Ranking 5 najlepszych maści ichtiolowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Maść ichtiolowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaką maść ichtiolową kupić, aby być zadowolonym z efektów jej stosowania? To pytanie jest często wpisywane w wyszukiwarkę, co potwierdza, że wielu użytkowników wykazuje zainteresowanie tym tematem. Postanowiliśmy sprawdzić różne oferty na rynku i przygotować listę z najlepszymi kosmetykami. Amara Maść Ichtiolowa 20g to nasza pierwsza propozycja z zestawienia. Lek zawiera 10 g substancji czynnej, czyli sulfobituminianu amonowego. Ponadto w składzie jest lanolina i żółta wazelina. Zaleca się stosowanie preparatu do 2 razy dziennie na zmienione chorobowo miejsce. Hasco Maść z Sulfobituminianem Amonowym 20g to kolejny produkt w rankingu. Maść jest tania i wydajna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wydajność produktu jest dobra, tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę jego atrakcyjną cenę. Maść mimo gęstej konsystencji łatwo rozprowadza się po skórze. Stosując preparat, można liczyć na zadowalające efekty. Produkt m.in. skutecznie wspomaga walkę z trądzikiem.

Wady

Sporo osób zwraca w komentarzach uwagę na brzydki i intensywny zapach maści. Jest on wyczuwalny głównie podczas aplikowania kosmetyku na skórę.

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w 20 g opakowaniu. Maść znajduje zastosowanie przy problemach z trądzikiem, do wspomagania odchodzenia ropy i przy czyrakach. Znajdujące się w składzie substancje pomocnicze to lanolina i wazelina żółta. Substancją czynną jest 10 g sulfobituminianu amonowego.

Drugi wybór

Zalety

Konsumenci potwierdzają, że maść działa skutecznie. Stosując ją regularnie, można szybciej uporać się np. z wypryskami i przyspieszyć odchodzenie ropy. Produkt wykazuje też działanie miejscowo rozgrzewające i przeciwobrzękowe. Maść jest zamknięta w poręcznym opakowaniu.

Wady

Preparat ma ciemnobrązowy kolor. Część konsumentów stosujących tę maść pobrudziło przez przypadek pościel i miało problem z jej dopraniem.

Podsumowanie

Substancja aktywna to Ammoniibituminosulfona. W maści są też składniki pomocnicze, czyli żółta wazelina i lanolina. Preparat zgodnie z zaleceniami producenta należy stosować 1-2 razy dziennie na objęty chorobą obszar skóry. Produkt jest zamknięty w standardowej tubce z zakrętką.

Rozważ też

Zalety

Krem zawiera cenne składniki, które przyspieszają regenerację skóry. Produkt zmniejsza nieprzyjemne uczucie swędzenia, a dodatkowo też pozwala zaradzić problemowi, jakim jest nadmiernie złuszczanie naskórka. Preparat jest wydajny. Jedno opakowanie starcza na długo.

Wady

Konsystencja preparatu mogłaby być lepsza. Wtedy jego nakładanie nie sprawiałoby żadnych trudności. Zapach produktu jest intensywny i mało przyjemny.

Podsumowanie

Wiele osób stosuje ten kosmetyk nie tylko na twarz, ale też na ręce i stopy. Produkt dobrze sprawdza się do pielęgnacji skóry wrażliwej, na której często pojawiają się zaczerwienienia. Maść znajduje zastosowanie w przypadku zmian spowodowanych przez AZS i na odparzenia.

 

 

5 najlepszych maści ichtiolowych. Opinie w 2024 roku

 

Przedstawiamy ranking maści ichtiolowych przygotowany dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem takiego produktu. W zestawieniu znajduje się kilka ciekawych propozycji wraz z uwzględnieniem ich wad i zalet.

 

1. Amara Maść Ichtiolowa 20g

 

W tym zestawieniu znalazła się dobra i tania maść ichtiolowa Amara sprzedawana w 20 g tubce. Wygodnie nabiera się z niej produkt, więc jego aplikacja jest przyjemna. W składzie maści znajduje się sulfobituminian amonowy (10 g), czyli substancja czynna. Składnikami pomocniczymi są żółta wazelina i lanolina.

Ta maść ichtiolowa znajduje zastosowanie na pryszcze. Można ją stosować w przypadku problemów z trądzikiem. Lek ma działanie ściągające i przeciwbakteryjne. Również dobrze sprawdzi się ta maść ichtiolowa na ropę, a dokładniej ułatwi jej odchodzenie.

Regularne stosowanie produktu przynosi efekty, czego dowodem są pozytywne opinie wydawane przez kupujących. Jego aplikacja jest przyjemna. Maść należy rozprowadzać na skórze miejscowo, tam gdzie występuje taka potrzeba.

Amara to dobra maść ichtiolowa do 5 zł sprzedawana w 20 g opakowaniu. Produkt ma w składzie 10 g sulfobituminianu amonowego.

 

Zalety

Skuteczność: Wiele pozytywnych opinii wskazuje, że maść przynosi oczekiwane rezultaty. Czasami trzeba na nie poczekać nieco dłużej, ale mimo to są zadowalające.

Łatwa aplikacja: Mimo że konsystencja kosmetyku jest gęsta, łatwo się go aplikuję na skórę.

Dobre działanie: Produkt skutecznie wspomaga gojenie ran, jest pomocny przy leczeniu trądziku i przyspiesza odchodzenie ropy.

Wydajność: Stosunek wydajności do ceny maści jest bardzo atrakcyjny. Jedno opakowanie starcza na długo.

Opakowanie: Produkt jest zamknięty w poręcznej tubce, która mieści się nawet do małej kosmetyczki.

 

Wady

Nieprzyjemny zapach: Maść ma nieprzyjemny, mocno wyczuwalny zapach, który czuć podczas jej aplikowania.

 

 

 

 

2. Hasco Maść z Sulfobituminianem Amonowym 20g 

 

Hasco Maść z Sulfobituminianem Amonowym 20g to preparat, który można kupić bez recepty. Jest on przeznaczony do stosowania miejscowego, na zmieniony chorobowo obszar skóry. Zgodnie z wytycznymi producenta, produkt powinien być nakładany do dwóch razy w ciągu dnia. 

Ta dobra maść ichtiolowa wykazuje działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Na efekty jej stosowania nie trzeba długo czekać. Do czego przyda się ta maść ichtiolowa? Zastosowanie tego preparatu jest stosunkowo duże. Można go nakładać na trądzik, owrzodzenia, stłuczenia czy używać jako środek przeciwzapalny. Maść ichtiolowa sprawdzi się też na czyraka.

Czy kupujący są zadowoleni ze stosowania tego produktu? W większości przypadków tak. Stosując tę maść, wspomaga się skórę i łatwiej pozbyć się różnego rodzaju problemów. Zaletą jest przystępna cena i wydajność produktu.

Maść z Sulfobituminianem Amonowym 20g Hasco jest polecana m.in. jako środek przeciwzapalny i do stosowania w przypadku trądziku.

 

Zalety

Dobre działanie: Już niedługo po posmarowaniu skóry maścią można zobaczyć efekty. Preparat szybko wysusza skórę, co pozwala szybciej poradzić sobie z wypryskami.

Starcza na długo: Przeprowadzony test maści ichtiolowych potwierdził, że ten produkt jest wydajny i jedno opakowanie nawet przy codziennym stosowaniu wystarcza na długo. 

Możliwość stosowania w różnych przypadkach: Maść można stosować na wypryski, trądzik, w celu przyspieszenia odchodzenie ropy i na czyraki.

Atrakcyjny stosunek ceny do jakości: Produkt można kupić w niskiej cenie, a jakość użytych do zrobienia preparatu składników jest bardzo dobra.

 

Wady

Ciemny kolor: Maść ma ciemny kolor, dlatego po jej nałożeniu istnieje duże ryzyko, że zabrudzimy ubranie czy pościel.

 

 

 

 

3. Linoichtiol Krem Ichtiolowy z Witaminami A+E 50g

 

Polecamy Twojej uwadze krem ichtiolowy Linoichtiol z witaminami A+E dostępny w 50 g opakowaniu. Produkt jest polecany do pielęgnacji każdej skóry. Warto podkreślić, że dobrze sprawdza się u osób z AZS. Kosmetyk należy stosować miejscowo.

Krem ichtiolowy przyspiesza gojenie i łagodzi podrażnienia. Działa wysuszająco, a jednocześnie zabezpiecza skórę przed nadmiernym przesuszeniem. Ponadto przyczynia się do jej regeneracji i pozwala zniwelować problem związany ze swędzeniem. Preparat zmniejsza skłonność do łuszczenia się skóry. 

Czy warto zainteresować się tym kosmetykiem? Jego działanie zostało potwierdzone przez wielu zadowolonych ze stosowania konsumentów, więc odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Preparat sprawdzi się u osób, którym zależy na regeneracji skóry wrażliwej i swędzącej.

Krem ichtiolowy Linoichtiol z witaminami A+E jest dostępny w 50 g tubce. Preparat może być stosowany m.in. w celu regeneracji naskórka.

 

Zalety

Przynosi skórze ulgę: Już po pierwszej aplikacji czuć różnicę na skórze. Produkt skutecznie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Zapobiega łuszczeniu: Osoby stosujące ten krem potwierdzają, że zmniejsza on skłonność do łuszczenia się skóry. Co więcej, nawilża ją i sprawia, że zyskuje ona ładniejszy wygląd.

Wydajność: Kupując ten produkt nie trzeba się obawiać, że konieczne będzie szybkie uzupełnienie zapasów. Kosmetyk jest wydajny.

 

Wady

Konsystencja: Preparat trudno rozprowadza się na skórze. Jego aplikacja nie jest tak przyjemna, jak oczekują niektórzy kupujący.

 

 

 

 

4. Farmina Maść Ichtiolowa 20g 

 

Z uwagi na to, że opinie o maściach ichtiolowych Farmina są bardzo dobre, postanowiliśmy zaprezentować produkt tej firmy. Maść ichtiolową 20 g, o której mowa, można stosować w przypadku trądziku, wyprysków i na czyraki. Przyspiesza ona odchodzenie ropy. 

Produkt zawiera substancję czynną ichtamol 10g, a także substancje pomocnicze, do których zalicza się wazelinę żółtą i lanolinę. Preparat ma działanie bakteriostatyczne. Należy stosować go zewnętrznie na zmienione chorobowo miejsca. Wystarczy zaaplikować produkt 1-2 razy dziennie, aby zauważyć efekty. Maść ichtiolowa przynosi skórze ulgę. 

Osoby, które zdecydowały się na używanie produktu tej firmy są zadowolone z podjętego wyboru. Preparat szybko przynosi efekty, jest tani i łatwo aplikuje się go na skórę. To dobra maść ichtiolowa na trądzik.

Maść ichtiolowa 20 g Farmina jest polecana m.in. dla osób, które mają problem z wypryskami i czyrakami. Produkt jest zamknięty w tubce.

 

Zalety

Skuteczność: Z publikowanych w Internecie opinii wynika, że preparat działa skutecznie i nie trzeba długo czekać na efekty.

Działanie: Tę maść ichtiolową można stosować w przypadku występowania na skórze czyraków, trądziku i wyprysków. Ponadto zawarta w produkcie substancja aktywna działa rozgrzewająco i przeciwobrzękowo.

Łatwe aplikowanie: Preparat zamknięto w wygodnej tubce, dlatego jego aplikowanie na skórę jest proste.

 

Wady

Mało przyjemny zapach: Część osób podkreśla, że produkt nieprzyjemnie pachnie, a zapach pozostaje wyczuwalny przez stosunkowo długi czas.

Brudzi pościel i ubrania: W niektórych opiniach można przeczytać zalecenia, żeby zmywać maść przed snem, bo brudzi ona pościel, a później trudno ją sprać.

 

 

 

 

5. Lab.Galenowe Olsztyn Maść Ichtiolowa 30g 

 

Lab.Galenowe Olsztyn Maść Ichtiolowa 30g to często polecany przez konsumentów produkt. Preparat wystarczy stosować 1-2 razy dziennie, aby zauważyć efekty, na jakich nam zależy. Maść ichtiolowa ma działanie bakteriostatyczne, ułatwia odchodzenie ropy, może być stosowana przy czyraczności, trądziku i na wypryski.

Produkt działa skutecznie, już po kilku dniach regularnego stosowania można zauważyć, że skóra lepiej radzi sobie z problemem. Wiele osób kupuje ten preparat, bo można stosować go w różnych sytuacjach, ponadto ma przystępną cenę.

Maść ichtiolowa firmy Lab.Galenowe Olsztyn to godny polecenia produkt dostępny w każdej aptece. Preparat ma dobry skład, zawiera tylko niezbędne do prawidłowego działania składniki.

Lab.Galenowe Olsztyn Maść Ichtiolowa 30 g ma w składzie sulfobituminian amonowy (substancja czynna) i wazelinę żółtą oraz lanolinę (substancja pomocnicza).

 

Zalety

Nie trzeba długo czekać na efekty: Głównym atutem preparatu jest to, że szybko można zauważyć jego działanie, co tylko zachęca do regularnego stosowania.

Dobry skład: Maść zawiera tylko 3 składniki. Jej skład jest prosty i łatwo go przeanalizować. Kupując ten preparat, ma się pewność, co do jego pochodzenia.

 

Wady

Aplikowanie: Ze względu na to, że maść ma bardzo gęstą konsystencję, słabo rozprowadza się po skórze.

Intensywny zapach: Trzeba być przygotowanym na to, że zapach preparatu nie jest najlepszy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maść ichtiolową kupić?

 

Trafiłeś na tę stronę prawdopodobnie dlatego, że chcesz się dowiedzieć, jaką maść ichtiolową wybrać. Znalezienie odpowiedniego produktu nie powinno stanowić dużego problemu, bo różnice między poszczególnymi preparatami dostępnymi w aptekach nie są znaczące. W tym poradniku skupimy się więc nie tyle na wskazywaniu różnic pomiędzy maściami, a na zastosowaniu produktu i korzyściach, jakie może przynieść jego aplikowanie na skórę. Jeśli jesteś tego ciekawy, zachęcamy do lektury.

Co to jest maść ichtiolowa?

Warto zacząć od samego początku, czyli wyjaśnienia, czym właściwie jest maść ichtiolowa. To preparat, który zawiera w składzie substancję czynną znaną potocznie jako ichtiol. To naturalny produkt, który otrzymuje się z wysokosiarkowych łupków bitumicznych. W maści występuje ona w postaci syntetycznej. W składzie preparatu poza substancją czynną są też pomocnicze. To lanolina i wazelina. Maść ichtiolowa jest gęsta i ma charakterystyczną ciemnobrązową barwę. Wyróżnia ją też intensywny zapach, a wszystko przez związki siarki, które znajdują się w substancji czynnej.

 

Działanie 

Jak działa najlepsza maść ichtiolowa? Ten preparat można zastosować w różnych przypadkach. Działanie ichtiolu określane jest jako przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Przede wszystkim maść sprawia, że ropa gromadząca się pod skórą szybciej wydostaje się na zewnątrz. Stosując preparat na wypryski, można liczyć na to, że szybciej sobie z nimi poradzimy. Maść ichtiolowa znajdzie zastosowanie jednak nie tylko w przypadku pryszczy, ale też trądziku, czyraków i owrzodzeń. Można aplikować ją na skórę także w razie problemów z łuszczycą czy wystąpienia odmrożeń. 

 

Jak stosować maść ichtiolową?

Nie trzeba długo zastanawiać się nad tym, jaka jest najlepsza maść ichtiolowa. Większość preparatów ma bardzo podobny skład i takie samo działanie. Kupując produkt, warto poznać opinie na jego temat. Niektóre preparaty w opinii konsumentów sprawdzają się lepiej, inne nieco gorzej. Ważną kwestią jest jednak to, aby mieć świadomość, jak stosować maść. To od tego zależy, czy będziemy zadowoleni z jej stosowania. Maść ichtiolową należy rozprowadzić na skórze w miejscach zmienionych chorobowo. Wystarczy już cienka warstwa, tym bardziej, że preparat ma gęstą konsystencję i trudno się wchłania. Czytając ulotki producentów, można dowiedzieć się, że maść ichtiolową należy stosować 1-2 razy dziennie. Nie należy robić tego częściej w ciągu dnia, bo może to doprowadzić do powstawania podrażnień i zaczerwienienia na skórze. Po zaaplikowaniu produktu należy dokładnie umyć dłonie.

Wiele osób decyduje się na stosowanie maści ichtiolowej, ponieważ nie ma wielu przeciwwskazań do jej użycia. Produkt nie jest oczywiście odpowiedni dla osób, które są uczulone na którykolwiek składnik. Stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem kobiety w ciąży. To samo dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia. Aplikując preparat na skórę, trzeba pamiętać, że ma on tłustą konsystencję i ciemną barwę. Istnieje więc ryzyko pobrudzenia ubrania czy pościeli. 

Czy warto kupić maść ichtiolową?

Osoby, które nie przekonały się jeszcze, jak działa maść ichtiolowa, zastanawiają się, czy warto ją kupić. Odpowiedź w większości przypadków brzmi, że zdecydowanie tak. Produkt można zastosować przy różnych problemach skóry. Ponadto jego cena jest przystępna. Maść ichtiolowa stosunkowo szybko przynosi efekty, co stanowi dodatkową motywację do jej stosowania.

 

Gdzie kupić maści ichtiolowe w dobrej cenie?

Jeśli przekonałeś się do tego, że warto mieć w swojej kosmetyczce maść ichtiolową, pewnie zastanawiasz się, gdzie kupić taki produkt i ile on kosztuje. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Preparat tego typu można kupić już za mniej niż 5 zł. Maść ichtiolową znajdziemy w każdej aptece. Jest duży wybór produktów, które różnią się między sobą przede wszystkim stężeniem substancji aktywnej i producentem. W aptekach dostępne są też kremy, które poza ichtiolem zawierają również składniki dodatkowe, takie jak witamina A i E. Ich cena wynosi przeciętnie do 10 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Maść ichtiolowa – jak stosować?

Maść ichtiolowa jest klasyfikowana jako lek i można ją kupić bez recepty. Stosuje się ją do leczenia wyprysków, trądziku czy w przypadku, kiedy chcemy ułatwić odchodzenie ropy. Maść jest przeznaczona do użytku zewnętrznego. Należy stosować ją raz do dwóch razy dziennie na zmieniony chorobowo obszar skóry. Już niewielka ilość kremu wystarczy, aby zaczął on działać na skórze. W związku z tym maścią smarujemy cienko, tym bardziej, że ma ona gęstą, tłustą konsystencję i nie najlepiej się wchłania. Z ulotek wyczytamy też, że trzeba uważać, aby produkt nie dostał się do oczu. Po aplikacji maści należy dokładnie umyć ręce.

P2: Maść ichtiolowa – gdzie kupić?

Maść ichtiolowa to lek, więc kupimy ją bez problemu w każdej aptece. Produkt jest wydawany bez recepty, więc przed jego zakupem nie ma konieczności odwiedzania lekarza. Do wyboru konsument ma aptekę stacjonarną lub online. Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne, bo można je zrobić o każdym czasie i niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Kupując produkt, można skorzystać z darmowych porównywarek cenowych, z których dowiemy się, w jakiej aptece dana maść jest najtańsza. 

 

P3: Ile kosztuje maść ichtiolowa?

Mimo że maść ichtiolowa ma stosunkowo duże możliwości zastosowania, nie trzeba się obawiać o to, że jej zakup będzie dużym wydatkiem. W aptece można znaleźć produkty, których cena wynosi mniej niż 5 zł. Są też nieco droższe, ale nadal bardzo tanie kremy. Każdy może sobie pozwolić na zakup takiego preparatu i sprawdzić, czy jest on tym, czego potrzebuje jego skóra. Dodatkowo warto wspomnieć, że z uwagi na gęstą konsystencję i to, że maść stosuje się zazwyczaj tylko punktowo, jedno opakowanie starcza na długo.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ