Roboty odkurzające do domu – który wybrać?

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Chcesz łatwo zadbać o porządek w domu? Przyda ci się robot odkurzający! To sprzęt, który potrafi zadbać o czystość przy minimalnym twoim zaangażowaniu. Zobacz, czym się kierować, by wybrać najlepszy model!

 

Robot odkurzający czy innych odkurzacz — co warto kupić?

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz będzie najlepszym zakupem? Robot odkurzający świetnie uzupełnia się z innym popularnym sprzętem — odkurzaczem pionowym. Ten pierwszy czyści dokładnie wszystkie zakamarki, a przy tym — właściwie może cię w ogóle nie angażować w obsługę. Drugi zaś to urządzenie przeznaczone do porządkowania w określonym miejscu — szybko i skutecznie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zwykle masz go pod ręką! Takie dwa urządzenia sprawią, że dbanie o ład w mieszkaniu będzie wyjątkowo łatwe!

Odkurzacz automatyczny przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy zależy ci na dokładnych porządkach, a na co dzień nie masz czasu ich zaplanować. Dzięki daleko posuniętej automatyce możesz zaplanować harmonogram sprzątania. Robot sam wróci do stacji ładującej po zakończonej pracy. Na rynku są innowacyjne modele, w których stacja jest połączona z pojemnikiem na kurz — odkurzacz sam opróżnia zbiornik, pozbywając się zanieczyszczeń. Tobie pozostaje tylko regularna wymiana worków — raz na miesiąc lub dwa!

 

Jak wybrać dobry odkurzacz automatyczny?

Robot odkurzający to warty uwagi sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu. Czym się kierować, wybierając odpowiedni model? Przede wszystkim określ, czy szukasz urządzenia tylko do odkurzania, czy może także czyszczenia na mokro? Niektóre sprzęty potrafią robić to jednocześnie, znacznie skracając czas porządków! Które parametry ze specyfikacji warto ze sobą zestawiać? Będą to przede wszystkim:

rodzaj czujników;

dysze i szczotki, w które wyposażony jest odkurzacz;

łatwe sterowanie — w tym kompatybilność z aplikacją mobilną;

możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania;

zastosowane technologie;

dodatkowe funkcje, jak automatyczny powrót do bazy;

rodzaj zastosowanych filtrów;

pojemność zbiornika na kurz;

atrakcyjny design.

Wielu użytkowników chętnie wybiera sprzęt wyposażony w automatyczne opróżnianie pojemnika. Jest jednak sporo dobrze ocenianych modeli bez tej funkcji, które równie dobrze sprawdzą się w twoim domu!

Polecane roboty odkurzające — jaki sprzęt kupić?

Do niedawna synonimem odkurzacza automatycznego była Roomba, czyli model marki iRobot. W ostatnich latach oferta znacząco się poszerzyła — możesz wybierać spośród propozycji wielu uznanych producentów. Zobacz, które modele cieszą się największym zainteresowaniem!

IROBOT Roomba Combo j9+ – model za niemal 6000 zł łączy szereg udogodnień przy codziennym użytkowaniu z zaawansowanymi technologiami. Może sprzątać i mopować, a do tego — dzięki stacji Clean Base AutoFill samodzielnie opróżnia zbiornik na kurz, uzupełniając przy tym zbiornik na wodę. I to wszystko bez twojego zaangażowania! Wyposażony jest w czujniki: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża. Spodoba ci się funkcja priorytetyzacji — sprzątanie jest rozpoczynane od najbardziej zabrudzonych obszarów. Sprzęt obsługuje sterowanie głosowe — jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa. To zaawansowany model, dzięki któremu dom będzie lśnił czystością!

ROBOROCK Q Revo QR02 – sprzęt za nieco ponad 3000 zł. Bezobsługowe sprzątanie to zasługa wygodnej stacji bazowej. Podobnie jak poprzedni model umożliwia mycie i sprzątanie podłóg za jednym razem. Urządzenie jest wyposażone w czujnik antykolizyjny i przeszkód. Docenisz też sterowanie za pomocą komend głosowych.

XIAOMI Robot Vacuum S10 EU — najtańsza propozycja za ok. 1000 zł. Sprzęt nie tylko odkurza, ale i mopuje! Producent zadbał o czujniki: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża. Sprzęt jest wygodny w obsłudze dzięki aplikacji mobilnej. Docenisz możliwość ustawiania harmonogramu porządków. Spodoba ci się również sprzątanie strefowe!

Chcesz poznać więcej propozycji? Sprawdź wszystkie roboty odkurzające w sklepie MediaMarkt!

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ