Jak pielęgnować suchą skórę głowy?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Pielęgnacja suchej skóry głowy wymaga szczególnej ostrożności i dokładności. Warto stawiać na naturalne kosmetyki, które pozwolą na długi czas zapomnieć o problemach z suchymi włosami. Pamiętajmy o tym, że nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do podrażnień, łupieżu i innych kłopotów, dlatego trzeba na to zwracać uwagę. Jak pielęgnować suchą skórę głowy?

 

Przyczyny suchej skóry głowy

Swędzenie i sucha skóra głowy z pewnością prowadzą do dyskomfortu. Istnieje wiele powodów, przez które nasza skóra na głowie staje się sucha. Najczęstsze z nich to:

Uwarunkowania genetyczne,

Zaburzona budowa naskórka,

Wiek,

Niektóre choroby ogólnoustrojowe,

Promieniowanie UV,

Częste zabiegi upiększające,

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów,

Zbyt duża ilość stosowanych kosmetyków,

Suszenie włosów gorącym powietrzem itp. 

Okazuje się, że problem ten może także wiązać się z niewłaściwą dietą i stresem. Zadbajmy o to, aby dostarczać organizmowi witaminy i substancje odżywcze oraz nawadniać go. Poszukajmy sposobów na zniwelowanie nadmiernego stresu, który często prowadzi do przesuszania głowy i wypadania włosów. 

 

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry głowy

Sucha skóra głowy — jak ją pielęgnować? W tej sytuacji ogromne znaczenie ma odpowiednie nawilżenie. Zadbamy o to nie tylko od wewnątrz (dieta pełna warzyw i owoców, picie dużej ilości wody), lecz także od zewnątrz, za pomocą właściwej pielęgnacji. Postawmy zatem na kosmetyki, które mają za zadanie dostarczać włosom niezbędnych substancji odżywczych, witamin i składników aktywnych. Poza tym mile widziane są produkty zapobiegające utracie wody z naskórka i dbające o jego kondycję. Składniki naturalne, zawarte w kosmetykach do włosów suchych, bez wątpienia wpływają na sprężystość oraz gładkość kosmyków i kondycję skóry głowy.

 

Sucha skóra głowy i łupież

Jak można odróżnić suchą skórę głowy od łupieżu? Istotne jest to, że oba te problemy mogą występować jednocześnie (ale nie muszą). Łupież jest zakażeniem grzybiczym, a suchość skóry głowy powstaje przykładowo przez użycie zbyt silnego szamponu. W pierwszym przypadku zauważamy białe łuski, a przy suchej skórze głowy mamy do czynienia z bardzo drobnym i suchym naskórkiem, który ulega złuszczeniu. Jeżeli nie mamy pewności co do wystąpienia danego problemu, skorzystajmy z wizyty u trychologa lub dermatologa! Specjaliści z pewnością rozwieją nasze wątpliwości i doradzą odnośnie tego, jak zadbać o suchą skórę głowy i jak zwalczać łupież. 

Rynek oferuje skuteczne i sprawdzone kosmetyki do włosów suchych i skóry głowy, które dobrać należy zgodnie ze swoimi potrzebami. Pamiętajmy o tym, że znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego postawmy na świadomą pielęgnację, zdrową dietę i nawodnienie organizmu. Połączenie wszystkich tych czynników sprawi, że zapomnimy o  suchej skórze głowy i przez długi czas będziemy cieszyć się pięknymi włosami!

Kosmetyki do włosów występują w wielu wersjach, a każdy z nich może być odpowiedni do innego rodzaju skóry. Gdy tylko zauważymy objawy suchej skóry głowy i swędzenie, warto działać jak najszybciej, dobierając niezawodne kosmetyki pielęgnacyjne. 

Kosmetyki do suchej skóry głowy

Walka z suchą skórą głowy zazwyczaj odbywa się za pomocą specjalnych kosmetyków. Włosy powinniśmy myć ciepłą wodą z pomocą szamponów, zawierających bezzapachowe i delikatne substancje, jakie nie będą wywoływać podrażnień. Takie kosmetyki pozwalają na odpowiednie nawilżenie i pozostawiają na włosach oraz skórze warstwę ochronną, która ma na celu zapobiegać ucieczce wody ze skóry głowy. Wybierajmy zatem takie produkty, które mają w składzie substancje aktywne — dzięki temu swędzenie stanie się znacznie mniej uporczywe.

Jakie kosmetyki mogą nam się dodatkowo przydać? Nie bez znaczenia są odżywki nawilżające, stosowane codziennie, maski do wrażliwej skóry głowy, czy też koncentraty witaminizujące oraz mineralizujące. W wielu przypadkach ulgę dają preparaty zmniejszające swędzenie i podrażnienie. Sucha skóra głowy to problem, który powinniśmy zwalczyć jak najszybciej. W tym celu posłużą nam sprawdzone kosmetyki o naturalnym składzie, działające skutecznie i dostępne w aptekach i drogeriach.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ