Na czym polega color blocking? Tajniki mody

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Moda ma wiele twarzy i tak naprawdę każdy może obserwować to na każdym kroku. Właściwie można powiedzieć, że jest tyle ciekawych opcji do wyboru, że każdy zawsze jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Decydując się na zakupy w sklepie, warto zapoznać się z zagadnieniem color blocking, ponieważ pozwoli to na stworzenie modnych stylizacji. Czym jest tak naprawdę color blocking? Oto kilka słów wyjaśnienia, trendu który z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu.

 

Niech żyje kolor i kontrast!

 

Ubrania znanej marki Guess https://answear.com/m/guess cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Biorąc je pod uwagę oraz od kilku innych marek, zawsze będzie można dopasować się do trendu color blocking, który bazuje na kolorach, ale przede wszystkim na kontraście. Chodzi bowiem o to, aby zestawiać ze sobą ubrania, np. od marki Boss https://answear.com/m/boss, w sposób przemyślany, bazując na modnych kontrastach. W ten sposób będzie można stworzyć ciekawą stylizację, która będzie w stanie sprawić, że na ulicy w końcu będzie można pożegnać się z szarościami. Niech żyje kolor i kontrast!

 

Jest pięknie

 

Dzisiaj coraz większa liczba osób słyszy o color blocking. Ciekawostką jest jednak to, że jest to trend, który nie jest znany “od dzisiaj”. Color blocking cieszył się ogromną popularnością również w latach 80. i 90. XX wieku. Za jego prekursora uważa się francuskiego projektanta Yves’a Saint Laurenta. Za taki odzież, która zapoczątkowała color blocking uważa się sukienkę zaprojektowaną przez tego mistrza, która inspirowana była kopią słynnego obrazu Pieta Mondriana. 

Sama geometryczna sukienka YSL nosiła nazwę Mondrian. Na pewien czas trend ten został wyparty, ponieważ wszechobecny stał się minimalizm. Dzisiaj jednak wszyscy dostrzegają color blocking, który sprawia, że dookoła jest pięknie. Podążają za tym znane i popularne marki odzieżowe i obuwnicze, np. Crocs https://answear.com/m/crocs, mające dla swoich klientów wiele ciekawych propozycji.

od marki Boss

O czym należy pamiętać?

 

Mimo że ma się do czynienia z kontrastem, nie można zapomnieć o tym, aby postępować rozważnie. Artystyczny chaos w tym przypadku nie jest wskazany. Każdy krok, dobór kolejnego elementu, musi zostać bardzo poważnie przemyślany.

Wybierając stylizację opierającą się na kontrastowych kolorach, w pierwszej kolejności do głowy może przychodzić myśl: “halo, ale coś tu nie gra!” Jeżeli jednak przyglądać się dłużej tej stylizacji, można dostrzec coraz większą liczbę dopasowanych do siebie wzajemnych elementów, które się wzajemnie przenikają. Mowa tutaj nie tylko o kolorach, ale także wzorach, które występować mogą na bluzach, pulowerach, bluzkach, sukienkach i innych elementach garderoby.

Color blocking jest tak naprawdę dobry dla wszystkich. Jednak w zdecydowanej większości śmiałe kroki wykorzystania tego stylu można obserwować głównie u kobiet. Zapewne każda z pań, spoglądając do swojej szafy, będzie w stanie wybrać kilka takich elementów, które świetnie będą pasować do tego trendu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby znowu wsiąść w auto i pojechać na zakupy, gdzie będzie można znaleźć dla siebie nowe, modne propozycje.

Przykładem stroju w stylu color blocking może być połączenie jaskrawożółtej bluzki z głęboko granatowymi spodniami i czerwonymi akcesoriami. Trend ten, popularny już w latach 80. i 90., zyskuje na nowo uznanie dzięki swojej zdolności do wyróżniania się i przynoszenia radości poprzez odważne eksperymenty z kolorem, jednocześnie zachęcając do twórczego podejścia do mody.

Kolejnym przykładem stroju w stylu color blocking może być zestaw składający się z intensywnie różowej sukienki, połączonej z zielonymi butami na wysokim obcasie i błękitnym płaszczem. Takie połączenie nie tylko przyciąga wzrok, ale również pozwala na indywidualne wyrażenie siebie poprzez grę kontrastujących, ale harmonijnych kolorów, co jest esencją color blockingu.

 

#Artykuł sponsorowany

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ