Kobiety I hazard

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Przez długi czas hazard był uważany za przywilej silnej połowy ludzkości, podobnie jak polowanie i mocny alkohol. Zostało to potwierdzone badaniami. W 2000 roku żeńska publiczność w kasynach online stanowiła zaledwie 14%. Potem dziewczyny bardziej lubiły się w codziennych projektach, odkładając hazard na bok. Jednak czasy się zmieniły i teraz liczba kobiet w obszarze gier hazardowych jest prawie równa liczbie obstawiających mężczyzn. Na przykład w Nowej Zelandii 80% osób obu płci to hazardziści; w Wielkiej Brytanii gra 44% kobiet i 53% mężczyzn. Internet udostępnił kasyna w każdym domu, a technologia mobilna umożliwiła skrócenie czasu uprawiania hazardu w niemal każdej sytuacji. Jednak stosunek kobiet do automatów wideo i ruletki różni się od podejścia mężczyzn do gier.

 

Preferowana rozrywka

Według badania przeprowadzonego przez DeltaDNA, największy wzrost liczby kobiet w kasynie obserwuje się podczas przeglądania stron za pomocą telefonu komórkowego. Podczas gdy kobiety pojawiają się w klubach naziemnych bardziej jako towarzysze swoich mężczyzn lub jako bogaci łowcy, to zupełnie inna historia, jeśli chodzi o stronę https://www.10najlepszekasyna.pl/bonusy-bez-depozytu/. Wśród osób, które używają urządzeń Apple premium, 34% aktywnie gra kobiety, a 27% to mężczyźni. Jednocześnie 73% mężczyzn preferuje zakłady sportowe, a 60% kobiet nazywa bingo online swoją ulubioną rozrywką.

Badania marketingowe sugerują, że kobiety chętniej otwierają gry o znanych mechanikach i tematach, podczas gdy mężczyzn przyciągają nowe i nieznane rzeczy. A w prawdziwym życiu piękna połowa ludzkości działa jako strażniczka tradycji. Kobiety wolą automaty wideo i bingo oparte na popularnych serialach, programach telewizyjnych i filmach. Oko przylega do obrazu, a produkt od razu staje się interesujący. Są również bardziej wrażliwe na darmowe bonusy i promocje, dlatego reklamy ofert specjalnych przyciągają do kasyna więcej kobiet.

 

Odpowiedzialne podejście

Dość szokujące było odkrycie, że panie spędzają więcej czasu w wirtualnych witrynach hazardowych, ale ledwo wydają pieniądze na gry. Często dziewczyny wybierają przeciętną opcję między hazardem a zwykłymi grami online. Często uruchamiają wersje demonstracyjne automatów do gry i stanowią główną grupę docelową kasyn społecznościowych – 79% ogólnej liczby graczy. Jak wynika z badań, użytkowników trzyma tutaj mechanika postępu. Prawie 65% odwiedzających podało ten powód jako główny powód ponownego uruchamiania gier.

Motywacja

Kobieta odwiedza kasyno, aby poczuć ducha podniecenia i nowych emocji. Mężczyźni szukają przyjemności w kontrolowaniu, władzy i szansach na zwycięstwo. Piękny seks jest zainteresowany prostą rozrywką. Dlatego wolą zdrapki, bingo i automaty wideo od gier karcianych, które wymagają wiedzy i umiejętności. Chociaż ten trend już spada. Ulubione dla kobiet coraz częściej pokies i zakłady sportowe. Operatorzy online twierdzą, że publiczność pokerzystów jest coraz bardziej wypełniona pięknym seksem.

Większość hazardzistek nigdy w życiu nie wybierze gry z „uroczym różowym kolorem”. Kobieta chce być pełnoprawnym graczem, więc stereotypy o „mamusi” i opiekunce paleniska nie są już aktualne. Piękna połowa ludzkości zwraca się ku hazardowi, aby na chwilę zapomnieć o obowiązkach domowych. Okazja do wygrania okazuje się daleka od najczęstszej motywacji. Każdy chce mieć swoją porcję rozrywki.

Kiedy przeprowadzono ankietę wśród Australijczyków na temat przyczyn popularności hazardu, stwierdzono, że jest to ułatwione dzięki dostępności kasyn online i prostocie zasad. Kobiety wybierają taką rozrywkę do spędzania czasu z przyjaciółmi, a dopiero potem wspominają o możliwości wielkich wygranych. Interakcje społeczne okazują się głównym argumentem przy wyborze hazardu przez płeć piękną.

 

Hazardziści płci żeńskiej i męskiej

Przez dziesięciolecia mężczyźni preferowali gry takie jak poker, blackjack i poker wideo, które wymagają strategii, nauki i zapamiętywania. Gracze płci męskiej szukają gry z najniższą przewagą kasyna. Wolą gry, które ich zdaniem mogą pokonać, lub przynajmniej mają optymalną szansę na pokonanie. Na przykład „Beat the Dealer” Edwarda O. Thorpa to najsłynniejsza książka o blackjacku.

Od pokoleń badacze płci męskiej omawiają ogólne kwestie: kobiety preferują gry losowe, a mężczyźni gry zręcznościowe. Męscy odbiorcy, którzy czytali te raporty, naturalnie zakładali, że kobiety nie rozumieją szans na gry lub nie dokonują świadomych wyborów w kasynie. Jednak różne płcie dokonują wyborów z różnych powodów.

 

Reakcja na duże wygrane

Sposób, w jaki grają mężczyźni i kobiety, jest również nieco inny, gdy wygrywają. Jeśli mężczyzna wygrywa dużą sumę, jest bardziej prawdopodobne, że będzie dalej grał i uprawiał hazard, podczas gdy bardziej ostrożne kobiety częściej wypłacają pieniądze i cieszą się chwilą dużej wygranej. 

 

Wniosek

Kobiety wyraźnie odgrywają coraz większą rolę w świecie hazardu jako konsumenci, liderzy i innowatorzy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ