Dzwony damskie wróciły do łask! Sprawdź, jak je nosić, aby wyglądać dobrze!

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Dzwony — spodnie, które kojarzone są nierozerwalnie z latami 70. Hippisi z wielką chęcią paradowali w nich po ulicach, biorąc udział w różnego rodzaju festiwalach muzycznych. Jednak ta epoka już dawno minęła. Wraz z nimi moda na noszenie spodni z nogawkami rozszerzającymi się u dołu. Dzwony jednak powróciły, ciesząc się ogromną popularnością wśród współczesnych kobiet. Czas na to, aby sprawdzić, jak je nosić, aby móc przy ich pomocy stworzyć modne stylizacje.

 

Dla kogo są spodnie dzwony?

Odwieczny dylemat kobiet, które chcą być pewne tego, że na każdym kroku będą wyglądać dobrze — czy dzwony są dla nich? Z tego rodzaju spodni powinny skorzystać wszystkie panie, niezależnie od typu sylwetki. Dzięki swojej konstrukcji dzwony korzystnie będą wyglądać u kobiet w kształcie klepsydry, prostokąta, gruszki, kielicha, itd. Każda kobieta może śmiało wyposażyć się w taką parę spodni (a najlepiej w kilka!). Śmiało można powiedzieć, że są to uniwersalne spodnie, jakie będą nie lada pomocą, jeżeli chodzi o stworzenie stylizacji rodem z lat 70. lub boho.

 

Z czym łączyć dzwony?

Dzwony to dobra podstawa, która świetnie będzie wyglądać w wersji eleganckiej, ale także casualowej. W połączeniu z butami na obcasie (np. klasyczne szpilki), pomogą wydłużyć nogi u pań niskiego wzrostu. Z butami na płaskiej podeszwie, pomogą w stworzeniu efektownej stylizacji casualowej. Ze spokojem można wybrać do nich sneakersy, a także trampki, jakie każda kobieta ma w swojej szafie. Kowbojki? Dlaczego by nie? Dzwony są naprawdę uniwersalną propozycją, jaką będzie można wykorzystać przy wielu okazjach. Jak widać, panie doskonale o tym wiedzą i chętnie to wykorzystują przy wielu okazjach.

Jak nosić dzwony?

Skoro już wiadomo, jakie buty będą do tego pasować, czas przyjrzeć się teraz górze. Tutaj też można mieć pełną dowolność, tworząc m.in. modny kontrast. Skoro nogawki rozszerzają się ku dołowi, tworząc luźny, swobodny efekt, można postawić na coś bardziej opiętego u góry, np. obcisłe bluzeczki na ramiączkach (w porze letniej), golfy lub opięte bluzki, podkreślające wszystkie atuty sylwetki. Krótki, pomarszczony top, który kończy się tuż nad pępkiem? Jak najbardziej! Młode dziewczyny chętnie eksponują swoje płaskie brzuszki. Jak najbardziej mogą one wykorzystać do tego nie tylko takie bluzeczki, ale także spodnie-dzwony, jakie na pewno były noszone przez ich mamy lub babcie.

Zamiast obcisłych bluzek, można postawić na klasyczny T-shirt, bluzę wciąganą przez głowę, zapinaną na zamek błyskawiczny. W tym zestawie wszystko będzie na miejscu i nie trzeba będzie obawiać się modowego faux pass.

Uwaga! Spodnie dzwony mogą stać się także podstawą do stworzenia eleganckiej stylizacji, którą będzie można wykorzystać podczas ważnego spotkania biznesowego. W tym jednak przypadku nie ma co kierować się pełną swobodą, ponieważ całość może nie mieć odpowiedniego charakteru. Ciemne spodnie dzwony należy połączyć z oversizową marynarką (najlepiej w tym samym kolorze). Zamiast takiej marynarki, można postawić na taliowaną marynarkę. Całą stylizację w ciemnych odcieniach, można dopełnić zwykłym, białym t-shirtem, który będzie wystawać spod marynarki. Nie można jednak stawiać w tym przypadku na żadne zdobienia, ponieważ cała stylizacja straci swój poważny charakter.

Jak więc widać — takie spodnie z szerokimi nogawkami można wykorzystać na różne sposoby.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ