Piżamy damskie – co wybrać na jesienne noce, by spać komfortowo, jak znaleźć piżamę idealną?

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Towarzyszy nam każdego dnia, ważne więc, by była komfortowa. Piżama, bo o niej mowa, to bardzo ważny element w damskiej garderobie. Warto więc poświęcić jej nieco uwagi i nie decydować się na pierwszą lepszą. Zobacz, na co zwrócić uwagę przed wyborem, a może w końcu trafisz na model idealny i pokochasz go od pierwszego założenia.

 

Piżamy damskie rodzaje

Piżamy dla kobiet możemy podzielić ze względu na liczbę elementów na:

jednoczęściowe,

dwuczęściowe,

składające się z większej ilości elementów.

Do najpopularniejszych należą modele dwuczęściowe. Mogą one występować w kilku wariantach. Piżamy letnie składają się najczęściej z koszulki z krótkim rękawem i spodenek, modele zimowe z długich spodni i koszulki z długimi rękawami. Jakie są w takim razie piżamy na jesień? Może to być zestaw mieszany, wszystko zależy od preferencji. Warto więc sprawdzić, czy wybrane piżamy damskie można samodzielnie skompletować. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które marzną nierównomiernie. Jeśli najczęściej marzniemy w nogi, możemy zdecydować się na długie spodnie, ale koszulkę od piżamy z krótkim rękawem. I analogicznie, można wybrać górę z długim rękawem i krótkie spodenki.

 

Materiały na piżamy – które wybrać?

Bielizna nocna poza ładnym wyglądem, bo wiadomo, że nie jest on bez znaczenia, musi być przede wszystkim wygodna. To podstawowa cecha idealnej piżamy damskiej. Niektóre materiały sprawdzają się w tym typie garderoby dużo lepiej niż inne. Z pewnością warto zwrócić uwagę na bawełnę, która ma wiele zalet.

Innym materiałem, który pokochały panie, jest wiskoza bambusowa. To przyjemny w dotyku, miękki i delikatny materiał o właściwościach termoregulacyjnych i higroskopijnych. Materiał jest bardzo miły w użytkowaniu. Przy wyborze piżamy ważne jest, by wybrany materiał był miękki, przewiewny, odpowiedni nawet dla wrażliwej skóry. Trzeba mieć na uwadze, że bielizna nocna nakładana jest na gołe ciało, zatem surowiec, z jakiego jest wykonana ma więc ogromne znaczenie dla naszego komfortu.

Czy fason piżamy jest ważny?

Część kobiet uwielbia spodnie i spodenki od piżamy, inne znowu preferują wyłącznie koszule i wolą nakładać do snu koszulki nocne. Koszula do spania jest chętniej wybierana w gorące dni i przez osoby, którym nie przeszkadza, że w tym modelu łatwiej o podwinięcie materiału. Niezależnie jednak od modelu, piżama damska musi mieć na tyle luźny krój, by zapewnić swobodę ruchów przez całą noc. Tylko dzięki temu zapewnimy sobie zdrowy sen i należyty wypoczynek. Nic nie może nas uciskać, podrażniać, denerwować. I to w żadnej pozycji, podczas snu układamy się bowiem bardzo różnie i piżama musi to uwzględniać. Nie może też być oczywiście za duża, bo spadający model także będzie irytował.

Podczas wyboru piżamki damskiej warto także zwrócić uwagę na certyfikaty potwierdzające, że materiały wykorzystane do jej uszycia są bezpieczne. To istotne szczególnie w przypadku bielizny. Ważne jest także, by wybrany komplet łatwo można było utrzymać w czystości, powinien więc być łatwy w pielęgnacji. Najważniejsze jednak, by piżama damska była dopasowana do twoich potrzeb i stylu, w jakim lubisz spać. Zmarzluchy wybiorą zapewne długie spodnie i koszulki, pozostali będą zadowoleni z krótkich spodenek i bluzeczki.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ