Suplementy z antyoksydantami – rewolucja w medycynie?

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Suplement z antyoksydantami to łatwy sposób na dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki drogocennych substancji. Przeciwutleniacze nie powinny pochodzić wyłącznie z kremów nakładanych na skórę. Trudno również dostarczyć wystarczającą ich ilość z pożywieniem. Poznaj zawierający antyoksydanty suplement, który rozwiąże problem niedoborów.

 

Skąd czerpać antyoksydanty w diecie?

Do antyoksydantów zaliczamy całkiem sporo szeroko znanych substancji, m.in. witaminy A, C i E, cynk oraz selen. W kosmetykach wykorzystujących przeciwutleniacze znajdziesz wyciąg z zielonej herbaty, retinol czy koenzym Q10. Jednak na efekty duży wpływ ma przyswajalność substancji, która przy przyjmowaniu przez skórę lub razem z pożywieniem bywa niewystarczająca. Jak przyjmować antyoksydanty bardziej efektywnie?

Coraz więcej mówi się o konieczności suplementowania różnych składników odżywczych. Oczywiście najlepiej byłoby utrzymywać zbilansowaną dietę, która zapobiegnie niedoborom. Jednak większość osób nie posiada wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie ją ułożyć lub brakuje im motywacji do utrzymania zróżnicowanego jadłospisu przez dłuższy czas. Dlatego lekarze i dietetycy coraz częściej zalecają suplementację poszczególnych witamin i minerałów.

Do grupy antyoksydantów zaliczane są dziesiątki substancji. Występują we wszystkich warzywach i owocach, jednak różnią się działaniem. Wśród produktów dostępnych w Polsce warto postawić na rośliny zawierające polifenole, które uchodzą za grupę najsilniejszych antyoksydantów. Znajdziesz je m.in. w truskawkach, borówkach, malinach, żurawinie czy winogronach. Polifenole są znacznie bardziej skuteczne niż witaminy. Inną grupę silnych antyoksydantów stanowią karotenoidy. Występują w pomarańczowych lub czerwonych warzywach i owocach m.in. w pomidorach, dyni, marchewce, ale także w jarmużu czy szpinaku.

 

Suplementy diety a antyoksydanty – czy mogą iść w parze?

Nie bez powodu zalecane jest jedzenie warzyw lub owoców do każdego posiłku. Jednak szczerze odpowiedz sobie na pytanie, czy rzeczywiście Ci się to udaje. Jeśli nie, wprowadzenie suplementacji może być koniecznością. Zwłaszcza gdy na Twoją dietę składa się głównie przetworzona żywność.

Chociaż przeciwutleniacze największą sławę zdobyły w przemyśle kosmetycznym, antyoksydanty w diecie czy w suplementach są znacznie skuteczniejsze. Dostarczanie ich od środka przyniesie więcej pożytku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą różne środki. Możesz zewnętrznie stosować krem z przeciwutleniaczami i regularnie przyjmować suplement z antyoksydantami Lab One, a szybko zobaczysz korzystne efekty.

Najsilniejsze antyoksydanty a suplementacja – dlaczego to najlepszy wybór?

Karotenoidy i polifenole to dwie grupy wykazujące najsilniejsze działanie antyoksydacyjne. Pomiędzy poszczególnymi substancjami istnieją pewne różnice. Które antyoksydanty są uznawane za najsilniejsze? Astaksantyna i resweratrol. Niestety znalezienie ich w warzywach i owocach dostępnych w Polsce stanowi nie lada wyzwanie.

Astaksantyna jest 65 razy silniejsza od witaminy C i 55 razy od beta-karotenu. Naturalnie występuje wyłącznie w algach morskich w ilościach, które nie zaspokoją dziennego zapotrzebowania człowieka. Dlatego regularne przyjmowanie suplementu zawierającego w jednej kapsułce astaksantynę, resweratrol i witaminę C stanowi jedyny możliwy sposób na jej dostarczenie. Pozostałe dwa przeciwutleniacze znajdziesz w winogronach czy cytrusach, ale królowa antyoksydantów jest tylko jedna. Jeśli odczuwasz spadek energii, nie zwlekaj z wprowadzeniem suplementacji do swojej rutyny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ