Dobra odżywka do włosów, czyli jaka?

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Szampony i odżywki to jedne z najczęściej wybieranych produktów do pielęgnacji włosów. Faktem jest, że znalezienie dobrej odżywki do włosów nie jest łatwym zadaniem. Można się pogubić wśród tylu propozycji, dlatego warto skorzystać ze wsparcia sprzedawcy w drogerii lub zaufanego fryzjera. Przyjrzyjmy się temu, czym powinien cechować się dobry kosmetyk tego typu. Jakie rozwiązanie wybrać? Co warto wiedzieć o odżywkach do włosów?

 

Dobra odżywka do włosów

Pamiętajmy o tym, że dobra odżywka do włosów ma za zadanie zatrzymywać wodę w ich wnętrzu. Podczas każdego mycia usuwamy z włosów sebum, chroniące włosy przed utratą wilgoci. To z kolei sprawia, że niezbędna jest sprawdzona odżywka dobrej jakości. Jej działanie jest zależne od składu i danego rodzaju odżywki. Nie może tutaj zabraknąć gliceryny, humektantów i środków delikatnie natłuszczających. Nie bez znaczenia są także inne produkty pielęgnacyjne, które mają za zadanie chronić włosy przed działaniem czynników zewnętrznych i skutkami modelowania na gorąco. Z jednej strony odżywka do włosów może zwiększać poziom nawilżenia, a z drugiej może także regenerować kosmyki. Jeśli mamy mocno zniszczone włosy, postawmy na kosmetyki z ceramidami, keratyną i aminokwasami

 

Jak wybrać odżywkę do włosów?

Istotne jest to, aby dopasować odżywkę do rodzaju włosów. Odradzane są produkty zawierające parabeny i alkohole. Dobre kosmetyki odznaczają się wartościowym i dosyć krótkim składem, w którym znajdziemy przykładowo:

• masła,

• pantenol,

• olejki,

• proteiny,

• aloes itp. 

Co ciekawe, dobranie odżywki do rodzaju włosów ułatwiają nam także producenci, wskazując na przeznaczenie swoich produktów. Do włosów suchych wybierzmy produkty z humektantami, a do farbowanych – środki chroniące kolor. Nie trzeba jedynie zdawać się na rekomendację firmy, mimo to warto wiedzieć, które substancje sprawdzają się na danych włosach. Kręcona fryzura z pewnością wymagać będzie unikania odżywek z silikonami, woskami i parafiną. 

 

Sprawdzone odżywki do włosów

Najlepsze odżywki do włosów to produkty dostosowane do typu włosów, bazujące na naturalnym składzie. Nie mogą się tutaj znajdować substancje o wysuszającym działaniu. Mimo tego, że silikony mogą ułatwiać rozczesywanie, lepiej ich unikać. Nadmiernie obciążają i oblepiają włosy, co nie jest mile widziane. Jeśli chcemy dodatkowo zadbać o środowisko naturalne, zwracajmy uwagę na produkty biodegradowalne i ekologiczne. Popularnością cieszą się odżywki wegańskie, które nie są testowane na zwierzętach i tworzone są na bazie roślinnych składników.

Obecnie producenci przez cały czas wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. W efekcie możemy cieszyć się łatwą dostępnością produktów do włosów, przystępnymi cenami, skutecznym działaniem i wysoką jakością. Dobranie odżywki do włosów nie może być dziełem przypadku. Przeanalizujmy skład kosmetyku, zwróćmy uwagę na kondycję włosów i postawmy na cenione marki. To pozwoli nam na długofalowe dbanie o lśniące i zdrowe włosy, bez częstych wizyt w salonach fryzjerskich. 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ