Skąd można wiedzieć, że jest się z właściwą osobą?

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Spotykasz mężczyznę, z którym łączy Cię spojrzenie na świat. Macie podobne zainteresowania, chcecie założyć rodzinę. Nie widzicie świata poza sobą i tęsknicie, gdy druga połówka jest daleko. Gdy pierwsze zauroczenie mija, zaczynasz się zastanawiać, czy właśnie spotkałaś tego jedynego. Powoli dostrzegasz, że rozrzuca brudne skarpetki po całym domu, a wasze rozumienie partnerskiego podziału obowiązków nieco się różni. Czy to powód, by szukać kolejnego kandydata na stałego partnera? Sprawdź, co świadczy o tym, że właśnie spotkałaś tego jedynego.

 

Umiecie ze sobą rozmawiać i szanujecie swoje zdanie

Brak umiejętności rozmawiania ze sobą to pośrednia przyczyna rozpadu wielu związków. Pary nie mówią sobie, co myślą i czego oczekują. Nie wyjaśniają nieporozumień, co sprawia, że zaczynają szukać szczęścia u boku innej osoby. Podobnie jest w sytuacji, gdy partnerzy rozmawiają ze sobą, lecz nie szanują swojego zdania. Jeśli umiecie ze sobą rozmawiać na każdy, nawet trudny temat, macie dużą szansę na udany związek. Słuchając drugiej osoby i szanując różnice w pewnych kwestiach, możecie zbudować ciepłą, pełną miłości relację.

Nie obawiacie się szczerości

W udanym związku nie musisz bać się mówić o swoich uczuciach, pragnieniach i potrzebach. Jesteście ze sobą szczerzy i nie obawiacie się oceny. Jeśli on potrafi przyznać, że chciałby wypróbować Fleshlight dla mężczyzn, a Ty nie wstydzisz się powiedzieć, że marzysz o weekendowym wyjeździe w babskim gronie zamiast o randce w kinie, to dobry znak. Szczerość od początku związku pomaga budować zdrową relację na lata.

 

Podobnie widzicie swoją przyszłość

Jeśli jedno z was marzy o podróżach i stawia na świadomą bezdzietność, a drugie chce wybudować dom i mieć kilkoro dzieci, trudno będzie wam zbudować trwały związek. Nie licz, że partner zmieni z czasem myślenie, bo może to nigdy nie nadejść. Podobne spojrzenie na wspólną przyszłość daje jednak spore szanse, że wasz związek będzie udany. Możecie różnić się między sobą w pewnych kwestiach, jednak kluczowe sprawy dla wspólnej przyszłości powinniście postrzegać w ten sam sposób.

Jesteście otwarci na kompromisy

Związek to w pewnym sensie nieustanny kompromis. Jeśli chcecie robić coś razem i spędzić wspólnie przyszłość, niekiedy musicie z czegoś zrezygnować. Nie ma w tym niczego złego, pod warunkiem że kompromis jest wspólną decyzją i żadne z was nie wymusza na partnerze ciągłego ustępowania. Jeżeli w kwestii kompromisów jesteście otwarci, uda się wam przetrwać wiele kryzysów i trudnych chwil w codziennym życiu.

 

Wyciągacie wnioski z kłótni

Macie świadomość, że nieporozumienia i kłótnie są częścią wspólnego życia. Na dłuższą metę nie da się ich uniknąć i stworzyć związku opartego na szczerości. Jeśli przetrwaliście kilka kłótni, umieliście przeprosić i wyciągnąć z nich wnioski, to kolejny znak, że jesteście dla siebie stworzeni. Wyciągając wnioski z nieporozumień, możecie budować wspólną przyszłość bez obaw, że pokonają was kolejne kryzysy.

 

Cieszycie się swoją obecnością

Nie możecie doczekać się spotkania i tęsknicie, gdy drugiego z was nie ma obok. Jeśli cieszycie się sobą nawzajem i z radością spędzacie wspólne weekendy, popołudnia i noce po upływie okresu zakochania, darzycie się głębokim uczuciem. Łączy was coś więcej niż fizyczne pożądanie i uczucie strachu przed samotnością. Kochacie się i chcecie być razem, a to najważniejszy element udanego związku na lata.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ