Ranking 4 najlepszych masażerów do karku w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

 

Najlepszy masażer karku – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wybór dobrego masażera do karku nie jest zbyt prostym zadaniem. Na rynku spotkamy szereg różnych modeli, z których większość zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Z tego powodu stworzyliśmy dla Ciebie zestawienie z najlepszymi zdaniem użytkowników sprzętami do masażu. Nasz ranking otwiera Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg. To masażer 4D wykorzystujący dwukierunkowe głowice masujące i 3 poziomy prędkości masażu. Sprzęt ma też rekomendację Niemieckiej Olimpijskiej Konfederacji Sportów i niemiecką jakość. Innym sprzętem o bardzo dobrych opiniach jest Beurer MG 150. Urządzenie zdobyło uznanie konsumentów przede wszystkim dzięki temu, że dysponuje kilkoma programami. Każdy z nich może działać w 3 prędkościach, dlatego też z pewnością znajdziemy odpowiedni tryb dla naszych dolegliwości.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Masażer 4d wykorzystuje 3 poziomy prędkości i opatentowane dwukierunkowe głowice do masażu w obszarze szyi i ramion dając wrażenie głębokiego masażu shiatsu. Za pomocą urządzenia rozmasujemy również inne partie ciała przynosząc im ulgę w bólu i rozluźnienie mięśni. Masażer działa w 15 minutowych sesjach po których automatycznie się wyłącza.

Wady

Jak zgłaszają użytkownicy, instrukcja nie podaje jasno jak długo można urządzenie użytkować. Czy 15 minutowy interwał czasowy to jednorazowy dzienny masaż jednego obszaru, czy też można go i jak wiele razy - powtarzać.

Podsumowanie

Prosta obsługa domowego masażera sprawia, że w zaciszu domowym pozbędziesz się uciążliwego bólu karku lub pleców. Podczas masażu czuć delikatne ciepło, a samo urządzenie wykonane ze sztucznej skóry jest objęte 7-letnią gwarancją producenta.

Drugi wybór

Zalety

Podczas użytkowania prezentowanego masażera karku możemy wykonywać inne czynności. Produkt ten nie krępuje naszych ruchów. Ma on 6 programów i 3 intensywności pracy, a więc łatwo możemy dopasować masażer do naszych potrzeb.

Wady

Wielu użytkowników uważa, że przedstawiony masażer jest stosunkowo ciężki. Hałas wydobywający się z niego przeszkadza np. w komfortowym oglądaniu telewizji. Poza tym produkt ten jest dość ciężki.

Podsumowanie

Beurer MG 150 to masażer karku, który przyniesie nam ukojenie oraz relaks po ciężkim dniu w pracy. Możemy używać go podczas innych czynności. Poza tym daje on nam możliwość regulacji. Jego jedynymi wadami może być głośność i waga.

Rozważ też

Zalety

Największym atutem prezentowanego produktu jest jego prosta obsługa. Dzięki temu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z operowaniem nim. Masażer ma funkcję podgrzewania, która potęguje skuteczność masażu.

Wady

Opisywany masażer jest zasilany sieciowo. Oznacza to, że zakładając go, nie możemy się ruszać. W efekcie czego nie możemy wykonywać innych czynności, a to ogranicza naszą mobilność.

Podsumowanie

Urządzenie to oprócz masażu karku wykonuje także masaż szyi. Lepsze efekty daje funkcja podgrzewania, którą załączamy przyciskiem. Masażer ten jest bardzo prosty w obsłudze, więc nikomu nie sprawi to problemu.

 

4 najlepszych masażerów do karku. Opinie w 2024 roku

 

1. Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg

 

Czarny masażer karku firmy Donnerberg z wibracją 4D i ciepłem w roku 2024 okazał się hitem – takie opinie przekazują klienci. To przetestowane urządzenie o pełnej 7-letniej gwarancji producenta posiadające zabezpieczenie przed przegrzaniem i wyposażone w kontroler czasowy. Dzięki temu, że masażer z łatwością dopasowuje się do kształtu osoby, która masaż przeprowadza, z bez problemu można ułożyć go na ciele pacjenta w taki sposób, aby przyłożyć go do tych partii ciała, które wymagają masażu.

Sprzęt dopasujesz do masażu brzucha, talii, rąk i nóg, ramion i pleców czy karku. Masażer ten został przetestowany przez fizjoterapeutów “German Olympic Sports Confederation” – ekspertów masażu i uzyskał pieczęć rekomendacji DOSB. Dodatkową atrakcją masażu jest odczucie ciepła, przekazywane przez promienie podczerwone, które w połączeniu z głowicami masującymi 4D do złudzenia dają uczucie masażu wykonywanego ludzkimi dłońmi.

Masaż taki pobudzi krążenie krwi i uwolni mięśnie od napięć. A dwie wymienne nakładki, łatwe w pielęgnacji zapewnią higienę użytkowania. Wymiary masażera wynoszą 40.5 x 25.5 x 16.3 cm i jest on zasilany elektrycznie. 

Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg to sprzęt, który klienci zauważają jako najbardziej użyteczny wśród mechanicznych masażerów.

 

Zalety

Dopasowanie: Masażer  łatwo dopasować do różnych partii ciała. Dlatego też można nim masować zarówno kark ramiona i szyję czy plecy, jak i  ręce nogi talię i brzuch.

Higiena użytkowania: Sprzęt ma dwie wymienne, łatwe w pielęgnacji nakładki, które podnoszą higienę użytkowania. 

Wibracja połączona z masażem: Na skuteczność i przyjemność masażu wpływa to, że masażer wyposażono w obrotowe, elastyczne głowice masujące 4D opatentowane w Niemieckim Urzędzie Patentowym, emitujące ciepło podczerwone w dwóch zakresach, które wspólnie działają na pobudzenie krążenia krwi i uwolnienie napięć mięśniowych.

Bezpieczeństwo użytkowania: Sprzęt ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz kontroler czasowy, ponadto został przetestowany w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej przez TÜV SÜD oraz ma 7-letnią gwarancję producenta. 

Rekomendacja ekspertów masażu: Masażer uzyskał pieczęć rekomendacji DOSB – czyli rekomendację ekspertów masażu i fizjoterapeutów Niemieckiej Olimpijskiej Konfederacji Sportów co stawia go wysoko pod względem jakości i skuteczności.

 

Wady

Instrukcja: W instrukcji obsługi nie ma informacji jak długo można używać masażera na poszczególne partie ciała i ile cykli masażu na nie stosować. Podobnie nie instruuje ona jak wykorzystywać masażer przy wykorzystaniu go przy masowaniu dzieci.

 

 

 

 

2. Urządzenie do masażu karku Beurer MG 150

 

Urządzenie Beurer MG 150 to bardzo wydajny masażer karku, którego użytkowanie pozwoli pozbyć się przewlekłych bólów. Co więcej, zagwarantuje Ci redukcję stresu.

Model ten posiada 2 głowice, które otulają Twoją szyję w czasie masażu. Ponieważ sprzęt łatwo jest utrzymać na ramionach, w czasie masażu możesz wykonywać inne czynności, jak oglądanie telewizji czy pracę w biurze.

Ten najlepszy masażer karku w 2024 roku posiada aż 6 odmiennych programów, każdy z nich oferuje inny tryb pracy. Zatem bez trudu dobierzesz sposób pracy urządzenia do własnych potrzeb. Co więcej, urządzenie posiada 3 poziomy intensywności, które użytkownik może zmienić manualnie.

Dużą zaletą produktu jest niewielki panel sterowania, który pomoże Ci wybrać odpowiedni program pracy. Warto dodać, że masażer posiada system automatycznego wyłączania się, co zmniejsza ryzyko przegrzania się czy poparzenia skóry użytkownika. Moc urządzenia wynosi 60 W, co czyni go bardzo wydajnym. Waga sprzętu to jedynie 2,4 kg, zatem bez trudu zabierzesz go ze sobą w wakacyjną podróż czy do biura.

Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowało się na ten zakup jest zadowolona z intensywności pracy masażera. Masażer Beurer MG 150 to urządzenie przeznaczone do masowania szyi, pleców i rąk. Zasilany bateriami silnik ma moc 60 W. Sprzęt waży ok. 2,4 kg.

 

 

 

 

3. Masażer szyi i karku Homedics NMS-620H-EU

 

Model urządzenia NMS-620H-EU marki Homedics to bardzo nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie. Oferuje ono masaż zarówno szyi, jak i karku, co pomaga zredukować nie tylko bóle, ale również stres zebrany podczas dnia pracy. Model zasilany jest sieciowo.

Urządzenie oferuje dwa kierunku obrotu mechanicznego oraz trzy prędkości masażu. Dzięki temu każdy użytkownik sam dopasuje tempo i intensywność pracy sprzętu do swoich preferencji. Jednym z trybów pracy produktu jest bardzo efektywny masaż shiatsu. Polega on na wywarciu nacisku na dane miejsce na ciele, poprzez stymulowanie zakończeń nerwowych.

Obsługa modelu jest bardzo prosta. Spowodowane jest to zintegrowanym systemem sterowania, które daje Ci możliwość zmiany programu i tempa pracy. Po obu stronach masażera zostały umieszczone uchwyty do podtrzymywania, zatem nie musisz obawiać się, że masażer Ci się ześlizgnie z ramion.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników chwali go za oferowanie funkcji podgrzewającej, która szybko i skutecznie redukuje bóle mięśniowe.

Urządzenie Homedics NMS-620H- EU jest masażerem o mocy 24 W. Produkt pozwala na wykonanie masażu w okolicach szyi. Urządzenie wyposażone jest w zasilacz, który ładujemy poprzez podłączenie sprzętu do gniazdka. Akcesorium dysponuje funkcją automatycznego wyłączania.

 

 

 

 

4. Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860

 

Dobrą propozycją jest także Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860. Jest to kołnierz masujący przeznaczony do masażu szyi, karku oraz ramion. Co ciekawe, pomimo kształtu dostosowanego do karku, kołnierz może być też wykorzystany do masowania pleców, brzucha i nóg. Jest to urządzenie bezprzewodowe, zasilane poprzez akumulatorki. W zestawie oczywiście znajduje się zasilacz, do ich ładowania.

Masażer podczas pracy masuje techniką Shiatsu i wykorzystuje 4 obrotowe głowice masujące, które działają na dwóch prędkościach. Do ustawiania parametrów wykorzystuje się panel sterowania, który znajduje się na jednym z ramion masażera. Dodatkowo użytkownik może regulować intensywność masażu poprzez przyciągnięcie lub poluzowanie pasów mocujących. Ponadto dostępna jest także funkcja ogrzewania i masaż czerwonym światłem.

Producent wbudował w Masażer Karku Shiatsu Medisiana NM 860 timer, który automatycznie go wyłączy po 15 minutach działania. Urządzenie waży 1,55 kg, a jego wymiary wynoszą 58 cm x 34 cm x 20 cm. Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone ze swojej decyzji i przekazują, że spełnia ich oczekiwania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki masażer karku wybrać?

 

Długie godziny spędzone przy komputerze w czasie pracy przy biurku niestety mogą powodować przewlekłe bóle pleców i karku. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z bólem jest regularne chodzenie na masaże. Niestety opcja ta jest dość kosztowna. Dlatego polecamy zakup domowego masażera karku. Aby pomóc Ci wybrać możliwie najlepszy sprzęt przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy krótki, trzypunktowy ranking, w którym znalazły się najlepsze masażery karku.

Modele używane do karku są najczęściej podłużne, co ułatwia ich użytkowanie. Warto jednak zainwestować w urządzenie w formie zagłówka, gdyż znacznie prościej jest go ułożyć na ramionach.  Decydując się na zakup masażera warto zadbać o jego niewielką wagę. Dzięki temu będziemy w stanie zabrać go ze sobą w podróż lub do biura. Pomoże Ci to zmniejszyć ból karku i szyi, a jednocześnie zmniejszy stres związany z pracą.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób zasilania masażera. Na rynku dostępne są dwa typy sprzętów: sieciowe i akumulatorowe. Pierwsze produkty muszą zostać podłączone do prądu, aby działać. Drugie do pracy używają baterii lub akumulatorów. Choć zdecydowana większość produktów do masowania karku zasilana jest bezprzewodowo, to urządzenia sieciowe wciąż są obecne na rynku. Choć są one wydajne, to kable bardzo ograniczają swobodę ruchu.

Warto zadbać, aby interesujący Cię model posiadał, nawet niewielki, wyświetlacz. Zdecydowanie ułatwi Ci to wybranie odpowiedniego trybu pracy czy siły masowania. Wbudowane, niewielkie komputery sprawiają, że dużo prościej jest dopasować pracę sprzętu do naszych potrzeb.

Jeśli chcesz zapewnić sobie i bliskim, efektywny masaż, który pozwoli zredukować stres oraz poprawić krążenie, warto upewnić się, że interesujący Cię sprzęt oferuje kilka rodzajów pracy. Przeciętne urządzenia oferują od 3 do 4 różnych programów.

Ważnym elementem jest prędkość wykonywanej pracy. Sugerujemy zakup sprzętu, który posiada przełączniki, manualny lub elektryczny, który pozwoli Ci kontrolować intensywność wibracji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ