Najlepsze maszynki fryzjerskie. TOP3 Ranking maszynek do włosów

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Inwestując w wysokiej jakości maszynkę do strzyżenia włosów można wiele zyskać. Dzięki najlepszym sprzętom fryzjerzy mogą bez problemu nadać włosom dowolną długość i wyjątkowy kształt w każdym dowolnym momencie.. Szeroka gama maszynek do strzyżenia dostępnych na rynku sprawia, że wybór może być trudny. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

 

Jak wybrać maszynkę fryzjerską?

Zasadniczo wyróżnia się trzy typy maszynek. Są to maszynki zasilane akumulatorowo, sieciowo, a także sieciowo-akumulatorowe. Wybór sposobu ładowania zależy przede wszystkim od częstotliwości wykorzystywania maszynki, długości włosów oraz indywidualnych preferencji. Maszynki, które posiadają akumulatorowe zasilanie są bardzo wygodne i poręczne, jednakże ich waga jest nieco większa. Dużą zaletą jest możliwość korzystania z nich w każdym dowolnym miejscu. Najbardziej uniwersalne są maszynki z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym, jednak ich cena jest znacznie wyższa.

 

Istotne parametry maszynek do włosów

Wśród najbardziej kluczowych parametrów dobrej maszynki do włosów wyróżnia się materiał wykonania ostrzy, możliwość regulacji długości strzyżenia, wodoodporność, funkcja trymera, ruchome głowice, samosmarujące się ostrza, dodatkowe akcesoria.

 

Dobrej jakości ostrze maszynki do włosów

Ostrze stanowią bardzo istotny element każdej maszynki do włosów. Mają one bezpośredni wpływ na jakość cięcia oraz trwałość samej maszynki. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście ostrze tytanowe, które są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie zachowują ostrość najdłużej.

 

Najciekawsze propozycje dostępne na rynku

Niezwykle atrakcyjne pod względem cenowym, ale również pod względem posiadanych funkcji są maszynki marki Andis Sony wybierane przez właścicieli profesjonalnych salonów fryzjerskich. Jednakże godne polecenia są również maszynki takich producentów jak Fox, BaByliss, Wahl, Ga.ma. Są one docenione przez bardzo wielu stylistów, ponieważ gwarantują osiągnięcie wysokiej precyzji, a jednocześnie umożliwiają wysoką kontrolę podczas cięcia. Na uwagę zasługują także wytrzymałe silniki oraz solidne i precyzyjne ostrza, które są gwarancją sukcesu, niezależnie od umiejętności fryzjerskich.

Wybierając najlepszą maszynkę do włosów należy zwrócić uwagę na jej parametry. Dzięki temu będzie ona dopasowana do naszych potrzeb, a jednocześnie wyróżni się wysoką jakością oraz precyzją strzyżenia. Najlepiej stawiać na polecane modele, sprawdzone przez setki użytkowników. W czołówce maszynek do strzyżenia włosów znajdują się trzy następujące modele:

• Andis Master cordless Gold Clipper Limited Edition – jest to zdecydowanie najsłynniejsza i najbardziej popularna maszynka marki Andis. Wyróżnia się precyzją oraz regulowanym ostrzem wykonanym ze stali węglowej. Maszynka posiada klasyczny wygląd, a także jest wyposażona w najbardziej nowoczesną technologię. Dzięki temu może bardzo precyzyjnie strzyc wszystkie typy włosów, zarówno na mokro jak i sucho. Jednocześnie nie dochodzi do zacinania się włosów oraz ściągnięcia. Maszynka działa bezprzewodowo oraz z kablem.

• Andis US Pro Li maszynka bezprzewodowa – model jest idealnym rozwiązaniem do każdego z salonu fryzjerskiego, któremu zależy na perfekcyjnym sprzęcie. Maszynka jest wygodna w obsłudze, a ponadto wyposażona została w cichy silnik. Nadaje się do cięcia każdego rodzaju włosów. W zestawie znajduje się bateria litowo-jonowa, dzięki której maszynka może pracować 120 minut bez ładowania. W komplecie znajduje się także zasilacz, 5 nasadek dystansowych oraz szczoteczka do czyszczenia, oliwa oraz osłona na ostrze.

• Babyliss FX8700BKE – jest to maszynka bezprzewodowo-przewodowa, która charakteryzuje się wyszukanym designem, a także najbardziej nowoczesnym silnikiem, który zaprojektowany został we współpracy z inżynierami Ferrari. Maszynka wykonana jest z metalu, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów fryzjerstwa.

Więcej wysokiej jakości maszyn do strzyżenia odnaleźć można na stronie https://salonova.pl/maszynki-do-strzyzenia.

 

Strzyżenie włosów na mokro

Dużo osób poszukuje takich maszynek do strzyżenia, które umożliwiają obcinanie włosów także na mokro. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu. Ponadto maszynki do golenia na mokro są znacznie bardziej wydajne, a także prostsze w czyszczeniu. Można je także wykorzystywać do depilacji i usuwania wosku z innych części ciała. Wystarczy zmienić nakładkę, aby maszynka stała się niezwykle funkcjonalnym urządzeniem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ