Najlepszy masażer do stóp Scholl

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Jaki jest najlepszy masażer do stóp Scholl ?

 

Osoby, które w ciągu dnia dużo chodzą, lub ich praca odbywa się w pozycji stojącej, często narzekają na ból stóp. Jednym z rozwiązań, aby złagodzić te dolegliwości jest stosowanie masażera stóp. Dzięki temu prostemu urządzeniu jesteśmy w stanie nie tylko usunąć ból, ale także wzmocnić mięśnie, pobudzić receptory znajdujące się na podeszwie stóp i poprawić krążenie.

 

 

Masażery mogą też, w zależności od budowy, pełnić różne funkcje i w różny sposób się nimi wykonuje masaż. Najprostszym masażerem jest zestaw kilku drewnianych wałków, na którym kładziemy stopy i przesuwamy po wałkach w przód i w tył. Taki sprzęt jednak wciąż wymaga od użytkownika aktywności, dlatego coraz częściej sięgamy po masażery elektryczne, często połączone z kąpielą wodną. Najczęściej spotykane urządzenia to masażery bąbelkowe, wibracyjne, rozgrzewające czy relaksacyjne, a także hydromasaże z możliwością podgrzewania wody. Każde z tych urządzeń w nieco inny sposób masuje stopy, często jest to połączenie dwóch lub więcej metod masażu.

Popularne masażery z funkcją hydromasażu wspomagają rehabilitację po urazach, pozwalają na leczenie stanów zapalnych czy grzybicy stóp, a także usuwają bóle spowodowane przeciążeniem stóp.

Masażery wodne to połączenie kojącego działania wody i wałków masujących. Taki masaż jest przyjemniejszy od suchego masażu drewnianymi wałkami. Gdy dodatkowo Twoje urządzenie posiada światło podczerwone, to model taki dodatkowo działa korzystnie na pobudzenie krążenia krwi. Niektóre z masażerów pozwalają na wykorzystanie podczas masażu soli do kąpieli, czy innych środków zmiękczających stopy. Inne modele mają funkcję podgrzewania wody, dzięki czemu nawet po dłuższym czasie trzymania stóp w kąpieli, masaż będzie tak samo przyjemny.

Na rynku są również dostępne urządzenia, które nie ograniczają się tylko do masażu stóp. Wśród takich urządzeń są na przykład buty ogrzewająco – masujące, które doskonale zdają egzamin przy bólach reumatycznych. Nieco droższe od zwykłych masażerów stóp są urządzenia przeznaczone do jednoczesnego masażu stóp, kostek i łydek. Taki model ma znacznie większe możliwości masażu, więc jest chętnie wybierany przez osoby, które potrzebują bardziej kompleksowego masażu.

Jednak elektryczny masażer, posiadający wiele programów może być głośnym urządzeniem. Jeśli chciałbyś używać go podczas oglądania filmu, to sprawdź, czy upatrzony model nie będzie zbyt głośny, aby go używać w ten sposób.

Niezależnie, na jaki model się zdecydujesz, dobrze jest się przed zakupem zorientować, czy rodzaj masażu, jaki urządzenie oferuje, będzie nam odpowiadać, a także czy będzie w stanie pomóc w usunięciu dolegliwości, z powodu których sięgnęliśmy po ten produkt.

 

 

Scholl DRFB7132PE1 

Najważniejsze zalety

Masażery do stóp Scholl pozwalają na prawdziwie komfortową obsługę. Model ten posiada kilka opcji masażu, które użytkownik podczas kąpieli wodnej stóp przełącza stopami właśnie. Urządzenie to posiada przycisk do sterowania funkcjami w zasięgu stopy, więc użytkownik nie musi się schylać, aby zmienić rodzaj masażu.

Model ten jest kupowany wraz z bogatym wyposażeniem, w etui na przybory toaletowe użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji stóp. Dzięki tym przyborom osoba, która postanowiła zakosztować masażu stóp, może również dokonać niezbędnych czynności kosmetycznych, aby stopy wypielęgnować.

 

Najważniejsze wady

Niestety masażer do stóp Scholl jest dość głośnym urządzeniem i gdy zamierzasz masaż przeprowadzać oglądając wieczorny film, czy wiadomości, może być to trudne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Marka Scholl jest chyba wszystkim znana. To nie tylko producent wygodnego i anatomicznie skonstruowanego obuwia, które ta marka oferuje od 100 lat. W Polsce znamy tę firmę głównie jako producenta środków pielęgnacyjnych do stóp i wkładek do obuwia, choć produkty te przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek dopiero w okolicach przełomu stulecia. Niewątpliwie stuletnie doświadczenie w branży spowodowały, że firma ta wypuszcza na rynek produkty dobrej jakości, które służą rzeszom klientów w utrzymaniu stóp we właściwej kondycji.

 

 

Taki też jest dobry i tani masażer do stóp Scholl. Możemy stać się właścicielem tego urządzenia za niewiele więcej niż 100 złotych. Masażer ten jest zasilany z sieci elektrycznej, i służy do wykonywania masażu wodnego. Użytkownik może tu wybrać pomiędzy masażem relaksacyjnym, który przyda się każdemu, nawet osobie, która nie ma kłopotów ze zdrowiem stóp. Jest tu masaż bąbelkowy lub inaczej perełkowy, w którym bąbelki powietrza wypływające z dna urządzenia delikatnie masują stopy wpływając na ich lepsze ukrwienie. Masaż wibracyjny zaś jest sposobem na pozbycie się bólu stóp. Wibracje o niewielkim natężeniu są bezpieczne i przyjemne dla zmęczonych stóp. Urządzenie to pozwala na łączenie poszczególnych masaży, na przykład masaż bąbelkowy i wibracyjny. Przełączanie pomiędzy funkcjami masażera odbywa się za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie urządzenia w taki sposób, aby dało się funkcje te przełączać stopą. Dodatkowo, gdy masaż trwa dość długo, to producent zadbał, aby woda podczas zabiegu nie stygła w urządzeniu i wbudował podgrzewacz, który utrzymuje przyjemną temperaturę.

 

Ponadto urządzenie to zostało wyposażone w szereg akcesoriów ułatwiających pielęgnację stóp. Przede wszystkim posiada nakładkę typu pumeks. Ponadto użytkownik w specjalnym etui znajdzie również pilnik i nożyczki, a także szczotkę do czyszczenia paznokci, dwie bambusowe pałeczki służące do czyszczenia naskórka i pilniczek do naskórka. Dla osób, które mają problemy ze skórą między palcami, są w wyposażeniu specjalne gąbeczki służące do separowania palców i dzięki temu zachowania odpowiedniej higieny między nimi.  

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ