Botoks na twarz – czy warto zdecydować się na odmładzanie botoksem?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Botoks, czyli toksyna botulinowa w odpowiedniej dawce i stężeniu, to jedna z najpopularniejszych metod walki ze zmarszczkami. Wstrzyknięta pod skórę rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za marszczenie się skóry i utrzymuje efekt odmłodzenia przez wiele miesięcy. Regularne powtarzanie zabiegu utrwala rezultaty i sprawia, że z zabiegu na zabieg nasza skóra wygląda coraz młodziej. Przedstawiamy największe zalety botoksu na twarz.

 

Co to jest botoks i jak działa?

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną, która w naturze, w wysokich stężeniach jest silną trucizną. W medycynie estetycznej wykorzystuje się botoks w mikrodawkach, dzięki czemu przybiera on zupełnie inne właściwości. Długotrwale rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Mechanizm działania botoksu opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni, a w efekcie powstawania zmarszczek mimicznych.

Lekarz z użyciem cieniutkiej igły wykonuje iniekcję precyzyjnie odmierzonej dawki preparatu z toksyną botulinową w wybrane obszary twarzy. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut. Jeśli obawiasz się bólu, możliwe jest zastosowanie znieczulenia, chociaż w wielu przypadkach jest ono zbędne. Osoby ze skórą szczególnie wrażliwą przez około godzinę po zakończeniu iniekcji mogą mieć lekko zaczerwienioną twarz. W miejscach po wstrzyknięciu botoksu mogą wystąpić niewielkie ranki.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, odmładzanie twarzy botoksem daje tymczasowe rezultaty. Efekty widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się przez około pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Zabieg można bezpiecznie powtarzać co 6–7 miesięcy dla przedłużenia rezultatów.

 

Zalety zabiegu toksyną botulinową

• Doskonała metoda redukcji zmarszczek, zwłaszcza tych umiejscowionych w górnej części twarzy: bruzd poziomych czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek.

Szybkie działaniebotoks powoduje niemal natychmiastowy efekt odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek. Już po kilku dniach można cieszyć się oczekiwanymi wynikami.

Poprawa kondycji skóry – dzięki długiej przerwie w kurczeniu mięśni w okolicach zmarszczek, skóra odpoczywa i się regeneruje.

Bezpieczeństwo – dzięki użyciu mikrodawek botoksu działa on tylko w miejscu iniekcji, nie wpływając na inne części układu nerwowego.

Naturalne efekty – dobrze wykonany zabieg jest nierozpoznawalny dla otoczenia, twarz po wstrzyknięciu odpowiedniej ilości botoksu nabiera zdrowego, młodego wyglądu.

Brak rekonwalescencji – od razu po wykonaniu zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

Szerokie zastosowanie botoksu – substancja ta nie tylko wygładza zmarszczki, ale też zmniejsza łojotok skóry, niweluje nadpotliwość, zmniejsza zgrzytanie zębami, a nawet leczy nadpotliwość.

Czy warto zdecydować się na botoks na twarz?

To, czy botoks na twarz jest dla Ciebie, powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji. Przeprowadzi on z Tobą dokładny wywiad lekarski, zapyta o ewentualne choroby, aby wykluczyć przeciwwskazania i weźmie pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”. Toksyna botulinowa nie jest odpowiednia m.in. dla osób z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego czy stosujących leki relaksujące mięśnie. Jeśli okaże się, że istnieją u Ciebie przeciwwskazania do zastosowania botoksu, specjalista zaproponuje Ci inną metodę redukcji zmarszczek, np. laseroterapię, nici liftingujące czy innowacyjny lifting HIFU.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych zabiegach odmładzających, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ