranking, w którym znalazły się najlepsze masażery karku.

Modele używane do karku są najczęściej podłużne, co ułatwia ich użytkowanie. Warto jednak zainwestować w urządzenie w formie zagłówka, gdyż znacznie prościej jest go ułożyć na ramionach.  Decydując się na zakup masażera warto zadbać o jego niewielką wagę. Dzięki temu będziemy w stanie zabrać go ze sobą w podróż lub do biura. Pomoże Ci to zmniejszyć ból karku i szyi, a jednocześnie zmniejszy stres związany z pracą.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób zasilania masażera. Na rynku dostępne są dwa typy sprzętów: sieciowe i akumulatorowe. Pierwsze produkty muszą zostać podłączone do prądu, aby działać. Drugie do pracy używają baterii lub akumulatorów. Choć zdecydowana większość produktów do masowania karku zasilana jest bezprzewodowo, to urządzenia sieciowe wciąż są obecne na rynku. Choć są one wydajne, to kable bardzo ograniczają swobodę ruchu.

Warto zadbać, aby interesujący Cię model posiadał, nawet niewielki, wyświetlacz. Zdecydowanie ułatwi Ci to wybranie odpowiedniego trybu pracy czy siły masowania. Wbudowane, niewielkie komputery sprawiają, że dużo prościej jest dopasować pracę sprzętu do naszych potrzeb.

Jeśli chcesz zapewnić sobie i bliskim, efektywny masaż, który pozwoli zredukować stres oraz poprawić krążenie, warto upewnić się, że interesujący Cię sprzęt oferuje kilka rodzajów pracy. Przeciętne urządzenia oferują od 3 do 4 różnych programów.

Ważnym elementem jest prędkość wykonywanej pracy. Sugerujemy zakup sprzętu, który posiada przełączniki, manualny lub elektryczny, który pozwoli Ci kontrolować intensywność wibracji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kołnierz masujący Medivon CF-1007

 

Medivon CF-1007 to dobrej jakości masażer karku, który można też zastosować do innych partii ciała. Z uwagi na jego praktyczność, jest on chętnie kupowany przez użytkowników. Model nadaje się do masowania szyi i ramion, ud, bioder i pleców. Działa w ten sposób, że skutecznie zmniejsza napięcie mięśniowe i redukuje ból. Po masażu odczuwamy zdecydowanie mniejsze zmęczenie.

Dokładne wymiary kołnierza masującego to: 40 cm x 31,5 cm x 16 cm. Waży on niecałe 2 kg, więc jego przenoszenie nie wymaga użycia dużej siły. Moc masażera wynosi dokładnie 50 W. Kołnierz jest zasilany sieciowo, ma stosunkowo długi przewód, co gwarantuje komfort użytkowania.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy warto kupić prezentowany produkt, do podjęcia tej decyzji powinny przekonać się pozytywne opinie użytkowników. Kupujący są zadowoleni z efektów działania sprzętu. Chętnie korzystają z niego po ciężkim dniu, kiedy czują się zmęczeni i odczuwają ból poszczególnych części ciała.

Medivon CF-1007 to kołnierz masujący o wymiarach: 40 cm x 31,5 cm x 16 cm. Jego waga wynosi 1,8 kg. Moc urządzenia jest równa 50 W.

 

 

 

Shiatsu Neck & Shoulder

 

Kołnierz Neck & Shoulder to urządzenie służące do masażu ramion i karku, a także innych części ciała. Wygodny panel sterowania z niewielkim wyświetlaczem ułatwia obsługę. Użytkownik może wybrać jeden z kilku trybów pracy dostosowując akcesorium do indywidualnych potrzeb.

Masażer wykonuje masaż shiatsu, który słynie z efektywności i dobrego wpływu na organizm. Po masażu mięśnie są rozluźnione, a masowana osoba wypoczęta. Jak się okazuje sprzęt nie tylko rozluźnia, ale też pomaga np. w walce z cellulitem, gdy wykonamy masaż ud i pośladków.

Materiał wykonania produktu to eko-skóra, która jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry użytkownika. Materiał łatwo się pielęgnuje, pokrowiec zewnętrzny można zdjąć, a potem wyczyścić. Wiele osób korzystających z akcesorium uważa, że jest to solidnie wykonany, niezawodny model zapewniający efektywny masaż. Oczywiście, aby uzyskać efekty trzeba użyć go kilka razy, ale jak zauważają użytkownicy, sam zabieg jest naprawdę przyjemny, a w czasie jego trwania można oglądać telewizję, co jest bardzo wygodne.

Shiatsu Neck & Shoulder to 120 cm, kołnierzowy masażer służący nie tylko do masażu ramion czy karku, ale też innych części ciała. Pokrowiec akcesorium wykonano z eko-skóry w kolorze beżowym.

 

 

 

Medisina MNV 88941

 

Sprzęt Medisana MNV 88941 to bardzo wydajny, skuteczny masażer karku w dobrej cenie. Jego regularne użytkowanie pozwoli Ci zredukować bóle mięśni. Co więcej, model ten jest bardzo często używany przez osoby, które cały dzień pracują w biurze.

Model ten posiada dwa poziomy pracy. Każdy z użytkowników może je manualnie zmienić, co sprawia, że bez trudu dostosowujemy tempo pracy do swoich własnych preferencji. Największą zaletą produktu jest funkcja masażu światłem podczerwieni. Sprawia to, że emitowana jest wiązka światła, która wnika do tkanki pod skórą. Za sprawą ciepła redukowane jest napięcie w mięśniach. Taka forma masażu przynosi natychmiastowe ukojenie.

Wymiary modelu wynoszą: 32 cm × 34 cm × 12,5 cm. Dzięki takim gabarytom bez trudu zabierzesz go w podróż wakacyjną lub do pracy. Prezentowany produkt zasilany jest bateryjnie, dzięki czemu możemy go używać w dowolnym miejscu i czasie. Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu podkreśla, że niska cena i duża wydajność to największe zalety modelu.

Medisana MNV 88941 to dobry masażer do 100 zł. Urządzenie ma 2 poziomy intensywności masażu. Produkt zasilany jest zarówno energią elektryczną, jak również 4 bateriami AA. Model przeznaczony jest do masażu szyi i ramion.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ