Rodzaje podkładów do twarzy

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Odpowiednio dobrany podkład do twarzy to podstawowy element makijażu. W jakim celu się go aplikuje? Jakie są rodzaje podkładów do twarzy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Podkład do twarzy – w jakim celu się go stosuje?

Podkład do twarzy to, jak wspomniano we wstępie, kosmetyk który stanowi podstawowy element makijażu. W jakim celu się go stosuje? Otóż, podkład to kosmetyk, który maskuje niedoskonałości i przebarwienia oraz maskuje nierówności. W efekcie skóra wygląda zdrowo i świeżo. Warto jednak podkreślić, że podkład do twarzy to nie tylko kosmetyk maskujący, ale również pielęgnujący. Przykładem może być nawilżający podkład do twarzy, który odżywia i nawilża skórę, dostarczając jej wartościowych składników.

Co jeszcze warto wiedzieć o podkładach do twarzy? Przede wszystkim to, że ich barwa powinna być odpowiednio dobrana do koloru skóry. W efekcie umiejętnie nałożony podkład będzie praktycznie niewidoczny, a cały makijaż będzie wyglądał nie tylko pięknie, ale również naturalnie. Istotne jest także to, by podkład działał dobrze na skórę i był trwały, co sprawi, że utrzyma swoje właściwości przez wiele godzin.

 

Rodzaje podkładów do twarzy

Wybór odpowiedniego podkładu do twarzy jest bardzo ważny, ponieważ kosmetyk powinien być dopasowany zarówno do typu posiadanej cery, jak i posiadać odpowiednie właściwości. Wśród podkładów wyróżnić można bowiem kosmetyki:

• kryjące, które posiadają gęstszą formułę oraz zawierają pigmenty. Są to produkty dedykowane dla kobiet, które chcą ukryć posiadane przebarwienia, blizny, czy inne niedoskonałości;

• nawilżające, które nie tylko wyrównują cerę, ale również ją pielęgnują zapewniając odpowiednie nawilżenie. W efekcie doskonale sprawdzają się w przypadku kobiet posiadających cerę suchą lub dojrzałą;

• matujące, które są dedykowane dla kobiet posiadających cerę mieszaną, trądzikową lub mającą tendencję do przetłuszczania się. Charakteryzuje je lekka, beztłuszczowa formuła;

• rozświetlające, które posiadają w swoim składzie składniki rozświetlające skórę, dzięki czemu wygląda ona młodziej. Są idealne dla cery matowej, suchej oraz dojrzałej.

Czym nakładać podkład do twarzy?

Podkład do twarzy to kosmetyk, który nakładany jest każdorazowo przy wykonywaniu makijażu. Aplikować można go przy użyciu gąbeczki lub specjalnego pędzla, co nie tylko ułatwia nakładanie, ale sprawia również, że kosmetyk jest aplikowany równomiernie i dociera do trudno dostępnych miejsc. Podkład można nakładać także palcami, jednak warto wiedzieć, że jest to zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku użycia aplikatorów. W efekcie wymaga większej wprawy, a minusem z pewnością jest również większe zużycie kosmetyku, czy problemy z dotarciem do trudno dostępnych miejsc, np. okolic uszu.

Podsumowując należy stwierdzić, że ilość rodzajów podkładów do twarzy pozwala dobrać kosmetyk odpowiadający osobistym preferencjom. Równie ważna co jego odpowiedni wybór jest właściwa aplikacja, ponieważ pozwala ona osiągnąć efekt, w którym podkład jest zupełnie niewidoczny.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ